Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Sousedovy kočky nám škodí

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 08:15:29 xxx.xxx.164.121
Anonymní:

Narozdíl od kuny nebo lišky nemá kočka strach a kuře zakousne za bílého dne před očima. Máte se krásně, že máte koček málo.


Nezabezpečené kuře odnese dravec, zabije potkan, napadne kuna, lasička, je na chovateli, aby si svá zvířata zabezpečil.

A toulavá kočka je plachá, spíš než na dvůr, půjde lovit na pole. Neříkám, že nemohou být vyjímky, ale výjimka není pravidlo.

balu
balu 08.07.2023, 08:35:16 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.07.2023, 07:37:40

Anonyme - škoda, že nevím, komu odpovídám - nevím, z čeho soudíte, že máme koček málo - my nemáme žádnou. Kolem nás sousedé mají a ty kočky tranzitují přes náš pozemek, zejména užitkovou zahradu se záhony, kde v klidu kálejí. 

balu
balu 08.07.2023, 08:38:16 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.07.2023, 08:14:58

A vy těm videím věříte? Nemohou být fejková? Internet toho snese… Video je z buhví jaké, zřejmě arabské, země… Otázkou je, proč není matka u malého, proč není stádo blíž… 

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 08:40:00 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Nezabezpečené kuře odnese dravec, zabije potkan, napadne kuna, lasička, je na chovateli, aby si svá zvířata zabezpečil.

A toulavá kočka je plachá, spíš než na dvůr, půjde lovit na pole. Neříkám, že nemohou být vyjímky, ale výjimka není pravidlo.


Je vidět, že zvířata jste neměla.

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 08:41:22 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Balu. Me normálně kočky navolno sice štvou ale vyloženě nevadí. Za mne jako predatori když jich je v každý vsi 100 a vejs prostě v přírodě škodí. Ale dejme tomu. Házím na to bobek. Ve chvíli kdy mi ale sejme mnou piplane zvíře cizi kočka ke který se pro jistotu nikdo nehlásí… TakTak tech řešení moc neni. Proč bych měla logicky vzato já doplácet a řešit něčí ne zodpovědnost? I kdyby mi majitel kočky pokud by se přiznal dal peníze tak mi to chovnou samici anduly nenahradí. Pro vaše info když ti tak trhá žíly internetové tykání, mě ta konkrétní samice stála 1500,- což můžu být jen ráda že to nebyla bf nebo bw nebo nedejboze peacock či halfka za pár tisíc euro. Peníze to zvíře nenahradí. A to je asi tak to jediný co jsou v krajním případě majitelé koček ochotni. Zavřít jí pak ne zavřou, dodatečný zabezpečení mi taky nezaplatí… Kdyby k vám na zahradu vtrhnul (bude to ad absurdum ale jako příměr abyste pochopila to poslouží) medvěd kterého choval kdosi na konci vsi a zmasakroval ti psy tak co. Spokojis se s tim ze majitel medveda prijde řekne mhmm tady máš prachy za psy soráč to víš, medvěd, šelma, zdrhnul mu ne vysvětlím no…. To je to samý… jen kočka je menší. Výsledek stejnej. Mrtvej mazlíček a prd z toho. Měřte stejným metrem. Hadovi ani papouskovi ne vysvětlím hranice pozemku, stejně jako koze, ovci, koni, krávě nebo hadovi, tygrovi apod. Ale všechno všechno!!!! Krom koček je zabezpečený a zajištěny. Jen majitelé koček tvrdí jak to nejde. Jde. Že chytaj myši? Hezký ale v 80% případů to fakt není tak nezbytně nutný a i tak si lze kočku zajistit u sebe na pozemku kde si ty myši lovit může dle libosti. Neberu stáje statky a velké usedlosti. Nýbrž běžné rodinné domky kde maj lidi max 4 slepice na zahrádce. Tam tu kočku fakt akutně mít nemusej. Že chtej je fajn. Ale nemusej..a znovu dodávám že v zákoně nejsou pro kočky žádné výjimky o volném pohybu. To že to zatím lidi toleruji za to by majitele koček měli být kuwa vděční a držet ústa a soupat nohama a ne si eště vyskakovat a hysterčit že se jejich micince někde něco stane. 


Majitelé koček jsou bohužel většinou nezodpovědní.

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 08:43:04 xxx.xxx.0.1
kometa:

No, co jsem tady tak četla různé zážitky, tak i liška vám za bílého dne přešplhá plot se slepicí v zubech. Myslím, že rozdíl mezi takovou tou typicky toulavou kočkou a skoro domestikovanou liškou už moc velký není.


Jenže takovou lišku, terorizující okolní chovy chtnu a odvezu. Kočku nemohu. A drzých koček je mnohem víc. Už nemůžu pustit ani housata ma pastvu.

balu
balu 08.07.2023, 08:44:51 xxx.xxx.72.176

Anonymové, stydíte se své názory prezentovat pod nějakým nickem, aby nebyly podle něj dohledatelné? Nebo proč se nezaregistrujete a nepřihlásíte? Je na palici, když si píše anonym s anonymem.

hmn
hmn 08.07.2023, 08:46:57 xxx.xxx.43.113

“Já si třeba uvědomuju, že jsem v tomhle zcela neobjektivní , moje kočka mi nevadí, když vidím na zahradě cizí kočku,. hned se čílím, co tady ta potvora dělá, chce snad zabíjet moje ptáčky?!?!”

1. jsem objektivní. Já se nečílím, co dělá cizí kočka na mé zahradě, protože ona není na mé zahradě, ale má zahrada je na jejím teritoriu! A obecně na teritoriu dalších obyvatel této planety! Tak se jenom starám, aby skrzevá psa nikdo nedošel úhony.

2. Ani ptáčci nejsou ničí, a pokud se budu chtít rozčilovat, tak nad tím, že ta drůbež vraždí tak užitečný hmyz a žížaly atd. 😉

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 09:30:47 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.07.2023, 08:40:00

Anonym anonymu : naopak, žiji na vesnici a zvířata jsem měla vždycky, jak hospodářská, tak pro radost. Tedy od rybiček po dotační kobyly. Ale třeba křečka jsem nikdy neměla, to je fakt.

A už se omlouvám za plevelení tématu a mizím do přírody a k zemědělské práci.

kometa
kometa 08.07.2023, 09:33:31 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Když jsou ty videa. Jak si kočka poradí s kůzletem. Králík i dospělá slepice není problém. Pes zůstane za plotem, kočka ne.


Taky ne všichni psi. Známý veterinář už pár koní, potrhaných ve výběhů toulavými psy, ošetřoval. A ne, opravdu to nebyli vlci.

kocoura219
kocoura219 08.07.2023, 10:12:01 xxx.xxx.0.1

Ač jsem kočičkář, souhlasím s Leithian. U všech zvířat lze, jen u koček nelze. Zvláštní. A nebavím se o kočkách, co jsou u stájí, kravínů atd. To beru. Ale na vesnici je většinou kočka u každého baráku, o kterou se ale “majitel” příliš nestará, spíš ji jen tak přikrmuje a jinak je mu fuk. Jsem proti tomuto z principu, jak kvůli kočkám samotným, tak kvůli jiným zvířatům, které teoreticky ohrožují, případně jiným škodám, které mohou napáchat. Ano, dřív to bývalo normální, vždy se to tak dělalo… nemyslím si, že vše co se dřív “nějak dělalo”, je nutně správně. 

lesnizinka
lesnizinka 08.07.2023, 10:39:58 xxx.xxx.25.233
kometa:

No, co jsem tady tak četla různé zážitky, tak i liška vám za bílého dne přešplhá plot se slepicí v zubech. Myslím, že rozdíl mezi takovou tou typicky toulavou kočkou a skoro domestikovanou liškou už moc velký není.


Takřka vlastní zkušenost - u tchánů. V poledne, načapal ji švagr. Pes ke slepicím přístup neměl, liška přehupsla 2m plot z místa. Když má někde liščata, která potřebuje nakrmit, nebo třeba jen hlad, jde obezřetnost stranou. ,,Naše" liška chodí po zahradě několik let(chodila, letos si nejsem jistá) Drůbež nemám, kočky a psi s ní byli nějak v pohodě, asi nějaká dohoda, vodila k nám i liščata, hráli si s míčkama na kurtu. Stejně tak léta chodí i kuna.

Macek…toulavý kocour, nevím čí, k nám chodí druhým rokem. Ochcává keře i dveře. Jednou měl Vikťa tu prokouslou bradu, tipla bych, že od něj. Někdy leželi u Worky spolu, tedy kousek od sebe. Myslím, že Viktík se do zahrady bojí kvůli němu, drží se víceméně kolem baráku. Ale byla jsem svědkem, kdy se několikrát potkali, seděli kousek od sebe, ani jeden neútočil. Vikťa je pochopitelně kastrát, Macek ne. Nejraděj bych ho odchytila a dala vykastrovat(pořád je dobitý) ale nechci dalšího kocoura a takhle by nejspíš zůstal u nás. 

Buggyra (neregistrovaný) 08.07.2023, 10:55:45 xxx.xxx.83.42

Jsem názoru, že za škody způsobené vlastním zvířetem, je odpovědný majitel. Pokud mám důkaz, že k dotyčnému zvířeti se dotyčný člověk hlásí, potom na něm vymáhám škody mně způsobené. Nemám nic proti volnému pohybu koček, ale ta opatření, která na svém majetku musím učinit pro zabezpečení konkrétně před kočkou konkrétního majitele, má nést dotyčný majitel. To je v právní společnosti normální. Pokud mám kočku, ke které se majitel nehlásí, tak od toho jsou útulky, a pokud mi na pozemek chodí kočky, jejichž majitele neznám, a nemám možnost nebo motivaci je chytat, pak si holt to zabezpečení musím pořídit na vlastní náklady. Ale tak dotaz nezněl.

lesnizinka
lesnizinka 08.07.2023, 11:23:02 xxx.xxx.25.233
Buggyra:

Jsem názoru, že za škody způsobené vlastním zvířetem, je odpovědný majitel. Pokud mám důkaz, že k dotyčnému zvířeti se dotyčný člověk hlásí, potom na něm vymáhám škody mně způsobené. Nemám nic proti volnému pohybu koček, ale ta opatření, která na svém majetku musím učinit pro zabezpečení konkrétně před kočkou konkrétního majitele, má nést dotyčný majitel. To je v právní společnosti normální. Pokud mám kočku, ke které se majitel nehlásí, tak od toho jsou útulky, a pokud mi na pozemek chodí kočky, jejichž majitele neznám, a nemám možnost nebo motivaci je chytat, pak si holt to zabezpečení musím pořídit na vlastní náklady. Ale tak dotaz nezněl.


Naprostý souhlas. Psala jsem už asi x krát a vždycky to vlatně byla odpověď těm, co pořád všechno přepočítávají na peníze, ale dobrá:  vždycky jsem za všechna svá zvířata škodu zaplatila. Že někomu něco udělaly moje kočky nevím, nikdo zatím nepřišel navíc, jsme ještě pár let zpátky byli na samotě. Teď už se výstavba přiblížila, mezi náma a vsí přibyly domy a už se staví na pozemku těsně vedle nás. Jestli by jim vadilo, že kočka náhodou podlezla plot na jejich? Nevím, zatím tomu nejsem schopná zabránit, protože liška vždycky vyhrabe novou díru pod plotem. Postavila jsem plot, někde k nim prorůstají i kytky. Jestli jim to bude vadit, můžou si zakopat obrubník, budu jen ráda👍 Ale od té doby, co je na okolních zahradách pohyb, už jsem naše kočky venku neviděla, oni jsou plašani. Navíc nový soused má okap na mém(nějak to nevyšlo😏) takže pokud mu kočka snad něco nezakousne(dělám si srandu) nebude ani moci nic říkat😉

kometa
kometa 08.07.2023, 12:10:36 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Ač jsem kočičkář, souhlasím s Leithian. U všech zvířat lze, jen u koček nelze. Zvláštní. A nebavím se o kočkách, co jsou u stájí, kravínů atd. To beru. Ale na vesnici je většinou kočka u každého baráku, o kterou se ale “majitel” příliš nestará, spíš ji jen tak přikrmuje a jinak je mu fuk. Jsem proti tomuto z principu, jak kvůli kočkám samotným, tak kvůli jiným zvířatům, které teoreticky ohrožují, případně jiným škodám, které mohou napáchat. Ano, dřív to bývalo normální, vždy se to tak dělalo… nemyslím si, že vše co se dřív “nějak dělalo”, je nutně správně. 


A tak to se shodneme. U stájí je volně se pohybující kočka v pořádku. Nestarající se majitel mi taky vadí. Jakýkoliv.

acher
acher 08.07.2023, 12:59:25 xxx.xxx.222.196
Anonymní:

Když jsou ty videa. Jak si kočka poradí s kůzletem. Králík i dospělá slepice není problém. Pes zůstane za plotem, kočka ne.


Tak jednak tomu videu vůbec nevěřím a druhak to kůzle je mrtvé.Nehne ani nohou.

A jinak jsme na vesnici koček máme vždy několik,nalezenců a kastrovaných.Chovali jsme a chováme při nich všechno možné.Od slepic,kachen,hus,krůt,perličky,přes králíky,exotické ptáky,kozy,ovce až po krávy a koně.A kozami kočky spaly ve chlívě vedle čerstvě narozených kůzlat,kvočny,kachny,husy i perličky chodily s mladými po dvoře a nikdy se nestalo,že by kočka nějaký ulovila.Na rozdíl od straky,té se to párkkrát povedlo,když nebyli v blízkosti psi.Co se jim sem tam povedlo bylo ulovit malého králíčka pokud náhodou utekl z kotce,ale takového 3měsíčního už kočka neulovila.Kuna ano.

Nejvíce mě baví jak se vykřikuje,že kočky loví ptáky.Ano nejčastěji mladá kočka uloví sem tam mládě nebo starého jedince,ale že většina těchto argumentujících má doma anglický trávník, pěstěnou zahradu a nedej Bože kdyby si chtěli jiřičky postavit hnízdo na jejich domě..A kde mají ti ptáci hnízdit?My máme koček momentálně 5 a ptáků zde máme plno.Nemáme tedy anglický trávník,máme zde plno keřů 

(i šípky,hlohy,trnky),starých stromů,živý plot,ale ten se kvůli ptákům stříhá až před zimou aby ptáci vyhnízdili.Je to sice v rozporu se všemi doporučeními,ale ani mu to nevadí.Celoročně mají ptáci k dispozici krmítko a několi pítek.

Jen co jsem letos stihla zaregistrovat vylétlo u nás 8 vlaštovek,spouta końader a modřinek.Jen to co jsem viděla vylétat. 9 końader,ty se ještě několik dnů  drželi u krmítka a samice je krmila,viděla jsem i 8 modřinek,5 konopek,pěnice černohlavé,rehky,ty ani nešli spočítat,strakapoudy velký a prostřední,stehlíky,kousek od nás černého datla,zvonky,kosy nepočítaně.strakapoudi a datel si létali pro ořechy.

Bydlíme na kraji vsi,kočky chodí do polí,myši,krtky nosí domů.Nechodí ani k dousedům vedle ani naproti.Dokonce ani nám doma nechodí se venčit do záhonů.

Ve stodole a ve chlívě mají záchody s kočkolitem a jinak chodí na pole nebo hnůj.Ani v trávě se po nich nic nenajde.

Obrázek Obrázek
Leithian
Leithian 08.07.2023, 14:51:41 xxx.xxx.33.102
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.07.2023, 05:51:15

Mám 2m plot s podezdivkou, slepice zdrobneleho plemene čili podstatně menší jak kočka.. Pro info. Kuny ani lišky tu nejsou, jak krouží něco ve vzduchu kohout je zažene. A bohužel když je kocka jebnuta jde i na dospelou slepici. Chovatelka od které je mam může vyprávět. Permanentne u nich na statku na samotě někdo vyhodi krabici s kotatama. Nechavali je bejt. Kocky se odmenujou tim ze vyvrazdujou kurata, kachnata a na indicky bezce dospely si taky troufnou. Jedinej výběh kterej je v cajku je ten s brahmankama a kohoutem co se svými 6kily jde i proti doze. Takže všude za draho buduje voliery kocky se chytaj do sklopce a pak papá… A ano při utoku na kachnata sem byla zrovna i ja kdyz sem tam byla pro slepky. Psina co

kometa
kometa 08.07.2023, 14:59:28 xxx.xxx.147.163
Leithian:

Mám 2m plot s podezdivkou, slepice zdrobneleho plemene čili podstatně menší jak kočka.. Pro info. Kuny ani lišky tu nejsou, jak krouží něco ve vzduchu kohout je zažene. A bohužel když je kocka jebnuta jde i na dospelou slepici. Chovatelka od které je mam může vyprávět. Permanentne u nich na statku na samotě někdo vyhodi krabici s kotatama. Nechavali je bejt. Kocky se odmenujou tim ze vyvrazdujou kurata, kachnata a na indicky bezce dospely si taky troufnou. Jedinej výběh kterej je v cajku je ten s brahmankama a kohoutem co se svými 6kily jde i proti doze. Takže všude za draho buduje voliery kocky se chytaj do sklopce a pak papá… A ano při utoku na kachnata sem byla zrovna i ja kdyz sem tam byla pro slepky. Psina co


Jenže to je problém nezodpovědných majitelů, vyhazujících koťata. Takových jsme ve stáji měli hafo. Už jsem jako chvd, že?

Fikovnice
Fikovnice 08.07.2023, 15:16:25 xxx.xxx.172.108
Leithian:

Mám 2m plot s podezdivkou, slepice zdrobneleho plemene čili podstatně menší jak kočka.. Pro info. Kuny ani lišky tu nejsou, jak krouží něco ve vzduchu kohout je zažene. A bohužel když je kocka jebnuta jde i na dospelou slepici. Chovatelka od které je mam může vyprávět. Permanentne u nich na statku na samotě někdo vyhodi krabici s kotatama. Nechavali je bejt. Kocky se odmenujou tim ze vyvrazdujou kurata, kachnata a na indicky bezce dospely si taky troufnou. Jedinej výběh kterej je v cajku je ten s brahmankama a kohoutem co se svými 6kily jde i proti doze. Takže všude za draho buduje voliery kocky se chytaj do sklopce a pak papá… A ano při utoku na kachnata sem byla zrovna i ja kdyz sem tam byla pro slepky. Psina co


“…kocky se chytaj do sklopce a pak papá…”

Co znamená to “pak papá”? Pak je zabije?

Sardullah
Sardullah 08.07.2023, 16:13:09 xxx.xxx.189.104

Takhle…myslím, že je v celku normální, že na statku, ve stáji, ve stodole jsou ty kočky primárně určený za myšilovky a pohybují se tedy bez omezení. Co si myslím, že by mělo být nějakým standardem je, aby i tyto kočky nechal majitel kastrovat, očkovat…

Pokud kočka žije v civilizaci, tak si myslím, že přestože historicky je to zvíře domácí, které se ale více méně pohybuje dle své libosti, tak dnes bych se přimlouvala za to, aby takové čičiny byly zabezpečené…buď čistě doma, popř. voliéru, popř. udělátka na plotě, aby se nedostaly mimo pozemek. Když pro nic jinýho, tak kvůli bezpečnosti kočky. Třeba naše ovčanda jako štěndo dostala pěknou ťafku drápama od sousedovic kočky, která se chodila k nám na zahradu vyhřívat na hromádku písku se svým kotětem, když se na ně šla přátelsky podívat, což o to, kočku chápu, ale zase nehodlám omezovat svého psa na svojí zahradě, jen proto, že si micina oblíbila vyhřívací místo u nás. Pak dostala ovčanda od kočky párkrát po tlamě, když strčila čumu mezi plaňky….o pár let později tuhle kočku na SVOJÍ zahradě chytila a zahrdlila. Hrozný, nikomu takovej zážitek nepřeju. 

Ano máme tady i bezprizorní kočky, které třeba najdou nějakého dobrodince, který je bude krmit…ale pokud začnu takovou kočku krmit, tak bych za ní měl i převzít zodpovědnost, protože já jsem jí tím krmením připoutala k tomuto místu…k této lokalitě. Myslím, že kastrace a očkování a nějaká ochrana proti parazitům by mělo být samozřejmost a hlavně pak už je to moje kočka a měl bych tedy převzít odpovědnost, když už tedy něco k sobě připoutám. 

  Kdyby můj pes vlezl někomu na zahradu a zakousl tam někomu kotě, tak to by byl problém, to by bylo haló, že jsem nezodpovědný majitel a pod., ale když vleze ta samá kočka na pozemek mě a zardousí mi kuřata, tak je to ok, protože…je to přece kočka, ta si může chodit kde chce a je to lovec, takže je to její přirozenost?? Prostě to jsou kecy v kleci…

Tady už přeci nejde o to, že najdu na zahradě kočičí exkrement a nebo rozhrabaný záhonek…tady jde o život a život třeba mnou piplané andulky, mých kuřátek, mých morčátek …mých zvířat… je pro mě tak nějak víc, než cizí kočka. 

Často s Leithian nesouhlasím resp. s jejími názory na MOJE a CIZÍ, často si myslím, že její příspěvky postrádají naprosto empatii, ale přestože miluju kočky, tak musím říct, že jí naprosto chápu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.