Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Vlci

kometa
kometa (5480 příspěvků) 14.06.2024, 17:02:44 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 14.06.2024, 09:38:57

JAK TO, ŽE NIKDO TAKOVÝHLE HOVADO NEJEN, ŽE NEVYLOUČÍ ZE SPOLKU, ALE HLAVNĚ NEODEBERE MU ZBRAŇ?

Hele, já nevím, ale už to médií proběhlo víckrát - že si myslivec spletl psa, koně, orla… s nějakou škodnou.  Jestli to dál řešili jako omyl nebo z toho vyvodili důsledky, netuším. 

N (neregistrovaný) 14.06.2024, 21:16:20 xxx.xxx.242.38

Horší zrak ale stejně jako u řidičáku nevylučuje držení či nošení zbraně. Do ZP dostane poznámku “brýle nutné” a je to.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 14.06.2024, 23:39:53 xxx.xxx.53.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Jozefčík z 14.06.2024, 16:02:00

Já jen doplním, že ten , jehož rezort schválil to střílení prasat hlava nehlava , byl svého času Jurečka. Jinak dík za rozvinutí , je vidět, že víte, jak to v praxi chodí.

Jozefčík
Jozefčík (60 příspěvků) 15.06.2024, 00:34:21 xxx.xxx.244.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.06.2024, 23:39:53

Nemáte vůbec  zač, ale já jen lovím z paměti, co mi uvízlo ze školy. ☺️ Ekologie a vůbec příroda mě baví, a ty vazby mě zajímají. A jak to chodí v praxi mám přeneseně od chlapa, ten v tomto dělá. A občas se kouknu kolem sebe. Vím, že je to všechno tak složité, že když se řekne A, mělo by se říci i B. A ne jen nesmyslně nadávat na myslivce, ale přitom nemít ty znalosti a neznát všechny souvislosti.

Vždyť někde jste to možná i psala to s vlky. Za mě regulace bude potřeba, ale měl by to dělat někdo, kdo je má vysledované, aby se odstřel provedl odborně a nerozbila se smečka. Ne že se vydají povolenky na nějaký počet kusů mezi myslivce, a ty je budou mydlit alfa, beta, nezájem a na jednu povolenku se jich střelí víc, tak, jak se třeba děje u kormoránů… No vidíte, a narozdíl ode mě dokonce i víte, kterej umělec to schválil. Ne vopravdu absurdistán…

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 15.06.2024, 06:28:18 xxx.xxx.124.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.06.2024, 23:39:53

Není to tak úplně, si myslím. Hlava nehlava. To si tak jenom někdo vyložil. A ten problém rozhodně nevznikl od toho 2016. 
https://eagri.cz/public/portal/mze/lesy/myslivost/informace-k-lovu-prasete-divokeho

Pak bylo hlava nehlava 2022, ale šlo o africký mor a nařídila to EU. 
https://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Aktuality/Narizeni-Statni-veterinarni-spravy-2

A s tímhle by lesy asi byly prázdné…

Aby to nějak fungovalo, musely by být smlouvy se státem - ty odlovíš, my zaplatíme. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 15.06.2024, 08:40:19 xxx.xxx.53.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.06.2024, 06:28:18

Megi, ale dokážete pochopit, že to za současné situace prostě není v lidských silách? To by stát musel mít profesionální střelce , jinak se to prostě stíhat nedá , i když to děláte tu myslivost poctivě.

Já vím, že máte rozhled a na všechno si poctivě hledáte zdroje, ale někdy musíte vykročit především do terénu , abyste pochopila. A jak píše Jozefčík , je to strasne složitý a každá lokalita je trochu jiná. Tohle se fakt nedá řešit plošně, stejně jako vlk.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 15.06.2024, 09:19:54 xxx.xxx.124.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 15.06.2024, 08:40:19

Dyť neříkám, že to takhle je nastaveno správně.
Mně se jenom nelíbí, jak se říká, jaký je myslivec chudák a má jenom koníček a někdo mu řekl, že má střílet vše. Tak to není. 
Říkám, že by tady měl být stát normálně jako objednavatel a ne si myslet, že klub mladých šachistů po vyučování vyřeší problém, co tu je desítky let.
Je to jak - hele, kluci, mohli byste na sobotní brigádu…
Se někdo pomát.
Stejně tak to nevyřeší vlci. Si to představím… pět psů sežere sto tisíc prasat a jelínků. Jehehe. Prase je v jídelníčku vlka asi z desetiny, 15 % možná.
Celé je to cca tak, že na potírání zločinu má stát policii, ale
na starost o veškerou krajinu a zvířenu zájmový spolek, kterému navíc dává práva a povinnosti od stolu.
Jak to může fungovat?

 

acher
acher (790 příspěvků) 15.06.2024, 09:42:57 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 15.06.2024, 08:40:19

Je to přesně tak,jak píšete.Nikdo,kdo je jen teoretik nemá o složitosti ponětí.Něco o tom vím,máme s rodině už šestou generaci myslivců.Jak sami říkají k nárůstu počtu divočáků přispívá řada faktorů.Jejich velká přizpůsobivost,mírné zimy,takže jarní bachyńky mají často selata na podzim,dostupnost potravy,v jejich větší regulaci brání i značný pohyb lidí v přírodě,neukáznění pejskaři,těžko mohou střílet,když neví kdo se kde vynoří.A je toho daleko více.Bratránek jezdí s dcerou v noci na posedy a když skolí 2 divočáky,vyvrhnou,dojedou pro ně,těžko mohou parkovat pod posedem,přijdou nad ránem a ráno musí do práce a dcera do školy.Není to tak jednoduché ,jak si řada  lidí představuje.a to jako hospodář musí ve dne v noci přijed ke srážce se zvěří atd.Chtěla bych vidět,kolik z těch kritiků by to chtělo dělat.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 15.06.2024, 09:49:22 xxx.xxx.165.8
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.06.2024, 09:19:54

Z myslivců nedělám oběti, snažím se vysvětlit, proč je toto nařízení špatné.

Ok, Megi , nechme to být , o myslivosti nevíte zbla a nema smysl to dál pitvat. Ona by stačila jedna naháňka nebo příprava jedné čekané na prase a jeho následná likvidace a ono byste věci začala vidět jinak.

Hezký den a slunce v duši 🌻😊

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2024, 11:14:42 xxx.xxx.17.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.06.2024, 10:39:06

Nejlepší stát je takový, který nedělá nic.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 15.06.2024, 13:27:56 xxx.xxx.124.153

To mě mrzí. Debata byla, esi mají myslivci dostávat pokuty.
A já obšírně řekla, že to nějakou kontrolu chce a že ten problém je jinde, hlubší, a jestli se k nim stát staví takto, tak by je měl zaměstnat, a když ne, tak ať drží hubu.

N (neregistrovaný) 15.06.2024, 14:44:30 xxx.xxx.242.38

A nakonec všichni pojedou rozbít těm “zatraceným chytrolínům” do Prahy držku.😄 V podstatě podělají vše na co šáhnou.😐 Zelený nesmsl, auta a teď i myslivost.😄 Inteligence bohudík nezáleží na počtu škol. 

-Elvira-
-Elvira- (35 příspěvků) 15.06.2024, 21:11:23 xxx.xxx.5.183

Já se musím megi zaslat. Co vidí laik, drobný zemědělec, člověk, co má doma pár koní a louku na vlastní seno? 

Myslivce, který mu zakáže jezdit po v mapách značených cestách v lese, mává mu u toho flintou pod nosem, ale když tento laik zjistí, že mu divočáci přeorali půl louky na seno a srny po několikáté  přetrhaly ohradník, tak najednou po myslivcích ani vidu ani slechu…

Jasně, asi mám smůlu a narozdíl od doktorů, prodavaček, číšníků a dalších profesích, na které spousta lidí nadává a já nemůžu říct ani křivé slovo, narážím jen na samé myslivce blbce. Ale co si mám myslet, když má mé okolí převážně negativní zkušenosti?

HelaS
HelaS (79 příspěvků) 16.06.2024, 01:47:12 xxx.xxx.248.202
-Elvira-:

Já se musím megi zaslat. Co vidí laik, drobný zemědělec, člověk, co má doma pár koní a louku na vlastní seno? 

Myslivce, který mu zakáže jezdit po v mapách značených cestách v lese, mává mu u toho flintou pod nosem, ale když tento laik zjistí, že mu divočáci přeorali půl louky na seno a srny po několikáté  přetrhaly ohradník, tak najednou po myslivcích ani vidu ani slechu…

Jasně, asi mám smůlu a narozdíl od doktorů, prodavaček, číšníků a dalších profesích, na které spousta lidí nadává a já nemůžu říct ani křivé slovo, narážím jen na samé myslivce blbce. Ale co si mám myslet, když má mé okolí převážně negativní zkušenosti?


Ba. Potkávám venku ve vinohradechmyslice, kteří jen tak chodí, ale nemají kulovnici zlomenou… fakt to není příjemné, když na vás míří a vůbec to neřeší.
Stalo se mi, že mě sežvali, že jedu po cestě mezi poli - jako že tam jkají nějakou akci… ale když jsem jim řekla, že “se znám s majitelem pole, a ten nám tu jezdit povolil”, tak pokrotli. Blázinec.

Nebo jindy, když na mě vylít chlap z posedu, že mu ruším zvěř. Co na to říct jiného, než je kdyby to řekl ve stáji (v okolí jedna jediná), tak bych tam jednoduše nejela?

Ono je to prostě o lidech. Většina starších myslivců se upíná na jakási privilegia, která měli za totáče a v hlavě se jim to od té doby nezměnilo, jedou pořád tak, jak byli zvyklí.

Ale… jo, znám i tu mysliveckou omladinu, +/- 30 let… a to je fakt jinačí kafe. S nimi je dohoda v pohodě…

Od těch starejch jsem ale jednou zaznamenala zajímavou radu: “Holky, když vám nevoní oves, třeba že má plíseň, dejte nám ho. My ho vysejem na naše myslivecké políčko (mmch obrostlé durmanem, ale co už),  a ono z toho přecejen něco vyleze pro tu zvěř…”

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 16.06.2024, 12:23:25 xxx.xxx.149.68
»
Odpověď na příspěvek uživatele -Elvira- z 15.06.2024, 21:11:23

Není důvod se zastávat. Nebavíme se o tom, jestli jsou myslivci hovada, ale o tom, jak moc špatný ten zákon případně je.A názor na to můžeme mít kdokoli jakýkoli, ale o myslivosti3tu ví většina lidí prd, takže se dostáváme do roviny dojmologie. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 16.06.2024, 12:34:26 xxx.xxx.124.153

No a já nenadávám myslivcům… 
Tohle je normálně jak za sobotních brigád. Akorát že není 1980.
Šup na brambory.
A já myslela, že v 2024 se bude dodržovat “za práci náleží odměna”. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.