Aktuálně: 4 061 inzerátů199 590 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

O všem a o ničem :)

Murray (neregistrovaný) 18.09.2024, 11:06:49 xxx:xxx.ee6:53cb
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.09.2024, 09:49:12

Tohle je blbý no :-/ ale jestli můžu mluvit za mě, počkala bych, uviděla co udělá opravdu ochlazení, zima, zkusit ho krmit “opatrně” aby měl co nejmíň stresu..tohle je rozhodnutí které jde udělat jenom jednou a nejde vzít zpátky, jde posunout na dobu kdy sama poznáte že už to nejde ☹️ dokud jsou tam pochybnosti není ještě čas. A řídit se především svým pocitem z něj ♥️ moc držím palce ať se zlepší 🍀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.09.2024, 11:27:31 xxx.xxx.198.226

Tak jemu nic nechybí, že. Je pěkný, nažraný, žádné jiné potíže.

99 % času

Nezlepší se, resp. pokud bude v zimě lepší těmi projevy, tak na jaře zase budeme řešit návrat do stávajícího stavu. Ale ten zdravotní stav, to je jako zničené klouby. To už nikdy lepší nebude.

Víte co, kdyby jen stál a rozdýchával to a tiše trpěl, tak beru, na to se dá koukat. Ale když to zvíře vyděšeně běhá kolem a hledá, kdo by mu pomohl, snaží se pochopit, co udělal špatně, že se mu to děje, obrací se na nás o pomoc, a my můžem jen chlácholit… myslím, že nás ani neslyšel, pak vypadal i dost dezorientovaně… My to vidíme jednou za týden, takový záchvat, ale co se děje, když tam nejsme, tak nějak doufám, že nic.

Arbora
Arbora (378 příspěvků) 18.09.2024, 12:13:28 xxx.xxx.131.15

Otázka je, aký to má vplyv na kvalitu života jedinca, to je asi jediná otázka, ktorá môže rozhodnúť o uspávaní. Ak tým nie je nejako traumatovizovaný, nemení svoje chovanie, nemá problém so základnými životnými funkciami a drží si kondíciu, asi by som ešte počkala. 

Ona ja tá mykóza vzdušných vakov má rôzne prejavy a záleží od toho, je to pleseň, záleží od toho, koľko z tých vzdušných vakov zasiahla, v akom rozsahu. Ale tam býva typické krvácanie z nozdier aj bez aktivity. Mäkké patro sa nedá operovať?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.09.2024, 14:36:24 xxx.xxx.198.226

Dá se udělat plastika, u koní do 3 let úspěšnost (odeznění problémů) kolem 70 %, u koní starších (do 7 let?) 50 %, u tohoto 24 let … Cena holého zákroku za optimálních podmínek odhad 50 tisíc.

Z nozder není výtok, není problém s příjmem potravy, není kašel, kromě projevu při (minimální) zátěži není žádná známka, že by koni něco bylo. Na svůj věk a barvu absolutně zdravý kůň (vnějšími projevy), jen tahle maličkost.

Ono mě to dumání zase zítra pustí, to je jen prostě ten okamžitý efekt ze zážitku.

Dokud měl tyhle potíže pouze pod sedlem, tak jsem mávla rukou a říkala, tak holt bude stát na louce a budem na něj koukat, nebyl by první ani poslední. No tohle je spíš asi otázka mého pohodlí, prostě je mi blbé se jednou za týden dívat, jak lapá po dechu a jednou za měsíc se dívat, jak se dusí až vrávorá a chrchlá mi kusy sliznice po oblečení (ne, že bych si oblečení zasvinit kusy sliznice neuměla sama…).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.