Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Veselé okénko

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 21.01.2024, 09:55:05 xxx.xxx.162.253
balu:

Ani jahody v rumu nebo v kvalitní vodce nejsou marné…

Já jsem kozí mléko nikdy nepila. Jsem vůči němu předpojatá, protože maminka v dětství musela kozí mléko pít, čerstvě nadojené, a neměla ho ráda a nám to líčila tak barvitě, že nějak nemůžu. Ani kozí sýry. Ten blok tam mám.  

Zelené švestky jako olivy - to jsem nikdy neslyšela.


Kozí sýry jsem jeden čas brala od farmářky pravidelně. Pokud byl čerstvý, ani jsem nepoznala, že je kozí, byl opravdu dobrý. Někdy dobrý nebyl a to nevím, jestli to bylo tím, že nadojila málo mlíka a nebo jí to delší dobu stálo v lednici. A ono  stejně, jak to máte každý den, tak se Vám to přejí, jako snad všechno.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 21.01.2024, 10:26:39 xxx.xxx.189.104

Tak já teda nemůžu ani kozí mlíko ani sýr, prostě nic…za prvé mi to hodně smrdí a teda ani mi to nechutná…jednou jsem jedla sýr o kterém jsem netušila, že je kozí a upřímně jsem to musela vyplivnout, to jsem nedala…..jó takovej ovečkovej, tak to je jiná….

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 12:03:55 xxx.xxx.181.137
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 19.01.2024, 16:05:52

👍👏

Úžasný popis!

Radujte se, že jste žena a né fena 😇. 1 : 5,6,7…….

Verun
Verun (991 příspěvků) 21.01.2024, 12:30:14 xxx.xxx.220.12

My si jako děti dojily volně puštěné kozy na pastvě a pily to jako bobříka odvahy(takové volné hospodářství, dědula měl i koníky a krávy a hlavně kozla) ty kozy od toho kozla pušily na dva metry a podobně i to mlíčko. Takže já to mám s kozím takto 🤮…a to i drahý kozí sýr z Francie (dárek) skončil v psím chřtánu. 

Jedinou rozmačkanou - mixovanou věc, kterou nesním, je banán. A jelikož pracuju v domově seniorů, ten mix co krmím prostě ochutnám, jestli je to opravdu k jídlu, pokud ne, hledám variantu, aby se senior chutně najedl, někdy je to jediné, co jim zbývá za radost. (mačkaný banány ale klientům chutnají 😇) 

acher
acher (800 příspěvků) 21.01.2024, 13:27:29 xxx.xxx.222.196

Děláme si doma kozí sýry,tvaroh,mléko pijí i všechna 4 vnoučata.Ale ono záleží i na plemeni koz.My máme české hnědé,ty sice nedojí tolik,ale mléko cítit není.Sýry i tvaroh dělám z čerstvého mléka hned ten den,co se nadojí.Pokud se nechá v lednici,chytá pachy.Ještě tak 2 dny vydrží zavřené v láhvi,ale pak už mně také nechutná.Když nechávám sýr známým,tak se také zpočátku divili,že není cítit,oproti těm kupovaným.Děláme čistý sýt,ochucené různým kořením a bylinkami nebo nakládaný v oleji.Ono je to obdobné jako s masem.Máme několik známých kteří říkali,že by kozu nikdy nejedli a když se naložila,udělala na grilu ani nepoznali,co jedí,pokud se jim to neřeklo.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 21.01.2024, 15:06:15 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.01.2024, 09:40:01

Jojo, a nerozvinutá poupata pampelišek jako kapary.🤣 A pampeliškovej med, to byla děsná kravina . 

My byli zamlada dost chudý. Můj stejda dokonce napsal takovou knížku “ Péťa vařič”, vycházela  nejdřív na pokračování v Mladým světě, a byla plná příšerných laciných receptů. 😅

Děti, chudinky moje zlatý, nedostaly na výběr, ale zase jsem je do jídla nikdy nenutila. Ale co už, zas to kozí mlíko bylo asi zdravější a kozy byly moc fajn. Zase bych je chtěla .

Akorát se bojím, že kdybych s nima trávila tolik času jako tenkrát, byli bysme zase dost chudý. 🤣

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 21.01.2024, 15:54:02 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.01.2024, 08:27:14

Jéje, jdu se sem zasmát a tady se mlsá… a já mám piškoty a pudink ve skříni a višně naložené v rumu ve sklepě 🤩

Jdu vařit…😜

N (neregistrovaný) 21.01.2024, 17:18:19 xxx.xxx.242.38

Teroristé, kteří minulý týden obsadili vinný sklípek na okraji Znojma, stále nejsou schopni formulovat své požadavky.😀

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 22:14:55 xxx.xxx.64.54
Doron:

Jojo, a nerozvinutá poupata pampelišek jako kapary.🤣 A pampeliškovej med, to byla děsná kravina . 

My byli zamlada dost chudý. Můj stejda dokonce napsal takovou knížku “ Péťa vařič”, vycházela  nejdřív na pokračování v Mladým světě, a byla plná příšerných laciných receptů. 😅

Děti, chudinky moje zlatý, nedostaly na výběr, ale zase jsem je do jídla nikdy nenutila. Ale co už, zas to kozí mlíko bylo asi zdravější a kozy byly moc fajn. Zase bych je chtěla .

Akorát se bojím, že kdybych s nima trávila tolik času jako tenkrát, byli bysme zase dost chudý. 🤣


👍

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 22:22:29 xxx.xxx.64.54

Dělala jsem pampeliškovej, loni i akátový. Teď tu lížu včelí a rýmovnikový. K čaji. Zítra asi přejdu na horké mléko s rumem. Na sirup z bobulí černého bezu nedám dopustit. Jen na něj loni nedošlo.

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 22:30:27 xxx.xxx.64.54

Mléko od svých koz jsem si lila i do kafe, vnučky ho vypily hektolitry. I zarytý odpůrce všeho kozího ( nevzal do auta ani mléko v láhvi, musela být ještě ve dvou igeliťákách ), tak ten celou dobu baštil palačinky a houby věděl, že jsou z kozího 😄.

Mi
Mi (241 příspěvků) 22.01.2024, 11:06:22 xxx:xxx.66ad:a6fc
Verun:

….pampeliškový si dělá pořád, ale chlebová polívka mě bude strašit navždy…


Chlebová ještě ujde,ale mléčná s nudlema a ještě na sladko🙄.Ještě dnes vidím tu masařku co mi tam spadla….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.