Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Můj je hodnej, on nic neudělá - Sláva vám Stafordi a spol.

keriton
keriton (547 příspěvků) 23.07.2023, 15:17:07 xxx.xxx.60.55

Orionko, kdysi jsme potkávali mladýho RR, byl docela hodnej, ale chodil na volno a paničku poslouchal jen občas. Když jsme se pak jednou potkali a já měla zavázanou ruku (sešitou po rafnutí jezevčíkem), ten pes mi po tý ruce šel, hrozně ho to zajímalo a docela vypadal, že by taky “ochutnal”. Panička se ho snažiila odlovit a odvolat, ale na můj vkus to trvalo dost dlouho, takovou chňapající lví tlamu u nedávno sešitý rány úplně mít nemusím (a v druhý ruce na flexině můj pes, takže možnost bránit se dost omezená). Agresivní nebyl, prostě zvědavost. Třeba to v tom plemeni fakt je 🙂 Kdyby chtěl RR doopravdy kousnout, určitě to nebudou jen modřiny.

Rapotačka (neregistrovaný) 23.07.2023, 15:58:32 xxx.xxx.224.165

Kdysi jsem četla v "Psovi" příběh, jak ve tmě, v parku bránil RR svýho pána,

 před bandou výrostků. Byl na volno, vždy se vynořil ze tmy jako přízrak, 

štípnul , hned se objevil u dalšího a stačilo… Zmetky zahnal. 

Psi tak otravovali i lva, ne že se zakousli a nechali se zabít.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 23.07.2023, 17:03:44 xxx.xxx.62.17
Rapotačka:

Kdysi jsem četla v "Psovi" příběh, jak ve tmě, v parku bránil RR svýho pána,

 před bandou výrostků. Byl na volno, vždy se vynořil ze tmy jako přízrak, 

štípnul , hned se objevil u dalšího a stačilo… Zmetky zahnal. 

Psi tak otravovali i lva, ne že se zakousli a nechali se zabít.


Tak nejhorší zážitek s RR tu mám zřejmě já…

Zakousl, naprosto bez varování a bez zavdání sebemenší příčiny, našeho předminulého psa. RR byl navolno, přiřítil se k tetě, která měla Flokyho sice také navolno, ale na desítky cm od sebe, nikam nezdrhal, nic nelovil, držel se jí u nohy, jako vždy. No, takže se přiřítil, Flokymu stiskl čelistmi celý hrudník a ten (i chybou veteriny) do 3 dnů vnitřně vykrvácel.😢😢

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 23.07.2023, 17:10:01 xxx.xxx.62.17
Doron:

Bože můj 😢.


No a majitel psa se tehdy ani nepřišel omluvit…

A příbuzní “v rámci zachování dobrých vztahů na vesnici” nic řešit nechtěli…☹️

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 25.07.2023, 09:36:45 xxx.xxx.61.106

Pokračování z druhé strany:

https://www.facebook.com/watch?v=976749953515155

“Největší problém spousty novopečených majitelů bull psů, je očekávání že se zrovna ten jejich nebude chovat jako bull. A světe div se, chovají. Loví, nesnáší jiné psy, nehrají si s nimi, extrémně se z čehokoliv rozruší.. potřebují pevnou ruku, spravedlivé a vyrovnané vedení a milion hodin práce s nimi.

Proberte se lidi, to co vidíte u nás jsou hodiny, měsíce a roky, každodenní práce, která nikdy nekončí! Stojíte mi tu pak na tréninku šokovaní, že jste tohle chování nečekali a že se takto pejsek ještě nedávno nechoval. Nejsou to plyšáci a je jedno jak milej kukuč doma mají, spousta z nich se v momentě kdy vyjdou ven přepne do režimu lovce a nekompromisně konkurenčního psa vůči jiným psům. A to je velká zodpovědnost 🙏 a velmi těžký úkol ke zvládnutí pro nezkušené.

A to co vidíte ve videu není to co automaticky dostanete, když si pořídíte bull psa, či křížence bull psů.”

Orionka (neregistrovaný) 25.07.2023, 13:26:36 xxx.xxx.31.171

Ale jsou i hodní. Minule ve vlaku. Bez košíku, bez vodítka, bez obojku. Stafford (?). Bílý a hnědý. Lehnul pod sedačku, ani nemrknul.

Je fakt, že další pes nenastupoval.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 25.07.2023, 13:40:03 xxx.xxx.106.106
Orionka:

Ale jsou i hodní. Minule ve vlaku. Bez košíku, bez vodítka, bez obojku. Stafford (?). Bílý a hnědý. Lehnul pod sedačku, ani nemrknul.

Je fakt, že další pes nenastupoval.


“Proberte se lidi, to co vidíte u nás jsou hodiny, měsíce a roky, každodenní práce, která nikdy nekončí!”

třeba tak……

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 25.07.2023, 15:07:11 xxx.xxx.61.106

Hehe. To Megy všecko ve vlaku olíže, a jednou dokonce odešla s nějakou paní. Už nejezdím vlakem, všude mám ostudu. 🙂

Je fakt, že kdyby tam nastoupil pes další, viděla byste něco, co vidět nechcete. Není to vlčák. A kdo by hodňoučkého bez obojku chytil? A jak ho odtrhnu od druhého psa? Za kůži za krkem. Veliká legrace, když to má 30 kilo. Nebo je tento naučen se schovat, ignorovat, ale člověk ty zlomky vteřiny neumí, nezachrání svého psa.
Vběhla k nám fena, ten řev… ztuhne vám krev a nemůžete se pohnout… a její páníček co, stál, nic, nemluvil, nechodil. A to bylo na louce. Omezený prostor a bojový pes, to je nejhorší. V takovém prostoru se zřežou i jiní psi. “On to ještě nikdy neudělal.” To je přesné pro ten vlak, úzkou ulici, …

Tady je prostě jeden veliký fakt - většina lidí, co má tyto psy, vůbec netuší, co má za psa.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 26.07.2023, 21:16:04 xxx.xxx.112.38

Ono…na to aby boli psi nie najbezpecnejsie pre inych psov to nemusi byt ani bull plemeno.Ja mam doma moskovacku.Ma 9,5 mesiaca.Kym bola stena, chodil som s nou do mesta.Pred Tesco, do OBI (sef ma doma argentiny tak mal pochopenie a radost), asi preto je to dnes na ulici maznak.Ale…Raz tak spoza rohu vysiel mlady pasik s huskym v postroji.Bez varovania vybehol po Floki.Nastastie som bol rychlejsi.Ako odchadzali, Floki za nou pozerala.Stala a pozerala.Bez strachu.Bol som svojim sposobom rad, ze nespanikarila.Podotykom, mala asi 4 mesiace.To som ale nevedel, aku stopu to v nej necha.Dnes, ked vidi huskyho….uz si uvedomuje svoju velkost, dava patricne najavo ze si to pamata.Bude to stat vela namahy ju krotit a od toho oducat, aby to nejakemu nevinnemu huskymu nespocitala.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 27.07.2023, 09:13:58 xxx.xxx.61.106
hmn:

jestli ono to nebude i o tom, s jakým psem chodím…… 

edit: MEGÍ či kdokoliv : jak to, že se mi změnila IP adresa, když sedím furt na té stejné židli? 


IP se ne/mění podle smlouvy s providerem (to je slovo pro orionku 😀) - máte pevnou (statická, nastavuje se ručně) adresu = nebude se měnit (pokud ji nezměníte ručně), ta stojí koruny zvlášť,
nebo dynamickou = mění se v různých intervalech, děje se to automaticky.
Většina má dynamickou, nic se za ni nepřiplácí a ani jinou v 99% nepotřebujeme.

orionka
orionka (531 příspěvků) 27.07.2023, 09:15:27 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 25.07.2023, 13:40:03

Ten chlap nevypadal na velkého trenéra (cvičitele). Odhadla jsem ho na přirozenou autoritu ( jestli věříte, že něco takového existuje), že kdyby pes vstal…..houknul by a pes by zas lehnul a ani nemrknul. 

A určitě tam platilo známé pravidlo “utahanej pes, hodnej pes”.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 27.07.2023, 10:19:42 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 26.07.2023, 21:16:04

A to je přesně ten důvod, proč se všech těchto silných psů bojím. Jelikož většina jejich majitelů si různé zkušenosti s těmito svými psy nedokáže zanalyzovat tak jako Vy, tj. nedokáže mít psa pod kontrolou už jen z toho důvodu, že nedokáže predikovat jeho chování.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 27.07.2023, 11:55:31 xxx.xxx.234.239
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 27.07.2023, 10:19:42

Ja len dufam, ze sa mi jej spravanie podari zmenit.Budem ale urcite potrebovat rady druhych.Sam som dost prchka povaha.

eena
eena (181 příspěvků) 31.07.2023, 09:30:34 xxx.xxx.231.241

strapaty - moskovaci majú neuveriteľnú pamäť. Teda tá naša určite. Vo vašom prípade by som bola teda poriadne v strehu. A popracujte hlavne na sebe - vaša prchká povaha a moskovák je podľa mňa dosť nebezpečná kombinácia. Moskovský medvedík je z podstaty plemena obranár - v pol sekunde sa dokáže zmeniť z plyšáka na nekompromisného bojovníka. V preklade ak vy zareagujete na niečo prchko, pes to môže vyhodnotiť, že potrebujete ochranu a už sa to vezie ani okom nestačíte mrknúť. Ich super pamäť je rovnakým plusom ako mínusom - naša teraz po roku spoznala moju kamošku (ktorá ju kedysi vykrmovala špekáčkou) a napriek mojej malej dušičke, že ako zareaguje vítala ju ako keby som domov prišla ja, to bol ten plus, ale rovnako si pamätá aj psa ktorý ju kedysi uhryzol a radšej sa oblúkom vyhýbam miestu kde býva (resp. by sa ten pes mohol vyskytnúť). A strapatý - jej správanie ako chcete zmeniť ? Vy si musíte uvedomiť akého psa máte. Moskováci sú špecifické psy -potrebujú kľudné, vyrovnané vedenie, jasne stanovené hranice a hlavne musia cítiť - opakujem cítiť - že rozhoduje vždy “pán”. V prípade nejednoznačných signálov od pána (napr. chvíľu sa s niekým kľudne rozprávate, potom začnete kričať nedajbože výrazne gestikulovať) to pes vyhodnotí po svojom - musím brániť pánička lebo … Preto vám v dobrom radím - pracujte hlavne so sebou - je to sakra ťažké, ale učte sa kontrolovať emócie, aby sa vám z plyšáka nestal samostatne sa rozhodujúci stroj schopný aj zabiť! A musíte myslieť vždy dva kroky vpred. Psica Vám nabehla do puberty - berie vlastný rozum a rovnako ako sa môžete po puberte dostať do štádia úplnej pohody, môže to skončiť úplnou katastrofou. Neberte ma prosím v zlom - po tých rokoch života so psami sa vám naozaj snažím iba preventívne poradiť. A ešte jeden príklad psej pamäte (nie je to moskovák, ale veľký pes určite): Dcérinu dogu napadol nemecký ovčiak keď mala asi 10 mesiacov- teraz má 8 rokov a všetkých psov znáša úplne slniečkovo - okrem nemeckých ovčiakov! Neštartuje bez rozmyslu po nich, ale vždy musí byť človek proste v strehu a stretom predchádzať. Jednoducho sa to už nikdy nepodarilo zmeniť - má zafixované že NO = boj. 

Mirouš (neregistrovaný) 31.07.2023, 19:01:18 xxx.xxx.168.73

Ahoj, rád bych se vás zeptal na jednu věc a poprosil vás o objasnění. Mám na to svůj názor ale možná by mi pomohl i nějaký seriózní pohled z ,,druhé" strany. Rád bych se choval kultivovaně a ne jako hulvát ale už mi dochází trpělivost, takže buď dotyčné lidi budu posílat do řiti nebo mi někdo řeknete konstruktivní pohled na věc, já to pochopím, přijmu a zařídím se podle toho. Jde o úplně banální věc a sice o to, že jdu venčit psa (Yorkshire, pes 7.let) skrz město (bydlím v centru velkého města a je to jediná nejbližší možnost ,,volného" venčení) na odlehlý úsek, kde ho vzhledem k jeho nepříliš klidné povaze můžu pustit z vodítka protože tam nejezdí auta- je to polní cesta vedoucí kolem řeky. Za ne příliš dlouhou dobu je to dnes podruhé kdy na mě majitel/ka z úst vypustila jedy ve smyslu proč si jako toho svýho psa neuvážu, když vidím, že ona ho taky uvazovala když nás viděla a sice proto, že pes druhé strany je agresivní. Podotýkám, že můj pes je absolutně nekonfliktní, otravuje akorát feny a když se dostane do kontaktu s agresivním psem, tak si ho nevšímá a pokračuje si ve své cestě. A to je to na co bych chtěl znát váš pohled. Jsem toho názoru, že pokud má někdo agresivního psa, měl by si ho hlídat sám aby nikomu nic neudělal-on je za něj zodpovědný. Proč bych já měl omezovat svého psa, který je absolutně nekonfliktní a upírat mu volnost? Protože druhá strana má psa agresivního? Situace v reálu vypadá tak, že pokud je můj na volno a běží k agresivnímu psovi, který je na vodítku, tak agresor ho vyštěká, můj se otočí a jde pryč. Děkuji všem za případné a konstruktivní reakce 🙂

Obrázek
sutrik
sutrik (401 příspěvků) 31.07.2023, 19:13:46 xxx.xxx.161.25
Mirouš:

Ahoj, rád bych se vás zeptal na jednu věc a poprosil vás o objasnění. Mám na to svůj názor ale možná by mi pomohl i nějaký seriózní pohled z ,,druhé" strany. Rád bych se choval kultivovaně a ne jako hulvát ale už mi dochází trpělivost, takže buď dotyčné lidi budu posílat do řiti nebo mi někdo řeknete konstruktivní pohled na věc, já to pochopím, přijmu a zařídím se podle toho. Jde o úplně banální věc a sice o to, že jdu venčit psa (Yorkshire, pes 7.let) skrz město (bydlím v centru velkého města a je to jediná nejbližší možnost ,,volného" venčení) na odlehlý úsek, kde ho vzhledem k jeho nepříliš klidné povaze můžu pustit z vodítka protože tam nejezdí auta- je to polní cesta vedoucí kolem řeky. Za ne příliš dlouhou dobu je to dnes podruhé kdy na mě majitel/ka z úst vypustila jedy ve smyslu proč si jako toho svýho psa neuvážu, když vidím, že ona ho taky uvazovala když nás viděla a sice proto, že pes druhé strany je agresivní. Podotýkám, že můj pes je absolutně nekonfliktní, otravuje akorát feny a když se dostane do kontaktu s agresivním psem, tak si ho nevšímá a pokračuje si ve své cestě. A to je to na co bych chtěl znát váš pohled. Jsem toho názoru, že pokud má někdo agresivního psa, měl by si ho hlídat sám aby nikomu nic neudělal-on je za něj zodpovědný. Proč bych já měl omezovat svého psa, který je absolutně nekonfliktní a upírat mu volnost? Protože druhá strana má psa agresivního? Situace v reálu vypadá tak, že pokud je můj na volno a běží k agresivnímu psovi, který je na vodítku, tak agresor ho vyštěká, můj se otočí a jde pryč. Děkuji všem za případné a konstruktivní reakce 🙂

Obrázek

Je slušnost zajistit psa, aby neběžel bez schválení druhého majitele k cizímu psu. Jestli je třeba připnout ho na vodítku, nebo to pes zvládne bez vodítka, je jedno. 

Vyjádření “pokud je můj na volno a běží k agresivnímu psovi” a “otravuje akorát feny” napovídá, že Váš pes to bez vodítka nezvládá. Je jedno, že je malý. Ten agresivní pes ve skutečnosti může mít strach, blbou zkušenost s jiným psem. A majitel může pokoušet o  odstranění strachu, Vy mu to kazíte. Ne, ani Váš malý pes nemá otravovat jiné psy. A to píšu jako majitelka také malého psa.

keriton
keriton (547 příspěvků) 31.07.2023, 19:20:57 xxx.xxx.60.207
Odpověď na příspěvek uživatele Mirouš z 31.07.2023, 19:01:18

Za slušnost považuji zařídit, aby můj pes nešel k jinému psovi / člověku / dítěti / atd, pokud o to druhá strana nemá zájem. Takže to zařídím buď povelem nebo dám pejska na tu chvíli na vodítko.

Pokud k nám jde nějaký pes zcela bez kontroly svého člověka (buď se ten člověk ani nesnaží, anebo psa volá a pes neposlouchá), automaticky se budu chovat tak, jako by ten příchozí pes byl agresor. Prostě o takový typ seznámení nemám pro mého psa zájem.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 19:26:08 xxx.xxx.82.160

Kdybyste společný prostor měli využívat déle, asi bych paní poslala s jejím agresivním psem pryč.

Ale jestli se máte jen minout a jít každý na jinou stranu, pak bych si psa na tu chvilku uvázala. Nemůžete totiž vědět, že protijdoucí osoba svého psa zvládne. Když vás upozorní, že její pes je agresivní, asi by bylo dobré, psa si uvázat, případně se vyhnout. To není o tom, že agresivnímu psu ustoupíte, ale chráníte tím psa svého. Tu chvilku omezení určitě zvládne.

Co se týká přibíhání k cizímu psu, to by nemělo být nikdy, bez domluvy s majitelem. Jeho pes může být nevychovyný cholerik, ale také nemocný pes se špatnou zkušeností. A zase nevychovaný cholerik se dostane do afektu, může se vytrhnout, utrhnout, může se otočit proti svému vodiči ( nemusí ho venčit majitel ). Nemocný pes se může otočit proti vašemu psu takovou silou, že si ublíží. Nic z toho by se v ideální společnosti stávat nemělo, ale bohužel společnost není ideální a stává se leccos. Vy máte mít na mysli především bezpečnost svého malého psa a ta nespočívá v tom, že se otočí a jde pryč.

bambule
bambule (510 příspěvků) 31.07.2023, 19:30:54 xxx.xxx.72.16

Mám malou fenku, která nevyhledává kontakt s ostatními psy. Nechci, aby nás během vycházek obtěžovali volně pobíhající psi. Považuji za slušnost, psa při míjení přivolat, připnout na vodítko tak, aby neobtěžoval mého psa. Nesnáším lidi, kteří na mě ještě z dáli volají: "On je hodný chce si jen hrát". Já většinou odpovídám, že my si hrát, ale určitě nechceme… Naštěstí tady máme i málo  frekventované polní a lesní cesty, kde se můžeme toulat jen sami dvě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.