Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Můj je hodnej, on nic neudělá - Sláva vám Stafordi a spol.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 14:08:22 xxx.xxx.33.59
assil:

No jsou to chudáci, protože tohle z nich udělali jejich rodiče, kteří sami ještě byli normální. Takže ty děti za to nemůžou. Akorát to jim v životě nijak nepomůže.


No jako ano, je to práce rodičů, ale když dospěju a vidím, že svět nějak funguje, tak pokud chci přežit musím fungovat taky, asi jen člověk s kwíkwé houpacího koníka nebude vnímat, že v práci -kam chodit musím - platí nějaký pravidla. Každá generace byla nějak vychovávaná, s chybama, bez nich, s problémama , bez nich a všechny ty generace nějak fungovaly - protože potřebovaly, chtěly, musely, z týhle generace je mi popravdě, bez pochopení dost nevolno. Jako, že opravdu. A vážím si každýho, kdo v sobě má nebo najde normálního člověka, to ostatní je pro mě , zní to hnusně, ale odpad. Vidím na svým muži, že i když člověk žije v nějakých podmínkách, tak z něj - pokud sám chce, může být a je kvalitní jedinec. Je to o vnitřní síle. Ne o srágoství a spoléhání se na ostatní.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 14:08:56 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 01.08.2023, 14:05:08

No ale tak to vždycky, nebo teda povětšinou, jasně, že se ve všem najde výjimka. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 14:10:07 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 01.08.2023, 13:38:57

Ty bláho! To má být jedinec se vztahem ke zvířatům????????? 😲 Aspoň v tomhle okruhu bych čekala, že bude člověk mít aspoň něco pohromadě, když ne všech pět.

Aluška (neregistrovaný) 01.08.2023, 14:21:02 xxx.xxx.197.205
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 12:42:11

Mám syna s ADHD, má DiS a BCa a v Praze se jako kameraman uchytil dost dobře 

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 01.08.2023, 14:23:42 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.08.2023, 14:08:22

Podle mě je hlavní problém, pokud se takto vychovaný a smýšlející člověk chytne dalších podobně smýšlejících lidí a všichni se vzájemně utvrzují v tom, že mají pravdu a litují se hromadně. 

Já třeba pocházím z ne úplně dobrého rodinného zázemí. Maminku i bratra mám ráda, ale nejlepší, co jsem mohla udělat bylo, že jsem se tenkrát odstěhovala hned, jak to bylo možné. Bylo to docela těžké, ale pomohli mi kamarádi i přítel. Stejně tak teď pomáhám bratrovi postavit se na vlastní nohy, jako tenkrát ostatní pomohli mně. Pokud takové lidi kolem sebe někdo nemá, naopak si najde stejný extrém jako zná z domova tak to jde vše do kopru. Ono hodně lidí si samo pomoct neumí, protože tu jinou cestu nevidí a jednoduše neví co mají dělat. A potom tu je sorta lidí, co je takto spokojená a nijak to měnit nechce…to už je potom na každém, jak se rozhodne vést svůj život. Bohužel to velmi často zasahuje do života i ostatních lidí.

eena
eena (182 příspěvků) 01.08.2023, 14:37:40 xxx.xxx.231.241

Tenurri - je to individuálne. Je však smutné, že aspoň ja v mojom okolí vidím čoraz viac tých, ktorí sa budú len sťažovať na všetko a všetkých … Napriek tomu, že im xy ľudí pomáha vždy skončia v pozícii chudáčika, ktorému všetci škodia. Nepohnú prstom, aby si pomohli. Naopak využijú všetkých ktorých môžu x-krát sa ešte voči tomu, kto im pomáhal zachovajú hrozne. Lebo predsa oni môžu - je to ich právo!! No som si spomenula na vlastnú snahu pomôcť … a dopadla som ako sedliak u Chlumce (asi trikrát v živote) - som hnusná, ale už veľmi rozmýšľam či pomôcť … Sama som musela s troma deťmi preskákať ťažké životné skúšky - robiť v dvoch robotách, študovať k tomu, sťahovať sa. A to vďaka tomu, že som chcela pomôcť, lebo dotyčným život strašne krivdil!  Ale nezostala som plakať a sťažovať sa - proste som musela riadne makať. A život naučí asi najlepšie každého a koho nenaučí tak si “zlý” život zaslúži. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 14:40:06 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 01.08.2023, 14:23:42

Podle mě je hlavní problém, pokud se takto vychovaný a smýšlející člověk chytne dalších podobně smýšlejících lidí a všichni se vzájemně utvrzují v tom, že mají pravdu a litují se hromadně.

No právě. Já si vážím každého, kdo není vyžírka a tahle generace to tak má hodně nastavený, ne všichni pochopitelně. 

Ono hodně lidí si samo pomoct neumí, protože tu jinou cestu nevidí a jednoduše neví co mají dělat.

No a nebo jim to taky takhle vyhovuje.

A Tenurri - je supr, že při bráchovi stojíte, držím palce, aby se všechno povedlo.

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 01.08.2023, 14:55:36 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 01.08.2023, 14:37:40

Tak tak…já se snažím pomáhat blízkým osobám u kterých hlavně vím, že to má vůbec smysl. Třeba u mamky vím, že to smysl prostě nemá, má svoji bublinu, přes kterou nejede vlak a všechno ostatní jí už přijde divný. Tam za to zase mohou hodně její rodiče i můj otec.
 

Ona je ten typ člověka, co na každé řešení najde 50 problémů proč to nejde a snažit se neustále takovým lidem pomáhat je prostě a jednoduše velmi velmi vyčerpávající, jelikož to nikam nevede…maximálně k hádce. U bratra to smysl má…je mladej a fakt se snaží. Teď odjel na prázdniny pracovat do zahraničí…něco, na co jsem si já v jeho letech vůůůbec netroufla. Rodina ho od toho samozřejmě všemožně odrazovala, ať to nedělá. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 14:58:44 xxx.xxx.33.59

U bratra to smysl má…je mladej a fakt se snaží. Teď odjel na prázdniny pracovat do zahraničí…něco, na co jsem si já v jeho letech vůůůbec netroufla.

To je skvělý, skvělý. Jak Vy, tak on. Moc držím palce.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 01.08.2023, 15:03:46 xxx.xxx.147.163
Aluška:

Mám syna s ADHD, má DiS a BCa a v Praze se jako kameraman uchytil dost dobře 


Kolegyně má taky takového syna. Ale nebrala to jako omluvu (výmluvu) a kluk je už dávno dospělý a v životě fungující. Jenže dneska má "papír" kde kdo. A stačí mít ve třídě jednoho, který hopsá ze židle na stůl, ze stolu na skříň a zase zpátky a učební proces je v háji. Rodiče až po dvou letech naznali, že takhle to fakt nejde a ze školy ho vzali.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 01.08.2023, 15:08:51 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 01.08.2023, 15:00:46

Jsou rodiny, kde je to pro dítě opravdu těžký, vyrůst ve skutečnýho člověka, proto nemám ráda to obecný fňukání, jak to ta současná generace má těžký. Nemá. Ví prt, co je to mít to těžký. Teď navíc mají příležitost, bohužel. vidět v přímým přenosu, co to je mít těžkej život. To nemá žádný z nás, kdo žijeme v bezpečí. Tohle by mělo každýmu rozsvítit v makovici, že si rozhodně nemá na co stěžovat a začít dělat něco se svým životem.

bambule
bambule (513 příspěvků) 01.08.2023, 15:21:15 xxx.xxx.72.16

Hele ženy ( a muži), já když někde sedíme se kamarády, tak vždycky říkám, jak jsou lidé bezohlední, hloupí a zkažení bez ohledu na jejich věk. Vždycky ale vždycky mě kamarádi odrazují že to není pravda…

Ale já vím, že je. Pracuju v ubytovacích službách ve sportovním areálu a to jak se lidé chovají, jaké mají smýšlení o zdejších zaměstnancích je dost odpudivé a nepochopitelné. Paní na úklid jsou Nicky, kterým  se dělají nechutné naschvály, na recepční se řve a nadává se jim atd. Slušné lidi, aby člověk hledal jak jehlu v kupce sena. Je to smutné a hodně to vypovídá o naší společnosti. 

Lenocka
Lenocka (159 příspěvků) 01.08.2023, 15:28:49 xxx.xxx.42.185

Zrovna minuly týden jsem jednoho takovýho sotva dospělýho rozmachánka řešila. Holčička neustála, že si hned první den nesměla hrát s novýma “hračkama”, protože to prostě byly mladý jehničky po převozu. Byla scéna jako hrom a fraceček paličatě stál za svým a ještě se na mě ušklíbal. No, hodně sil mě stálo zachovat chladnou hlavu.

Už delší dobu tohle sleduju, vlastně jsem i kvůli tomu odešla ze školství, protože nemám nervy sledovat, jak sežrali všechnu moudrost, jsou přece DOSPĚLÍ a chtějí VŠECHNO a HNED!! Jenže samozřejmě nehnou prstem a v případě, že to nefunguje podle jejich představ, tak arogantně štěkají zpod máminy sukně.

Uf, jsem se zase rozčílila 😄 Jenže je to smutný a těch dobrých výjimek je kolik? 10%??

orionka
orionka (531 příspěvků) 01.08.2023, 18:20:32 xxx.xxx.82.160

Oni už i odborníci - psychologové varují. Vyrůstají nám generace blbců, tedy inteligence klesá. Rozvoj mozku pokračoval spolu s rozvojem motoriky. Dnes děti nekreslí, nestaví, nemontují, nepřemýšlí. Básničky se neučí.

V ruce mobil, v uchu sluchátko ( každému trčí tyčka z ucha), neví co se děje okolo nich. Ale jsou děsně “chytří”.

Když jsem poslouchla vyprávění, jak komunikují s učiteli - tedy vlastně nekomunikují…..My jsme říkali učitelkám “souško” - dnes neoslovují vůbec. Znalosti se prověřují testy, zaškrtávají.

Říct, nebo napsat, smysluplnou větu je problém. Navíc i tělesně jsou “saláti”. Nechtěla bych vidět jejich nohy, záda až jim bude 40. Vozík ?

Polovina z nich je vyžraná - doslova. Ta druhá půlka podvyživená. Nakonec jsou podvyživené i ty vyžrané.

Sledovala jsem ve vlaku holčinu, cca 20. Normálně pneumatiku v pase, přes kalhoty, na ní leželo něco ( asi prsa ). Bylo mi jí líto. Vlak se rozjel - bageta, pytlík s nějakými pochutinami, pytlík s koláčky z nádraží. Za ½ hodiny, než jsem vystupovala, nezavřela pusu ani na minutu. A samé hnusy. Taková hezká holka by to byla ! 

Nějak jsem se rozjela.  

kocoura219
kocoura219 (140 příspěvků) 01.08.2023, 20:39:58 xxx.xxx.0.1

Já teda docela zírám jak si tu všichni přizvukujete, jak ta mladá generace za nic nestojí. Dřív bývalo líp, všechno bylo lepší, lidi byli chytřejší, všichni sportovně založení a štíhlí, i tráva byla zelenější, že 🙂 Dle mého se to tedy nedá paušalizovat. Není všechno růžové, ale že bych šmahem takhle všechny odsoudila, to bych si teda netroufla. Mi připadá, že je takovým koloritem, že kde kdo, když dosáhne určitého věku, tak se začne pohoršovat, jak jde všechno do háje a “tohle za nás nebylo”. Vy tady nikdo nemáte děti a vnoučata? O těch taky takto smýšlíte nebo to jsou světlé vyjímky? Nevěřím tomu, že dřív byli lidi o tolik lepší a pracovitější atd. Vždy se zcela jistě našli jedinci, kteří se ulévali, jak mohli a vymlouvali na všechno možný. O tom jak to fungovalo ve spoustě zaměstnání za minulého režimu se nebudu ani zmiňovat (přiznám, že to znám z vyprávění, ne z osobní zkušenosti, ale nemám důvod nevěřit).  Jinak ale souhlasím s tím, že slušné vychování, pokora, tolerance, apod… toto se opravdu vytrácí, ale vidím to napříč všemi generacemi. Bohužel. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.08.2023, 21:12:43 xxx.xxx.119.6

Kocoura, díky. 

Ono by bylo fajn, říct, že se třeba přesuneme do politiky.  

Já si původně myslela, že je zbytečný, když si tu pejskaři z “fauny” budou předávat tyhle svý zkušenosti, protože na jednu stranu víme, potom, co sem napsal “ strapaty" že chce se svým psem pracovat, mi přišlo, že to opravdu může být pro někoho užitečný.  A pak se tu rozjede tohle. Samozřejmě diskuze je diskuze a není těžký někam sklouznout, ALE…nemuselo by být ani těžký se zastavit a říct si, “ pojďme to dát jinam”….když chceme ty ohledy.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 01.08.2023, 21:29:42 xxx.xxx.221.216

Tak já bych mladou generaci zase neházela do jednoho pytle. Jsou mezi nimi šikovní, ruzumní, samostatní lidi, ale bohužel i dost těch, kteří jsou z mého pohledu pro život tak nějak nepoužitelní…

Ve své podstatě naše generace dělá opravdu max pro to, abychom děti nedejbože nestresovali…ve škole dětem nedávejte známky, nedávejte domácí úkoly. Zruště tvrdé a měkké i/y a taky interpunkční znaménka. Protože takový vykřičník je fakt děsí. Neomezujme je, aby se mohla rozvinout jejich osobnost, takže když se dítě bude chtít houpat na lustru, kopnout toho cizího pána a nebo plivnout na tu holčičku, tak mu v tom nemůžeme bránit…a běda tomu, kdo se ohradí, že mu chování dítěte vadí, obtěžuje ho a co mě děsí nejvíc, že tak nějak začíná probleskávat názor, že by se děti měly vychovávat jako bezpohlavní TO a že si následně samy vyberou cože budou za pohlaví. No a pak se divíme, že z nich vyroste člověk, pro kterého je stres, že musí být v osm v práci. 

Ano, ty nepoužitelné mladé lidi vychováváme MY resp. generace rodičů, kteří následně kritizují tu mladou generaci.

Já za sebe musím říct, že jsem hodně rozmazlovací člověk. A to jak na zvířata, tak na děti a poskytuju všem doma full servis. Moje děti nikdy doma nemusely vykonávat žádné domácí práce. I já byla takto vychovaná a moje maminka taky. Jak říkala moje babička “holka, doma nemusíš nic dělat, ono se naděláš dost, až budeš bydlet sama” a teda já jí musím dát za pravdu. Měly více méně fríčko, ale s tím, že se musely chovat slušně a to teda hlavně na veřejnosti. Ale na druhou stranu se o sebe uměly postarat, když bylo potřeba, postaraly se mi o psy, když jsem byla v práci. Dcera se defakto osamostatnila hned po střední škole, odstěhovala se do jiného města a tam musela všechno sama, protože už mě neměla za zadelí. No a syn….ten má bohužel zdravotní handicap a bohužel pracovat nemůže. O to víc mě mrzí, když vidím, jak ho to trápí, že nemůže žít “normálně”, že nemůže pracovat a pak vidíte mladého a zdravého člověka, který může cokoliv, ale ……..

Nekriticky musím říct, že jsem vychovala slušné lidi se smyslem pro fair play, ale tak si zpětně říkám, jestli je to to nejlepší, co jsem pro ně mohla udělat. Bohužel sama jsem taková a jinak to prostě neumím.

Každá generace asi tak nějak kritizovala tu nastupující mladou generaci, to je věc, která se určitě v každé generaci opakuje, ale stále víc mi připadá, že svět se v zadel obrací. Ale třeba je to jenom tím, že se to z mého pohledu všechno strašně zrychluje..ty změny…a že nejsem ochotná některé příjmat, protože mi připadá, že těm lidem nutně musel vypadnout někde mozek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.