Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

O všem a o ničem :)

efe
efe (1470 příspěvků) 18.07.2024, 08:28:50 xxx.xxx.155.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.07.2024, 14:45:11

Ne.

Našla jsem ho, je to přímo kloš koňský, pěknej hajzl… fuj. Zlatý kloš jelení, to je proti tomu andílek…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 18.07.2024, 12:11:03 xxx.xxx.147.163
efe:

Ne.

Našla jsem ho, je to přímo kloš koňský, pěknej hajzl… fuj. Zlatý kloš jelení, to je proti tomu andílek…


Aha, já znám jenom toho jeleního a ovčího. Děkuji za rozšíření obzorů.

bassrock
bassrock (100 příspěvků) 18.07.2024, 13:31:10 xxx.xxx.251.2

Tak jsem si našla kloše koňského a fujtajbl tedy 🙄

To se nedivím, že koně z nich lezou po zdi, já bych měla záchvat, jen by kolem mě letěl.

U nás jsou ty jelení, na Myš moc nelezou, ale na rezavou plnokrevnici dělají nálety, asi že vypadá barvou jako srna😀

Zase máme pičurky - minimušky či pakomárce, prostě ty minikurvy, co rozkoušou koním pupíky, uši i oči do krve a pokud mi vleze pod brýle a hryzne mě, nateče mi oko jako bych dostela pěstí, taky hnus.  Zřejmě každá lokalita má své hnusáky. Ona ta zima má některé výhody, i když jich není tolik 😀

efe
efe (1470 příspěvků) 18.07.2024, 13:53:31 xxx.xxx.155.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 18.07.2024, 13:31:10

Ty koňský kloši i tak zvláštně lítaj, strašně rychle a když ho chcete z koně sundat, tak v 9 z 10 případů vám přímo pod rukou uletí. A když už ho chytnete, tak se nedá jen tak zabít, v prstech ho nerozmáčknete, nehtem taky moc ne, takže už mám nacvičenej chvat, že si ho hodim pod botu a rozmáznu pevnou podrážkou na betonu. Jinak bez šance.

Dadla byla schopná se za mlada zabít kvůli nim, co předváděla v boxe to byla fakt šílenost. Postupem času se naučila, že když vydrží chviličku nehybně stát, tak jí ho zbavím. Ale ze začátku to bylo fakt o život…

Verun
Verun (976 příspěvků) 18.07.2024, 21:07:38 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Já už třetí rok jedu ve SPUTOP SPOT ONu, který funguje dobře, když není teĎ prázdninový masakr. No a mezi tím mažu místa, která jsou nejvíc opruzovaná (vemínko, bedra, uši, pupík atd.)…z jara měsíčkovou vazelínou, pak přejdu na  silnější kombo. Zkoušela jsem repeletní hojivou mast Carr Day Martin, ale teď mi víc funguje kokosový tuk s teatree. Ale mám teď typ na neem gel od Divine animals, tak to taky zkusím, prý to dost funguje. A v přístřešku je lep na hovada….a zbytek prostě musejí přežít no. Život není peříčko.

Za mně jakákoli mastnota, která smrdí, celkem funguje.


…měla jsem kdysi přímo neemový olej a žádný zázrak, smrdí to po česneku…ve stáji dávají i česnekový minerální liz ve velkém kýblu nebo přímo česnek do krmení(pro sportující koně to má omezení) 

Nimbový olej lisovaný za studena – Manipura

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 19.07.2024, 08:04:32 xxx.xxx.20.192

Jó,jednou jsem měla kousanec od té "minikurvy"😄pod kotníkem zvenku..flek velikosti mexického dolaru,bolelo to teda strašně,nemohla jsem ani chodit..dostala jsem na to višňák..Bylo to kdysi na srazu v nějakém kempu,a bylo nás pokousaných víc..Myslím byly nějaké jedovaté..Ale na “pičurkách” jsme se shodly..i dámy dříve narozené to přímo takhle nazvaly..

Saga
Saga (502 příspěvků) 19.07.2024, 09:48:12 xxx.xxx.167.183

Holky, včera to byl přesně měsíc od naší “akce Brno”! Uteklo to jako voda, bylo to pro mě celkem depkoidní období, kdy se mi upřímně nechtělo dělat vůbec nic🙄. Malá Dáma napřed hubnula, jak nemohla kousat, tže nový žrádlo na míru, pak se pro změnu rozežrala, tže zase to žrádlo postupně stahuji a upravuji, furt všechno vážím jak kokot, a teď jsou obě jako koule🙄. Ale tak abych si aspoň udělala nějakou radost, tak jsem si koupila další gumové podlahové desky, abych vytunila přístřešek! Mám těchto desek už celkem 11ks!! Jednu mám před stájemi u východu z chodby, ta je zapracovaná do terénu a vypadá to moc hezky, a zbylých deset je v přístřešku (4 ks) a před přístřeškem (6ks). Ty jsou jen volně položené na zhutněném podloží. Rohože jsou velké a těžké, nikam se neposunují, tže si myslím, že další zimy budou už kompletně bez bláta. I ta letošní byla v pohodě a to jsem měla těch rohoží méně. Také jsem dokoupila 10kg pytel Desicalu na dezinfekci stáje, sypu na podlahu, dřív jsem to dávala pod králíky a úplně jsem zapomněla, že doma ještě nějaký zbytek mám, tak jsem ho dopotřebovala. Teď, jak jsou hodně holky doma, tak jsem to “znovuobjevila” a je to super! Vsákne to pěkně moč a nic nepáchne a je tam i méně hmyzu, páč ho to tak neláká, tže za mě spokojenost! A malé Dámě jsem koupila novou ohlávku do zásoby, páč ta stará vzala v tom Brně dosti za své, tak abych měla rezervní. No ještě se musím nějak oklepat a začít něco dělat zase, hlavně sama se sebou a pak i s nima. Jinak trávíme léto u řeky, včera jsem ráchala velkou, dnes je na řadě Dáma, tže zábavy je kopec, ale smysluplná práce nějak na obzoru není😀.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 19.07.2024, 13:25:50 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 19.07.2024, 08:04:32

Myslím byly nějaké jedovaté..

Muchničky jedovaté nejsou, ale umí pěkné alergie nebo infekce. Což je ve výsledku jedno😉 Dokážou pěkně potrápit i koně.

Verun
Verun (976 příspěvků) 19.07.2024, 22:39:48 xxx.xxx.220.12
Saga:

Holky, včera to byl přesně měsíc od naší “akce Brno”! Uteklo to jako voda, bylo to pro mě celkem depkoidní období, kdy se mi upřímně nechtělo dělat vůbec nic🙄. Malá Dáma napřed hubnula, jak nemohla kousat, tže nový žrádlo na míru, pak se pro změnu rozežrala, tže zase to žrádlo postupně stahuji a upravuji, furt všechno vážím jak kokot, a teď jsou obě jako koule🙄. Ale tak abych si aspoň udělala nějakou radost, tak jsem si koupila další gumové podlahové desky, abych vytunila přístřešek! Mám těchto desek už celkem 11ks!! Jednu mám před stájemi u východu z chodby, ta je zapracovaná do terénu a vypadá to moc hezky, a zbylých deset je v přístřešku (4 ks) a před přístřeškem (6ks). Ty jsou jen volně položené na zhutněném podloží. Rohože jsou velké a těžké, nikam se neposunují, tže si myslím, že další zimy budou už kompletně bez bláta. I ta letošní byla v pohodě a to jsem měla těch rohoží méně. Také jsem dokoupila 10kg pytel Desicalu na dezinfekci stáje, sypu na podlahu, dřív jsem to dávala pod králíky a úplně jsem zapomněla, že doma ještě nějaký zbytek mám, tak jsem ho dopotřebovala. Teď, jak jsou hodně holky doma, tak jsem to “znovuobjevila” a je to super! Vsákne to pěkně moč a nic nepáchne a je tam i méně hmyzu, páč ho to tak neláká, tže za mě spokojenost! A malé Dámě jsem koupila novou ohlávku do zásoby, páč ta stará vzala v tom Brně dosti za své, tak abych měla rezervní. No ještě se musím nějak oklepat a začít něco dělat zase, hlavně sama se sebou a pak i s nima. Jinak trávíme léto u řeky, včera jsem ráchala velkou, dnes je na řadě Dáma, tže zábavy je kopec, ale smysluplná práce nějak na obzoru není😀.


Jé, tak nějak když to tu čtu tak jsem “ráda”, že nejsme sami, kdo na to v tomto létě nějak nemá čas, chuť, energii, je horko a.t.d.    Na jednu stranu to rozjedu 3-4x týdně práce  a pak vedro , vedro, sotva 1-2 vyjížďky do terénu za týden a jinak zbytek týdne sprcha a repelent. Takže furt začínáme…. a tak  si říkám, ale co, my nesportujem(ale taky berem to ježdění vážně)  ono se to nepoto,  a taky já se kvůli tomu fyzicky nezhroutím, už mám taky půlku za sebou. 😉

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 22:48:17 xxx.xxx.32.103
Bobca:

i jsem byla na vyšetření na …brácha to má..nevzpomenu si(on tomu říká “Zemanova nemoc”)..neuro..cosi??Ale nic naštěstí nenašli..nemám to..


Zemanova nemoc je periferní neuropatie z dekompenzované cukrovky. Byla doba, kdy říkal, že “mu cukrovka odešla”…😀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 22:52:14 xxx.xxx.32.103
anekapace:

Kloš jelení. Rádoby okřídlené klíště, které leze do vlasů a chlupů. V reálu to muze vypadat tak, že na sobě kůň nemá žádný viditelný hmyz, ale pod chlupy má nalezlé kloše, kteří ho dovádí k šílenství.  


Vzpomínám si, že jsem kdysi kloše taky neznala. Vlezl mi v lese na psa, jeho srstí mi unikal jak šílenej, nešlo jej vůbec chytit. Hnusák!😠👎

Saga
Saga (502 příspěvků) 20.07.2024, 08:45:49 xxx.xxx.245.41

Verun, taky děkuju za uklidnění, že v tom nejsem sama👍! A mám přesně tenhle pocit - že pořád začínám…ochladí se, tak vezmu na lonž, pak na vycházku, pak přijde hic, tak do řeky a pak se to zasekne a takhle pořád nějak dokola, nějak se nemůžu nikam posunout🙄Cobka to horko vážně nedává, potí se jako prase, holt nevýhoda tohoto plemene a já zas nedávám ty tuny hmyzu, seštípaná jsem, no fuj😠! Jako prakticky jsem s těmi koňmi denně, neb je mám doma, tže nějaká ta komunikace funguje bez problému, to jo, ale prací bych to tedy rozhodně nenazývala! Prostě se tak flinkáme a kyneme a kyneme…Nemám teda pocit, že by to těm koním nějak vadilo, depku mám spíš já, když vidím ty pupky😄.

Verun
Verun (976 příspěvků) 20.07.2024, 20:12:45 xxx.xxx.220.12
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 20.07.2024, 08:45:49

dneska taky jen kruhovka v hale s kaladinama na klus , sprcha , repelent a tradá do výběhu, kde část je koním tráva po kolena….vzala jsem kolečko a šla sbírat bobky a koukat , jak se to “prase tlustý” pase, bylo to hezký. 😊zítra má být vedro, tak asi prd nebo až na večer, jestli sprchne…. práce za týden : vyjížďka do terénu, kruhovka …🤣

Saga
Saga (502 příspěvků) 22.07.2024, 06:54:43 xxx.xxx.167.183

Verun, tak to jste fakt borci! Já jednou lonž, jednou práce ve volnosti a jinak samý koupání a máčení😄. Mám totiž pocit, že to poslední uvedené, je to jediné, co má smysl! Hlavně, jak jsem z pracovního týdne tak blbě nastavená, co se týče vstávání a usínání, nejsem schopná to za víkend přenastavit nějak jinak, protože prostě vstávám brzo do práce (nerada), tak musím i brzo chodit spát (ještě víc nerada), tže pro mě sedmá večerní znamená večeři, vanu a postupné ukládání se do kanafasu 😴. Čím jsem starší, tím víc mi vadí výkyvy, tže i když bych mohla o víkendu jít spát mnohem déle, tělo si prostě řekne a jdu tak nějak +- stejně jako v pracovním týdnu. Při představě, že kolem sedmé večer místo do vany lezu na koně? No ale fujky😄😄. Tže tohle obdivuju, ale chápu, že každý má jinou pracovní dobu, jiné návyky a jinou potřebu spánku, tak to je. Tže já to vidím na systematické koupele přes celé léto a pak se holt uvidí, však mi to na podzim doženem! Ale zase musím říct, že obě kobči jsou jak vyprané v Perwolu, nebo v Arielu? Bílá je prostě bílá😄! Takovýhle lesk v jiném období nemáme. Musím však dodat, že naše koupací místo je asi 400m od stáje a směrem domů je to celé do kopce, včera mi obě kobyly při odchodu z koupele vložily “malé arabské okénko”, tže ocásky pěkně nahoru, očička z důlků a bělmo pěkně ukázat a domu poklusem klus😄 a já mezi nima vlála celá mokrá v crocsech (v těch se chodím koupat), holt pošušňání to s nima je😄.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.