Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Můj je hodnej, on nic neudělá - Sláva vám Stafordi a spol.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 01.08.2023, 10:34:33 xxx.xxx.162.36
Odpověď na příspěvek uživatele Mirouš z 31.07.2023, 19:01:18

Mirouši, děláte to blbě a je to pro Vašeho psíka nebezpečný. Je to nebezpečný i pro druhý lidi, protože až Vám nějakej pes zatřepe s tím Vaším jako s králíkem a bude po něm, Vy jeho páníkovi  rozbijete ciferník. A je to tím pádem nebezpečný i pro Vás, páč potom možná půjdete sedět.

Ve městě je to blbý, moc lidí, moc psů, pořád někdo narušuje váš osobní prostor, vzbouzí to agresivitu. Čím jsem starší, tím mi město leze víc na nervy.

assil
assil (2107 příspěvků) 01.08.2023, 10:50:02 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 01.08.2023, 10:29:40

Jo, dorostla ta generace obletovaná s umetenýma cestičkama a teď se probrali v normálním světě, půlka z nich chytla depku a dali se k Last generation a druhá půlka si dál arogantně vynucuje svoje dětská privilegia.

keriton
keriton (551 příspěvků) 01.08.2023, 11:15:47 xxx.xxx.60.207

Podle mě to není jen o nějaké generaci. Vidím mezi známými daleko starší lid, kteří nechávají psa zdrhat a chovat se nevhodně, protože je prostě nenapadlo, že by to mohl být problém.

Někdy i proto, že oni dřív takhle psa měli a nikomu to nevadilo, protože před 30-50 lety těch psů bylo daleko míň a daleko víc byli na dvorku u boudy. A když si takoví pořídí psa do dnešního světa, už je nenapade, že mít psa vychovanýho a poslušnýho, aby mohl chodit na volno a nebyl nebezpečnej, je někdy šílená dřina.

assil
assil (2107 příspěvků) 01.08.2023, 12:26:03 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.08.2023, 12:16:43

Nefungujou, měli jsme jich tu za poslední 2 roky asi 10 a použitelnej byl 1.

Když je maminka nevzbudí, nevstanou a přijdou pozdě nebo vůbec, furt na mobilu, nějaká samostatná práce ani po 2 měsících ani omylem. A to mluvím o Bc, ne nějakých absolventech základky. Prostě tragédie. A tohle si pak pořídí psa, tak co čekat.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 01.08.2023, 12:28:26 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 01.08.2023, 12:26:03

A jak chtěj proboha, aby pak fungoval jejich svět, až ho budou mít v rukou? Se to zhroutí, jako oni. Zajímalo by mě, kde se jako uchytěj? Jak budou vydělávat? 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 01.08.2023, 12:38:50 xxx.xxx.132.165

Naše Malina je přátelská ke všem psům, zatím. Pořád po ní startujou nějací psi a většinou majitele a podotýkám starší ročníky, to prostě nechají být. Jednou jsme museli couvat, aby se jí pes nezakousl do zadele. Zatím Malina vždy jen zírá s kamennou tváří a neřeší.

V neděli jsme byli na parkovišti, Malina na vodítku a z auta se vyřítilo odrostlé štěně německého ovčáka, majitelé křičeli “nebojte, on je hodnej”. To byl, vrhl se k Malině a rovnou naší psí dámě začal olizovat čumák, jí ta láska a nadšení nebyla ani trochu příjemná. Je zvyklá se psem nejdřív očuchat než se začne přátelit. Rozhodilo jí to tak, že rozvinula ten svůj zakroucenej ocásek a mírně ho stáhla. Kdybych měla nějakýho psího zabijáka, nevím, jestli bych stihla vůbec reagovat. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 01.08.2023, 12:42:11 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

A jak chtěj proboha, aby pak fungoval jejich svět, až ho budou mít v rukou? Se to zhroutí, jako oni. Zajímalo by mě, kde se jako uchytěj? Jak budou vydělávat? 


To by mě taky zajímalo. Když máme na střední škole (a někteří už dorazili i na vysokou) jedince se specifickými potřebami - ADHD, sociální fobie (strach z lidí nebo z prostoru), nesnášejí zvuky…

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 01.08.2023, 12:45:50 xxx.xxx.33.59

Pak jsou ještě výborný takový ti majitelé, co to komentujou. Byli jsme tehdy ještě jen duo ohařů - na Křivoklátě v zimě, dali jsme si tam něco k jídlu a pití venku u stolů. Nádvoří jinak prázdný. Pak tam přišla rodinka a od první vteřiny jsem viděla, že s nima bude zábava. Čokla- už ani nevím co to bylo?? Bordera? Nevím, pouštěli ho jak draka na tý flexině. Celý nadvoří k dispozici a museli se s prominutím nasejřit přímo k našemu stolu??? 🙄 . Já jsem ohaře měla pod povelem a Tali jsem radši, protože mi bylo jasný, že dlouho to nevydrží, cvakla na vodítko. A tatík, hlava rodinky furt nechával toho psa vylítávat k nám se slovy, nenenene, nechoď tam, pejsi se nesměj kamarádit. Tak  jsem ho velmi nevybíravým způsobem ujistila v tom, že teda opravdu nesmí, s kdejakým nevychovaným hejhulou a bez domluvy. Čuměl jako ještě větší idiot, než vypadal běžně a chybělo málo, vzala jsem ho něčím po hlavě. Poslední dobou nějak špatně zvládám debilitu některých jedinců. Já vím , a bude hůř. 🙂

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 01.08.2023, 12:47:34 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.08.2023, 12:42:11

Tak to je masakr. Už to začíná být jak v Japonsku, kde přesně kopírujou ten  myší pokus. Jen jsem si pořád říkala, že u nás je svět ještě relativně v pořádku. Tak evidentně už taky ne. Umřou hlady asi.

Orionka (neregistrovaný) 01.08.2023, 12:49:14 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.08.2023, 12:28:26

Zhroutí se to. Proto si říkají poslední generace.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 01.08.2023, 12:49:45 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Tak to je masakr. Už to začíná být jak v Japonsku, kde přesně kopírujou ten  myší pokus. Jen jsem si pořád říkala, že u nás je svět ještě relativně v pořádku. Tak evidentně už taky ne. Umřou hlady asi.


Neumřou. My jim přece musíme vycházet vstříc a mít pro ně pochopení. Jinak by to byla diskriminace.😠 Svět se v pr… obrací. Občas mi myšlenka důchodu přijde velmi lákavá. Že už nebudu muset řešit takové děti. Ani jejich rodiče.

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 01.08.2023, 12:51:44 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.08.2023, 12:49:14

Chudáci maličký, nebohý, místo , aby se zvetili, mákli a šli “do boje” , tak se budou litovat až cípnou hlady. Bože!! A to člověk měl a má takový potenciál a tohle se z něj vyprdlo. Je mi líto těch mladých, kteří tohle v sobě nemají a doplatí na tu neschopnou většinu, vážím si jich za tu sílu, kterou oproti ostatním cípáčkům v sobě mají a budou se snažit.

assil
assil (2107 příspěvků) 01.08.2023, 13:03:50 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.08.2023, 12:51:44

No jsou to chudáci, protože tohle z nich udělali jejich rodiče, kteří sami ještě byli normální. Takže ty děti za to nemůžou. Akorát to jim v životě nijak nepomůže.

eena
eena (182 příspěvků) 01.08.2023, 13:14:07 xxx.xxx.231.241
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 01.08.2023, 12:38:50

To nemusíte mať ani regulérneho psieho zabijáka - keď si predstavím moju kľudnú moskováčku, ktorá ale dokáže v zlomku sekundy vyhodnotiť situáciu po svojom a vyštartuje rýchlosťou blesku … Extra radostné, “slniečkové” a so všetkými a všetkým sa hrajúce a vítajúce jedince sú riadny problém pre majiteľov nekontaktných psov. Ja mám ešte ku všetkému pocit, že tie radostné psy neovládajú psiu reč (to že ju neovládajú ich majitelia radšej nekomentujem) - keby tú reč ovládali tak by sa k žiadnemu neznámemu psovi nerútili ako rýchlik z Košíc - približovali by sa opatrne, bokom, s odvracajúcim sa pohľadom … Osobne zatiaľ sa mi našťastie vždy podarilo takého radostníka riešiť skôr ako naša psica - našťastie stačí, že sa začnem ja radostne tváriť - šťastlivca oslovujem ako kamoša - niekedy aj pohladkám - vtedy to tá naša vyhodnocuje asi tak, že toto je kamarát toho nemusím riešiť. Keby som nereagovala (alebo čo i len o sekundu neskôr) bol by s najväčšou pravdepodobnosťou riadny problém, a to bez ohľadu na to či psíča ide vítať mňa alebo naše teliatko. Je fakt, že preventívne chodíme hlavne na miesta, kde vidím široko ďaleko a situáciám, ktoré hrozia problémom sa snažím predchádzať. To sa ale tiež nedá na 100% - viď náš príbeh, keď pobehujúci pes pohrýzol tú našu. Mala som ju pustiť?  

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 01.08.2023, 13:21:29 xxx.xxx.198.226

To je generace těch, jejichž rodiče si řekli “budu to dělat přesně opačně než moji rodiče”. Teď tihle lidi mají děti, s jednou takovou onakou matkou jsem se na dovče setkala, ona byla velice (si myslela) uvědomělá, sama pravila, že svoje děti vychovává prvotřídně, citovala učebnice o duševním vývoji dítěte… No její tříletý syneček mezitím fackoval její šestiletou dcerušku jen to hvízdalo, protože to je projev jeho lásky k sestřičce, a ta sestřička je naučená, že mu to nesmí vracet, protože on je v té fázi vývoje, kdy tu lásku prostě projevuje takhle.

A já jsem si celkem jistá, že otec těch dětí byl “v té fázi vývoje” až do chlapcova narození. Pak se teda s dotyčnou rozešel a našel si ku své fázi vývoje vhodnější objekt. 

K čemu tyhle děti dospějí, se nechci ani domýšlet.

Naštěstí u nich má psa jen babička (vlastně prababička těch dětí - tam ty generace naskakují strašně rychle za sebou). Čivavku z útulku, která chodí po vlastním baráku se staženým ohonem a štěká na cokoli se pohne. ("dejzinko mlč! dejzinko! dejzi!!! já už tě!!! …)  Naštěstí  s ní neopouští zahradu, to by mělo asi neblahé následky.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 01.08.2023, 13:38:57 xxx.xxx.15.40
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.08.2023, 12:28:26

Oni jedou heslem “to se nějak poddá” a něco zhroutí určitě. Protože tahle kasta lidí jede v tom, že se o to má NĚKDO postarat, to dá rozum. Jen je problém v tom, že nikdo z nich není ten NĚKDO. Oni jen ví jak se to dělá blbě a jak je furt někdo uzurpuje a omezuje jejich osobní svobodu. 

Manžel se teď bavil se známou. Dělají u zvířat a porovnávali si historiky s novými zaměstnanci. No, ona vyhrála mají už několikátou mladou slečnu, která je v šoku z náročnosti práce. Jako ohýbat se a rvát terarijním zvířatům pampelišky? To jí ničí záda. Sbírat hovňousy?! To je nehygienické a nechutné. Nakonec šla na neschopenku, protože se zhroutila z nesplnitelých požadavků na její pozici ošetřovatelky. Nehledě na to, že vedoucí trvala na tom, že do té prace se dostaví nejpozději na 7:30! A tak bych mohla pokračovat dál a dál. 

kometa
kometa (5537 příspěvků) 01.08.2023, 13:43:46 xxx.xxx.147.163
Edůza:

Oni jedou heslem “to se nějak poddá” a něco zhroutí určitě. Protože tahle kasta lidí jede v tom, že se o to má NĚKDO postarat, to dá rozum. Jen je problém v tom, že nikdo z nich není ten NĚKDO. Oni jen ví jak se to dělá blbě a jak je furt někdo uzurpuje a omezuje jejich osobní svobodu. 

Manžel se teď bavil se známou. Dělají u zvířat a porovnávali si historiky s novými zaměstnanci. No, ona vyhrála mají už několikátou mladou slečnu, která je v šoku z náročnosti práce. Jako ohýbat se a rvát terarijním zvířatům pampelišky? To jí ničí záda. Sbírat hovňousy?! To je nehygienické a nechutné. Nakonec šla na neschopenku, protože se zhroutila z nesplnitelých požadavků na její pozici ošetřovatelky. Nehledě na to, že vedoucí trvala na tom, že do té prace se dostaví nejpozději na 7:30! A tak bych mohla pokračovat dál a dál. 


A u nás se některé děti hroutí z toho, že musí chodit do školy. A my po nich ještě chceme, aby se dokonce učily!😲

Historka dobrá. Nevím, jestli víc k smíchu nebo k pláči.

assil
assil (2107 příspěvků) 01.08.2023, 13:43:51 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 01.08.2023, 13:38:57

Ano, to jsou ti co jsou ve třiceti vyhořelí s únavovým syndromem a musej si dát nejmíň roční pauzu.

Ano, u nás se musí do práce dostavit  do 8, pro většinu nesplnitelný požadavek.

Od školky se jim ustupuje a vše ulehčuje a tohle je výsledek.

Tak musíme doufat, že takoví nejsou všichni a že těch normálních bude dost na to, aby to alespoň trochu udrželi v chodu, já chci ještě nějakej důchod za pár let. 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.