Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Vlci

N (neregistrovaný) 08.06.2024, 23:42:19 xxx.xxx.242.38

Vlkům a medvědům by zcela jistě nejvíc vyhovovalo, kdyby zmizli lidi, ale nevím jestli s tím někdy pohnou.😀 Lidi by chtěli dnes všechno najednou. Návrat přírody, ale nesmí je to nijak omezovat. Myslivce co budou regulovat zvěř kouzelným prstenem samozřejmě beze zbraně. Novostavby všude kde se dá i nedá,ale zároveň nějakým zázrakem nezmenšovat životní prostor zvěři. Ta jim pak leze mezi domy, protože tam bylo dřív pole.😀Lesy plné dravé zvěře, ale zároveň naprostou bezpečnost při pohybu v něm i se psem navolno nebo třeba s koněm. Nevím, ale jsou věci co fungovat asi nebudou. 

Anonymní (neregistrovaný) 09.06.2024, 07:17:14 xxx.xxx.10.295

Moc se o tom nemluví ale za všechno může člověk. Víte že byli zadrženi u nás Poláci co vezli vlky bez papírů a všeho? A víte kam? Vypustit do české přírody. A proč? Protože vlci se v různých zookoutcich dobře množí a nikdo je pak nechce, utratit je zákon nedovoluje takže co potom zbývá? …..

N (neregistrovaný) 09.06.2024, 13:23:13 xxx.xxx.242.38
Anonymní:

Moc se o tom nemluví ale za všechno může člověk. Víte že byli zadrženi u nás Poláci co vezli vlky bez papírů a všeho? A víte kam? Vypustit do české přírody. A proč? Protože vlci se v různých zookoutcich dobře množí a nikdo je pak nechce, utratit je zákon nedovoluje takže co potom zbývá? …..


Ono popravdě bych taky fandil vlkům, kdyby to bylo moje pohodlné živobytíčko.😀 Ráno vstát, jít čumět do lesa na vlky..😀 Do papírů bych něco načmáral, něco vyfotil.. Vlk asi nevykecá že jsem tam hulil brko nebo pařil tanky a rozhodně je to lepší, než třeba dvanáctka ve Škodovce,ne? Víc vlků a víc medvědů, aby případně i moje rodina měla tak slastné zaměstnání.😄 Co je mi proboha do nějakých chovatelů ovcí a podobně.😄 

Ladd
Ladd (102 příspěvků) 09.06.2024, 20:56:39 xxx.xxx.2.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 09.06.2024, 13:23:13

Vsadil bych se, že ti co tam jdou monitorovat vlky, tam opravdu jdou za vlky a za přírodou. Pařit tanky by jste tam šel tak  maximálně vy..

N (neregistrovaný) 09.06.2024, 21:13:34 xxx.xxx.242.38
Ladd:

Vsadil bych se, že ti co tam jdou monitorovat vlky, tam opravdu jdou za vlky a za přírodou. Pařit tanky by jste tam šel tak  maximálně vy..


 Tak třeba vyloženě nehrajou tanky,ale zíraj na vlky.😀 Velmi hodnontná to činnost.😀 To zvládnou myslivci a ještě zdarma.

Ladd
Ladd (102 příspěvků) 10.06.2024, 00:01:46 xxx.xxx.2.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 09.06.2024, 21:13:34

A co je podle vás hodnotná činnost? Něco se dozvědět o fungování  a procesech přírody a ekologii to zřejmě nebude. Ale chápu, lidé mají různé obzory a rozhled.

N (neregistrovaný) 10.06.2024, 00:33:33 xxx.xxx.242.38
Ladd:

A co je podle vás hodnotná činnost? Něco se dozvědět o fungování  a procesech přírody a ekologii to zřejmě nebude. Ale chápu, lidé mají různé obzory a rozhled.


Čas ukáže co bude třeba a co se upozadí.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2024, 06:04:59 xxx.xxx.14.132
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ladd z 10.06.2024, 00:01:46

Preference jednoho druhu na úkor jiných není hodnotná činnost a o procesech přírody to nevypovídá vůbec nic. Jenom penezovod pro neziskovky a oblbování lidi kteří věří v ušlechtilost těchto lidí 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 10.06.2024, 09:37:48 xxx.xxx.124.84
N:

 Tak třeba vyloženě nehrajou tanky,ale zíraj na vlky.😀 Velmi hodnontná to činnost.😀 To zvládnou myslivci a ještě zdarma.


Myslivec je člen soukromého a zájmového spolku, přijde ti, že tak důležitou práci jako monitoring chráněných zvířat a krajiny má dělat kroužek mladých křížovkářů?
A všici pojďme dělat k pásu, výplaty spočítá nevrend, že. 

assil
assil (2086 příspěvků) 10.06.2024, 09:44:25 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.06.2024, 09:37:48

Zas na druhou stranu ,ti co tam chodí mají všichni vystudováno ekologii vlků nebo tak něco? Asi ne, jsou to nejspíš stejní amatéři jako ti myslivci.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 10.06.2024, 10:17:00 xxx.xxx.124.84
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 10.06.2024, 09:44:25

Nee, třeba DUHA, kterou ale zaštiťuje stát; EU, to jsou opravdu vstudovaní přírodopisci, ekologové; živ. prostředí, patří do toho KRNAP atp., to je taky systematická zoologie atp. 
Jde o to, že stát má úředníky a ne lidi na to, aby monitorovali a zkoumali vlky, rysy, medvědy,… ale nebojte, až zas Lejnový něco sežere poníka, budou to dělat myslivci zadarmo. Jako že my všici chodíme do práce zadarmo. 

assil
assil (2086 příspěvků) 10.06.2024, 11:11:24 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.06.2024, 10:17:00

Jenže ekologové a spol. taky nejsou žádní odborníci na vlky.

Ale ono je to fuk, ekologové kolikrát udělají akorát víc škody než užitku.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 10.06.2024, 11:21:01 xxx.xxx.27.179

Řada myslivců ví o vlcích víc, než studovaní ekologové. Jako fakt, jelikož jsou daleko častěji venku v lese. Paradoxně. Řada ekologů prostě řeší věci od stolu.

Já taky o vlcích věděla prd jako vystudovaný ochranář a plně jsme to pochopila, až když jsem se tím fakt začala zabývat a hodně číst, a to i hodně zahraničních zdrojů….a poznala jsem praxi.

Už jsem tady kdysi současnou problematiku ochrany vlka v ČR rozepisovala podrobně, a to několikrát, možná ještě i na ifauně a nechce se mi do toho znova, nemám na to sílu. Jsou to poznatky získané čtyřmi lety intenzivního studia, chození po lese a styku se zainteresovanými ze všech břehů, to studium jsem bohužel nedokončila teda 😀 jen můžu potvrdit, že jsou tu všichni diskutující mimo mísu )ostatně jako ceká většinová společnost), i když nejblíž je asi asill 😀

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 10.06.2024, 11:53:00 xxx.xxx.51.17

Nie som ekológ. A sťahujem kone do oblasti, kde vlky sú, rovno k ľuďom, ktorí mali aj škodu na ovciach.

Ale horský ľud to nejako neprežíva, skonštatovali, že to bol masaker a vykšeftili nové ovce a k nim, čuduj sa svete, pastiera so psom.

Čo povedia na moje dva mierne duševne zaostalé ročky neviem, spolieham sa na ochranu iných koní, ktoré predsa len, žili nejaký čas v drsnejších podmienkach, než žriebätá.

Hucul patrí do hôr, musí sa prispôsobiť životu tam, fyzicky aj mentálne, presne preto som túžila ich mať tam, kam ich teraz veziem (mno, monzúnové dažde to možno posunú o týždeň-10 dní). A musia sa naučiť brániť voči predátorom.

A teda dúfam, že konečne vlka uvidím. Toť vsjo, problematike nerozumiem, ale vlky ma fascinujú.

N (neregistrovaný) 10.06.2024, 11:55:12 xxx.xxx.227.158

U nás na Kokořínsku v době před pár lety byli myslivci jediní kdo věděl o dvojci vlků.🙂 

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 10.06.2024, 11:59:09 xxx.xxx.51.17

Myslivci u nás vedia o vlkoch tiež. 

Ale nie preto, že trávia v lese deň/noc, ale vďaka fotopasciam, ktoré sú pomaly na každom strome a samozrejme na každom príkrmisku.

Takých videí som videla desiatky, lenže tam nikto nedrepel na posede, pekne im príde MMS/video na mobil.

Toľko k tomu, ako strašne veľa času trávia poľovníci chodením po lese. K posedu vždy vedie cesta, auto sa necháva za posledným kríkom, aby netrebalo veľa chodiť peši.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 10.06.2024, 12:00:45 xxx.xxx.124.84

ježiši tak jsem to vzala ve zkratce, chcete tam kancelářské lidi, nebo lidi, co jsou v tom lese a eště i něco ví? 😀 aplikovaná ekologie? odpadové hospodářství? kdo má dělat v KRNAP? 
nebo ty myslivce? že by to prostě vystříleli
a je to 🙂

nastavení je špatně od základu, diplom kluka v lese je vedlejší (ale zas ocaď pocaď)
tyhle ochranáři duhapetavygumovaný tady vůbec nemaj bejt, má se zvěř regulovat (to dělá ten zájmový spolek, no tak to je špatně taky, málo, nula dohled, k ničemu)
a pak není potřeba vlk (jako kdyby něco dělal), ať si jdou tihle lidi do lesů EU, ne do našich

JanaJana studovala, tak mi řekne, esi to je blbost - lidi tady říkaj, že kvůli skládce (která je samozřejmě bordel, třídíme, ale hodí to tam na jednu hromadu a čau) máme ve vsi kyselej déšť nebo takovej nějakej
Tak já si představuju, jak by nás teda měli zavřít pod kupoli jak v Simpsonových. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.