Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Veselé okénko

Verun
Verun (981 příspěvků) 12.06.2024, 22:10:49 xxx.xxx.220.12
Ph:

Vsimli jste si, ze na tom jidelaku neni jedine jidlo z kurete? 


v 80sátjách  bylo kuře sváteční jídlo a ještě se kupovalo mražené. 

A slovy klasika,mami vážně bude zase rajská? …. co vidíš…kuře…tak vidíš.

Verun
Verun (981 příspěvků) 12.06.2024, 22:25:27 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Já se nepoto, ty seš naježená ješita. 

Droby v pytlíku nikdo nezakázal. Hlavní důvod proc nejsou v kuřeti jsou prachy. Lepší je prodat je zvlášť. Stejný je to s prodejem jednotlivých částí. Druhý důvod je, že zhruba třetina drobů se vyhodí jako nepoživatelné. Hlavně žaludky a játra…


Ale houby,  se vstupen do EU se změnila norma a kuře s krkem a droby , jako opracovaný masný výrobek -norma určovala co musí mít, zanikla, taktéž  ta vložka s droby… 

Verun
Verun (981 příspěvků) 12.06.2024, 22:37:15 xxx.xxx.220.12

Jako u všeho, norma na špekáčky, vysočinu a gothajský salám- tu chuť na housce s máslem  si pamatuju dodnes a už nikdy se neopakovala.... 

pamatuju pivo za 1,70kč, ale z toho jsem ještě neměla rozum… z piva za 2,50 už jo😉

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.06.2024, 07:59:58 xxx.xxx.198.226
Verun:

Ale houby,  se vstupen do EU se změnila norma a kuře s krkem a droby , jako opracovaný masný výrobek -norma určovala co musí mít, zanikla, taktéž  ta vložka s droby… 


Takže má pravdu, prachy 🙂 lepší droby namlít do granulí pro slepice, než prodat s kuřetem, té jasné. Že zanikla norma neznamená, že vzniklo nové nařízení. Ostatně drůbež s droby se dá pořád koupit, když si to člověk pohlídá. Tak jednou do roka si to nepohlídám a koupím kuře s droby, teď je aspoň můžu hodit slepicím, ale dřív jsem musela vyhazovat, Kocour takové věci nežere.

Anonymní (neregistrovaný) 13.06.2024, 08:14:34 xxx.xxx.27.39
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.06.2024, 07:59:58

Kocour vi proč. Doma vykrmené žerou 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.06.2024, 08:16:12 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Kocour vi proč. Doma vykrmené žerou 


nesmysl. Doma vykrmené taky nežere.

Mimochodem, svalovinu z mraženého supermarketového kuřete hltá, až se dáví 😀

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 14.06.2024, 09:00:16 xxx.xxx.226.62

Ještě k tomu kuřeti - máma pracovala jako sekretářka ředitele na Xaverově, takže přísun kuřat kontinuální.  Ale vlastně si krom řízků-prsních právě, a kuřete na paprice a pečeného kuřete nepamatuju, co se z něj dalšího vařilo :o To je zvláštní, nikdy mě to takhle nenapadlo.

Ad vnitřnosti - můj ohařík - malý to chemik - žádný kuřecí vnitřnosti nežere - a to ani ty z farmy od známých.

Ph (neregistrovaný) 14.06.2024, 11:14:46 xxx.xxx.94.97
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 14.06.2024, 09:00:16

v 80-tkach kureci prsa s broskvi 🙂 

acher
acher (799 příspěvků) 16.06.2024, 11:46:30 xxx.xxx.222.196

To je nejlepší článek poslední doby. Ještě teď se chechtám!!! - Na schodišti a chodbě sů světla s čidlama, které sa rožnů na pohyb a za chvilku sami zhasnů. - Take sů tam čtyřicítky. Nigde sa zbytečně nesvítí a zhasíná sa. - Topení je nastavené přes den na 23 a na noc 21,5 stupňů. - Autem skoro nejezdím, stójí to většinů v garáži. Letos sem tankovál plnů nádrž první týden v lednu a podruhé předevčírem 4.3. kdy jsem dotankovál půlku nádrže. V létě vám budu, Fialo, šetřit benzín na skůtru, který skoro hovno žere. - Moja pere až když je teho na plnů pračku. - Čaj a kafesi vařím na plynu v malém kovovém hrnku s množstvím vody jenom podle množství čaje a kávy. Víc nemožu Fialo dělat, aj kdybych sa zesrál v národních barvách. Jak vidíš, odrostlý synku od školní tabule z Brna, dělám co možu, abyste nebyli ODS, STAN, lidovci, TOP 09 a Piráti závislí na Rusovi s ropů a nezavařili Dukovany a Temelín a to letadlo z Ruska, které vám před 3 dny dovezlo palivo do atomových elektráren v Česku, sem nemuselo lítat vůbec. Bohužel nemám liščí ocas, abych jím mohl leštit ebenovou tyč a vyráběl si kilowaty sám. Až to bude, Fialo, v ČR úplně na 3,14 ču, tak dej vědět a já Ottoš z Poštorně budu první migrant z Evropy na Serengeti. Tam svítí slunko od brzkého rána do pozdního večera a svítit a topit sa nemusí. Žerů sa kořínky, brůci a ponravy v čerstvém stavu a ty sů zadarmo. Benzín sa nepotřebuje, silnice tam nejsů. Prát není potřeba, ošuntělý rákos kolem prdele sa zahodí a naškube sa čerstvý. A žádný kokot mňa tam nebude otravovat v televizi blbýma kecama, protože tam néni na televizu zásuvka do zdi. Ottoš z Poštorně


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.