Mám jednu plechovku na dva koně na rok, ale rozhodně nejsem u koní denně (ani obden). Mažu s tím i drobné oděrky, je hojivá a zároveň repelentní. Takový soft Swat.
Tak to závidím - jednu plechovku mám na jednoho koně cca na 3 měsíce. Mažu tím vemínko a plece, zbytek koně jedu Killitchem. Pravda, je to lehká muchařka, potřebuje trochu více mazáníčka. Swat mám v pohotovosti, jakmile přestává stačit růžovka a nateče pupík, vytahuji ten, jakožto nepřekonatelnou věc.
Zkoušela jsem i normální vazelínu nebo měsíčkovou vazelínu z DM - jako v nouzi ano, ale nevydrží tak dlouho jako růžovka, přijde mi, že se rychleji vsákne do kůže a tím pádem přestane být mastná a pro mouchy nepříjemná.
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 16.07.2024, 13:26:04
Jo, tak to používáme to samé. U nás se musí dát trochu tlustší vrstva, jinak se to vsákne a ty hajzlíci se tam dostanou. Kůň 24/7, v létě potřeba mazat max ob den.
Já letos růžovku ještě nepoužila, u nás jsou letos přemnožená hovada a ta na vemínko nelítají. Kloši zatím (ťuk ťuk) nic, sem tam jeden. Takže zatím si vystačím na vemínka s repelentem ve spreji.
Že je letos hrozně hovad? A hlavně mi přijde, že vylezli nějak brzo, už v červnu. Ale že by o to dřív zmizeli, v to nedoufám… Stejně tak vosy, ty už jsou taky přes 10 dnů i v podhůří. Ty naštěstí neotravují koně, ale já musím být furt ve střehu, jim na rozdíl od klíšťat dost chutnám.
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 17.07.2024, 09:44:53
Kloš jelení. Rádoby okřídlené klíště, které leze do vlasů a chlupů. V reálu to muze vypadat tak, že na sobě kůň nemá žádný viditelný hmyz, ale pod chlupy má nalezlé kloše, kteří ho dovádí k šílenství.
V horách, po extrémnych zrážkach je invázia komárov, to nehrozí, že by som vôbec našla kone pred západom/východom slnka.
Aspoň že rastú huby, ale môžem mať na sebe hocakú chémiu, komáre a hmyz útočí stále a hlavne pred búrkami…ktoré sú denne (pred tým je 35 °C a 100 % vlhkosť).
Mno a tie príšerné svrbivé vyrážky, čo som 2 x mala po túre po jeleních chodníčkoch v Krase, tak to bola prosím pekne larválna trombikulóza.
Ale to som sa dozvedela od jedného speleológa, že to je “choroba z Krasu/Raja”, ak chodíte neznačene, po skalách a sadáte si na zem a tak….
Takže ja som pod kožou mala larvičky trombikuly, sakra, to vedieť vtedy, vyškriabem si ich von všetky, svine odporné, okolo členkov mi asi ostanú trvalé jazvy…
Podotýkam, že sú aktívne omnoho skôr, už od marca, kdeže druhá polka leta a jeseň….chjo….hnus 🤮