Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Veselé okénko

Fiona.Praha (neregistrovaný) 16.06.2024, 19:14:17 xxx.xxx.69.4
acher:

Návod na psa

Dobrý den, 

chtěl bych navázat na reklamaci psa, model JRT Laos, šarže 2019.05.20., kterou jsem Vám poslal v polovině února. V červnu se nám najednou (přes noc) nainstaloval update operačního systému do verze JRT Puberta. Předchozí verze, JRT Puppy, byla sice občas obtěžující, ale už jsme si na ní zvykli. Viděl jsem dříve reklamy, že "s novým systémem přijdou revoluční změny", a od dalších uživatelů modelu JRT jsem slyšel, že "tento update změní Váš život k nepoznání", ale asi jsem to pochopil nějak špatně… Pes po updatu nekomunikuje správně s jinými zvířaty, hlavně s dalšími psy (samci), s ježky a koňmi. Vypadá to na poruchu psí Wi-Fi nebo Bluetooth. Ihned se zapínají alarmové funkce jako hlasité štěkání, vrčení, tahání za vodítko, občas i kousání do vodítka. Pes je pak těžce ovladatelný a umí v amoku i kousnout do ruky majitele, kterého jakoby nepoznával. Nereaguje pak na přivolání ani na pamlsky; pevný disk (tzv. mozek) v tom okamžiku vůbec nefunguje. Pes má rád za cíl (nikoliv kybernetické) útoky hlavně na vetší a starší modely, což bývá bohužel nebezpečné a může skončit poškozením hardwaru. Naposled bojoval s vlčákem nebo dobrmanem. Spolupráce s modelem ženským a s nejnovějšími modely psa (taky JRT) ne staršími než rok, vypadá zatím překvapivě ok. Na kočky nereaguje, když se nepohybují. Místní doktor ajťák, který se na náš model JRT Laos díval, říká, že si na totéž po updatu do JRT Puberta stěžuje hodně zákazníků, a že za to může částečně hardware "Cojones", kterého jsme si dříve ani nevšimli. S updatem operačního systému toto periferní zařízení hodně vyrostlo a prý velice ovlivňuje fungování pevného disku. Doporučuje se odstranění ve vhodném okamžiku. Není ale garance, že se nepořádné chování modelu JRT Laos ihned změní a je možné, že budeme muset počkat na další update systému do JRT Adult, který je ale pořád ve zpracování a nikdo neví, kdy bude vypuštěn ke stažení. S updatem operačního systému do JRT Puberta přišel ale i upgrade několika funkcí: výdrž baterek je o moc lepší a dobíjení rychlejší, někdy po 15km procházce stačí půlhodina a baterka je nabita zase na 100%, nebo 200% (občas si myslím, že má někde uschované náhradní baterky a když se nedívám, tak ji prostě nějak sám vymění). Aplikace "vysavač" má teď inteligentní funkcevyhledávaní jídla (plasty a korky už ho nezajímají), i když je uschované hluboko nebo vysoko. Několik nových funkcí a aplikací mi přijde zbytečných a snažil jsem se je smazat, ale bohužel to nejde. Pejsek po updatu už umí: otevírat šuplíky a dveře za kliku, zapnout plotýnky na elektrickém sporáku (vypínám raději pojistky, když jdu nakupovat) nebo otevřít kohoutek s vodou v kuchyňce. Rozumí už také hodnotě peněz - jednou mi ukradl z peněženky a validoval (prokousnul) kreditní kartu. A rychle se učí. Sakra rychle. Časově náročná je taky třeba aplikace "značkování", kvůli které se musíme pořád zastavovat na ulici. A aplikace "noční topení" nerozpoznává roční období a topí i v létě. Jelikož jsem ale s funkcí "mazlík" hodně spokojen, a blíží se podzim, tak si na tuto aplikaci nestěžuji. Software po update funguje také hodně rychle, i když by nemusel, například pejsek přejde během vteřiny z módu "andílek“ do “ďáblík“. U hardwaru bych tady ocenil tlačítko "mute" nebo "stop", které jsem ale stále nenašel. Dálkový ovladač výhodou. Pořád není vyřešen problém hardwaru s příliš velkou plynovou bombou pro takhle malý model. Stále ještě netěsní, což u cestování vlakem, obzvláště v kupé, bývá trapné... Tak netrpělivě čekám na update na verzi JRT Adult a rád uvítám tipy k vyřešení výše popsaných chyb softwaru a hardwaru od dalších uživatelů podobných modelů JRT. Výměna za další model pořád nepřichází v úvahu. Předem děkuji a zdravím (Ne)spokojený majitel JRT


Není to pes z Russell Rescue? Někde jsem to už četla a mám dojem, že to bylo tam. I jméno by odpovídalo, mají vždy tematickou abecedu. 

acher
acher (799 příspěvků) 16.06.2024, 19:19:45 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 16.06.2024, 19:14:17

Tak to vám nepovím,kdysi mně to přišlo od kamarádky,měla jsem to uložený v počítači a při hledání něčeho úplně jiného,jsem na to narazila,tak jsem z zkopírovala pro pobavení.Je to asi před 4 lety.

acher
acher (799 příspěvků) 19.06.2024, 10:09:41 xxx.xxx.222.196

Pro zasmání ze života.Psala jsem zde už několikrát,že výchova psů a dětí je vpodstatě stejná.O víkendu jsme měli rodinnou oslavu svátku a narozenin snachy.Vnučka od druhého syna,ale vstávala prdelí vzhůru a odmítla tetě popřát.Ona je taková palice,že když se zabejčí,tak s ní nikdo nehne.Sedla si a vzala si mobil.Syn jí ho sebral,že když nechce popřát, mobil nebude.Madam se nafoukla a přes hodinu s nikým nemluvila.Pak přišla krásně tetě popřála a povídá: “Tati už jsem popřála,tak už mně ten mobil můžeš dát.” Načež jsme se se synem začali smát a on povídá." Já to tak neměl rád,když jsi říkala,že výchova psů a dětí je stejná,ale měla jsi pravdu.Ona je přesně jak pes,splní povel a jde si pro odměnu."


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.