Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

O všem a o ničem :)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.08.2024, 10:40:50 xxx.xxx.173.127
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 28.08.2024, 08:19:18

Jasně. Je to více méně na trase.

Mám práci daleko od domova, je to cca těch 50 km, možná o chlup víc. Opačný směr jsem zatím neuvažovala, hledala jsem tak, aby to za jakýchkoli okolností bylo sjízdné i třeba směrem do Prahy, kam jezdíme relativně často, takže minimálně jedna cesta týdně lze odbít i tímto způsobem.

Je to těžký, myslela jsem si, že se přestěhuju a budu mít koně max 15 km od domova…ale člověk míní, život mění. Do 15ti km v okolí jsou především boxy, což nechci, pak teřba stáje s omezenou otvíračkou, to je na prd….v současné stáji koně netrpí, ale je to tam dost na punk a já mám ráda, když mám prostě zástupnost - chodím skoro každý den, ale někdy chci jet na dovolenou, někdy se mi prostě nakonec přijít nechce a to vědomí, že někdo nakrmí/namaže/zamaskuje atp. je moc fajn. Teď fungujeme na rozložení sil ustajovatel/ostatní majitelé koní a to prostě není ono, každý si hledí především svého a funguje to spíš samospádem. A já jsem trochu hrotič.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 04.09.2024, 14:48:18 xxx.xxx.198.226

Taky vám sem dám foto ze začátku srpna, jak se B zhojila nožka 🙂 A nějaké foto z pilotáže, to je jen pro zajímavost, styl bych nerozebírala 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 05.09.2024, 12:51:47 xxx.xxx.198.226

Byl čerstvě po úpravě kopyt, tak aby ho na kamínkách nebolely ťapičky (neměly by bolet, ale asi jsem to vzala víc než zdrávo, tak abych nemusela na kamínkách seskakovat a pak zase šplhat na tu žirafu). Je to plastový návlek, co se upevní kolem kopyta a poskytuje mu polstr, když kopytu nestačí jeho vlastní hmota (ať už kvantita nebo kvalita). Taky se dá používat na změkčení dopadu na tvrdém povrchu pro koně s artrozou. Boty pro koně jsou dneska dost sofistikovaná záležitost, vyrábějí se jako boty pro sportovce, s podporami chodidla nebo jeho částí, sendvičovým způsobem, s různými zónami měkkosti, s mnoha způsoby upevnění. Na fotce je nejlevnější economy varianta jen o trochu lepší než kus uříznuté pneumatiky a lepící páska 😀 A taky už mají nejlepší za sebou, resp. v tuhle chvíli už “to” mají za sebou, protože na jedné vyjížďce se u jedné z nich ulomila podpora toho upevňovacího mechanismu, a teď je mám už druhým týdnem nastrkané v autě v naději, že až budu mít peníze, zkusím je dát opraváři obuvi, zda by je ještě dokázal zresuscitovat (nanýtovat přes ně nějaký pásek nebo kus kurtu, kůže, podrážky, tu pneumatiku….). 😀 Koupila jsem je před drahnými lety (asi deseti) na bazoši za tisíc obě a teď na bazoši vyskakují dvě boty naší velikosti za tři tisíce plus… To ty tři tisíce radši dám zase za pasování sedla nebo pravděpodobněji za rentgeny.

Horsana
Horsana (762 příspěvků) 07.09.2024, 10:50:15 xxx.xxx.51.17

Noha super 👌

A ktože sa to minulý víkend zúčastnil Huculského Vyšegrádskeho šampionátu?

Ja som o tom nevedela, takže keď som ho videla schádzať dole kopcom na opracko, skoro som sa tam rozplakala 🤗

Obrázek
Horsana
Horsana (762 příspěvků) 10.09.2024, 12:44:32 xxx.xxx.51.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.09.2024, 08:05:05

No predsa Mucula, jediný kôň, ktorý dokázal prechádzať cez výbehové pásky bez ich poškodenia a dokázal sa tam aj vrátiť.

Autista, ktorý do takmer 2 rokov veku vyzeral tak škaredo a krpato, že ani z toho obdobia nemám fotky 😀

Garoníkov kamoš z detských liet a dôvod, prečo Garon miluje strakáče.

Akurát ho Maďari volajú Brownie, tak to je des 😀

Obrázek Obrázek Obrázek
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 13.09.2024, 20:06:59 xxx.xxx.160.74

Tak jsem svoji milou, zlatou a prdelatou kobylu z hor poprvé za celou dobu, co ji mám, zadekovala. Výběh planina, nová ve stádě, domeček tak tak a tři dny po očkování. A zimní srst nikde zatím….i ten největší hipík při týhle slotě vyměkne 😀

Verun
Verun (981 příspěvků) 13.09.2024, 21:59:48 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Tak jsem svoji milou, zlatou a prdelatou kobylu z hor poprvé za celou dobu, co ji mám, zadekovala. Výběh planina, nová ve stádě, domeček tak tak a tři dny po očkování. A zimní srst nikde zatím….i ten největší hipík při týhle slotě vyměkne 😀


Přésněé….zpráva: budeš dávat deku? Já: asi ne, možná v sobotu, pokud budou chcát provazy…ve čtvrtek kobyla zmoklá jako slepice, maminka hned dovezla deku a dneska už byla v dece…a to v tomdle počasí jdou ven jen na pár hodin-než se vykydá, co by tam dělali… 

kdysi, když jsem si jí dovezla jako ročku na pastevko, tak začalo lejt a chudáka mi koně nepouštěli do přístřešku a když by tam mohla, tak koně byli pryč  na druhé straně výběhu a ona s nima…zanudlila se, že vypadala jako vozhřivečná..ATB. 

 Přežila tam dvě zimy, spala na sněhu, blátě i v přístřešku….bez deky, pak byla na boxe - to měla už v zimě 1 pláštěnku, momentálně má 2 pláštěnky a dvě zateplené deky a jednu zateplenou s krkem 😂

bassrock
bassrock (102 příspěvků) 16.09.2024, 11:58:02 xxx.xxx.251.2

Huculice si lebedí - mouchy nelítají, konečně jí v začínajícím zimním kožichu není vedro a klusačky s plnokrevnou soudružkou klepou kosu v přístřešku a nezabírají prostor u balíku, co lepšího by si hucul mohl přát?  😀 

Horsana
Horsana (762 příspěvků) 16.09.2024, 12:24:23 xxx.xxx.51.17

Bola som 4 dni mimo EU a bez telefónu, takže ma vyčíňanie živlov nejako obišlo, ale chápem to správne, že v Poľsku tak nejak povolila nejaká vodná nádrž, či priehrada? 

A čo Čechy a Morava, to teda tiež nevyzeralo na tých záberoch najlepšie…

Zajtra by som mala viezť matku na stanicu, ide (možno) do Čiech, na Příbramsko, jazdia tam  vôbec vlaky?

Toto všetko už zisťuje celá rodina, ale som dosť unavená, tak sa pýtam tu.

A hlavne sa teda chcem opýtať, či ste všetci ok???

Arbora
Arbora (375 příspěvků) 16.09.2024, 12:50:08 xxx.xxx.131.15

Vlaky asi ako kde, Ostrava je pod vodou, takže horná trasa nie je úplne plynule priechodná. Nejaké výraznejšie meškania sú aj z Bratislavy na Brno. 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 16.09.2024, 13:42:43 xxx.xxx.198.226

Nejlepší aktuální info o průjezdnosti silnic je na www.dopravniinfo.cz, co se vlaků týče, asi na nějakých vlakových stránkách - tuším existovala adresa vyluky.cz nebo tak nějak.

U nás dobrý, od koňáků žádné katastrofy nejsou hlášeny.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.