Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

O všem a o ničem :)

kometa
kometa (5543 příspěvků) 11.08.2024, 17:14:38 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 11.08.2024, 14:03:47

Já taky. 😉

Ale mírný syndrom vyhoření (nebo to byla deprese?) jsem před pár lety prodělala, takže znám rozdíl z vlastní zkušenosti.

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 11.08.2024, 17:23:56 xxx.xxx.120.234

Loňskou zimu jsem byla tak “zpruzelá”, že jsem seděla v kuchyni za stolem, pila kafe, koukala z terasy ven do blba, a nebyla jsem schopná se přesvědčit vstát a jít cokoliv dělat. Kašlala jsem ma vše, kromě základních povinností, aby netrpěly zvířata a rodina, jinak jsem byla schopná fakt celý den jen čumět. Byla jsem na sebe naštvaná, protože manžrl furt něco dělal, a já nic. Ani televize mě nebavila, to jsem raději jen tak ležela a poslouchala písničky. Když jsem si vzala knížku,že budu číst, po třech větách jsem jí zahodila. Nevím, co to bylo, totální nechuť ke všemu, trvalo to asi měsíc, nevím. A hlavně nebyl důvod, nebo jsem už byla utahaná. S jarem a prvním pořádným sluníčkem to přešlo. A pak přišla ta lenost 🙂 Naučila jsem se, že “nemusím”.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 11.08.2024, 17:30:12 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 11.08.2024, 17:23:56

Mírná a přechodná deprese? Měla jsem to podobně, akorát to bylo v létě - krásné dlouhé dny, sluníčko, prostě ideál a mně se přesto nechtělo nic. Ani ke koním, u kterých jsem jindy bývala několikrát týdně, ani na dovolenou k tátovi (nakonec jsem jela, ale bez pocitu nadšení a těšení se), kdy jsem vždycky chodila s ním a jeho kamarády po kopcích.

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 11.08.2024, 17:41:44 xxx.xxx.120.234

Já tím, že tomu názvosloví nerozumím, nevím, co to znamená, tak opravdu nevím. Kdysi kamarád technik na klinice říkal “jsem ve smrti”. Chtělo se mi tenkrát strašně chodit někde prostě jen pryč odsud. Ale hlava chtěla, ale nepřesvědčila tělo. 

Verun
Verun (991 příspěvků) 11.08.2024, 21:36:30 xxx.xxx.220.12
Coudas:

Já tím, že tomu názvosloví nerozumím, nevím, co to znamená, tak opravdu nevím. Kdysi kamarád technik na klinice říkal “jsem ve smrti”. Chtělo se mi tenkrát strašně chodit někde prostě jen pryč odsud. Ale hlava chtěla, ale nepřesvědčila tělo. 


Ale asi tak trochu kecáte…základní vzdělání asi nemáte. Nejste vy “taky”  učitelka? nějaké základy psychologie? … 

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 11.08.2024, 23:00:36 xxx.xxx.120.234
Verun:

Ale asi tak trochu kecáte…základní vzdělání asi nemáte. Nejste vy “taky”  učitelka? nějaké základy psychologie? … 


Máte na mysli kupříkladu základy psychologie v ZSV na gymplu? Jo, to jsme možná měli. Ale po 25 letech si nic z toho nepamatuji, a definice deprese, vyhoření a podobně jsem patrně prospala, tak jako celou filosofii. Takže ano, v tomhle jsem “blbá blondýna”.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 12.08.2024, 08:17:24 xxx.xxx.198.226

Já bych ráda poznamenala, že jsem úspěšně přežila letošní koňský tábor (coby vedoucí), nikdo se nám nezranil, pády se obešly bez následků. Bertíček odchodil obden tříhodinovou vyjížďku bez ztráty kytičky, takže snad máme úspěšně nastartováno na nějaké to letní a podzimní ježdění. 

Nechodí stopro čistě, ale já z toho mám takový dojem, že asi už chodit nebude, po verdiktu ortopedky, že bude chyba v měkkých tkáních měl ještě 2 měsíce pauzu a situace stále identická, no tak přijede dornovkářka a uvidíme, co mi k tomu poví, třeba je to nějak zhoršená ta jeho křivota. (tím “ne stopro čistě” myslím, že vidím trávu růst, když jsem ho tak předváděla té ortopedce, tak tvrdila, že nekulhá - musela jsem ho honit na betonu na mini kruhu, aby zakulhal…)

 A konečně dokopu sedláře, protože sedlo stále na jeho pokyn podkládám a sedlo nesedí, jak bych si představovala, takže ho snad konečně docpe na kondici, v jaké kůň je, a basta. Kůň je starší, kondice o moc lepší nebude, a nová výplň se stejně sesedne, ale já nechci jezdit s tím beranem mezi sedlem a podsedlovkou, blbě se to sedlá (nesnáším tisíc vrstev) a sedlo mi ujíždí dozadu, mám sice poprsák, ale takhle utažený ho mít nemůžu, aby se to neposunulo ani o píď. Už mě to neba. Posledně sedlář odmítl docpat, že počkáme, až bude kůň v lepší kondici ve hřbetě, no pak kůň 4 měsíce stál, takže to jsme si pěkně počkali 😀

Ještě přidám, že Zorro je lepší. Chrčí tak nějak provozně normálně a záchvat už jsem hodně dlouho neviděla. A tuhle jsem ho musela několikrát vyexpedovat od B kýble s dobrotama, a potřetí jsem ho už hnala nemilosrdně kolem přístřešku směr pastvina, a ani se nezadýchal. Dobrali jsme ty kortikoidy, tak snad se to nějak usadilo, možná taky že už není takové vedro.

Takže u nás snad k světlým zítřkům.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 12.08.2024, 11:09:38 xxx.xxx.147.163
Verun:

Ale asi tak trochu kecáte…základní vzdělání asi nemáte. Nejste vy “taky”  učitelka? nějaké základy psychologie? … 


A vy máte vystudovanou psychologii?

Bavíme se tady o pocitech, ne diagnózách. Na ty si netroufám. Jsem “taky" učitelka a psychologii jsem měli, ale nenalhávám si, že to bylo něco jiného než pouhý rychlokurz. Praxe je úplně někde jinde.

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 12.08.2024, 11:32:47 xxx.xxx.120.234

Naprosto upřímně psychologii absolutně neholduju, hlava mi to nepobírá. Dneska je to ale velmi moderní, na FB na mě neustále vyskakují nějaké citáty, spousta knížek, jak se s tím vším vyrovnat, jak se změnit… Proto mám se společností a současným světem takové problémy. 

Verun
Verun (991 příspěvků) 12.08.2024, 12:04:46 xxx.xxx.220.12
kometa:

A vy máte vystudovanou psychologii?

Bavíme se tady o pocitech, ne diagnózách. Na ty si netroufám. Jsem “taky" učitelka a psychologii jsem měli, ale nenalhávám si, že to bylo něco jiného než pouhý rychlokurz. Praxe je úplně někde jinde.


Pozastavuju se jen  nad tím, že paní coudas se nad svými pocity nedokáže zamyslet, a i okrajově vzdělaný člověk už o nějakém vyhoření nebo depresi slyšel a nedělá ze sebe úplného tutana , že neví o co jde, aby si s ním někdo na diskusi povídal. asi tak. mě to tak připadá, jako tahání za fusekli….

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 12.08.2024, 12:43:37 xxx.xxx.120.234

Právě proto, že dnes je každý vyhořelý nebo má deprsesi, vlastního psychologa nebo kauče , tak se v tom nevznám, možná jednodušeji nezajímám se, je to každeho věc a každý svět bereme jinak. Ale to jsem už napsala. Nemám potřebu diskutovat o vlastních pocitech, vyjádřila jsem jen svůj pohled, že bych koně už nikdy nikomu cizímu nedala. Pokud Vám, Verun, opět tak strašně vadím, pokuste se mě ignorovat. Nenašla jsem v pravidlech diskuze, že musím být akademicky vzdělaná, abych mohla přispívat 🤷 Děkuji.

Verun
Verun (991 příspěvků) 12.08.2024, 14:00:49 xxx.xxx.220.12
Coudas:

Právě proto, že dnes je každý vyhořelý nebo má deprsesi, vlastního psychologa nebo kauče , tak se v tom nevznám, možná jednodušeji nezajímám se, je to každeho věc a každý svět bereme jinak. Ale to jsem už napsala. Nemám potřebu diskutovat o vlastních pocitech, vyjádřila jsem jen svůj pohled, že bych koně už nikdy nikomu cizímu nedala. Pokud Vám, Verun, opět tak strašně vadím, pokuste se mě ignorovat. Nenašla jsem v pravidlech diskuze, že musím být akademicky vzdělaná, abych mohla přispívat 🤷 Děkuji.


vašemu “opět strašně” nerozumím, je to diskuse…reaguji si na co chci , kdy chci,  koho chci, zavádíte to někam jinam,  do osobní roviny, slovy klasika…já jsem se sem nepřišel s nikým kamarádit… …pokud vám některé příspěvky, jiné názory, jiný pohled na ten svět, teda jak píšete, nedělají dobře, proč přispíváte? očekáváte že bude jen někdo přitakávat, musíte snad čekat, že bude i 10x  jiná reakce než vy chcete. 😏

efe
efe (1490 příspěvků) 12.08.2024, 14:01:50 xxx.xxx.27.114

Ad vyhoření… ne to fakt není jen nějaká větší lenost. Našeho kamaráda to tak semlelo, že pro něj jela sanitka a ani po osmi letech není schopen pracovat na 100%.

Coudas
Coudas (57 příspěvků) 12.08.2024, 18:53:47 xxx.xxx.120.234
Verun:

vašemu “opět strašně” nerozumím, je to diskuse…reaguji si na co chci , kdy chci,  koho chci, zavádíte to někam jinam,  do osobní roviny, slovy klasika…já jsem se sem nepřišel s nikým kamarádit… …pokud vám některé příspěvky, jiné názory, jiný pohled na ten svět, teda jak píšete, nedělají dobře, proč přispíváte? očekáváte že bude jen někdo přitakávat, musíte snad čekat, že bude i 10x  jiná reakce než vy chcete. 😏


Reagovat na co chcete, kdy chcete a koho chcete je Vaše právo. Nevím, co chcete slyšet. Chtěla jsem si “popovídat”, ale ať napíšu cokoliv, nebude to dobře. Omlouvám se Vám, že svým vzděláním a intelektem nevyhovuji. Učitelka nejsem, pokud narážíte na hloupost. Dříve jsem byla asi 5 let jen lektorka angličtiny. Mám jen gymnázium, nyní se učím na Střední integrované škole hospodářské a lesnické učňovský obor zemědělec - farmář. To mě ale už nikam intelektuálně nevynese. Střední veterina bohužel nevyšla, velký zájem dětí.

Varaxi
Varaxi (655 příspěvků) 12.08.2024, 21:53:25 xxx.xxx.129.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Coudas z 12.08.2024, 11:32:47

To nemá s psychologií nic společného, to je marketing. 🙂

Upřímně řečeno je opravdová psychologie dost nuda. Běžný člověk by měl mít na paměti snad jen to, že když někdo dělá něco nepochopitelného, může mít pro to důvody, které nemusí být na první pohled zřejmé. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 13.08.2024, 08:00:53 xxx.xxx.167.183

Holky, tak včera uklizeny další otavy! Za cca posledních 4-5 dní jsme na tom málem chcípli, ale kvalita otav je na 1000%. Děláme to hlavně kvůli malé Dámě a jejímu nic moc chrupu, aby měla drobné jemné pokousáníčko. Flekatá důra může žrát i posušený kopřivy s malinama a kostřavou, ta pokouše všechno. Půda už je hezky plná. Jsme zhruba za polovinou, zbývají nám takové dvě malé loučky za vsí, dohromady jedna menší traktorová fůra. Necháme to asi na příští týden. Potřebujeme si odpočinout, zítra mají stejně přijít bouřky a o víkendu bude kdo ví jak, tak to necháme koňovi a bude. Jinak u mě střídavě zataženo a jasno, nálada se střídá podle stavu vyčerpanosti…

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.08.2024, 09:57:07 xxx.xxx.198.226

Máte pravdu, mají být tropy! Tak to je super, konečně se ohřeju. Snad dneska nebude plnokrevník tak naspídovanej, když jsou ty tropy. Že bych na něm vzala pak holčičku do řeky? Tam se vždycky zklidní, když má po břicho vodu a nemůže rychle mrskat nožičkama. Bychom si tam mohly dát silovou jízdárnu 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.