Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (511 příspěvků) 21.05.2024, 07:49:27 xxx.xxx.167.183

Pro 4xJana - jsem na ten přerod v dospělého koně celkem zvědavá. Já v ní pořád vidím to 2,5 leté mimino, co mi tady přistálo s vykuleným výrazem. Jedna cobařka mi třeba taky říkala, že kobyly (oproti valachům), když se obsednou, tak 14 dní dobrý a pak začnou všechny vyhazovat, že to je její letitá zkušenost. Má stádo cobů, tže vzorek dostatečný. A pak toho prostě nechají. Tak furt přemýšlím, jestli tuhle fázi máme jako už za sebou nebo teprv před sebou?😀Výhoda cobů, nebo aspoň té mojí je, že oni hodně šetří energii, tže i to vyhazování je takový dost odfláklý😄, jakož i různé úprky a úskoky. Vždycky když TO zjistí, že to vydává nějak moc energiie, tak se TO samo zastaví, protože proč se namáhat, že jo, Vidím to i v interakci s mini, když jsou ve volnosti. Mini řeže zatáčky jak mašina a tahleta jen tak lehce rozhoupe fleky, páč dřít se nebude, že jo!😄

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 21.05.2024, 07:51:58 xxx.xxx.198.226

Jj, to pozoruji i u toho tarpana, že přepočítá nohy, tak se jako otočí cvalem od toho děsivého čehosi, a pak vlastně ani nemusím nic dělat, a on se zastaví 🙂

Horší je, když to praštěné zvíře vedle nás začne taky prchat, a pak se vzájemně podporují v nervóze 😀

Saga
Saga (511 příspěvků) 21.05.2024, 07:58:00 xxx.xxx.167.183

Tak to je možná výhoda nás osamělých vlků, já nemám s kým jezdit a těžko někdy mít budu, tže pokud se nesplaší moje vlastní mozkovna a nevymyslím já sama nějakou hovadinu, tak kobyla je v klidu. Vždycky když jí něco vyděsí, kouká, co já. No a já většinou nic, častokrát si ani nevšimnu, čehože se to lekla (výhoda toho, že vidím hůř na dálku a brýle nenosím). Takže ona se během pár vteřin hodí do klidu a je good. Přemýšlím, že takový nějaký úprk nebo spíš pokus o něj, prováděla jen ten první rok, co jsem jí seznamovala s okolím a s tím jsem počítala. Do té doby znala jen jízdárnu a prostory areálu u býv. majitelů.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 21.05.2024, 16:09:45 xxx.xxx.14.91
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 21.05.2024, 07:49:27

No..ona moje kobyla nezačala dělat prasárny typu vyhazování, kozlování atp., ale spíš se zkoušela prosadit silově-jestli opravdu musí to a to, pokusy pokládat se do otěží a vozit mě, cvičné dupnutí na nohu, jakože co udělám…teď je jí osm a je dobrá, moc dobrá. 

Ale nechci Vas zaklínat, třeba bude Vaše remonta úplně v poho 🙂

Horsana
Horsana (762 příspěvků) 26.05.2024, 10:54:44 xxx.xxx.51.17

Je 26 °C a ja už trpím, neviem si predstaviť, keď bude 36, to budem asi žiť v pivnici 😢

Flóra nevydrží vo výbehu ani do 9:00, mno, teším sa preveľmi. Neznášam leto, fuj.

Znášam ho lepšie, keď rastú huby a lesné plody, ale inak 👎 👎👎

Minulý víkend som bola na planine, neznačene, po skalách rovno hore, rastie tam také všakovaké kvítí, hlavne taký žltý bazmek nejaký, čo býva v  aj v skalkách.

Na druhý deň som sa opäť vyhádzala, horšie ako v marci, príšerné svrbivé vyrážky, ktoré potom prešli do štádia fialových škvŕn a teraz sa tvária, že miznú (ale beriem Prednison a antihistaminiká).

A samozrejme mi bolo povedané, že som alergická na niečo zo skál/planiny, ale ja fakt neviem…úplne sa mi tomu nechce veriť, lebo vzorec distribúcie tých vyrážok je rovnaký, ako v marci, nemám nič na tvári, na rukách od lakťa dolu, kde som nemala odev a od kolien dolu (mala som dlhé nohavice), na kotníkové topánky som odvtedy nenabrala odvahu, takže okolo členkov výnimočne nemám nič.

Mno, noc predtým ma svrbel jeden ten členok, stále sa to ešte úplne nezahojilo…a potom boom…

A ešte som ráno jedla prepeličie vajcia, lenže tiež nie prvý krát mv živote…neviem, asi urobím ešte jeden experiment….keď sa niekedy toto zahojí.

Včera som bola na túre vo Volovských vrchoch a nič, takže odevom to nebude, ale tomu som ani nikdy neverila, lebo na turistiku nosím vždy to isté, pohodlné, staré a osvedčené oblečenie.

A vy ako, zdravé ste? 

kometa
kometa (5543 příspěvků) 26.05.2024, 11:58:35 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 26.05.2024, 10:54:44

Víceméně ano. Ale včera na koňských závodech (coby pomocník) opět bušení srdce, úzkost a mžitky před očima - už mám po ruce tabletky a dobrý.

Poprvé to propuklo o loňských maturitách. Asi stáří, no.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 27.05.2024, 08:27:36 xxx.xxx.198.226

Já se cítím báječně, jen se trochu zadýchávám a jsem brzy unavená, no ale min. týden jsem dávala krev a v práci mám před auditem, takže… Musím k obvodnímu, aby mi to železo napsal na recept, ať to nekupuju ze svého. Jsem si koupila železo jedno balení a celý daňový bonus z darování krve jsem tím probendila 😀

Jinak spokojená.

Začala jsem brát na krátké vyjížďky po tvrdém B, uvidíme, co na to jeho nohy 🙂

A tarpana jsem včera vzala na “výlet” (hodina tam, půlhodina kecání, hodina zpátky, kousek po silnici, kousek zarostlým lesem, kousek neudržovanou cestou v lese přes kmeny…) a byl bezvadný, dokonce cválal ochotně od našeho pěšího doprovodu, sám 🙂 Nejhodnější zvíře ve stáji, za odměnu. Už tolik nečumí, co kde lítá a neleká se tak často 🙂

Saga
Saga (511 příspěvků) 27.05.2024, 08:55:42 xxx.xxx.167.183

Holky, u mě taky celkem dobrý. Co se mnou teda mává, je změna tlaku, jsem jak barometr a hrozně špatně to snáším. Mám pocit, že v poslední době to lítá furt, ale žádnou meteostanici doma nemám, tže soudím jen podle sebe. V sobotu přes nás přecházelo několik bouřek, naštěstí to šlo všechno okolo a nic nebylo, ale mě bylo celý dopo blbě, pak i odpo. Tak jsem myslela, že ani s koňma nikam nepůjdu, že to neudejchám, ale nakonec jsme se hecli a vyrazili ve čtyřech a bylo to to nejlepší rozhodnutí, začlo foukat, ochladilo se a můj tlak ryby byl najednou zase v normálu a s holkama jsme si to prima užili! V neděli jsem se s mini prodírala řepkovým lánem, obávám se , že na dlouhou dobu naposledy, už se to nedá, ty koleje už se úplně uzavírají a bude to jenom horší a ona jak je malinká, tak jí to všechno mrská kolem očí. Už to prostě nejde, tže s ní se už moc nikam nedostanu, to samé na loukách, vše zarostlé a když tam vlezete, vrhne se na vás roj všeho možnýho. Já teda byla narepelentěná od shora dolu, tže bez ztráty kytičky, ale prostě mě tahle “kulturní krajina” neba. S flekatou je to lepší, ta to statečně kosí plecema, ale stejně…Nevidíte, kam šlapete, kde je jaká ďoura, všude metráky hmyzu🤮!Mám léto moc ráda, narozdíl od Horsany😄, ale touhle dobou si vždycky říkám, ať už je po žních, aby člověk někam mohl! Jinak jsem silně teplomilná, my osoby bez tlaku se totiž konečně na pár týdnů v roce ohřejeme a rozbuší se nám srdíčko☀️.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 27.05.2024, 09:09:07 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 27.05.2024, 08:55:42

My, osoby s tlakem, naopak po bušení srdce netoužíme.🙂 V sobotu na koňských závodech (taky, bude bouřka, nebude?) jsem si musela vzít “prášek”. A to jsem tam byla jako divák, takže žádný stres.

Saga
Saga (511 příspěvků) 27.05.2024, 09:22:13 xxx.xxx.167.183

Kometo, já upřímně nevím, co je horší? Mám kamaráda, co měl léta velmi vysoký tlak 210 na nevím kolik😲, obézní, sotva se valil. Potřebuje na výměnu kolenního kloubu, tže logicky jako první začali řešit tu obezitu a tlak, aby vůbec mohl tu operaci podstoupit. Mluvila jsem s ním už po “sražení”tlaku. Říkal, že něco tak hroznýho nezažil, že je mu furt mdlo, zima, studený nohy, ruce…nemusím pokračovat. Tak jsem mu řekla, ať vítá v mém světě🙄. My kupříkladu včera teprve vypli kotel, jako fakt. Když teplota klesne kdekoliv pod 25°C, je mi zima, rozklepu se, zastaví se mi mozek a nejsem schopná fungovat. Mám to takhle celoživotně. Víte kolik takový člověk jako já protopí, aby mohl fungovat? Vlastně ne, to nechtějte vědět, páč ten tlak že jo😄😄! Jsem bledá a zmrzlá, kdykoliv na mě někdo někde zapne klimatizaci, odcházím a s dotyčným už nejsem kamarád😄.

Saga
Saga (511 příspěvků) 27.05.2024, 09:24:50 xxx.xxx.167.183

Já myslím, že ten konik polski ala jakotarpan je jen půjčený? Ale podle mě je to škoda přeškoda! Já bych si takovouhle motorku s náhonem na všechny 4 nechala, pokud bych tedy měla místo, možnosti, atd…

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 27.05.2024, 09:31:40 xxx.xxx.20.192

ano,kdysi jsem měla permanetně studené hohy-spím celý život v ponožkách..Ledový zadek…Tlak 90/60,i nižší..Ale byla jsem hubená…Teď,co jsem boubelka,tlak teda 123-130/80-90,ale nohy-mám stejně v noci studené-ušila jsem si fusak s vatelínem,a někdy do něj musím dát i petku s teplou vodou😊Jinak jsem udržovaná práškama..Nezávidím ti Reni ty stavy👎

kometa
kometa (5543 příspěvků) 27.05.2024, 09:39:48 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 27.05.2024, 09:22:13

Kometo, já upřímně nevím, co je horší?

Těžko říct. Mám zkušenost jenom s vysokým tlakem. Několikrát i se záchrankou. Kdy jsem se opravdu bála, že je to špatné. Když fungují “prášky”, je to dobré. Studené nohy a tak se nekonají.

Shodou okolností jsem se na těch sobotních závodech potkala s kamarádkou (cca o 15 let mladší), které při operaci šedého zákalu diagnostikovali bradykardii. A taky už řeší omdlévací stavy.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 27.05.2024, 09:41:37 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.05.2024, 09:31:40

123-130/80-90,ale nohy-mám stejně v noci studené-

Krásný tlak. Myslím ale, že studené nohy s tím nesouvisí. Je to porucha periferního krvení. Což my ženy máme tak nějak obecně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.