Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.08.2024, 00:07:10 xxx.xxx.32.167
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.08.2024, 13:12:17

No, já odjet na celý víkend taky nemůžu…a nemám na mysli jen ten inzulín.

Mě v době mé nepřítomnosti zastupují přátelé; ale jakmile jsem dlouho pryč, Kuky se mi pomstí tím, že se mi vymočí do postele. Například. Nebo rozhrabou stelivo a další a další věci + z Kukyho se stala popelnice - žere jak stodola! A grancle zas až tak ne. Jako jasně, přežili by, ale já bych se možná vrátila do páchnoucího doupěte. A nikdo mi nevymluví, že kočky neumí dělat naschvály.😉

No a taky je pravda, že je chyba i na mé straně. Já si je tak naučila. Že i když jsem odjetá někde pryč, každý den za nimi někdo přijde.

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 14.08.2024, 08:53:37 xxx.xxx.22.64
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 16:26:29

To je dobrej tip 😀 Díky..zkusíme.

Jo, on je jinak fakt zlatej. Doslova 😀…já si to říkám furt, že jsme vyhráli loterii a máme fakt skvělý štěkaňátko…občas toho po něm asi prostě chceme až moc a až moc rychle. Je hodně chápavej a hodně snaživej…ale myslím si, že je to i tím, že s ním trávíme docela hodně času a využíváme všemožných příležitostí k tréninku, protože nás to baví.

Mám třeba úplně mega radost, když ho odvolám v pohodě ze hry s jiným psem. Hodně to trénujeme s paní, která má jeho polobratra a taky cvičí, takže si dáváme vždycky jednou týdně sraz a kombinujeme hrací a cvičící chvilky a díky tomu se naučil, že když zamnou přijde, dostane nějakou super mňamku a zase si může jít hrát. A to mě ze začátku absolutně vůbec nevnímal, když viděl psa a chtěl si hrát.

A upřímně je to super pocit, když mi člověk s dospělým psem říká, jak je to úžasný a že jeho pes by rozhodně nepřišel 😄. 

balu
balu (2023 příspěvků) 14.08.2024, 09:00:08 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.08.2024, 00:00:21

Já to mám podobně. Kdysi jsem měla dlouhodobé odložení vypilované. Ale dnes? Kde může člověk s klidným svědomím nechat psa samotného? Ať už na volno nebo přivázaného vodítkem? Asi už nikde. 

Ph (neregistrovaný) 14.08.2024, 09:06:22 xxx:xxx.b387:78c4
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.08.2024, 16:26:29

Proc by pes v leze nemel stekat? Jakoze se vyklidni a proto nesteka? 

K tomu odkladani a uvazu -byla jsem ze dne na den bez auta  a jak rychle se psi naucili to, co pred tim nepotrebovali😁 ale  bez toho tlaku okolnosti bych to asi fakt netrenovala jen tak 😀

balu
balu (2023 příspěvků) 14.08.2024, 09:06:38 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 14.08.2024, 08:53:37

Tohle - přivolání, pamlsek, opětovné puštění na volno, zpět do hry, děláte výborně. Taky to tak děláme. Chodka už to dělá i tak, že si hraje se psy, pak odběhne k paničce aniž by byla volána, je pochválena a vrací se do hry. Důležité je neoddělovat čas kdy jako cvičíme a jako necvičíme. Protože cviky, jak vidno i na vašem příkladu, se procvičují neustále. Ne jen od - do. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 14.08.2024, 10:55:47 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 14.08.2024, 09:06:22

Některé štěkanátko neví, že když leží, může štěkat. Já za to nemohu. Buď mu to nejde, nebo je zmateno? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 14.08.2024, 11:02:23 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.08.2024, 21:43:14

Píšu, že nevím, proč by měl hodiny předpisově ležet, ale že úvaz, pobyt ve stanu, odložení delší je dobrá věc. 
Vy jste prostě nikdy neviděla psa, který nechce být v omezeném prostoru a čekat vydrží 5 minut a konec, ale to je naprosto v pořádku. ;-)
S takovým psem je dovolená v kempu utrpení, tak se prostě učí dopředu, no bóže.

A pak píšete, jak jste měla kdysi vypilované odložení…

To jste měla teda úplně k ničemu, že?

Kde oni se kupují vychovaní a vycvičení psi? 
Že bych se na nějaké odložení vybodla a zašla do krámu…

(Překrucuju to stejně jako Vy, ono bude lepší, když mi nerozumíte, na mě nereagovat, prostě neumíte číst, co píšu, ale to je v pořádku, to je Váš problém. A legrační. ;-))

balu
balu (2023 příspěvků) 14.08.2024, 12:02:44 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.08.2024, 11:02:23

Tak kdybyste pozorně četla co jsem psala, věděla byste, že dřív jsem měla vypilované odložení. Tím dřív myslím před cca čtyřiceti lety. Byla jiná doba, tehdy to smysl mělo. Psa jsem odkládala před obchodem, bez vodítka, jen s náhubkem, který nosil ostatně pořád. Jednak to předepisuje dosud platná vyhláška a jednak to prostě bylo tak jednodušší. V HD jezdil též bez vodítka, chodil u nohy navolno. 

Dnes už toto možné není, nebo jen obtížně, i tak je třeba odložení trénovat, ale ne odložení trvající hodiny. To je extrém. 

Zrovna s tímto psem jsem dělala vše - mimo jiné spala pod širákem, ve stanu, jezdila na člunu, a podobně. Když bylo potřeba, pes se odložil…

Nebyl potřeba žádný nácvik, ale prostě ty situace žil se mnou a vystačili jsme si s běžnou poslušností. 

Stejně on ani pozdější psi nebyli pořád připravováni na jednotlivé situace, ale na každé vycházce, každé venčení jsem s nimi cvičila běžnou poslušnost. Ne jako blok cvičení jako mnozí s jiným obojkem, vodítkem, aby pes poznal, že teď teda, zrovna teď, se cvičí, ne, prostě po cestě se procvičily povely tak jak bylo potřeba. 

Je to tak nepochopitelné? 

Rezzzy
Rezzzy (409 příspěvků) 15.08.2024, 22:27:44 xxx.xxx.15.85

Já si plánovala,  jak budu trénovat samotu pěkně postupně,   v tu dobu jsem byla ještě s dvojčaty doma a starší vozil do školy muž,  jenže hned druhý den musel do práce na 5, tak jsem holku vezla já a tak skoro až do prázdnin.   Jedna vorvaná tapeta, dvoje pantofle,   ale dobrý. Teď dělám z domova,  děti vozím i vyzvedavam,  občas je potřeba odjet na celý den, někdy odpoledne někdy dopoledne, kamery nemám a pes to zvládá řekla bych bez problémů. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 15.08.2024, 22:41:05 xxx.xxx.221.216

Já se přiznám, že nácvik samoty nějak extra neřeším…vzhledem k tomu, že mám dva psy, tak prostě “ahojky pesani” a jdu…vidím, jak si jdou někam lehnout ještě než vypadnu.

Horší to je v případě, kdy potřebuji odejít s jedním psem. Není to o tom, že by neuměli být jeden bez druhého. Běžně se stane, že jednomu psu se nechce ze zahrady a druhý je zrovna doma…žádná trága, nikdo nic neřeší. A nikdo nic neřeší až do chvíle, než vezmu obojek a vodítko. Tady musím říct, že ač jsem psy brala každýho extra kvůlivá výchově štěněte apod. tak to problém je. Resp. ten co zůstane doma, tak si trochu pokňourá a pak si stejně za chvíli lehne. Horší je v tomhle Maťula, ten někdy pobrekává, i když jsou doma moji chlapi i Gina a jdu pryč jen já…

Asi by to i šlo nějak řešit, ale přiznám se, že jsem lenoch lenivá a vzhledem k tomu, že ten jeden pes, který zůstává doma, není sám, je s ním doma syn, tak těch 5 minut kňourání se mi řešit nechce.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 15.08.2024, 23:12:20 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.08.2024, 12:02:44

Proč teda nemůžete pochopit, že pro Vás to mělo smysl dřív a pro mnohé dnes.
Můj pes se mnou chodí všude a pes paní Keriton chce taky stanovat
a pro Vás je to nepochopitelné, protože dnes není dřív. Dobře. 🙂Tohle je pochopitelné a děkuji za vysvětlení.

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 15.08.2024, 23:17:56 xxx:xxx.ab37:e3fd

Balu
Tím dřív myslím před cca čtyřiceti lety. Byla jiná doba, tehdy to smysl mělo. Psa jsem odkládala před obchodem, bez vodítka, jen s náhubkem, který nosil ostatně pořád.
Jojo, běž do sámošky a vem rovnou vyvenčit psa. U zábradlí jich tak bylo přivázáno několik, dle stupně vzájemné sídlištní nevraživosti se dodržovaly odstupy.

Rezzy
S úsměvem čtu první příspěvek zakladatelky. Rok a něco uteklo jak voda, že? Pořád asi pan božan dle popisu jedna tapeta a dvoje pantofle. 😀

Můj pruhatý netvor samotu nezvládal totálně. Jsem vděčná, že jsem si ho pořídila v zimě a mohl se mnou jezdit do práce v autě (v kleci, ano, Balu, v kleci! protože jinak by ohrozil řidiče i sebe), otrkával se, že nejde o konec světa, někam dojedeme, vyvenčíme, šup do klece v autě a vestičku, aby to nenastydlo i během těch max 2 hodin. 
Nechat ho doma fakt nešlo, zničil by i pozink klec. Mám porouchanej vzorek psa vořecha, předchozí brouček fungal na myšlenku. Tohle má v sobě geneticky daný věci, se kterýma se postupně seznamuju. Epigenetika, genetická paměť - máte někdo podobný zkušenosti? 

balu
balu (2023 příspěvků) 15.08.2024, 23:27:27 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.08.2024, 23:12:20

Tak znovu a doufám naposled - nevím proč chtít po psovi, aby ležel x hodin přivázán někde. Vy to potřebujete ke stanování? Nebo Keriton? Necháte psa bez dozoru x hodin někde uvázaného a ještě ho budete při nácviku nutit pořád ležet? 

Dělejte si obě co chcete, já to svému psovi dělat nebudu. 

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 15.08.2024, 23:32:53 xxx:xxx.ab37:e3fd

A tak já třeba se psama jezdím kempit na velký psí tábor. Tam pes musí být zajištěný. Takže úvaz, klec, vozík, auto. Kdo psal, že nechává psa bez dozoru x hodin někde uvázaného a bude ho nutit u toho ležet? Jsem asi nepostřehla. 

balu
balu (2023 příspěvků) 15.08.2024, 23:40:18 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 15.08.2024, 23:17:56

Milá Plako, vaše zdůraznění klece v autě spojené s mým jménem je od vás velmi hezké. Vy jste vůbec nepochopila, proti čemu brojím.  Pro vaši informaci - proti zavírání psa do klece doma, nebo jinde, třeba u babičky, u dědečka, strýčka,… tedy jsem proti takovému brutálnímu omezení prostoru. V kleci se pes neprojde, neudělá ani pár kroků. A když ho tam někdo zavírá na dlouhou dobu v řádu hodin, třeba když je v práci, tak je to podle mého názoru týrání.

balu
balu (2023 příspěvků) 15.08.2024, 23:42:24 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 15.08.2024, 23:32:53

To jste fakt nečetla pozorně. O přivázání po několik hodin psala Keriton, i o tom, že vyžaduje, aby pes po celou dobu ležel. O kempování pak rozvíjela myšlenky Megi.

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 16.08.2024, 00:10:26 xxx:xxx.ab37:e3fd
balu:

Milá Plako, vaše zdůraznění klece v autě spojené s mým jménem je od vás velmi hezké. Vy jste vůbec nepochopila, proti čemu brojím.  Pro vaši informaci - proti zavírání psa do klece doma, nebo jinde, třeba u babičky, u dědečka, strýčka,… tedy jsem proti takovému brutálnímu omezení prostoru. V kleci se pes neprojde, neudělá ani pár kroků. A když ho tam někdo zavírá na dlouhou dobu v řádu hodin, třeba když je v práci, tak je to podle mého názoru týrání.


Milá Balu, díky za upřesnění. Nicméně já musím mít svého současného vořecha i doma zavřeného v kleci, je brutálně omezen? Udělá si tam pohodlí, chrápe, ano, není tam zavřen na dlouhou dobu na x hodin. Souhlasím, že zavírat psa na 8 hodin do malé klece je týrání. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 16.08.2024, 00:48:03 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 16.08.2024, 00:10:26

To je tedy kynologický oříšek,  ten vořech pruhatej..🙂

Já tomu věřím,  že on musí být zavřenej, vadí mi ale, že se teď používání klecí  normalizuje a z klece se stává  téměř povinná výbava i pro naprosto “ normální” psy.

Je to jako s klecovými lůžky, která se používala v ústavech sociální péčě a na psychiatriích. Někteří lidé je opravdu potřebovali a bylo jim v nich i dobře,ale to procento bylo opravdu malý. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 16.08.2024, 01:41:02 xxx.xxx.124.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 15.08.2024, 23:27:27

Potřetí, psala jsem: “Nevím teda, proč by pes měl předpisově ležet celou dobu, to tak asi myšleno nebylo,” a “třeba psí tábory”.
Tohle fakt není moje vina. 😀
A Keriton už Vám neřekne, proč co kde, protože ona pochopila, že s Vámi to nemá smysl, je chytrá, na rozdíl ode mě.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 16.08.2024, 10:11:07 xxx.xxx.189.104

My jsme jednu dobu trochu trénovali i úvaz, že psa uvážu, sednu si pár metrů od něj mimo dosah, vytáhnu knížku a strávím tak hodinku dvě (tři, čtyři …). Pes má ležet na místě, pokud dělá něco jiného, přijdu ho opravit, případně napomenu na dálku, atd. Cílem je podpořit vzorec “nelíbí se mi tu a nudím se - tak budu spát”.

Tak toto je pro mě sci-fi, já všechno beru podle sebe a líbilo by se mi to? …nelíbilo. S mojí povahou už  jakýkoliv diskomfort psa, který není nutný…jako třeba údržba nebo nějaké ošetření…hraničí s “týráním” (chtěla bych zdůraznit ty uvozovky)…jako jasně, pes si nemůže dělat co chce, takže když dorazíme třeba k vetovi, tak nemůže v čekárně řvát a skákat všem po hlavě…musí být v klidu a u mě…jestli bude stát, sedět, ležet…je na něm…i když se přiznám, že pokud je čekárna plnější, tak vyžaduju sed nebo leh…dle uvážení psa.

Na psí tábory nejezdím…na výstavy nejezdím…na soutěže a pod. nejezdím…takže není důvod proč by měl být pes naučený ležet na úvazu…ležet dlouho…

Ale ještě bych dovysvětlila…"týrání" je z mého pohledu i to, když chci po psu, aby si dřepnul, lehnul… někde, kde se mu nechce…bahno, mokrý terén…já mám bílou princezničku a nechci aby se mi ušpinila….a já bych si taky nechtěla lehat do mokrýho. Jo a jinak…i Gina si dřepne venku na první dobrou…to se přiznám, že v tomhle jsem nekompromisní a nečekám, až si to madam rozmyslí, jestli ju nebo ne, dám povel a zatlačím jí záď dolů…a fertig.

Jasně jsou věci, přes který u nás vlak nejede….třeba…🤔…..třeba…🤔…jo nesmí se na paničku skákat😎, když přijde domů….a prosím nevláčet na vodítku….

Tím nechci v žádném případě tvrdit, že takhle je to cajk, naopak, moc dobře si uvědomuju, že já jsem extrém a možná taková anarchie není dobrá ani pro ty psy, i když ta anarchie není 100%, se psy se snažím dohodnout … i když tu anarchii trošku nahrazujeme naším stereotypním stylem života…

Ono jasně…nepolidšťujte ty psy….no snažím se, ale já jsem v hlouby duše rebel a nesnášim, když mě někdo tlačí do něčeho, co nechci a tak to nedělám ani ostatním a teda ani těm psům (teda snažím se)…..já jsem asi totiž založením taky takovej pastevec…jako že jsem si kdy stěžovala na Ginu, že jsem po ní něco chtěla (to chtěla bylo netahat na vodítku a nedělat divadelní představení na veřejnosti) a že madam byla kvůlivá tomu načuřelá….já jsem to samý v bledě modrým, tak na co já si stěžuju. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.