Aktuálně: 4 370 inzerátů187 287 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (433 příspěvků) 27.06.2024, 12:10:25 xxx.xxx.245.41

Udělátko super, já na to chvíli brejlila, cožepa to vlastně je? Ale je to moc chytré! Hlavně, že už je to lepší a že seňor ani nekulhá!

Od nás právě odjela naše paní zubařka! Kontrola přesně po týdnu od zákroku. A holky, je to dobré! Já jsem to bohužel neviděla, páč kontrola probíhala bez sedace, tže mini si s vetkou chvilkama něžně hleděly do očí😄 a já balancovala na jedný noze držíce se vzduchu, nicméně jsme zvládly rozvěrač i zrcátko a pořádný průplach😄. Nic tam neměla zapíchnuté, granuluje to dobře, dáseň růžová. Tže to mám jenom sledovat, zda se neobjeví zápach, nebo tak něco, mám zkrmit ty senné granule, co mám a v průběhu prázdnin najet na obvyklý režim! Kéž už bude všechno v normálu🙏. Vzhledem k tomu, že dělala jak satan, nejspíš nastal čas na nějakou tu prácičku, asi jí vezmu do lesa, ať se vokáže💪!

Saga
Saga (433 příspěvků) 27.06.2024, 12:14:37 xxx.xxx.245.41

Anžto mě tak napadlo! Proč Vy vlastně Buggyro nejste vetka? Měla byste být! Při karambolu nemáte hysterické záchvaty, ošetřovat umíte, napadne Vás spoustu věcí, co můj mozek nezvládne vymyslet. Tady je někde chyba v systému!😄

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (922 příspěvků) 27.06.2024, 12:19:29 xxx.xxx.27.179
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 27.06.2024, 12:14:37

No on je totiž rozdíl majitel koně nebo dvou a pak když jich máte na hrbu 20, to se myslím otlučete rychleji.

Vidím to na sobě a stájových kolegyních vs. kamarádka. Kamarádka má koně 4 , a to 20 let….od velmi raného mládí. No a my majitelky jednoho/dvou koní, které koně vlastní relativně čerstvě (já 4 roky) vyšilujeme daleko více 😀

Saga
Saga (433 příspěvků) 27.06.2024, 12:41:11 xxx.xxx.245.41

Já mám koně doma na svém od r. 2007 a vyšiluju pořád😀😀😀! Ono je to asi i hodně o nastavení v hlavě, prostě jak to člověk má, tak nějak celkově. Moje vetka říká, že u cizích koní je profesionální a u svých (3 kusy doma) je taky totálně hysterická😀. Před tím r. 2007, kdy jsem se starala o “cizí” jsem to taky tak neprožívala, ale jak to má čověk doma za oknem, vidí je každý den, furt řeší welfare, krmení, opohybování, jinak křivý chlup, divný pohledy, ticho v břiše…néé vůbec mi z toho nehrabe😄! 

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 27.06.2024, 12:50:02 xxx.xxx.198.226
Saga:

Anžto mě tak napadlo! Proč Vy vlastně Buggyro nejste vetka? Měla byste být! Při karambolu nemáte hysterické záchvaty, ošetřovat umíte, napadne Vás spoustu věcí, co můj mozek nezvládne vymyslet. Tady je někde chyba v systému!😄


Už mě lanařila zubařka, jestli nechci dělat zubařinu (u lidí). Prý "vy v tom rentgenu všechno vidíte! Vy jste to vyhodnotila naprosto profesionálně, jděte na zubařinu, uznají vám bio z fakulty, zkrátí vám studium na 4 roky a nebojte, my tady v ordinaci místo pro vás máme, uděláte si tady praxe, ordinace zařízená, pojďte, pojďte! 😀

Já nejsem studijní typ, gympl prolezla se čtyřkama, dyk by mě tam ani nevzali, to je výběrová škola. Teda ta veterina. Na zubařinu by mě holky asi protlačily 😂 vypadaly dost zoufale… Takže chyba v systému jsem nejspíš já 😄

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 27.06.2024, 12:51:17 xxx.xxx.198.226
JanaJanaJanaJana:

No on je totiž rozdíl majitel koně nebo dvou a pak když jich máte na hrbu 20, to se myslím otlučete rychleji.

Vidím to na sobě a stájových kolegyních vs. kamarádka. Kamarádka má koně 4 , a to 20 let….od velmi raného mládí. No a my majitelky jednoho/dvou koní, které koně vlastní relativně čerstvě (já 4 roky) vyšilujeme daleko více 😀


Jj, a když k tomu vlastně nakonec nejste majitel ani toho jednoho jediného a můžete si udělat odstup, tak to se potom zašívá o mnoho lépe! Nebo vyhrabuje z přívěsu krev lopatou….

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 27.06.2024, 12:54:56 xxx.xxx.198.226

Však Horsana taky píše často, jak se hroutí, když jde o její koně, že to nechává zásadně ošetřovat kolegy. Mám v tomhle výhodu, že koně od malička za mě řešil někdo jiný a já k tomu přišla jak slepý k houslím, a asi to není tak úplně můj vyvzdorovaný a vysněný koníček, jako spíš něco, co “dělala máma, tak to dělám taky”, tak asi k nim nemám tak intimní vztah. Ale já nejsem hysterická ani u zraněných dětí nebo lidí, a to ani u svých příbuzných, spíš to bude tím, že je chyba u mě, jsem asi trochu psycho. Mno. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (922 příspěvků) 27.06.2024, 12:55:42 xxx.xxx.27.179
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 27.06.2024, 12:51:17

Je to lepší.

Ale zas je lepší mít jednoho koně a hrotit než jich mít 10 a zanedbávat 😀 

V bývalém ustájení provozovatelka říkala, jak je vděčná, že se všichni o svoje koně starají vzorně, ubylo jí tím hromada starostí.

Tohle si dost ustajovatelů ale taky neuvědomuje.

Jinak nevim, já si myslím, že pro koně člověk musí být, to nejde jen tak zdědit. Je to až moc práce a času na to, aby to člověk dělal jen tak, že v tom vyrostl. Jinak jen můj názor, nezažila jsem.

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 27.06.2024, 13:56:20 xxx.xxx.198.226

Já to kolem koní mám ráda a asi mě to i baví. Ale jestli přímo miluju koně jako ta zvířata, to nevím nevím. Líbí se mi na nich jezdit, ale kdybych se měla starat o koně, který mi nesveze zadel, do toho bych asi nešla. Asi jsem prostě z těch, kteří potřebují z těch koní “něco mít”, aby se jim věnovali. No a když už ten kůň k ničemu není… tak jsem ráda, že není můj, ale právě někoho, komu nevadí ho živit. (ehm ehm, kdože to koupil ty kortikoidy? Taky si možná lžu do kapsy 😀)

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 27.06.2024, 13:57:21 xxx.xxx.198.226

Hm, teď se mi nějak delší dobu neozývá ten člověk, u kterého jsem poptala seno. Začínám být nervozní, nechci shánět zase seno po všech čertech.

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 28.06.2024, 07:09:50 xxx.xxx.198.226

Lyže jsou, páč na to nikdo nesáhnul. Chystám se na ně… už tu nohu, co víc používá, brousí po zemi. Musím to stihnout před odjezdem pryč… Nebo přijedu a bude mít kopýtka jako jelen - na dvě půlky 😀

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 28.06.2024, 07:10:41 xxx.xxx.198.226

Nevím, co znamená “vykvětákuje”, ale pan dochtor pravil, tomuhle zase já tak nehovím, tak poslouchám. Když se to po****, tak to bude řešit stejně on.

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 28.06.2024, 10:05:20 xxx.xxx.198.226

Joaha.

Jak řekne pan doktor, tak bude. 🙂

Vyfotím dnes, včera už to bylo svrchu pěkně zaschlé a tvořil se strup, což myslím, že je žádoucí. 

Jo vlastně když vyfotím dnes, fotku uvidíte v pondělí nejdřív. Tak vyfotím někdy během víkendu, když si vzpomenu. Pan doktor přijede kontrolovat zítra, nebudu u toho, tak uvidíme, co řekne. Třeba se mi do té doby povede vystrouhat toho koně.

Buggyra
Buggyra (3738 příspěvků) 01.07.2024, 11:08:05 xxx.xxx.198.226

Tak co? 

(kopyta jsem záměrně nefotila 🤪)

Už to nemá kryté, vlastně mu ten vixlajvant na noze vydržel jen jeden den (ta plachetka), druhý den měl přes karpus jen tu reflexní kamaši, třetí den volné. Už jen mažeme 🙂

Měli jsme vážně štěstí 🙏 Díky všem, co B fandili 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.