Svým papouškům dávám větve většinou z ovocných stromů, hlavně z jabloně. Teďka jsem dal agapornisům větve z černého bezu, a nevidím v nich jediný problém, snad jen to, že mi dělá starost, že konzumují listy. Ale někde jsem četl, že je mají papoušci rádi, bez jim voní a dokonce se jim dávají plody(i sušené).
uz se tady o tom vedla diskuse a zjistilo se ze bez neni toxicky takze to nicemu nevadi a ja myslim ze je dobe jim ho davat protoze alespon tem mim papouskum strasne chutna
Sušené plody černého bezu podávám celé zimní období a přidávám je do klíčené směsi - nemočím je spolu se směsí na klíčení, jen je pak do ní zamíchám, bezinky zvlhnou a papoušci se můžou utlouct. Větve černého bezu dávám celoročně, jen ty čerstvé zelené výhonky ulanuji. Nyní mi jedech chovatel agapornisů sdělil, že u něj došlo k úhynu páru tarant po podávání zelených, nevyzrálých větvíček černého bezu.V mém chovu / a mám i agapornisy / k žádné újmě na zdraví při dlouhodobém podávání vyzralých, hnědých větví černého bezu a ani větviček jiných ovocných stromů nedošlo. U ovocných stromů podávám větvičky i s květy nebo pupeny.
ja take davam cele vetve i s kvety a v lete i s plody to jim moc chutna a davam jim i jerabiny ty jim taky moc chutnaji kdyz jim v zime dam jerabiny namocene v teple vode tak se o nich taky mini utlouct
Vrba se dá bezproblémů podávat, bříza také, ovšem je jen lehce toxcká a nějak zvláště papouškům nechutná, kamarád choval velké druhy arů a dával jen břízu, ovšem nutno podotknout, že tak konal jen kvůli své lenosti - nemusel jim totiž měnit často bidla, protože se jich nedotkli.
Lípa je dobrá, ale je měkká a bidla moc dlouho nevydrží, smrk, borovice a ostatní jehličnany - vyjma tisu/ jedovatý / jsou vhodné a prospěšné.
já dávám hlavně vrbu,ale penanti nepohrdli ani vanocnim stromeckem za tyden byla na zemi jen část kmínku :D v době od (březen-říjen)dávám každý den mlíč penanti ho berou i z ruky mají ho nejrychleji snědený všechny dobroty dávám do košíčků na pletivu(piškoty,mlíč,ořechy,jablka,mrkev,tvrdý rohlík a chleba....)