Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Doron
Doron (2369 příspěvků) 18.09.2024, 01:41:57 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 17.09.2024, 23:45:35

Jj, náš nejstarší Gučák je člověk. Ale jenom doma, venku ho mladý kluci respektujou a následujou a to je ve svým živlu, zodpovědnej a důležitej, že to vede. 

Smečka je fajn, když se povede, psům je moc fajn.🙂. Ale když jsem měla jednoho psa , byla naše komunikace na jiný úrovni a psi uměli mnohem víc “ lidských” věcí . 

Kdyby Vaš andulák byl v kleci s jinejma andulama, asi by taky takovou vazbu na Vás  neměl .

Ale teda.., co jste s ním dokázala.., máte fakt takent  od boha🙂!👍

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 18.09.2024, 07:02:58 xxx.xxx.221.216

No my když jsme dali pryč Jessinku, tak jsem pořizovalaMatěje jen a pouze proto, aby měla Gina psího kámoše, protože jsem viděla, jakou interakci má s  Jessinkou a teď zpětně můžu říct, že to bylo zbytečný… Mates jí nezajímal. A když opomenu chvilky, ale to jde opravdu opravdu o pár minut, kdy jí Maťula vyprovokuje k nějaký akci, tak musím prohlásit, že zrovna Gina by byla asi spokojenej jedináček. O psy vlastně vůbec nestojí… resp. venku se s nějakým pozdravit to jo, ale za vokamžik o něj ztratí zájem a doma si raději zaleze, než aby běhala s Maťulou nebo když přijede holka se psy.

Jinak s andulkami… byla jsem dítě, andulky se chovaly běžně po jednom … právě a kvůlivá ochočení a mluvení, upřímně mě nenapadlo, že by to mohl být problém. Nákup druhé andulky mamce jsem iniciovala já, protože jsem si brala andulku k sobě, když byla máma pryč a já jsem od rána do večera v práci a nechci aby andula byla sama.

To samé s morčaty… dnes bych jedno morče neměla… jako dítě jsem ale jedno morče měla… a taky mě v tý době nenapadlo, že tím může nějak trpět…internet nebyl, literatura… nevím, jestli byla nějaká příručka k chovu morčat…

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.09.2024, 08:07:15 xxx.xxx.60.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 17.09.2024, 23:37:07

Zlato zjisti si napřed hadí nároky. Ten se chce nažrat, napít a ležet někde v koutě v příjemný teplotě. Fakt nepotřebuje venčit 🤣🤣🤣

Hejbe se jen aby přelez na místo s teplotou co zrovna chce, vyprazdňuje se, leze se napít (klodně jen jednou za pár dnů), svlíká se (párkrát ročně max) nebo se chce nažrat. Nic jinyho ho nezajímá. A to vše má i v tý bedýnce jak řikáš😁😁😁

balu
balu (2034 příspěvků) 18.09.2024, 08:25:42 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.09.2024, 07:02:58

Myslím, že i kdyby doma zůstala Jessi, tak si spolu s Ginou nebudou v úplné dospělosti hrát  nebo jinak dovádět. Stejně jako to probíhá s Matesem. Pastevci jsou dost jiní. My jsme k první kavkazance v jejích 4 letech pořídili štěně chodky, právě proto, aby nebyla sama. Volili jsme o dost menší plemeno, aby nebyly síly srovnatelné. Kavkazanka se se štěnětem smířila (co jí zbývalo, že), ale nadšená nebyla. Kamarádky ve smyslu, že by si spolu hrály, v dospělosti nebyly, protože kavkazanka neměla potřebu si hrát. Chodka by ráda, ale kavkazanku to spíš otravovalo. Spaly vedle sebe, seděly vedle sebe, chodily vedle sebe, neměly konflikty, ale kavkazanka by byla bývala radši, kdybyb zůstala jedináčkem.  

Kdyby vaše Jessi zůstala, tak čelíte problematice soužití dvou v podstatě stejně velkých fen samostatných plemen.  V případě fen jde o nepřátelství na život a na smrt. A nikdo dopředu neví, jak se bude soužití vyvíjet, a co nepřátelství vyprovokuje, tedy co si feny mezi sebou “řeknou”. Proto jste taky Jessi dávala pryč…

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.09.2024, 09:00:10 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.09.2024, 01:41:57

Jo, to je přesný “a psi uměli mnohem víc “ lidských” věcí .” Ta pozornost se netříští a taky s druhým psem je pes prostě víc psem. A jo, vyladěná smečka je super, pro tu interakci mezi svými. obohacenou pak o interakci s člověkem a nebo dalším zvířetem v domácnosti. Přijde kocour, čokle ho jdou pozdravit, Taliprdnice ho “zadáví” , von se jí pověsí, smeták jeden teroristickej drápama za škraně (což je mimochodem ftipný v tom, že jsem se tehdy bála, že budu muset chránit jeho před Tali a ono je to přesně obráceně -ona je tak hodná, že si všechn nechá líbit), s Rumoušem se jde honit po zahradě….. je to prostě zase jiný. 

asi by taky takovou vazbu na Vás neměl .

no to stoprocentně ne a taky už bych dneska jednu andulku neměla. Jak píše Sardullah - tehdy to byl běžný styl chovu. Stejné s kočkami, taky se dřív neřešilo, že je kočka sama, však je to individualista……..jenže se ukazuje, že to tak není nebo většinově ne, mluvíme-li o kočce bytové.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.09.2024, 09:03:52 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.09.2024, 08:07:15

Fakt nepotřebuje venčit

to jsem tuším nikde ani nepsala, neb nemám sice IQ strejdy Ajnštajna, ale šumící trávy taky ne.

A to vše má i v tý bedýnce jak řikáš

aha a proto je mají třeba v zoo, nebo i chovatelé s citem pro zvíře  v těch velkých “teráriích” s možností si polézt po větvi, plazit se po zemi, přelézt si tam kam zrovna chci.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 18.09.2024, 09:23:57 xxx.xxx.189.104
balu:

Myslím, že i kdyby doma zůstala Jessi, tak si spolu s Ginou nebudou v úplné dospělosti hrát  nebo jinak dovádět. Stejně jako to probíhá s Matesem. Pastevci jsou dost jiní. My jsme k první kavkazance v jejích 4 letech pořídili štěně chodky, právě proto, aby nebyla sama. Volili jsme o dost menší plemeno, aby nebyly síly srovnatelné. Kavkazanka se se štěnětem smířila (co jí zbývalo, že), ale nadšená nebyla. Kamarádky ve smyslu, že by si spolu hrály, v dospělosti nebyly, protože kavkazanka neměla potřebu si hrát. Chodka by ráda, ale kavkazanku to spíš otravovalo. Spaly vedle sebe, seděly vedle sebe, chodily vedle sebe, neměly konflikty, ale kavkazanka by byla bývala radši, kdybyb zůstala jedináčkem.  

Kdyby vaše Jessi zůstala, tak čelíte problematice soužití dvou v podstatě stejně velkých fen samostatných plemen.  V případě fen jde o nepřátelství na život a na smrt. A nikdo dopředu neví, jak se bude soužití vyvíjet, a co nepřátelství vyprovokuje, tedy co si feny mezi sebou “řeknou”. Proto jste taky Jessi dávala pryč…


No mě spíš překvapilo, že s Jess, než odešla, tak si holky opravdu spolu hrály, lítaly, blbly, mordovaly se, kde ležela jedna, tak druhá na ní nalepená, kousaly si spolu klacík, okusovaly spolu jednu kost, do poslední chvíle…jasně doma byl problém, tam se po nich muselo dupat…ale obecně to vypadalo, že Gina je ráda za psí spolubydlu…takže Matěj byl opravdu pořizován primárně jako štěndo pro Ginu, jako psí společník pro Ginu…ale i když domů přišel pár týdnů po odchodu Jessí, tak o něj Gina neměla zájem…jo spíš mi někdy přišlo, že jí štěně spíš otravuje, spíš ho ignorovala.

  Pořizovala jsem jí psa proto, aby měla nějakého psího kámoše, když nemáme nikoho externího…a když jsem viděla, že jí baví si s Jessí hrát a běhat…a ono prdlajs…a dneska, když to vidím…s pesanama dcery se přivítá, takové to první haló…ahoj, ahoj, očucháme se…a pak se sebere a zaleze si do baráku a vy se tady třeba popopo….jako kdybych tohle věděla, tak bych k ní žádnýho dalšího psa nepořizovala…když to řeknu hodně blbě, tak to jsou vyhozený prachy za štěně, stravu, veterinu….jasně Maťulku miluju, to je moje prdelínka, mamáneček, asistentka, sluníčko usměvavý, miláček největší a trdýlko moje makový roztomilý, ale účel nesplnil.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.09.2024, 09:24:37 xxx.xxx.198.226

Zrovna teda teďka otevřeli novou expo v Lbc s ještěrkama a kdovíjaký hotely teda nemaj. Záleží na druhu, pokud je to zvíře, co jen chodí po zemi, stačí mu ubikace s kusem větve a placákem, případně velkou miskou na vodu, vyšší level jsou pak zvířata, co chodí po stromech nebo po skalách nahoru, ta musejí mít teda pak to křovinné-stromové patro nebo nějakou tu stěnu na cajdání, tam pak se žene to tera do výšky.

Kamarád má pavouky, většina v krabkách “od pastelek”, páč prostě jen seděj a čuměj, ale pak má jednoho stromového, kterému musí dělat krabku na výšku a ten pavouk většinou visí někde na stěně té krabky nebo zboku na té skulptuře, co má vprostřed na chození a skovávání. Teď mu pavouci vyrostli a chce je dát do větších krabek (asi jako od mlíka) a má hlavu v pejru kvůli tomu stromovému, že jemu spešl bude asi muset koupit krabku extra, zatímco ostatní postrká do nějakých škatulí, co pohledá na půdě…

https://www.visitliberec.eu/aktuality/nova-expozice-tropickych-jesteru-v-zoo-liberec/

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.09.2024, 09:30:58 xxx.xxx.60.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.09.2024, 09:03:52

To je pouze o tom ze je to estetictejsi pro oko ale ti. To hasne 🤣 holka aspon se neztrapnuj tim ze o tom nevis naprosto nic 🤣 a navic v bedynkach jestli tim myslis rack system mam pouze nektere druhy. Fakt to neni vhodny pro vsechny 🤣 opet si vyzobavas a domyslis

balu
balu (2034 příspěvků) 18.09.2024, 09:33:08 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.09.2024, 09:23:57

Hrály si proto, že byly obě mladé, nedospělé, děcka… V dospělosti je to jiné, jak to píšu v předchozím příspěvku. 

Doplnění: když jste přinesli Matese, bylo to malé štěně, a Gina už byla jinde. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.09.2024, 09:41:16 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.09.2024, 09:30:58

Pro oko, aha , tak jo.

holka aspon se neztrapnuj tim ze o tom nevis naprosto nic

nevím. A proto ta užovka, co jsme měli doma nebydlela v krabici, ale měla svůj lukcus bejvák. Kdybych o tom bývala byla  něco věděla - prdla bych ji do krabice a bylo by to. Příště budu chytřejší.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.09.2024, 10:34:17 xxx.xxx.32.100
Leithian:

To je pouze o tom ze je to estetictejsi pro oko ale ti. To hasne 🤣 holka aspon se neztrapnuj tim ze o tom nevis naprosto nic 🤣 a navic v bedynkach jestli tim myslis rack system mam pouze nektere druhy. Fakt to neni vhodny pro vsechny 🤣 opet si vyzobavas a domyslis


Jani, Ty jsi mi neodpověděla na ty kanáry…? Mezitím to v diskuzi už nějak zapadlo.

assil
assil (2124 příspěvků) 18.09.2024, 10:35:11 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.09.2024, 09:30:58

Jakože fakt některý druhy jen leží jak kus masa a vůbec se nezabývají sháněním potravy, protože jim pečení holubi sami skáčou do tlamy? Jako fakt vážně míněný dotaz, protože neznám žádný zvíře, který by mělo takovou životní náplň a vyhovovalo by mu bydlet v krabce.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.09.2024, 10:58:20 xxx.xxx.60.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 18.09.2024, 10:35:11

Tera zvirata jsou dost citliva na vsecko. Kdyby se u me meli blbe tak nerostou neprospivaj a uz vubec se nemnozi. Odchov i pitonyho hroznyse neni prdel. A ano, po x letech v zajeti je dost hadu zejmena skrticu kteri se ninak zvlast nenamahaj hejbat. Proc taky? Nejsou v divocine aby museli lozit dalky za potravou. A tak jako tak had proste nekde lezi ceka vystartuje sejme sezere a zaleze se schovat aby vytravil. Pokud by Zrzava nebyla uplne tupa a nesnazila se me za kazdou cenu sejmout neb sem ji nezatleskala zjistila by si ze jsou druhy pro chov v krabickach jak tomu rika vhodne a druhy nevhodne. A ze v tech krabickach maj de facto stejny podminky a prostor jako v terarku. Ano muzu obyc uzovce udelat 2 metrovy tera ale bude to uplne k hovnu a krmeni v takovym tera je o hubu pro vsecky. O hygiene ani nemluvim.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.09.2024, 11:00:24 xxx.xxx.60.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 18.09.2024, 10:35:11

Jinak to co popisujes splnujou vlastne vsechny my krajty. Jak tmavky tak regiusky. A pulka cenchrii.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 18.09.2024, 11:01:48 xxx.xxx.60.216

Pro milou Zrzavou. Narozdil od tebe s nulovymi zkusenostmi mi rukama proslo par stovek hadu x druhu, od uzovky africke, pres krajty zelene az po anakondu. Mela jsem je ruzne v panorama tera, holejsich tera i rack systemech (jak ktery druh) tak sorry ale asi o tom vim kapicku vic jak ty 😉😁

Skeeve
Skeeve (160 příspěvků) 18.09.2024, 11:07:36 xxx.xxx.128.105

Nezapomeň vložit fotky toho skladiště na hady, na které jsi tak pyšná - bodejť by se tam krajty hýbaly, když se do  těch beden sotva naskládají.. 

A ještě se můžeš pochlubit svou výtečnou pověstí v komunitě chovatelů, když už se tu rozkřikuješ, dík

Arbora
Arbora (378 příspěvků) 18.09.2024, 11:22:18 xxx.xxx.131.15

A ano, po x letech v zajeti je dost hadu zejmena skrticu kteri se ninak zvlast nenamahaj hejbat. Proc taky? Nejsou v divocine aby museli lozit dalky za potravou.

Skoro ako kone zavreté v boxe, čo? Či psy celý život v klietke. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.09.2024, 11:25:05 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 18.09.2024, 11:01:48

Proč se se mnou bavíte, když jsem tupá?

To že někomu prošlo rukama stovky něčeho nemusí nutně znamenat, že je na to někdo odborník, víte? Pani vedle ve vsi může množit budločky, projde jí rukama stovky buldočků a ? je to jen množka, kterou vůbec psi a jejich potřeby nezajímají.  Zato prachy ano.

kometa
kometa (5546 příspěvků) 18.09.2024, 11:37:46 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.09.2024, 09:41:16

, ale měla svůj lukcus bejvák.

Jo, jako na Hluboké měl anolise v docela obr teráriu (dole s matamatou) a já ho tam kolikrát marně hledala (překvapilo mě, jak je malý). Ale přesto se mi expozice líbila. Protože to zvíře tam bylo určitě spokojené.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.