Aktuálně: 3 993 inzerátů202 070 diskuzních příspěvků18 148 uživatelů

O všem a o ničem :)

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 24.06.2024, 12:30:46 xxx.xxx.198.226

Tak zemědělec dodavatel sena zahlásil, že letos seno pro nás mít nebude. Už jsem obvolala a dostaneme odjinud, asi loňské (je mi to jedno), ale teda… chtěla jsem pro máti malé balíky, aby se s tím nemusela dřít, a kulový… Snad budou zase na prodej ve výběžku malé balíky od Fortschrittu, to bych možná pro ně zajela (ale jak to skladovat… to by chtělo vzdušnou konstrukci, aby bylo nad balíčky dost prostoru na větrání… možná postavit konstrukci z palet… nějak vymyslím). No a uvidíme, co otavy. Budeme mít základ na zimu pořízený a budeme doufat, že malé balíčky by nám ještě mohl náš člověk udělat z otav. No a pro B mám v úmyslu na zimu zase pořídit malé balíčky vojtěškové senáže, to také trochu sena ušetří. Taky budu muset vymyslet, jak mu to dávat, protože ty malé černé krysy nelení a na dřevěnou zástěnu (paletu), za kterou má B krmení, normálně vyskočí předníma, navalí se hrudí, a jeleníma krčkama dosáhnou na dno jeho krmelce, takže když on odejde řešit něco jiného, dojedí to za něj (😠😠😠).

kometa
kometa (5696 příspěvků) 24.06.2024, 14:14:10 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.06.2024, 11:05:40

Obvaz na noze sjíždí, v kloubu se to velké bago toho obvazu ohýbá a krabatí, kůň s tím chodí

Možná by byl lepší osmičkový obvaz. Ten je právě fajn na obvazování kloubů.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 24.06.2024, 14:28:02 xxx.xxx.198.226

My to pak stejně přemotáme tou vatou do toho velkého baga… Taky nebyl plán, aby tu nohu moc ohýbal. A on tu nohu ani tak moc neohýbá (třeba si nekleká a tak), ale jak chodí, tak obvaz sjíždí. Jednou dvakrát se mi to povedlo umotat tak, že se obvaz vlastní vahou neschrul dolů a neudělal na metakarpu “vlny”. Veterináři se to taky moc nedaří 🙂 Ale hele, měsíc pochodil s obvazy bez ztráty kytičky, teď ještě má ten týden k dobru a pak už nejen obvaz dolů, ale taky pěkně sedlo nahoru! 😀

Verun
Verun (1025 příspěvků) 24.06.2024, 15:23:01 xxx.xxx.220.12
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 24.06.2024, 12:01:12

https://www.veyx.cz/entero-mulgat-100-ml/

Mám vždy ve stáji po ruce toto, pokud kobyla zkřivý chlup, už to má v sobě….celé!(velký kůň, poradil mi to vet) 

vážně: kobyla má tak jednou za rok  náběh na koliku, nežere, nic v ní nebublá-atonie střev, je marná…polehává. Než přijede vet, dostane enteromulgat, zadekuju-odpocka a jdem se procházet, přijede vet.  Naposledy se vet ani volat nemusel, rozchodila to. 

Je to i preventivně, tak pro váš klid…

Saga
Saga (521 příspěvků) 24.06.2024, 21:22:21 xxx.xxx.245.41

Verun, strašně moc děkuji! Mě vetka dala tuto pastu, viz.foto. To je ono? Nebo je to hodně podobné. Na krabičku jsem si napsala, co jste napsala😉. Já když jsem pak mimo, tak ani nevím, čí jsem a vetky se na spoustu věcí nezeptám 🙄. Tohle byla moje třetí kolika a bohužel nejhorší. První byla někdy před 15ti lety, to ani nevím, zda tyto pasty byly? Druhou koby rozchodila sama bez veta a tato poslední byla fujtajblová. Ještě jednou děkuji! 

Obrázek
Saga
Saga (521 příspěvků) 25.06.2024, 06:56:07 xxx.xxx.167.183

Mě vetka řekla, že jí mám každý den odtočit jeden dílek. Kobylka je malinká, má 118 kg. Tak poctivě odtáčím, včera už snad konečně pochopila (ale abych se dneska nedivila😄), že ta tuba jí nezabije a začla malinko spolupracovat. Jakože se přestala stavět na zadní, jenom kulí voko a funí😄. Koupím ještě jednu do zásoby, ono pak když člověk nemá nic v ruce, je to dost deprivující…

Jinak holky, seno z výběhu odvezeno, byla toho pěkná traktorová fůra! Celý náš dům teď tak étericky voní, jak se to line z té půdy😊. Když seno nakládali, tak já jsem byla ještě v práci, ale moje drahá tříčtvrtka pravila, že malá Dáma závodila s traktorem a lítala tam furt jak na pérkách! Tak kéž už to bude dobré🙏! Odpo, když jsem jí šoupla na box, tak normálně pohrdla mým müsli a vrhla se na granule od vetky! Jaká to potupa mé osoby! No, nakonec zbaštila i ty moje, ale až jako druhé v pořadí…pffff…😏

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 25.06.2024, 14:00:36 xxx.xxx.198.226

Prosímvás, jakou to má trvanlivost ten enteromulgat? Mě od toho pořád odrazuje, že ho použiju jednou do roka… Má expiraci třeba po dvou letech nebo tak? A je to nějak rizikové po proběhnutí lhůty, nevíte?

Verun
Verun (1025 příspěvků) 25.06.2024, 22:54:18 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Prosímvás, jakou to má trvanlivost ten enteromulgat? Mě od toho pořád odrazuje, že ho použiju jednou do roka… Má expiraci třeba po dvou letech nebo tak? A je to nějak rizikové po proběhnutí lhůty, nevíte?


kouknu ve stáji zítra… zkrmit se to dá po těch mini dávkách kdyby se blížila expirace, jsou to olejíčky…

efe
efe (1531 příspěvků) 26.06.2024, 13:01:28 xxx.xxx.155.192

Hlásím úspěch - morgáně poprvé pod sedlem prošlo přes děsivý můstek s betonovými zátarasy a kužely, doposud jsem musela sesedat a převádět na ruce. A taky jsme omylem v lese zaskočily do cvalu, na dva tři cvalový, ale fajn to bylo 🙂 

Saga
Saga (521 příspěvků) 26.06.2024, 13:33:28 xxx.xxx.245.41

Entero - mulgat, co mi dala vetka je do 4/2025. Tže cca rok. Mám to v plánu, jak píše Verun, koupím, nechám ve skříni, až se tomu bude blížit konec, dám po malých dávkách, jako dávám teď.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 26.06.2024, 13:57:21 xxx.xxx.198.226

Tak aspoň na rok, to je dobré, děkuji, to bych mohla risknout. Jednou za rok se nám u poníka jistě něco povede, možná dvakrát! Tak to se vyplatí 🙂

Saga
Saga (521 příspěvků) 26.06.2024, 16:20:14 xxx.xxx.245.41

Tak holky hlásím, že všechno naše seno je na půdě!

Jupííí😀👏, teď si dávám chlazený drink a oslavuji🥳 a pak může klidně přijít i ⛈️! Já mám radost, a hlavně od teď, zase víc času na koníky!!!

Murray (neregistrovaný) 27.06.2024, 09:09:06 xxx.xxx.166.22
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 27.06.2024, 08:07:05

Tak tomu říkám udělátko!!! Super! A s dovolením si nápad ukládám do fotek, pro všechny případy..

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 27.06.2024, 09:18:31 xxx.xxx.198.226

No, jsem potřebovala něco, aby do toho nerypákoval, ale aby to dýchalo a nelepilo se to moc na tu ránu. Tak kousek ložního odtržený, nahoře co možná stažené nad kloubem, aby se to nesesouvalo na ránu (to upe nevychází, ale sedne si to jen na ty zahojené části, kde je už nová kůže) a ten klúcek je napatlaný vazelínou, prostě něčím mastným, aby nechutnal mouchám a nelepil se na ránu. Dole to původně bylo stažené taky lepící páskou, ale kamaše mi přišla taková míň tahací, stačí jen aby pod to nelezly mouchy. No a ráno nehlásily holky, že by mu to spadlo, tak snad to přežilo noc.

Když se sundal obvaz, tak byl B nepříčetný, neustále do rány rýpal čumákem (dostal na ni nějakou extra nechutnou mastičku, která hojí a slouží prý i proti okusu, tak to aspoň neblízal) a drbal to. Tak jsem ho vzala na vyjížďku, aby přišel na jiné myšlenky, a skutečně to pomohlo, rána se provětrala (na vyjížďce bez krytí) a oschla a díky vrstvě masti ani nelákala mouchy, no a pod plentu to šlo zase až po vyjížďce, a to si toho kůň už skoro nevšímal.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 27.06.2024, 09:20:38 xxx.xxx.198.226

Mimochodem, včera byl B na lonži pod slečnou, co se učí vysedávat, a NEKULHAL!

(ne na tu poraněnou nohu, ta nás nezajímá. Nekulhal na tu druhou, na kterou už skoro nekulhal před zraněním 🙂)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.