Aktuálně: 3 991 inzerátů202 069 diskuzních příspěvků18 148 uživatelů

O všem a o ničem :)

anekapace (neregistrovaný) 06.06.2024, 19:20:10 xxx.xxx.49.20

Horsano nevím, jak se stavíš ke křížencům huculů…. Ale toužila jsem rozmnožit děckovu poničku, bohužel k nám došla bez papírů… vlastně s papíry novými, čistými jako sníh, poněvadž je někdo prase. Takže nevíme, co je zač, ale je to všestranné zvíře, pohledné. Chtěla jsem připustit welshem, aby WPBr. Dávka domluvená, kobyla nachystaná. Ale přišlo mi tam jedno velké NE. A téměř po konci času odběru jsem volala Tlumačov a nechala si poslat Pietrosu Nelsona. ❤️ Prostě ty prakoně…. A na první dávku jsme březí. 

Další koník do kočáru je na cestě. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 07.06.2024, 06:02:10 xxx.xxx.82.200
Horsana:

Ušetríte omnoho viac, keď nebude kôň so stehmi chodiť do výbehu…On ten trojvrstvový obväz tam nie je len tak, ale ja som vôbec nezachytila, že sa B zranil :/

Dnes u nás napadalo zase toľko krúp, že to vyzeralo ako v januári…divné počasie. 


Mno jo, to je smůla, že se mi nechce ho zavírat, no… Tak chodí se stehy do výběhu. Pět dní a stehy netknuté, tak možná ušetřím i když chodí 🙂 Naopak teď co jsme mu to převázali, tak už to neotéká, tak jsem ráda.

Veterinář vyprávěl, jak po škole měl pocit, že všechno musí do kastu, a že mu to podmínky v terénu rychle vysvětlily…

Mimochodem jak byl veterinář ve středu, tak v přímém přenosu bez vnějšího přičinění (nebo jsme si aspoň nevšimli, že by mu někdo něco dělal, ostatní koně byli jinde, třeba ho bodla vosa nebo se jen lekl, že nevidí na ostatní…) zažil dýchací záchvat u bílého. Kulil voči… Popisoval, jak ho kdysi volali k velkému krvácení u koně z nozder, no a pak se přišlo na to, že měl mykozu vzdušných vaků, začal krvácet z karotidy, dojezd měl do půl hodiny, a protože upe nevěděl ještě, o co jde, tak dal koni infuzi, tak měli vymalovaný box a kůň to stejně nedal, no.

Včera se B pokoušel vyválet, tj. kleknout si, nešlo mu to (nešlo mu ohnout nohu, ještě že tak), tak přemýšlím, jestli si vůbec ty poslední dny lehá…? Pokud ano, tak jsou ty stehy zázračné, páč všechno funguje. Hlavně se mi líbí, že nic neodumírá, vypadá to, že jsme to chytli včas a vše se zatím chytilo. No, ještě není vyhráno, ještě s tím může něco vymyslet, třeba se mu povede vyválet a zlikviduje to… Paranoia umírá poslední.

Vet říkal, že stehy ven po nějakých 12 dnech, z toho máme skoro 5 dní už za sebou, no tak snad…

anekapace (neregistrovaný) 07.06.2024, 11:29:15 xxx.xxx.49.20

Děkuji. Je zlatá pod sedlem i v kočáře. 

Snad se vše podaří a vyleze něco božského. 😁

Obrázek Obrázek
Horsana
Horsana (765 příspěvků) 09.06.2024, 09:15:34 xxx.xxx.18.146
»
Odpověď na příspěvek uživatele anekapace z 06.06.2024, 19:20:10

Ja som veľký priaznivec krížencov a huculských obzvlášť 🙂

Kobylka je krásna, WPB by asi vyšiel krásny, ale osobne by som welsha do koňa pre deti nechcela, načo a tak vôbec, do hospodárstva, hoci vy pretekáte.

Hucul je lepší a ten Pietrosu je aj fešák 🙂

Horsana
Horsana (765 příspěvků) 09.06.2024, 09:21:57 xxx.xxx.18.146
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.06.2024, 06:02:10

Kast a box rest je predsa rozdiel.  V teréne robím stále.

Snáď má ten kôň dosť rozumu a neľahá si, ale neviem, čo sa mu stalo a koľko má stehov a kde, ani neviem, aký má obväz, ak nejaký má.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 10.06.2024, 07:44:34 xxx.xxx.198.226
Horsana:

Kast a box rest je predsa rozdiel.  V teréne robím stále.

Snáď má ten kôň dosť rozumu a neľahá si, ale neviem, čo sa mu stalo a koľko má stehov a kde, ani neviem, aký má obväz, ak nejaký má.


Lehání bych mu v boxe stejně nezakázala, tak co už.

Včera vet přijel pokoukat, řekl, že obvaz ode mě vypadá dobře a necítí potřebu to sám převazovat, dal mi nějaký obv. materiál (dost jsem vybrakovala lékárničku) a zase jel. Někdy teď koncem týdne budeme vyndavat stehy. Jeden steh to zatím nepřežil, ale jeden z deseti, to jde.

Buggyra
Buggyra (4266 příspěvků) 10.06.2024, 07:53:54 xxx.xxx.198.226
Dublinbarzoj:

Nedávno jste tady někde rozebírali  preparáty při  nedostatku železa   a únavě? Co se komu  nakonec osvědčilo? Děkuji  za zkušenosti. 


Já zobu pořád nějaké železo. Doktor na transfuzce mi dával Ferrigen, upozorňoval mě, že ho mám brát na noc, že mává s žaludkem. Já jsem potíže nepociťovala.

Teď naposled jsem v lékárně řekla “železo” a oni mi něco dali… hm, podle vizáže možná Novoferin. Tvrdili, že to na žaludek nemá tak špatný vliv (nevím, nevadilo mi ani jedno). A já k těm železům standardně ještě přizobávám celaskon stovku, nějaký vit. C sice v těch přípravcích je, ale je ho tam méně, takže si klidně přidám.

Mně se osvědčily oba tyhle přípravky, možná že ten Novoferin měl nástup trochu rychlejší, páč jsem ho začala brát 14 dní před darováním krve a hemoglobin mi za ty dva týdny vystřelil nad 30 (posledně mě totiž pro nedostatek odmítli), tak asi dobrý 🙂

kometa
kometa (5696 příspěvků) 10.06.2024, 13:06:59 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.06.2024, 13:00:33

Jo.🙂 U žen je spodní hranice 120 mg/l. Pamatuji si, protože jednou mě na transfůzce odmítli, neb jsem měla jenom 119. A příště úplně v pohodě 135. Bez jakýchkoliv doplňků.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1035 příspěvků) 10.06.2024, 13:58:56 xxx.xxx.27.179
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.06.2024, 13:34:55

Jojo, odmítnutí na krvi je fakt největší potupa 😀 znám to moc dobře, ale musím si to jako vegetarián hodně hlídat 😀

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (283 příspěvků) 10.06.2024, 14:09:12 xxx.xxx.95.109

S tímto někdo nějaký zkušenosti  má? Potřebuji  železo  pro dceru a po klasických  doplňcích  zvrací. Toto jsem googlila,  že by mohlo být   v pohodě,  je to i v tabletách. 

Ale vy jste to někdy loni hodně  probíraly a nemůžu  to  najít. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.