Aktuálně: 3 922 inzerátů204 517 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Librela - zkušenosti

El. (neregistrovaný) 04.10.2024, 13:38:31 xxx.xxx.168.103

Z mých zkušeností librela zabrala na pohyb jako celkově, Ale nejvíc to bylo vidět, až když jsem jí to nechtěla dát, tak když ji neměla, hodně se to zhoršilo. Takže po další injekci se opět zlepsila. ovšem ty injekce do zadní nohy (resp nad zafni nohu, jak se tak dava) jí způsobily to, že jí ta noha jakoby vynechávala. To znamená, že jeden krok udělá normálně a druhej  krok ta jedna zadní noha vynechala, takže to musela dorovnávat těma předníma. Tak jsme příště dali injekci do druhý nohy a to samý začla dělat i ta druhá noha. Takže bych řekla, že to má na ty zadní nohy vliv. Tak nakonec jsme dávali ty injekce za krk, ale nevím jestli už to bylo tím, že už měla třeba 8. nebo 9., tak už jí tolik nepůsobily. Poslední týden z tech 4 uz v podstate vubec, to musela mit rimadyl a i tak mi přišlo, že už to zabíralo málo, napriklad na zapesti vubec, na to uz pak kulhala porad. Nakonec se do toho přidal zánět slinivky, Takže pohyb už nebylo to nejdůležitější , ten zanet se teda podařilo uspesne téměř vyléčit, ale srdíčko už to nakonec vzdavalo, takže před týdnem jsme se museli rozloučit. Na akitu 13 lez a 7 mesice je pekny vek. Věřím, že kdyby jí loni nenakazulo kliste anaplazmozou a to ji totalne nerozhodilo imunitu, byla by tu jeste dyl. Ale i tak si myslim, ze ta librela ji ten posledni pulrok usnadnila, ikdyz ji nepomohla dokonale. Kdybych se měla rozumíš let znovu, tak jí radši klidně narvu analgetika ma, aby opravdu neměla žádnou bolest a neohlížela bych se na nějaké vedlejší dlouhodobé účinky. Ale to prostě člověk nikdy neví dopředu, kolik času ještě má. Nicméně jsem tím chtěla říct, že si myslím, že to že pejsek nechce zvedat nohu může být způsobeno tou injekcí. Zkusila bych jí dát priste za krk, jestli to bude lepsi

El (neregistrovaný) 04.10.2024, 13:41:12 xxx.xxx.168.103

Omluvte překlepy, diktuju to do telefonu, protože nemám brejle a on někdy píše kraviny

Plaka
Plaka 04.10.2024, 20:42:06 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 04.10.2024, 18:29:02

Taky tak. Žádnej krk nebo nohy.

Arosek
Arosek 18.10.2024, 10:09:38 xxx.xxx.100.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele El. z 04.10.2024, 13:38:31

Librela se picha subkutanne, tedy podkozne. Nikoliv do svalu. 

To by vet mel vedet. A pokud to dostala do svalu, asi se neni cemu divit ze pak pajda … 

Michaela (neregistrovaný) 19.10.2024, 11:54:20 xxx.xxx.60.135

Co popisuje El. jsou neurologické deficity, ne pajdání kvůli aplikaci do svalu. Také jsme nechali Librelu aplikovat po řadu měsíců. Byla jsem ubezpečena lékařem, že je bez vedlejších účinků. Navíc před rokem a půl ještě nekolovaly po internetu žádné zkušenosti, lék je poměrně nový. Moje fena během léčby třikrát ochrnula. Začalo to stejně - pajdáním, vynecháváním kroku, přešlo do ataxie a následné parézy zadních končetin. Léčili jsme to vždy klidovým režimem jako výhřez ploténky, vzhledem k věku není kandidát na operaci ani diagnostiku MR, takže jsme nikdy formálně diagmózu nevěděli. Pokaždé se jí motorické funkce po cca dvou měsících zlepšily. Až s odstupem času jsem si dala dohromady kalendář a fakta, a zjistila jsem, že ke zhoršením docházelo v řádu dnů po aplikaci librely. Po každé librele se nezhroutila, ale několikrát ano a to dost drasticky. Měla ojedinělý epileptický záchvat, jehož příčinu jsme neodhalili, tři dny po librele. Na artrózu nám librela velmi pomohla, ale cena je opravdu vysoká. Kdybych věděla, že se mi jinak pes zhroutí a bude ochrnutý, nikdy bych do toho nešla, ani bych nezkoušela, jestli zrovna my budeme ti šťastní bez vedlejších účinků. Psům s neurologickými obtížemi nebo sklony k nim může tato léčba opravdu hodně ublížit. Náhlá inkontinence, ataxie, záchvaty, zhoršení ledvin, systémové selhání… Řada těchto příznaků je přičítána vysokému věku psů, kterým se librela aplikuje, přece jen artrózou většina mladých psů netrpí. Bohužel, charakter obtíží je nápadně podobný napříč sdílenými zkušenostmi lidí, kterým záhy po librele pes odešel, nebo ho nechali uspat, protože jej dostala do tak špatného stavu. Prohledejte diskusní fóra, sociální sítě, kde lidé sdílí své zkušenosti. V USA probíhá proces vedený vůči firmě Zoetis, právě kvůli negativním zkušenostem majitelů psů a neinformování o nežádoucích účincích. Není to zázračný lék, ale ruská ruleta. Může psovi pomoci a nic mu neudělá, nebo ho úplně zničí. A je potřeba o tom při rozhodování vědět.

Plaka
Plaka 21.10.2024, 23:53:01 xxx:xxx.6ad:626e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 19.10.2024, 11:54:20

Není to zázračný lék, ale ruská ruleta. Může psovi pomoci a nic mu neudělá, nebo ho úplně zničí. A je potřeba o tom při rozhodování vědět.

Yes, ano, sí, tohle přesně má toto vlákno sdělit čtoucím, čtejícím, čítajícím pejskařům. 
17. 6. 2023 jsem to zde zakládala. Librela psovi hodně pomohla, ale 26. 11. 2023 musel být utracen, uspán, kvůli unikátním (v tu dobu v ČR, dle info mých vetů) vedlejším účinkům tohoto preparátu. Librela nicméně neměla absolutně vliv na jeho chronicky selhávající ledviny, pes byl sledován dávno před podáním L. Jaterní testy byly též v pořádku i po podání L. 

Není to lék na každé zapajdání, je to fakt poslední možné řešení pro psa s OA, kdy nemůžete podat jiné léky, a musíte počítat s vedlejšími účinky (osobní, hořká zkušenost). Klouby, páteř, další věci se pořád opotřebovávají, bolí, jen o tom pes neví. 

1. Librela není kloubní podpora, řeší jen vyblokování bolesti z hlavy psa.
3. Librela je poslední řešení u OA pacoše.  Když už, tak podat co nejnižší dávku na váhu psího pacoše. Vyčkat, zda L. zabere a neobjeví se nějaké NÚ. 

Bod 2. si musí v tom mezistupni každý pejkař schroustat v sobě. Librela může staršímu i mladšímu psovi ulevit od bolestí. A taky nemusí. Librela může každému psovi způsobit nějaké nežádoucí účinky. A taky nemusí. 


 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.