Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Vlci

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 16.06.2024, 13:31:16 xxx.xxx.149.68
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 16.06.2024, 12:49:52

Zavádějící. Není uvedeno, jaké jsou stavy zvěře ve Švýcarsku a jaké jsou podmínky pro zabezpečení stád. Takže neúplná informace.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 16.06.2024, 14:16:38 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 16.06.2024, 13:31:16

Proč by to bylo zavádějící? 

Je to prostě informace o tom, co se nachází v trusu vlků ve Švýcarsku .

Sběr dat se tomu říká. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 16.06.2024, 17:29:51 xxx.xxx.149.68

Ten web je založený jako "protovlčí". Pokud je tato zpráva podána takto, je to zavádějícía naprosto záměrné, jelikož je jasné, že čtenář se dál pídit nebude.

Ano, Elvíro, dělat si názor na myslivce, když jich znám sotva zlomek a neznám jejich práci, je opravdu dojmologie. Je to jako říkat, že cyklisti jsou blbci , když zrovna náhodou pár blbců potkám.

Mezimyslivcema je spousta blbů, ale taky jsou častokrát rozhořčeni právem   

N (neregistrovaný) 16.06.2024, 19:50:24 xxx.xxx.242.38

Noo, ještě že sem nechodí svatý Hubert.😄 Každopádně jde opravdu vždy o lidi a myslivost není žádnou výjimkou.Všude se najdou lidi zodpovědní a rozumní a naproti tomu i hovada hloupá.🙂 Někdo si léčí různé komplexy v autě či v zaměstnání a někdo třeba jako myslivec.Tomu nikdo nezabrání, ale je vždy na konkrétním sdružení, jak se k problému postaví. Já se opravdu setkával s celkem rozumnými lidmi a nebo se mě i trochu báli možná. To fakt ale nevím.🙂

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 17.06.2024, 10:27:53 xxx.xxx.198.226

A přestat krmit na zimu? Jako fakt nechat hladovět? Už jen proto, že zvěř je braná jako chov ve volné přírodě, by se jednalo o týrání, nemluvě o morálních důvodech.

Ano, jako fakt nechat hladovět. Tak, jak to příroda zamýšlí. Jako hladoví bažanti, zajíci, kuny, lišky. Bez přirozeného predátora je zvěř regulovaná pouze životními podmínkami a my se divíme, že i když jim ubyly všechny ty potravní příležitosti, které jste vyjmenovala, tak jsou přemnožení. Jakože v dobách, kdy tohle všechno v těch honitbách existovalo, tak byly stavy zvěře v normách, a nyní převyšují normované stavy násobně. Tak se jim asi tak nepřihoršilo, chuděrám, že. Jen teda křepelkám a koroptvím. Ty totiž nikdo v zimě nekrmí a o jejich blaho se nestará. Ti nepatří do portfolia myslivosti? To není venkovní chov?

A já jsem taky ohledně myslivců lajka a zrovna sem píšu a bavím se tu o tom proto, abych si rozšířila obzory a něco se dozvěděla. Jsem náramně ráda, že jsou tu lidi, kteří vidí do problematiky, tudíž nemusím na naháňku ani na schůzi mysl.spolku, abych se dozvěděla teda něco z té reality. Jinak ve všem souhlas s Megí, když to nefunguje, a říkáte, že je to procesně nemožné, tak je asi potřeba změnit proces, změnit systém té péče o lovnou zvěř, no a to je přesně ta osvěta veřejnosti, která je potřeba. Všechna veřejnost totiž teď VÍ, že myslivci nedělají svou práci pořádně, že je jich málo, a že je potřeba na ně zatlačit, aby začali makat, když je jich málo. No a veřejnost tlačí naše představitele k tomu, aby tu hrstku zbylých tlačili zase oni k nějakým výsledkům. No a jedině osvěta veřejnosti způsobí, že veřejnost se dozví, jak je to v reálu, a začne tlačit státní správu a politiky k tomu, aby se začaly věci dělat jinak, abychom se třeba koukli do zahraničí, kdo tu zvěř kde spravuje lépe a jaký na to má systém, atd., a jedině tak bude nějaký posun.

Říkat, že zákon je špatně a myslivci za nic nemohou a my laici tomu nerozumíme, to je zřejmě obhajoba pravdy, no ale co z toho. Je potřeba říci, co dál.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 17.06.2024, 12:51:22 xxx.xxx.124.153

A já se zas dočetla (zahraničí), že mírné zimy na přemnožení měly také podíl, tráva byla i tady u nás, pokud zrovna nebylo půl m sněhu, ale takových dní bylo maličko… už nejsme v 1990, kdy bylo minus 27 v centru města.
Myslím, že každý si k tomu dost vymýšlí podle toho, do kterého tábora se řadí víc.

J (neregistrovaný) 21.06.2024, 11:33:08 xxx.xxx.186.2

K té studii ze švýcarska:

těžko posoudit její kvalitu a limity, když nevládnu francouzštinou a metodické detaily chybí.  Napadají mě dvě hlavní námitky ve prospěch vlků, vycházející z toho že jde o DNA analýzu trusu 

1. Dle google překladače se v metodice článku mimo jiné píše “… nelze zcela vyloučit kontaminaci DNA jiných druhů (zejména hospodářských zvířat, jejichž DNA je přítomna všude v našem prostředí)” 

2. Nevíme, zda jde o skutečnou kořist vlků, nebo se na ní podílí mrchožroutství - pochybuju že všechny uhynulé ovce švýcarští chovatelé odvážejí z hor do kafilérek

Zajímavé je, že velká studie v Německu uvádí jen 1 % hospodářských zvířat

https://www.navratvlku.cz/o-vlkovi-potrava-a-zpusob-lovu/

(jo, nabízí se trochu ten kontrast výsledků studie z provlčích a protivlčích stránek, ale ono se to může hodně lišit lokalitu od lokality - třeba je ve Švýcarsku víc ovcí)

Přesnější obrázek o kořisti vlků dává telemetrie (sledování zvířat s obojky) a dohledávání zbytků kořisti.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 21.06.2024, 12:49:18 xxx.xxx.124.0

Švýcaři mají vlky asi nějak označené, neb v těch výročních publikacích mají přehled se jmény, potomky atd.

Německo - to je rok 2016. Kolem 2018 se situace u nás i v okolních státech dost změnila. 

Mě zajímalo, kolik uloví divočáků, cca jsem si to tak myslela.

Obrázek
Horsana
Horsana (757 příspěvků) 03.07.2024, 12:23:12 xxx.xxx.19.166

Tak už  mám kone vo vlčej lokalite, k útoku na ovce došlo v podstate nad domami, lúčka pod tou, kde mám kone, bolo to na jeseň, vĺčatá sa učili loviť zrejme, napočítali 11 vlkov, o pár dní neskôr, keď mali problém prejsť cez rozvodnený potok.

Od toho útoku už je s ovcami pastier a na noc sú v stajni. 

Jelenice veľkosti jazdeckých koní vídam v takom množstve, že si myslím, že to je už trošku priveľa, každý večer sú v konskom výbehu, v dedine, pri potoku, na ceste….diviaky v lokalite vybil mor a poľovníci, niečo je poryté, ale úplne zanedbateľne.

Nejaké srny a srnčatá sa každý rok nasekajú do senáže, niečo zrazia autá.

Zima toho roku nebola žiadna a leto je hojné na zrážky, trávy je dosť, vody je dosť.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 03.07.2024, 13:06:57 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 03.07.2024, 12:23:12

Koníky necháváte přes noc venku?

A nějaká fotka by nebyla ?Já je tak zdálky obdivuju..

U nás, na kraji Prahy, je teď taky hodně zvěře. 

Desítky divočáků úplně rozryli chráněnou květenu, srnka, kam se člověk podívá, psi si jich u ani nevšimnou,  lišky se promenádují hned za plotem  a bobři u Vltavy pokáceli už všechny stromy a přesunuli se jinam . Vlky tady zatím nemáme,  ale v krčském lese jsou prý šakali.

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 03.07.2024, 13:41:31 xxx.xxx.19.166
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 03.07.2024, 13:06:57

Jj, sú do zimy nonstop vonku, ale tam sú 4 norické kobyly, to žiadny súdny vlk neriskne, sú tam aj nejaké kravky, beztrhovky, tie si teľatá obránia a noričky sú ich friends, takže jedine že by sa ulakomili na pána Klobásu, ale zase on je drsný týpek. Ešte musím previezť dve ročné žriebätá, tak tie asi ako zapadnú do stáda, ale myslím, že  to všetci pochopia, čo majú robiť.

Fotky nemám, lebo ako na letných handrách nemám vrecko, tak…ale skúsim niečo nafotiť dnes 🙂

Kobyly a dobytok nikdy útokom nečelil, iba ovce na noc vonku, samé, hoci pri dome. 

Hickl (neregistrovaný) 14.08.2024, 08:14:39 xxx.xxx.221.244

Máme u nás první vlčata, juchuu. Bohužel jedno z těchto letošních mláďat bylo před pár dny nalezeno mrtvé.

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-v-ceskych-krkonosich-se-poprve-narodila-mladata-vlka-40483940#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=abtest247_clanky_podle_okresu_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

J5
J5 (338 příspěvků) 14.08.2024, 17:37:44 xxx:xxx.7be4:20ef
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.08.2024, 15:51:02

Budou výhledově pomáhat vlkům likvidovat přemnožené zubry přece. 🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.