Zalétává u nás do podkrovního pokoje otevřenými okny sršeň. Je možné, že tam lítá lovit pavouky ? Sídlí tam hodně třesavek.
Sršeň
Vlastní zkušenost. Ubydlila se mi v komoře (bez pavouků) sršeň. Postavila hnízdo a za potravou se ona a pak i další potomci vydávala přes pootevřené okno ven. Měla jsem dokument v přímém přenosu. I jsem zaregistrovala, jak matka rodu uhynula a další hnízdo rozšiřovali.
Jestli to mají jako včely, tak si novou matku vykrmí a vychovají 🙂.
v komoře (bez pavouků)
Mám s vražděním pavouků problém. Když vidím jak zběsile před vysavačem utíkají….tak je prostě nevysaju. Jen mě štve, jak všechno obalují do pavučin, a že vlezou všude. Třesavky speciálně. Zlatí pokoutníci.
Kdyby je sršeň chtěla vychytat……nestěžovala bych si.
orionka:Jestli to mají jako včely, tak si novou matku vykrmí a vychovají 🙂.
Myslím, že to nefunguje jako u včel. Spíš mi to připomíná životní cyklus čmeláků.
Oplodněná matka postaví hnízdo a kolonii, pak uhyne. Nová generace přistaví další “patra”, namnoží se a vylétne. A zimu přežijí jenom oplozené samice, budoucí královny.
orionka:Zalétává u nás do podkrovního pokoje otevřenými okny sršeň. Je možné, že tam lítá lovit pavouky ? Sídlí tam hodně třesavek.
Z mé zkušenosti jen sršeň zabloudil, netrefil domů. Před pár roky nám do domu oknem zalétavali pravidelně. V zimě jsem pak na půdě našla tuhle krásu, měla tak minimálně metr v průměru.
Mám pocit, že je to ta stejná, skoro kámoška. 🙂)
Zkopírováno z Receptáře :
Do Čech dorazila vzácná černá včela: Pozor! nespleťte si ji s asijskou sršní 10. 03. 2021 | Doba čtení 2 minuty Všichni víme, jak je hmyz pro celý svět a biodiverzitu důležitý. Jedním z významných opylovačů je také drvodělka. Včela pyšnící se vzácným černým zbarvením těla a kovově lesklými křídly. Pokud ji na své zahradě zahlédnete, rozhodně ji nezabíjejte. Je samotářská a má rada svůj klid, proto vám ani vašim dětem neublíží.
Je nádherná, dnes jsem ji viděla v Liberci na hrachorech !