Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Inzerce psů

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 22.05.2024, 09:41:27 xxx.xxx.27.179

Mám dotaz na zkušenější. Vždycky jsem měla podvraťáky z útulku. Ten poslední je ten nejlepší. Ale poohlížím se teď po psovi s PP. A mám dilema. Jsem co se týče zvířat trochu staromilec, a prostě bych ráda přišla k vrhu a vybrala si toho největšího sympaťáka, prostě jako to bylo dřív. Mám s tím dobré zkušenosti. Dělá to dnes ještě někdo? Mně přijde, že je vše zadané ještě než se to narodí nebo hned po porodu.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 22.05.2024, 09:44:39 xxx.xxx.124.243

Paní je prostě úplně blbá, no.

Když něco reklamuji, můžu si řešení vybrat - vratka, sleva, oprava. 
IBD (no nevím ta diagnoza, slyšela jsem, že histol. nestačí, stejně se projeví alergie)
opravit nejde, prostě citlivý pes + tam beztak byly giardie a kdo ví co, zahradní chov…
psa vrátit nechce, tak si řeknu o slevu. A je to.
 

Na jednu stranu… 15 tisíc není nijak extra málo. 
A znám ceny takových psů? Neznám, chovatelé je tají. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 22.05.2024, 09:47:37 xxx.xxx.124.243
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 22.05.2024, 09:19:59

Podle barev to není york, ale biewer. Může mít papíry třeba ode mě. Až si koupím novou tiskárnu.

Zarazilo mě, že tady není povinnost udávat telefon a nemůžu kliknout na jméno inzerenta, abych viděla, co vše množí. 

Arbora
Arbora (378 příspěvků) 22.05.2024, 09:53:40 xxx.xxx.131.15
balu:

Třeba proto, že byla uvedena v omyl, že je zakoupené zvíře s průkazem původu? 

Jasně, že je blbá, že psa, údajně chovaného pod jakousi německou organizací, koupila.


Libor Zub chová psy pod německou kynologickou organizací.

To nie je údajne. Chová psy pod nejakou pseudoorganizáciou. Keby pani venovala aspoň hodinu času výberu psa, tak by zistila, že pes rodokmeň nemá. Zistila to však najneskôr v tejto chvíli, stále dostatočný dôvod na to, aby od zmluvy odstúpila, alebo aspoň začala zisťovať, či tam nie je nejaký problém: 
Paní Evu navíc zarazilo, že v průkazu původu, který dostala, je vyplněno jen jméno matky, jejích rodičů, tedy Mikeho prarodičů z matčiny strany, rodokmen ale chybí.

Chovateľ ponúkol peniaze za psa. Stále nerozumiem tomu, čo by malo byť žalovateľné. Keby tvrdil, že pes má preukaz od FCI a v skutočnosti nemá, to je samozrejme jasne kvalifikovaný podvod. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.05.2024, 09:54:36 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

Mám dotaz na zkušenější. Vždycky jsem měla podvraťáky z útulku. Ten poslední je ten nejlepší. Ale poohlížím se teď po psovi s PP. A mám dilema. Jsem co se týče zvířat trochu staromilec, a prostě bych ráda přišla k vrhu a vybrala si toho největšího sympaťáka, prostě jako to bylo dřív. Mám s tím dobré zkušenosti. Dělá to dnes ještě někdo? Mně přijde, že je vše zadané ještě než se to narodí nebo hned po porodu.


Já to dělám, když si to zájemce přeje. Nejdřív pošlu na vyžádání fotky a pokud si nevybere a chce si vybrat při první návštěvě na místě, tak mu jen napíšu, kolikátý je v pořadí a které štěndo už mít nemůže. Vybralo si takhle asi šest zájemců, ostatní to nechali na mě a poslední prostě zbyl, přestože to byl podle mě nejhezčí pejsek z celýho vrhu.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.05.2024, 10:00:53 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Paní je prostě úplně blbá, no.

Když něco reklamuji, můžu si řešení vybrat - vratka, sleva, oprava. 
IBD (no nevím ta diagnoza, slyšela jsem, že histol. nestačí, stejně se projeví alergie)
opravit nejde, prostě citlivý pes + tam beztak byly giardie a kdo ví co, zahradní chov…
psa vrátit nechce, tak si řeknu o slevu. A je to.
 

Na jednu stranu… 15 tisíc není nijak extra málo. 
A znám ceny takových psů? Neznám, chovatelé je tají. 


Běžná cena štěněte GR s PP je 2x tolik. Možná, že to paní nevěděla, ale tak když by kupovala ten telefon, tak si asi taky nejdřív zjistí cenu, že jo. Jasně, není tady jen FCI a z toho článku není jasný, jestli ten PP viděla už při koupi, ale to jí mohlo být hned divný, že předkové matky tam nejsou uvedeni. Prostě zásada je nejdřív si všechno zjistit, i kdyby to mělo trvat 3 měsíce a ne že hned teď musím mít štěně. Je to živej tvor, na dítě se čeká 9 měsíců, tak si myslím, že ty 3 měsíce na psa by každej mohl zvládnout. Když půjde do útulku, taky ho taky často nedostane hned.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.05.2024, 11:04:41 xxx.xxx.62.198
Sarah01:

Já to dělám, když si to zájemce přeje. Nejdřív pošlu na vyžádání fotky a pokud si nevybere a chce si vybrat při první návštěvě na místě, tak mu jen napíšu, kolikátý je v pořadí a které štěndo už mít nemůže. Vybralo si takhle asi šest zájemců, ostatní to nechali na mě a poslední prostě zbyl, přestože to byl podle mě nejhezčí pejsek z celýho vrhu.


Ali, a co se s ním stalo? To byl “zelenej”??? Už si je moc nepamatuji.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.05.2024, 11:19:33 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Ali, a co se s ním stalo? To byl “zelenej”??? Už si je moc nepamatuji.


Byl to modrý a jmenuje se Artur, Jani, a vzala si ho mladá rodina z Police nad Metují, občas mně posílají fotky, má se krásně, vyrůstá s miminkem, ale bohužel na výstavy a výcvik s ním jezdit nebudou a on se na to zrovna tak hodil. Ale nevadí.

Obrázek
biaca
biaca (696 příspěvků) 22.05.2024, 11:32:07 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 22.05.2024, 09:41:27

Já jsem si takhle vybrala druhého kocoura, nejprve mi chovatelka poslala fotky, a nejvíce se mi líbil můj malý Kliminek. Ale stále jsem si nebyla jistá, jestli ano nebo ne, a teprve, když jsem se jela podívat, tak se ode mě od chvíle co jsem přijela nehnul, a bylo jasné, že pak se mnou pojede domů. Navíc má úžasnou povahu, s každým vychází. Prostě láska na první pohled. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.05.2024, 11:36:33 xxx.xxx.62.198
Sarah01:

Byl to modrý a jmenuje se Artur, Jani, a vzala si ho mladá rodina z Police nad Metují, občas mně posílají fotky, má se krásně, vyrůstá s miminkem, ale bohužel na výstavy a výcvik s ním jezdit nebudou a on se na to zrovna tak hodil. Ale nevadí.

Obrázek

Ali, ten je nádherný!!!❤️

Mně se, myslím, líbil zelený…ale už si to fakt nepamatuji.

janaa
janaa (460 příspěvků) 22.05.2024, 11:49:46 xxx:xxx.bee2:ffa1
JanaJanaJanaJana:

Mám dotaz na zkušenější. Vždycky jsem měla podvraťáky z útulku. Ten poslední je ten nejlepší. Ale poohlížím se teď po psovi s PP. A mám dilema. Jsem co se týče zvířat trochu staromilec, a prostě bych ráda přišla k vrhu a vybrala si toho největšího sympaťáka, prostě jako to bylo dřív. Mám s tím dobré zkušenosti. Dělá to dnes ještě někdo? Mně přijde, že je vše zadané ještě než se to narodí nebo hned po porodu.


Já třeba štěňata přiděluju. Tak,aby se na člověka,který chce psa “na gauč” nedostal největší akčňák z vrhu,a opačně,aby člověk,co plánuje výcvik, nedostal moc velkého salámistu,pokud by tam byl. Většinou pak má zájemce na výběr třeba ze dvou,ze tří štěňat, a tam pak zohledňuju “pořadník”,jak rezervace šly za sebou. A já chovám málo, takže si z každého vrhu nechávám,takže samozřejmě první výběr mám já. V mém případě tedy závazně přiděleného akčňáka mají lidé až v těch šesti týdnech,kdy se čipuje,a už je jasné,které štěně kam půjde, a které zůstane doma

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 22.05.2024, 11:57:37 xxx.xxx.11.197
janaa:

Já třeba štěňata přiděluju. Tak,aby se na člověka,který chce psa “na gauč” nedostal největší akčňák z vrhu,a opačně,aby člověk,co plánuje výcvik, nedostal moc velkého salámistu,pokud by tam byl. Většinou pak má zájemce na výběr třeba ze dvou,ze tří štěňat, a tam pak zohledňuju “pořadník”,jak rezervace šly za sebou. A já chovám málo, takže si z každého vrhu nechávám,takže samozřejmě první výběr mám já. V mém případě tedy závazně přiděleného akčňáka mají lidé až v těch šesti týdnech,kdy se čipuje,a už je jasné,které štěně kam půjde, a které zůstane doma


Já si sama myslím, že toto je úplně nejlepší postup, jenže některým lidem to prostě nevysvětlím, no. Oni prostě chtějí oranžovou, béžovýho atp. a basta.

janaa
janaa (460 příspěvků) 22.05.2024, 12:24:27 xxx:xxx.bee2:ffa1
Sarah01:

Já si sama myslím, že toto je úplně nejlepší postup, jenže některým lidem to prostě nevysvětlím, no. Oni prostě chtějí oranžovou, béžovýho atp. a basta.


Já to každýmu říkám už při prvním kontaktu,že to tak u mě chodí. A diskuzi nepřipouštím. Řekla bych, že zatím to všichni spíš uvítali. Za rok by měla mít štěnda Cáca,mám sedm rezervací už teď, a taky to všichni ví. Pravda,až na jednu výjimku, to nejsou úplně cizí lidi, a věří mi.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 22.05.2024, 13:17:16 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 22.05.2024, 08:07:22

Já vim, že lidi jsou nepoučitelní, ale v tomhle případě je mi tý ženský a její dcerky líto. Koupila psa s PP. Jo jasně PP není od FCI, ale zkuste se zeptat běžných lidí nepejskařů a i spousty pejskařů, co mají voříška nebo psa bez PP, jak se v tomhle orientují… No a takovej člověk obvolá postupně pár inzerátů s PP a všude slyší cenu kolem 30ti tisíc a tady je štěndo za půlku… ženská má hypotéku, každá koruna dobrá. Třeba si řekla, že ta rozdílná cena je proto, že ta drahá štěňata jsou po multikulti šampionech.

Jasně my tady si můžeme říct “blbka, to jí snad museli být jasný, že když je štěně za polovic, tak že něco není ok”… jo jasně, když já sháněla štěně, když štěňata nebyla, teda štěňata ano, psí holky ne, a mimo jiné jsem obvolávala inzeráty… zjistila, jestli mají volnou holku a pak teprve gůglila horem dolem co je chovka zač a z jakýhože spojení je štěndo… a jasně když pyrenejský štěníci byly kolem 25tis a vesměs všechno zadaný a tady za 15tis a volných několik holčiček, tak že to smrdí a jasně, že to nebylo cajk, ale inzerát vypadal idylicky, že byste okamžitě pro štěndo vyrazili. Nebo štěňata jiného plemene s PP po psu, který je profláklý tím, že potomstvo má problémy s dysplazií. 
Jenže to prostě znamená sednout si a najít těch informací co nejvíce.

Jenže pro obyčejný lidi, kteří se tedy rozhodnou, že pořídí “ značkového psa” s PP, jsou papíry často zárukou všeho … že jsou zárukou toho, že pejsek je opravdu to plemeno s že nebudou mít to nemocné štěňátko, co viděli v reportáži v televizi, štěndo z množírny bez PP.

assil
assil (2118 příspěvků) 22.05.2024, 13:38:32 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.05.2024, 13:17:16

Zas na druhou stranu i takový člověk by si měl být vědom toho, že i PP štěně je zvíře a ne top A1 sériový výrobek. To štěně by klidně mohlo úplně stejně onemocnět i s PP od FCI, jen holt pak by s tím nemohla do novin.

Když si někdo kupuje zvíře, jakékoliv, tak musí počítat s tím, že zvíře může být nemocné a musí na to být finančně připraven. Pokud ne, tak je prostě blbec.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 22.05.2024, 13:42:33 xxx.xxx.13.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.05.2024, 09:47:37

Tak kdyby fci nebyla blba uplne mohla mit biewery pod sebou. Nechce tak holt je jedou jiny organizace. IBC napr. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.