Krmím K2 tu namáčenou mám jako doplněk
Ahoj jaké máte zkušenosti s namáčením pšenice.
Mám dvoje kuřata , jedny staré 5 týdnů a druhé 10.
Můžu jim to dávat ?? Pokud ano jak dlouho namáčíte ?? Díky
Ahoj jaké máte zkušenosti s namáčením pšenice.
Mám dvoje kuřata , jedny staré 5 týdnů a druhé 10.
Můžu jim to dávat ?? Pokud ano jak dlouho namáčíte ?? Díky
ja som nakličovala pšenicu, v zime, keď sliepky nemali inú dostupnú zeleň
Podľa mňa teoreticky by ste naklíčenú pšenicu dávať (ako prídavok) mohli, ale je obdobie horúčav a ľahko sa teraz v naklíčenej pšenici budú rozmnožovať aj plesne a rôzne nevhodné mikroorganizmy, čo by mohlo viesť aj k hnačkám a pod. Osobne by som im radšej umožnila jesť inú zeleň - trávu, púpavu, lobodu a pod.. Nastrúhať tekvicu, cukinu, mrkvu…
Máčím pšenici v zimě, abych aspoň trochu nahradil zelené, kterého v té době není dost, ale samozřejmě je možné ji krmit i v létě. Ale to bych nějak nepřeháněl, v zrní je často spousta nečistot, které dokáží rychle zkvasit, proto v tomto období spíš dělám exotům, holubům i slepicím vaječnou míchanici v odpovídajícím množství, aby to během pár minut všichni sezobali.
..a čím ta kuřata vlastně krmite?…namáčená pšenice se dává v zimě,když je nedostatek přirozených vitamínů, klíčky pšenice jsou hodnotný doplněk krmení..jinak 5ti týdenní a déle,krmim kompletní směsí K1, to ani pšenici nechtějí..
Krmím K2 tu namáčenou mám jako doplněk
Klíčení pšenice záleží na počasí - v těchto teplotách (nad 30 stupňů) je to následující.
V pondělí namočíte pšenici tak, že nad ní je ještě stejně vysoký sloupec čisté studené vody. V úterý ve cca stejný čas vodu z pšenice slijete a ideálně pšenici 1-2x propláchnete čistou studenou vodou. Ve středu pondělní namočení zkrmíte. V úterý namáčíte pro čtvrteční krmení, ve středu pro pátek atd. Před podáním slepicím pšenici ještě propláchnu čistou studenou vodou. Krásně je v horku osvěží. Doporučuji zkrmovat po částech - pokud máte čas. Třetinu ráno, druhou během dne, třetí navečer před sezením. Jinak to od rána ušpiní, oschne a podobně. Taky nevyzobou tak dokonale vyšší vrstvu, raději mají menší množství a doplňování (není nutné). Pro zabránění kvašení (krom propláchnutí) můžete přidat pár kapiček Acidomid, hlavně po prvním slití. V zimě při nízkých teplotách trvá proces o den-dva déle, podle toho, kde klíčíte. Voda z proplachování je vhodná na zálivku. Kuřata od pátého týdne už mohou pšenici zobat - podle plemene a velikosti.
Děkuju kamaráde
To jsem chtěl slyšet