Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

efe
efe 27.09.2024, 21:38:11 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 27.09.2024, 21:32:24

I jen klidně slzte, plačte, bulte… aspoň v tom nejsem sama 😘

Sardullah
Sardullah 11.10.2024, 23:30:53 xxx.xxx.221.216

Tak já se zase vetřu.s fotkama mých psích vnoučků lapiní štěnítko už nám krapet povyrostlo…

Obrázek Obrázek Obrázek
Chingis
Chingis 12.10.2024, 22:05:07 xxx:xxx.4676:d848

V kolika měsících vám štěňata komplet přezubili? Protože tohle štěně sice loužičky nedělá, ale kouše furt jak piraňa jehličkama. Všechny stálé zuby už má, ale ty mléčné špičáky ne a ne vypadnout. Odhadem má 6 a půl měsíce. 

U nás po novu povolili v metru psy do 10kg v přepravce, tak jsem vzala Baileyho socializovat do centra, když jsem jela vyzvednout léky Čertovi. Poskakovali jsme ze stínu do stínu, aby si nepálil pacinky, přes náměstí jsem ho nesla, ale výlet se myslím vydařil. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova 13.10.2024, 06:27:15 xxx:xxx.6ed4:1a86

u malých psů (a to bude, když může u vás do metra) bývají se špičáky občas potíže a musí se vytrhnout… Pokud má vyrostlé nové, měly by staré jít pryč. Můžete se snažit - viklat, viklat, tahat se o hadry… ale někdy musí holt veterinář uspat a vytrhnout

Sarah01
Sarah01 13.10.2024, 07:24:03 xxx.xxx.162.253

Já bych to rozhodně nechala vytrhnout. Dcera to tak měla u svého psa, její veterinář říkal počkat a jemu se pak hrozně začaly kazit i ty druhé zuby, dnes mu zůstaly asi jen dva, má 11 let.

janaa
janaa 13.10.2024, 10:36:20 xxx:xxx.215:274b

Jj,vytrhnout, on přezubený je, ale mléčné špičáky zůstaly, někdy se stane, v tomhle věku už to chce pomoci a zasáhnout.

assil
assil 14.10.2024, 12:51:48 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 12.10.2024, 22:05:07

Ta lavička jako knížka je super.

Zuby v půl roce už nechat vytrhnout, to pak hrozí, že bude mít vadný trvalý skus.

kometa
kometa 14.10.2024, 13:09:27 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.10.2024, 12:51:48

Špičáky by se měly vyměnit mezi 5. - 7. měsícem.

assil
assil 14.10.2024, 13:20:53 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.10.2024, 13:09:27

Já vím, že u malých špiců je v těch 6 měsících už nechávají trhat neb prej už rostou druhý a můžou se uhnout. Prostě asi u potencionálně výstavního a chovného psa vadný skus asi nikdo nechce riskovat.

Tenurri
Tenurri 14.10.2024, 13:45:46 xxx.xxx.22.64

Jackovi se špičáky vyměnily taky jako poslední, někdy těsně před 6. měsícem. Ale žádnej nevypadl úplně samovolně, vždycky u hry s hračkou (přetahování), nebo hrou s jiným psem.

Lenocka
Lenocka 16.10.2024, 22:05:33 xxx.xxx.40.195

Dnes je den velké radosti! Naše “malá bílá” má čerstvé výsledky oficiálních RTG: vše (DKK, DLK, OCD, SA i LTV) je negativní/v pořádku.  Je to mé druhé štěně komplet odchované na mase a s dokonalými výsledky. Ještě jednou díky všem, zde mnohokrát probírané rady a názory o krmení syrovým a celkově všech opatření u štěňat opět přinesly své ovoce ❤️ DĚKUJI!

Mimochodem cca před rokem jsme zde rozebíraly (ne)kvality štěňat z opakovaných krytí a já si uvědomila, že ta moje malá je taky z opakovaného, i když mezi tím proběhl ještě jeden vrh po jiném otci. Každopádně u nás se to naštěstí nepotvrdilo a malá je zdravá, má skvělou povahu a ve svých sportovních začátcích nedělá nic jiného, než vyhrává ❤️

Obrázek
Anet10
Anet10 16.10.2024, 22:34:45 xxx.xxx.210.199
Lenocka:

Dnes je den velké radosti! Naše “malá bílá” má čerstvé výsledky oficiálních RTG: vše (DKK, DLK, OCD, SA i LTV) je negativní/v pořádku.  Je to mé druhé štěně komplet odchované na mase a s dokonalými výsledky. Ještě jednou díky všem, zde mnohokrát probírané rady a názory o krmení syrovým a celkově všech opatření u štěňat opět přinesly své ovoce ❤️ DĚKUJI!

Mimochodem cca před rokem jsme zde rozebíraly (ne)kvality štěňat z opakovaných krytí a já si uvědomila, že ta moje malá je taky z opakovaného, i když mezi tím proběhl ještě jeden vrh po jiném otci. Každopádně u nás se to naštěstí nepotvrdilo a malá je zdravá, má skvělou povahu a ve svých sportovních začátcích nedělá nic jiného, než vyhrává ❤️

Obrázek

Paráda, a zeptám se, dáváte k syrovému přílohy?

Lenocka
Lenocka 16.10.2024, 22:58:49 xxx.xxx.40.195
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 16.10.2024, 22:34:45

Samozřejmě. Přílohy, kosti. Množství dle věku, aktivity, kondice a odpadu. 
Máme 4 psy v rozmezí 23 až 53kg a věk 17měsíců až 8let. Všichni žerou to samé, ovšem v odlišných poměrech.

Sardullah
Sardullah 17.10.2024, 00:02:17 xxx.xxx.221.216
Lenocka:

Dnes je den velké radosti! Naše “malá bílá” má čerstvé výsledky oficiálních RTG: vše (DKK, DLK, OCD, SA i LTV) je negativní/v pořádku.  Je to mé druhé štěně komplet odchované na mase a s dokonalými výsledky. Ještě jednou díky všem, zde mnohokrát probírané rady a názory o krmení syrovým a celkově všech opatření u štěňat opět přinesly své ovoce ❤️ DĚKUJI!

Mimochodem cca před rokem jsme zde rozebíraly (ne)kvality štěňat z opakovaných krytí a já si uvědomila, že ta moje malá je taky z opakovaného, i když mezi tím proběhl ještě jeden vrh po jiném otci. Každopádně u nás se to naštěstí nepotvrdilo a malá je zdravá, má skvělou povahu a ve svých sportovních začátcích nedělá nic jiného, než vyhrává ❤️

Obrázek

Moje pyrenejka je taky z opakovaného spojení, nikdy mě předtím ani nenapadlo, že je v tom nějaký háček… a z mého pohledu je bezchybná…

Sarah01
Sarah01 17.10.2024, 06:31:07 xxx.xxx.11.197
Lenocka:

Dnes je den velké radosti! Naše “malá bílá” má čerstvé výsledky oficiálních RTG: vše (DKK, DLK, OCD, SA i LTV) je negativní/v pořádku.  Je to mé druhé štěně komplet odchované na mase a s dokonalými výsledky. Ještě jednou díky všem, zde mnohokrát probírané rady a názory o krmení syrovým a celkově všech opatření u štěňat opět přinesly své ovoce ❤️ DĚKUJI!

Mimochodem cca před rokem jsme zde rozebíraly (ne)kvality štěňat z opakovaných krytí a já si uvědomila, že ta moje malá je taky z opakovaného, i když mezi tím proběhl ještě jeden vrh po jiném otci. Každopádně u nás se to naštěstí nepotvrdilo a malá je zdravá, má skvělou povahu a ve svých sportovních začátcích nedělá nic jiného, než vyhrává ❤️

Obrázek

Já si nemyslím, že by opakované spojení bylo špatně z hlediska zdraví, ale spíš z důvodu omezení chovných kombinací v rámci celého plemene. Pokud nebudete chovat, tak je to asi v pohodě. Já se řídím pravidly chovu od Carola Beuchata a spojení nikdy opakovat nebudu. A přesvědčila jsem se o tom hned teď v druhém vrhu, kdy byla štěňata extériérově i povahově lepší, než ta první.

Jinak moc moc gratuluju k výsledkům, to je radost každého majitele psa. 👍🌷

Anet10
Anet10 17.10.2024, 10:50:57 xxx.xxx.38.163
Lenocka:

Samozřejmě. Přílohy, kosti. Množství dle věku, aktivity, kondice a odpadu. 
Máme 4 psy v rozmezí 23 až 53kg a věk 17měsíců až 8let. Všichni žerou to samé, ovšem v odlišných poměrech.


Nemyslela jsem kosti, ty jsou samozřejmé v každém jídle, tak jako zelenina, balancer, byliny, kril. olej, minerály, ale myslela jsem přílohu jako rýže, jáhly, kuskus, brambor, pohanku apod. Někdo třeba toto vůbec nedává, tak se ptám. Naše třeba dnes jako příloho dostane batát. kaši.

janaa
janaa 17.10.2024, 10:57:27 xxx:xxx.59c8:a885
Lenocka:

Dnes je den velké radosti! Naše “malá bílá” má čerstvé výsledky oficiálních RTG: vše (DKK, DLK, OCD, SA i LTV) je negativní/v pořádku.  Je to mé druhé štěně komplet odchované na mase a s dokonalými výsledky. Ještě jednou díky všem, zde mnohokrát probírané rady a názory o krmení syrovým a celkově všech opatření u štěňat opět přinesly své ovoce ❤️ DĚKUJI!

Mimochodem cca před rokem jsme zde rozebíraly (ne)kvality štěňat z opakovaných krytí a já si uvědomila, že ta moje malá je taky z opakovaného, i když mezi tím proběhl ještě jeden vrh po jiném otci. Každopádně u nás se to naštěstí nepotvrdilo a malá je zdravá, má skvělou povahu a ve svých sportovních začátcích nedělá nic jiného, než vyhrává ❤️

Obrázek

Moc gratuluju, co víc si přát. A díky bohu za každého,kdo dá štěněti v začátku to nejlepší a nejpřirozenější,tedy maso.

bambule
bambule 17.10.2024, 11:14:35 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 17.10.2024, 10:50:57

Já občas dávám Amarant, protože je vhodný pro diabetiky. Jinak zeleninu maskuji do formy pyré, protože když je jen nasekaná tak ji Bambule s precizností mozkového chirurga z misky vypreparuje. Jediné co sežere nevařene je najemno nastrouhaná mrkev.( Tu nevařím, vařením se totiž zvyšuje její glykemicky index). Většinou má teda v misce maso a nějaké zeleninové pyré, plus nějaké doplňky. Jinak batatové pyré dostane občas také. 

Kilian
Kilian 17.10.2024, 12:22:51 xxx:xxx.96dc:f81d
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 16.10.2024, 22:05:33

..velká gratulace…je nádherná….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.