Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Inzerce psů

Leithian
Leithian (782 příspěvků) 27.06.2024, 22:25:56 xxx.xxx.112.128
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 27.06.2024, 22:10:23

Bostonek to neni ale stopro to byl zaklad pro ozdraveni. Ja vic infa nemam. Muzu se poptat na jmeno dotycneho chovatele.

Fiona.Praha (neregistrovaný) 27.06.2024, 23:02:03 xxx:xxx.8bfd:d8f1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.06.2024, 21:37:13

Nechápu smysl úšklebku. Mám v tom celkem jasno.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.06.2024, 06:24:37 xxx:xxx.34a6:856a
Fiona.Praha:

Pomeranian je docela malý, ne? Ten to chyt od jezevčíka, ten od mini australáka. Třeba. Oni si psi v tomhle poradí…

To má logiku. Ale teda, je to těžká práce množitele. Musí najít vhodné rodiče, nakrýt, vybrat správně vybarvená štěňata a udělat z nich rodiče, občas tam přikřížit čivavu nebo krysaříka s PP, aby zůstala zachovaná velikost a tvar. 

Naučit se genetiku barev asi lze. Mám známou, která má CHS BOC. Své feny má merle a při úspěšném nakrytí ví, jaké barvy se narodí. A narodí se přesně tak, jak avizovala. Věšteckou kouli nemá, protože zastoupení pohlaví a počet štěňat odhaduje podle rtg. 


to mě překvapuje - z RTG lze poznat pohlaví štěňat??  Počet je jasný (i když taky někdy ne na 100%). A ještě je mi divné, že jí přesně vychází barvy. Je jasné, že pokud zná genom obou rodičů, ví, co se narodit může a co ne - ale přesto statistika je mrcha a i když teorie u třeba “žíhaná x žíhaný” má mít 50% žíhaných, 25% žlutých a 25% tmavě žíhaných potomků… tak to pochopitelně nevychází a klidně může být žíhaný celý vrh.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.06.2024, 08:10:53 xxx:xxx.34a6:856a
janaa:

RTG pohlaví nezobrazí, stejně tak nemůže stoprocentně vědět barevné rozdělení. Jsou určité statistické předpoklady,viz výše


jsem si říkala, že leda by penisová kostička u chlapečků byla na RTG vidět???

janaa
janaa (452 příspěvků) 28.06.2024, 08:23:49 xxx:xxx.81d6:9e80
Xerxova:

jsem si říkala, že leda by penisová kostička u chlapečků byla na RTG vidět???


Člověk je rád, že odhadne počet štěňat. Protože ani to není stoprocentní, pokud jsou štěnda zrovna za sebou, tak se srovnají tak, že klidně několik nemusí být vidět. Natož ještě rozeznat pohlaví a nějakou kostičku

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2024, 09:07:01 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 27.06.2024, 16:20:28

Ale žádná těžká práce množitele, prostě vezme fenu čivavy například a nakryje merle psem a vždycky nějaká štěňata merle mít bude a ta už budou mít také merle potomky.

A to, že vypadají trochu jinak nikdo řešit nebude a za dvě tři generace se to smázne.

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2024, 09:09:49 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 27.06.2024, 21:36:18

Problém je skrytá merle, díky které se pak vytváří double merle nechtěně a nelze se tomu v podstatě vyhnout, jedině snad nařízenými genetickými testy a prostě myslím, že ty postižený štěňata nestojí za to.

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 28.06.2024, 09:37:39 xxx.xxx.200.75
assil:

Problém je skrytá merle, díky které se pak vytváří double merle nechtěně a nelze se tomu v podstatě vyhnout, jedině snad nařízenými genetickými testy a prostě myslím, že ty postižený štěňata nestojí za to.


To jde ale jenom v PP chovu. Pochybuju že by množky upozorňovali budoucí majitele, že jeden z rodičů jejich jednobarevného štěněte je merle a to jednobarevné štěně může být nositel merle genu. U jezevčíků ještě červená merle, která v dospělosti vypadá jako červená s příměsí a pokud si někdo vezme štěně třeba až v půl roce, nemusí vůbec tušit, že je červený merle. Na fotce moje teď 16ti letá jezevčice, která je červená merle .

Obrázek
Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 28.06.2024, 09:57:21 xxx:xxx.11bb:51d1
Xerxova:

to mě překvapuje - z RTG lze poznat pohlaví štěňat??  Počet je jasný (i když taky někdy ne na 100%). A ještě je mi divné, že jí přesně vychází barvy. Je jasné, že pokud zná genom obou rodičů, ví, co se narodit může a co ne - ale přesto statistika je mrcha a i když teorie u třeba “žíhaná x žíhaný” má mít 50% žíhaných, 25% žlutých a 25% tmavě žíhaných potomků… tak to pochopitelně nevychází a klidně může být žíhaný celý vrh.


Vypadlo mi slovo: ….zastoupení pohlaví netuší… Na RTG počítá kostřičky a taky to není 100%, občas je o jedno víc nebo míň, než spočítala. Ale barvy trefí vždy, nikoliv počty. Má merle feny a tak musí mít “nemerle” krycího psa s nemerle předky. Takže studuje rodokmeny. Nevím, jak to dělá, ale barvy trefí.  

Jen jsem tím chtěla říct, že zřejmě nastudovat nebo vydedukovat to pro množitele nebude nemožné (jde o prachy a tam se mozkové závity roztáčejí 🙂 ) . A když to náhodou neklapne a merle se nenarodí, štěně se taky prodá a když neprodá, stane se z něj rodič.

Uzákonila bych křížení merleXmerle jako týrání. Blbé je, že u skrytých merle se to u bez PP nepozná a pak by se nemožně prokazovalo, že to bylo záměrné merleXmerle a kdo ta štěňata vyprodukoval. Když zatím není ani zajištěno, aby bylo každé štěně čipované. Vím, kapáček jsem se rozvášnila a plácám blbosti 🙂

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 28.06.2024, 10:00:15 xxx:xxx.11bb:51d1
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 28.06.2024, 09:07:01

Ale žádná těžká práce množitele.

To byla ironie, myslela jsem, že to bude pochopeno mezi pejskaři, protože všichni máme dost podobné názory na množení.  

assil
assil (2107 příspěvků) 28.06.2024, 10:01:54 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 28.06.2024, 09:37:39

Jo jasně, ale ti bezpapírácí v podstatě vycházejí z PP chovu, kdyby merle vůbec v PP chovu nebyla, časem by vymizela i u bezpapíráků.

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 28.06.2024, 10:09:59 xxx:xxx.11bb:51d1
Aluška:

To jde ale jenom v PP chovu. Pochybuju že by množky upozorňovali budoucí majitele, že jeden z rodičů jejich jednobarevného štěněte je merle a to jednobarevné štěně může být nositel merle genu. U jezevčíků ještě červená merle, která v dospělosti vypadá jako červená s příměsí a pokud si někdo vezme štěně třeba až v půl roce, nemusí vůbec tušit, že je červený merle. Na fotce moje teď 16ti letá jezevčice, která je červená merle .

Obrázek

Blbé je, že i kdyby to náhodou množitel hlásil (nebo se i snažil vysvětlit), že štěně bez PP je skryté merle, nebude to kupující zajímat. Stejně jako nepotřebují PP a klidně si koupí parodie na dané plemeno. A dovedu si představit, že …. jé, moje Fifinka bude mít krásná “plesnivá” štěňátka. A protože stále spousta veterinářů dle diskusí na FB radí fenky nakrýt aspoň jednou za život, bude super, když ta plesnivá miminka pojistím plesnivým tatínkem. A neštěstí je na světe. Nezabírá osvěta PPxbezPP a merle se do povědomí stále nedostalo.  

Lenocka
Lenocka (159 příspěvků) 28.06.2024, 10:12:14 xxx.xxx.44.106
assil:

Jo jasně, ale ti bezpapírácí v podstatě vycházejí z PP chovu, kdyby merle vůbec v PP chovu nebyla, časem by vymizela i u bezpapíráků.


To, že by při nepřítomnosti v PP chovu časem merle zmizelo i z bezPP, o tom dost pochybuji. A naopak si myslím, že by na tom množky stavěly, protože by mohly “nabídnout víc”, než PP chov. A merle bohužel je a ještě nějaký pátek bude žádané.. 🤷‍♀️

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 28.06.2024, 10:16:38 xxx.xxx.200.75
Fiona.Praha:

Blbé je, že i kdyby to náhodou množitel hlásil (nebo se i snažil vysvětlit), že štěně bez PP je skryté merle, nebude to kupující zajímat. Stejně jako nepotřebují PP a klidně si koupí parodie na dané plemeno. A dovedu si představit, že …. jé, moje Fifinka bude mít krásná “plesnivá” štěňátka. A protože stále spousta veterinářů dle diskusí na FB radí fenky nakrýt aspoň jednou za život, bude super, když ta plesnivá miminka pojistím plesnivým tatínkem. A neštěstí je na světe. Nezabírá osvěta PPxbezPP a merle se do povědomí stále nedostalo.  


Jo, už jsem se s tím setkala, revizák hasičáků a požární bezpečnosti, připadal mi docela chytrej. Mají merle fenu a kryjí merle psem, protože oni jsou tak stejní…..snažila jsem se mu vysvětlit co to znamená a co se může stát, aby si i vygůglil, odpověď byla, že ty první štěňata jsou zatím zdravý, tak další budou zase merle x merle…..měla jsem co dělat, abych ho tím hasičákem nepraštila

Fiona.Praha
Fiona.Praha (194 příspěvků) 28.06.2024, 10:50:40 xxx:xxx.11bb:51d1
Aluška:

Jo, už jsem se s tím setkala, revizák hasičáků a požární bezpečnosti, připadal mi docela chytrej. Mají merle fenu a kryjí merle psem, protože oni jsou tak stejní…..snažila jsem se mu vysvětlit co to znamená a co se může stát, aby si i vygůglil, odpověď byla, že ty první štěňata jsou zatím zdravý, tak další budou zase merle x merle…..měla jsem co dělat, abych ho tím hasičákem nepraštila


Až se mu narodí slepá, hluchá nebo hluchoslepá štěňata, bude pak revizák bědovat, jakou má smůlu, že má vrh neprodejných štěňat. A pak je někomu hodí na krk, teda pardon, daruje nějakému spolku. Proto bych to uzákonila jako týrání.

Kdysi proběhlo FB štěně double merle jezevčíka, množitel ho jako neprodejného daroval někam k dětem, tam ho měli asi 14 dní a putoval dál, až se dostal do jednoho spolku. Chvíli ho lidi litovali a asi posílali peníze, pak štěně zmizelo (budu doufat, že má nový prima domov) a už se o něm nepíše. Myslím, že množitelka množí dál, občas podobná štěňata vídám na inzertních portálech.

Leithian
Leithian (782 příspěvků) 28.06.2024, 11:03:06 xxx.xxx.34.146
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 28.06.2024, 10:16:38

Tak tohle je na presdrzku beze sporu. Jinak ty “nase” cerveny merle. 3 ze 4 to maj i na 8mesicich viditelne na prvni dobrou. Jedinej klasickej je ten nas zmetek co mam doma

Leithian
Leithian (782 příspěvků) 28.06.2024, 11:31:08 xxx.xxx.34.146
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 28.06.2024, 09:57:21

A tak co neznalost neomlouva. Jak se nekdy neshodnem tady jsem pro. Kdyz si takovy neudela testy jeho blbost. Nebo kdyz radsi nenakreje jednobarevnym. V tomhle jsem pro vsema deseti

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 28.06.2024, 11:33:30 xxx.xxx.124.48

Ono tohle ale vlastně týrání je. Vystavuju psa, to štěně, neštěstí. Způsobovat fyz. ps. bolest, dát zvířeti to, co je pro něj důležité - od jídla pro venčení, takový slepý a hluchý pes si určitě užívá života.
Stejně tak by mělo být trestáno jako týrání množení zvířat, co nemohou dýchat,…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.