“Setkání pořádané Institutem V.K. u Obecního domu v Praze…”.
Pak je jasné, kdo pořádá, kde pořádá...
Kdyby věta zněla : “Na setkání pořádaném….”, tak by bylo pořádaném správně. Podle mě tyto chyby vznikají tak, že novinář nepíše, ale jen kopíruje části textu a nemůže je nechat doslova, tak slova trochu přechází a vznikne paskvil.
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.11.2024, 10:00:44
Najděte KDO. Neříkáme třeba červený barva. Říkáme červená barva. Najdu kdo, co + co dělal… a ten zbytek mě vůbec nezajímá. Stůl je dřevěný. Megi je bílá. Kuře je pečené. Výlet byl vydařený. Setkání bylo hnusné. Setkání je nepříjemné. Setkání je pořádané. Setkání pořádané… se povedlo.
Legenda praví, že KDO, CO - to je podmět ve větě, to je, oč tu běží - je v 1. pádě. Kdo? Setkání. Jaké setkání… škaredé setkání. Neřeknu - škaredém setkání. To je koncovka jiného pádu. Tohohle: Promluvíme si o škaredém setkání.
Čárky v tomto souvětí být mají, pokud je to vsuvka. Z obou stran. Nemusí tam být ani jedna, esi to jako vsuvku nemyslím. Vsuvku určitě každý zná, je to ta součást souvětí, která je jaksi navíc, nepotřebuji ji, mohu ji smazat, přesto bude zbytek vět v souvětí dávat smysl.