Aktuálně: 3 993 inzerátů202 070 diskuzních příspěvků18 148 uživatelů

O všem a o ničem :)

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 17.06.2024, 12:06:28 xxx.xxx.198.226

Vývoj u B:

minulý týden, někdy jak jsem se chystala nechat ránu chvíli na vzduchu, jsem odhalila při převazu toto (první fotky). No uf, tak  to byl šok. Na konci týdne dojel veterinář, vytahal stehy a netuším, co s ránou dělal, nebyla jsem u toho. Zafáčoval a říkal, že do neděle by mohlo vydržet. Nevydrželo, v sobotu jsem musela přemotat. Nebudu vás napínat, vypadalo to takto (druhé fotky). 

Mám radost 🙂

Snad to vydrží….

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Saga
Saga (521 příspěvků) 17.06.2024, 19:05:36 xxx.xxx.245.41

Tvl, tohle já odhalit, tak už jsem naznak…😲 Teď už to, zdá se, vypadá o dost lépe, kéž už by mu to takhle vydrželo!

Holky, tuto středu mě a malou Dámu čeká ta klinika😔! Držte nám prosím palce. Přepravkyni jsem sehnala, máme dorazit dopoledna do Brna a bude velké vyšetření, a pakk ortel, cože jako teda s tím? Momentálně nic víc nevím, je mi už týden šouflo (co jsem se dozvěděla, že nás to čeká), do toho děláme sena, do nich nám každou chvíli prší, tže prostě na budku. Dnes jsme síkli část výběhu, abychom trávili hodně času s flekatou (jako při otáčení, kopení a tháák), až nám tady osiří😔. Nevím, jak dlouho tam malá Dáma bude…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1035 příspěvků) 17.06.2024, 23:24:27 xxx.xxx.3.131
Saga:

Tvl, tohle já odhalit, tak už jsem naznak…😲 Teď už to, zdá se, vypadá o dost lépe, kéž už by mu to takhle vydrželo!

Holky, tuto středu mě a malou Dámu čeká ta klinika😔! Držte nám prosím palce. Přepravkyni jsem sehnala, máme dorazit dopoledna do Brna a bude velké vyšetření, a pakk ortel, cože jako teda s tím? Momentálně nic víc nevím, je mi už týden šouflo (co jsem se dozvěděla, že nás to čeká), do toho děláme sena, do nich nám každou chvíli prší, tže prostě na budku. Dnes jsme síkli část výběhu, abychom trávili hodně času s flekatou (jako při otáčení, kopení a tháák), až nám tady osiří😔. Nevím, jak dlouho tam malá Dáma bude…


No a teď si to Sago vemte…můj ustajovatel bydlí od koně 15 km daleko.

Saga
Saga (521 příspěvků) 18.06.2024, 09:01:07 xxx.xxx.245.41

Holky, děkuju! Já to možná moc prožívám, ale jedu na kliniku poprvé, tak to je holt tím, a i když ta doprava nebude nejspíš levná, jsem ráda, že se jenom povezu, zároveň budu mít společnost a nebudu se muset starat o trasu. Cestování není moje hobby, tže jsem ráda, že budu jen čučet z okýnka a maximálně používat pytlík bliťák😀! Konzultuji se třemi vety a názory jsou různé, tže až budu vědět nějaký finál, hodím to sem, ať víte. Dnes nás čeká uklidit další fůra sena, co včera po čtvrté promokla😏, tak doufám, že už to dnes dostaneme na půdu! Pak už nám zbývá jen náš výběh, který je sice plochou sekací větší, ale tráva je tam řídká, protože tam do dubna byly holky, tže tam spíš člověk jenom honí hrábě a pak ještě takové dvě malé loučky pod lesem, to asi až příští týden. Dneškem snad budeme z nejhoršího venku, zítra si střihnu to Brno a pak asi někde pod mezí zdechnu😄!

Saga
Saga (521 příspěvků) 20.06.2024, 08:33:33 xxx.xxx.245.41

Tže holky, akce Brno probíhá…Včera jsme jí tam dovezli a bohužel už se na ni nedostala řada, probíhají tam zkoušky + tam byly nějaké akutky, tže na vyšetření a zákrok jde teď. Což je možná i dobře, protože to bude v rámci jedné narkózy! Jinak profi přepravci byli skutečně profi a to přesně podle mého gusta. Takhle si já představuji skvěle odvedenou práci! Přijeli na čas, auto dali kam jsem chtěla, nechtěla jsem nakládat před výběhem, aby velká malou neviděla odjíždět, tže jsme nakládali pod naším barákem na takovém volném prostranství. Holky asi tušily, že je něco jinak, protže malá nechtěla jít a velká furt řehtala, což normálně nedělají, když je oddělujeme za jiným účelem, než je cesta dopryč. Malá nastoupila, tedy spíš naskočila, do vleku během minuty, já si vzala batůžek a frčeli jsme. Cesta příjemná, pán s paní milí a sympatičtí. Před devátou příjezd do Brna už ucpaný, tže jsme sjeli jinde a Brno celé objeli, vůbec jsem chvílemi neveděla, kde jsme. Přijeli jsme s pětiminutovým zpožděním, než byl plán. Areál kliniky mi připadal obrovský, takové město ve městě, všude hafo lidí a absolutně nikdo si nás nevšímal. Kdybych tu byla sama, tak bych vůbec nevěděla, co mám dělat. Paní přepravkyně mě všude dovedla jak mimino a pán mezitím hlídal malou Dámu. Než si mě paní oučetní zapsala a než jsme všechno hodily do tužky, moji přepravci mezitím vyložili malou, uklidili auto, zvážili jí a dali na box. Já jsem nemusela vůbec nic a přišla k Dámě, až když už byla na boxe. Chudák tam tak plakala, když jsem jí tam nechávala, bylo mi dost blivno, na ten její vyčítavý výraz dlouho nezapomenu😟!  Pak jsme ještě navštívili Brněnský EQS, páč asi budu potřebovat to granulované seno + oni tam také něco potřebovali a pak už jsme frčeli domů. V poledne jsem už byla na oběd doma. Velká koylka je smutná, furt za mnou chodí a pořehtává. Zvádla první noc sama, před chvíli sem za ní byla. 

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 20.06.2024, 08:45:09 xxx.xxx.198.226

Uvidíte Sago, že vše bude dobré. Velká to chvilku zvládne, kdo ví, jestli si chvílemi neužívá taky tu svobodu, když ji malá nekomanduje 🙂 A malá je velká, ta to dá s kopytem v nose, a hlavně - bude bez rizika potíží 🙂

Saga
Saga (521 příspěvků) 20.06.2024, 09:28:53 xxx.xxx.245.41

To je samozřejmě pravda, když víme, že má prasklý zub, tak rozhodně nechci, aby jí tam zůstal, to je jen předzvěst potíží…Prostě si to jenom moc beru, holky jsou jak moje vlastní😄 a mini, ta to umí sakra dát najevo, jako že je ublížená😄

Ale aspoň musím perličku! Holky naše mini váží 118 kg! Pan doktor, když jí viděl, tak jenom suše konstatoval - no, tak ta není zrovna hubená😄😄! Néé asi! A pana přepravce, když šel s mini na váhu, tak mu tam prý nějaká dáma řekla, že pavilon pro psy je níž, tady ať ho neváží (toho psa)😄. Paní si zcela zjevně nevzala brejle!

Zrzavci
Zrzavci (3521 příspěvků) 20.06.2024, 10:32:14 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 20.06.2024, 08:33:33

Sago, začalo to dobře, skončí to taky dobře. Držím palce , ať to ten pes, kterýho vážíte místo koňa, zvládne a má za sebou co nejdřív.  😀 a Vy se držte

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 20.06.2024, 11:27:58 xxx.xxx.198.226

Bílej kopnul hnědýho. Asi před 3 týdny (2.6.). Hojí se to víc než dobře, máme štěstí 🙂 Potřebuji ho mít do konce měsíce v cajku, odejde mi současný jezdecký kůň a já jsem se nějak namlsala teď, že jezdím skoro denně!

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (3521 příspěvků) 20.06.2024, 11:31:49 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.06.2024, 11:27:58

Jako ale vypadalo to děsně. Já vlastně tyhle koňský zranění vůbec neznám, sice jsem jako dítě u koní byla hodně, ale tohle šlo mimo mě, se uměj teda zrasovat. a s bílým to vlastně vypadá jak? Já jen zaregistrovala nějaký blbý- hodně blbý?? - komplikace a pak dál nestihla, jak se to vyvíjí.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 20.06.2024, 11:36:28 xxx.xxx.198.226

Jo, a na těch fotkách, jak se ta rána zázračně zatáhla a vyhladila, tak prosívás, to na to ten veterinář plesknul manukový med. Jsem čubrněla. Je teda fakt, že já jsem na tu rozšklebenou švihla řádnou vrstvu silné konopné masti, třeba taky pomohla. Když jsem převazovala po manukáči, tak jsem tam zase dala konopku (mám ještě něco se stříbrem a asi bych vyhrabala ještě nějakou Aphlegminu, ale tu konopku mám načatou,tak nad tím moc nemudruju, ta aphlegmina určitě nesmí do otevřené rány…). No asi to neuškodí, když nic jiného, vet to schválil, ale on je takový mastičkář, úplně jako že bych tomu věřila… Pleskám to tam hlavně aby se do rány nelepil obvaz 🙂

No a co mě překvapilo posledně, vet dal přes ránu polštářek napuštěný kortikoidy, říkal. Aby to nehypergranulovalo, protože ránu už máme zataženou pěkně do roviny s kůží, další materiál už nepotřebujeme. Ví někdo, funguje to tak? To jsem docela koukala, no ale asi proč ne, no. Jen aby to nezbrzdilo hojení… Tak teď má od pondělí B zase převázáno od veta, včera jsem na to koukala jen zběžně z dálky  a holky říkaly, že to koni nesjelo ke kloubu, ten okraj obvazu, tak snad včera ještě dobré. No dneska si to prohlídnu zblízka a kdyžtak přemotám. Vet má přijet zítra, tak bych to nejradši nechala, ale uvidím, v jakém to najdu stavu.

Zrzavci
Zrzavci (3521 příspěvků) 20.06.2024, 11:39:58 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.06.2024, 11:36:28

Tohle je u zvířat úplně pitomý ty obvazy, prostě to málokdy drží. Tak ať pěkně srůtá hošík!

Manukový med zmiňovala i Aluška u té jejich rány.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 20.06.2024, 11:45:38 xxx.xxx.198.226
Zrzavci:

Jako ale vypadalo to děsně. Já vlastně tyhle koňský zranění vůbec neznám, sice jsem jako dítě u koní byla hodně, ale tohle šlo mimo mě, se uměj teda zrasovat. a s bílým to vlastně vypadá jak? Já jen zaregistrovala nějaký blbý- hodně blbý?? - komplikace a pak dál nestihla, jak se to vyvíjí.


S bílým fakt blbý. Jsem ho nedávno ani ne tak vedla jako směrovala do nově otevřeného oplůtku, a on už jen z těch nervů, že ho někam manipuluju, začal chrčet, no a jak viděl nový prostor, tak se magor rozběhl, a já říkám, neběhej, nemůžeš dýchat, no tak co dá anaerobně, to běhá, a pak ho doběhne kyslíkový dluh, a potřebuje se pořádně nadechnout a vydechnout, a to už neběhá… Stál a natažený krk a chroptěl, jak mu nešlo vydechovat, boky střídavě vyboulené a vpadlé, jak pumpuje… Blokuje se mu výdech, protože mu měkké patro vypleskne přes dýchací cesty a neumožní průchod vzduchu ven ze systému. Tak se musí vždycky panáček vyklidnit, nějak ustát ten nedostatek kyslíku (občas neustojí a padne…), a pak se pomalu uklidní a pak se tváří jako by se nechumelilo. No a jak byl teď vynervenej, že se mu to zase děje, tak po chvíli pumpování se zase vztekle rozběhnul domů, v přístřešku se zastavil, chrčel, chroptěl, potácel se, a pak se zase rozhodl, že mu to asi udělal ten přístřešek a nebo že se tam bez ostatních bojí, tak zase vycválal zpátky ke koním, kde teda už konečně zastavil na tak dlouho, aby to dochroptěl a dochrčel a uklidnil se. No a pak se pásl. A takhle si to užije tak jednou týdně. Evidentně se to zhoršuje, no já bych ho uspala, ale majitelka prohlásila, že třeba budeme mít štěstí a jednou ho najdeme ležet po infarktu. Mno…

Řeknu vetovi, ať doveze zítra nějaké kortikoidy, píchneme mu, doporučila to vetka od endoskopie, že by mu to mohlo snížit otok/zánět těch struktur v dých. cestách… No ale při takovémhle rozsahu toho problému nečekáme žádné zázraky.

Saga
Saga (521 příspěvků) 20.06.2024, 12:18:31 xxx.xxx.245.41

Holky, děkuju Vám všem, že na nás myslíte, hodně to pro mě znamená! Z Brna zatím nikdo nevolal, počítám, že se ozvou až večer. Byla jsem ve výběhu obracet seno a flekatá se mnou už nemuví, momentálně je zaparkovaná v přístřešku, nafučená s debilním pohledem🙄. Njn…

A koukám, že u Buggyry je ale taky solidně veselo, jedna herka pajdající a druhá chrčící! Aspoň že pan pajda už je snad na dobré cestě! Manuka by mě v životě nenapadla, tohle je dobré vědět! A upřímě bych asi bělouše netrápila, zvlášť jestli se ty ataky budou ještě stupňovat, ale tohle pochopitelně musí majitelka. A tarpánkovi už se pobyt krátí, tak hop hop, ať ještě něco odjezdíte!😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.