Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 25.07.2024, 10:37:22 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 25.07.2024, 09:09:21

Určitě stará nejsi, ono si to sedne. Ale že jich máš moc, to je teda pravda, mě by kleplo.

Já už ani nedávám ty dnešní zájemce o štěňata. 🙄 Už asi čtvrtá ženská si nechá udělat rezervaci a že se zeptá manžela a ten to vždy zamítne, takže rezervaci opět ruším. Ach jo, mám já tohle zapotřebí. 

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 25.07.2024, 11:11:28 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.07.2024, 10:37:22

Definuj moc 😀

Musis si uvedomit, ze ja vlastne nemela psa na praci. Teda ted jeste jo, ale za dva, tri roky … vzdyt Primovi je 4 a kus, Feride 6,5 a Merune 9,5. Jako jo, jeste chvili budou zvladat, ale za par let budem v haji a sama vis, jak dlouho trva pripravit psa. 
Ona teda jeste slusne maka Johana, ale s tou muzem jen na kachny a na nase hony. Ale na Konopisti by je asi trefilo kdyby ji videli 😀

Doron - ona klame telem 😀
Ale moudra je. Napriklad zjistila ze nedoskoci na snurku od susaku. Tak to vzala z druhe strany z obrubniku a tam uz dosahla. 
Myslim ze ta mi neda nic zadara 😀

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 25.07.2024, 11:24:00 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 25.07.2024, 11:11:28

Njn, rychle stárnou a čím je člověk starší, tím víc to utíká. Ach jo. Já mám teď doma aktuálně 7,5, 7 a 5, ale chtěla bych aspoň ještě dva roky počkat, myslím, že s Dragem snad ještě něco zvládneme.

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 25.07.2024, 12:41:41 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.07.2024, 11:24:00

Tak jasne, kdybych chodila sama, tak mi Primitiv a Fretunie taky jeste chvilku vydrzej … jenze on pak nema s cim chodit muj drahy 😀

efe
efe (1470 příspěvků) 27.07.2024, 13:56:31 xxx.xxx.64.15

Dnes nám naše milé štěňátko sežralo půl hrnce květáku, co jsme měli mít k obalování k obědu… jdu shánět plynový masky 😄

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 27.07.2024, 15:06:03 xxx.xxx.32.61
Tenurri:

Včera měl Jack 13 týdnů. 
Dnes jedeme konečně na třetí očkování, které měl dostat už ve středu, ale nedostal, protože měl trochu průjem. Dostali jsme odčervovák (což slupne z ruky jako pamlsek) a na 3 dny probiotika a druhý den hned ráno zase kadil cihličky 😅. Tak dnes to snad už konečně vyjde. 
Ve středu měl 8 kilo…jsem si říkala, že se už po schodech trošku pronáší.

Zatím má pořád jen jednu kulku, tak uvidíme dneska. S veterinou naštěstí problém nemá, jsou tam prý super mazlící tety co rozdávají ňaminky, tak snad mu to vydrží.

Jinak roste jako z vody. Zítra večer máme první lekci s trenerkou. V pátek měl nečekané “rande” s další kraťandou, tak si hezky hráli, než začal být po chvíli jak utrženej ze řetězu. Bylo horko tak jsme šli raději domů. Procházky zatim moc nepřeháníme. Nejdýl jsme venku tak hodinu a půl s tím, že dost zastavujeme a nikam nechvátáme. Rád si sedne a kouká na holuby (u nás se jich zdržuje dost).

Potřebujeme koupit novej postroj, jeho první mu je už těsný, tak jsem psala paní z MushGo co by doporučila, abychom to za měsíc zase neměnili. V prodejnách tu je docela tragickej výběr, navíc jak má úzký krk a široký hrudník, tak mu nic moc nesedí. Obojek používáme, ale když jdeme na nové místo, nebo za psím kámošem, mám raději postroj (netroufnu si ho Ve městě odepnout z vodítka mimo oplocenou plochu). 

Zjistili jsme, že je dost nejistý z buldočků a mopslíků. Jak zachrčí, utíká se schovat (naštěstí se utíká schovat zamnou a ne někam do pryč). Jinak by si chtěl s každým hrát, tak pracujeme i na tom, že se za cizíma pejskama bez dovolení neběhá.

Je hodně kontaktní. Jakmile si sednu na zem, už ho mám na klíně 😁.

Obrázek

Zavítala jsem do tohoto vlákna…a Tenurri Jack je prostě nádhernej! Strašně moc se mi líbí!!!👍

Teda mně se všeobecně líbí kolie, třeba americká k., ale tady ten krátkosrsťák je extrémní sympaťák!😘

Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 27.07.2024, 15:39:59 xxx.xxx.189.104

Tennuri napsala o Jackovi:

Zjistili jsme, že je dost nejistý z buldočků a mopslíků. Jak zachrčí, utíká se schovat (naštěstí se utíká schovat zamnou a ne někam do pryč).

Tak nějak nevím, co je lepší…pamutuju malou Ginuš…no malou, měla tak 3-4 měsíce, takže už těch 15-20 kilíček a potkáme paní s mladým frbulíkem, myslím, že tak 8 měsíců stáří…po dohodě, že tedy v rámci socializace je necháme, ať se pozdraví, bylo to v parku, oba psy na vodítku…a co udělala Gina? Očuchala se a než jsem se vzpamatovala, tak dostal mladý frbul tlapajznou přes palici ve stylu “máš babu”, naše bílá madam po něm (a to doslova) přeběhla tam a zpátky a nakonec si na něj vítězoslavně sedla.😴

Jako to jsem se trochu bála, že chlapec bude mít po této zkušenosti psychické trauma, ale chlapci to naštěstí bylo šuma fuk, protože tomu v hlavě běželo jen “jé psí holka🤗….ještěěěě”

Přiznám se, že dneska vůbec nemám tucha, jak by Gina na chrochtací placatku reagovala, neboť jejich páníčkové nikdy neprojevili zájem o kontakt s bílou medvědicí resp. medvědy mám dva, tak to už bych se bála i já, že se něco semele…frbulík si vrkne na Matýska a dostane od Giny čočku za to, co si dovoluje dělat bububu na naše berňuší “mimiko”. Obecně ke psům, které neznáme vůbec nechodím, neboť nevím, jak budou reagovat a Gina je sice velmi přátelská, ale jak se začne někdo vytahovat na Maťulu, tak je zle. Navíc se i snaží bránit kontaktu a cpe se mezi cizího psa a Matěje. 

Jó, když jde Ginuš sama, tak to klidně pozdravíme i čivavindu….když jde Mates sám, tak malé pejsky nee, mohl by je zašlápnout.

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 27.07.2024, 16:45:35 xxx.xxx.19.116
efe:

Dnes nám naše milé štěňátko sežralo půl hrnce květáku, co jsme měli mít k obalování k obědu… jdu shánět plynový masky 😄

Obrázek

Jéé chůdě malý 🙈 a vy bez oběda 😉 už je u stropu?? Dejte špagátek na nožičku, abyste ji na noc stáhli dolů…jak je holčičce teď?

Náš bělouš vařený květák i brokolici rád, ale dostane jen občas a málo….ovšem kdyby byl sám s hrncem, tak by pak  jisto jistě tvrdil, že tam nic předtím nebylo 🤦‍♀️

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 29.07.2024, 07:51:42 xxx.xxx.213.168

Normálně mi to tolik nepřijde, ale podle fotek je snad fakt co týden o něco větší. Hlavně pokud ho někdo chvíli nevidí, tak nám vždycky říká, jak strašně vyrostl 😁…

A jak už tolik nevypadá jako štěně, tak už nám kolemjdoucí dali pokoj a nehrnou se k nám. Občas se nás někdo zeptá, jestli je to basenji, nebo “s čím to máte křížený? A to ještě vyroste?” 😂…jdou k nám jen lidi co bezpečně poznají kraťandu a těch zase tolik není. 

A zjistili jsme, že máme problém. Nebo teda…my jako páníčci. Naučili jsme samotu docela hezky na ty cca 3 hodiny, ale nejsme schopni nějak pravidelně udržovat to, že jdeme oba z bytu aby tam byl sám. Prakticky všude s náma může pes, 90% koníčků máme doma. Nákupy a obíhání čehokoliv většinou řeší jeden a druhej je doma. A ze bychom potřebovali psa nechat samotného reálně tak 2x za měsíc na max 4hodiny. A je strašnej opruz chodit pryč jen proto, že musíme kvůli Jackovi, aby byl sám. A kdyz už někam jdeme, je to tak na dvě hodiny, než už potřebujeme jít domů 😅. A většinou si najdeme čas tak jednou do týdne, že někam jdeme oba bez psa.

Moje otázka zní…kolikrát do týdne, nebo v jakých intervalech to je nutné, aby to nezapomněl ? 

V sobotu jsme šli k příbuzným na grilovačku. Mohli jsme vzít Jacka s sebou, ale nechali jsme ho schválně doma. Bylo horko a oni mají staršího pejska co chce spíš klid, i když je trpělivý i s tím naším. No dvě hodiny byl v klidu, vylizoval si hračku, pak chvíli spal. Ale když se probudil, tak začal kňourat. Třeba 10 minut, potom si na dalších 5 minut lehnul do pelechu, potom zase popocházel po místnosti a kňoural. Ono teda i doma bylo docela teplo. Navíc mu rostou zuby tak bývá protivny a poknikává i když jsme doma. Poslední půl hodinku než jsme dojeli domu už vyloženě chvílema vyštěkával. Tak jsme čekali až si zase na chvíli lehne a šli jsme domů. Na druhou stranu venku hned udělal bobek, tak možná jen potřeboval na záchod. Dohromady byl sám něco přes 3 a půl hodiny. (Venčený byl před odchodem, ale kadit na povel neumí 😅). Každopádně mě to rozhodilo, že potom takto vyváděl.

Obrázek
keriton
keriton (547 příspěvků) 29.07.2024, 08:13:58 xxx.xxx.80.76
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.07.2024, 07:51:42

"…nejsme schopni nějak pravidelně udržovat to, že jdeme oba z bytu aby tam byl sám…"

Ehm, to mi připomíná nás… Nemám štěně, ale psa, kterej samotu pořád ještě trochu řeší. Manžel je učitel a já mívám přes léto takřka výhradně home-office, takže teď  o prázdninách mám tentýž problém - jak nás dostat z baráku na dostatečně dlouho …

Jak často to opakovat? Myslím si, že u každého psa to bude trochu jinak, chce to vysledovat. Já se snažím aspoň 1x týdně, lépe 2x, a v našem případě by bylo ideální kolem 7 hodin, a to už se dělá fakt blbě, když nemáte důvod 😀 

Vy máte štěně, takže bych to brala tak, že to chce pravidelněji, vyhledávat příležitosti a aktivity, které jsou logické bez psa. Až dokud nebudete mít jistotu, že to zvládá v pohodě.

A jinak, v případě našeho psa jednoznačně nejlépe “zabírá” dlouhá nepřítomnost. U štěněte to musíte samozřejmě nastavit podle jeho možností. Ale mám skutečně ozkoušeno, že když jsem pár dní odcházela jen na jednu dvě hodinky, pes už si třetí den po prvních 10 minutách samoty pomyslně ťukal na hodinky, že už bych se brzy měla vrátit. Naopak když jsem ho nechala samotného 6-7 hodin (a to už musím cíleně plánovat, kde a jak ten čas strávím), příště byl daleko klidnější a mnohem víc času prospal. 

Ale zase dobrá zpráva je, že po dvou týdnech, kdy s námi byl na dovče téměř nonstop (zvládla jsem 2x zorganizovat půlhodinku psí samoty) - po návratu domů se chování osamotě nezhoršilo.
 

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 29.07.2024, 08:46:27 xxx.xxx.213.168

No…já už si taky pomyslně ťukám na hodinky, že už chci jít domů po těch 2 hodinách, kdy jdeme pryč jen proto, aby byl pes sám 😀 …

Sem tam jsme šli do kavárny, ale to leze do peněz…sem tam na lezeckou stěnu, ale tam vydržíme tak hodinu. Sem tam na nákup, ale to je taky tak hodinka. Do kina lze jít jednou za čas, někam si sednout na zahrádku…to taky neděláme několikrát do týdne. Spíš tak jednou za měsíc. S knížkou mimo domov vydržím někde taky tak hodinu.

Příbuzní si z nás dělali srandu, že asi musíme začít chodit do hospody 😀.

Asi ho budeme muset, po tom, co teď najedeme nějak pravidelně na samotu, nechávat alespoň jednou týdně doma v pracovní době a někdo z nás se bude muset obětovat, jet kolem oběda domů venčit a nakrmit a potom v práci trpět do večera kvůli ztraceným hodinám odpoledne. Nebo si pak na konci měsíce vyberu půl den volna za chybějící odpracované hodiny 😀 …Ono je strašně pohodlné mít ho s sebou v práci.

keriton
keriton (547 příspěvků) 29.07.2024, 08:53:51 xxx.xxx.80.76
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.07.2024, 08:46:27

Nebojte, on brzy vyroste a budete ho moct nechávat samotného celý den 🙂

Ale přesně, je to fakt hrozné vymýšlet, kam vyrazit, aby dávalo smysl nechat psa doma 😀 Já mám v záloze ještě cyklovýlet nebo jet se koupat někam, kde psi nemůžou. Případně navštívit přátele. Také je ideální období na sběr borůvek. Při hezkém počasí vytáhnout deku a jít si udělat piknik, k tomu dá vzít i deskovka… 

Njn, jinak jsme normální 😀 

hmn
hmn (1160 příspěvků) 29.07.2024, 09:12:23 xxx.xxx.43.233

jak často trénovat samotu?
no každý den, v procesu učení je intenzita fakt, ale fakt důležitá

vytvořit si rituál “odejdu-přijdu” (a k tomu vytvoření rituálu, včetně toho závěru “přijdu”, je dobré začínat na minutách)
atd…….

a jo, pokud člověk skončí s tréninkem na těch dvou hodinách, tak tak se to pes naučí, hodiny v těle oni mají…..

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 29.07.2024, 09:14:29 xxx.xxx.19.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.07.2024, 07:51:42

Když už poslední půlhodinku Jack vyštěkával, tak bych odcházela z domu teď častěji a na kratší dobu a postupně v průběhu týdnů, dle možností, prodlužovala až na cílový čas. Prostě se tomu vyštěkávání vyhnout, aby si nevytvořil špatný návyk. 

Finn, jak píše Keriton, preferuje spíš delší samodomo, můj bělouš zase spíš kratší, v tomto čase rozhodně. Jsem teď pár měsíců už doma a ještě pár měsíců nejspíš budu. Chodím o berlích, tak vyrážím na krátké procházky i bez něj nebo sedím na lavičce jen, aby nezapomněl, co to je  být sám doma. Taky mám teď na měsíc rhb, tak je taky sám doma né moc dlouho. 

Od zítra teda to zvykání zase rozbijeme mou domácí JIP péčí 😉, protože mu zítra vytrhnou přední zuby a zubní arzenál bude začínat ASI až špičákama, ostatní zuby vyčistí. Biochemku má ok, ale CRP 20, tak špatný zuby musí určitě ven, vesměs se viklají. Vet vytrhá podle RTG. Už dostal dnes ATB, tak na samotu najedeme opět až se trochu zahojí.

Držím palce, ať se správný návyk podaří, protože špatný návyk nebo žádný návyk u dospělého psa, se pak špatně a dlouho napravuje. Teď mám na mysli mého útulkáče. Kdybych neměla appku, myslela bych, že je v pohodě a ta jeho mokrá brada znamená, že před chvílí pil. PRD! On tu dýchá, jak po maratónu, slintá, pobíhá a někdy hrabe. Zatím teď ani nekňourá, ale nespí a napjatě čeká na náš/můj návrat. A samozřejmě na mě chvílemi zírá do telefonu s appkou a říká- “kde jako seš? Pospěš si, nebaví mě to. Doufám, že se vrátíš a nezůstaneš tam?”

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 29.07.2024, 09:26:08 xxx.xxx.19.116
hmn:

jak často trénovat samotu?
no každý den, v procesu učení je intenzita fakt, ale fakt důležitá

vytvořit si rituál “odejdu-přijdu” (a k tomu vytvoření rituálu, včetně toho závěru “přijdu”, je dobré začínat na minutách)
atd…….

a jo, pokud člověk skončí s tréninkem na těch dvou hodinách, tak tak se to pes naučí, hodiny v těle oni mají…..


Hmn to píše stručně a zcela výstižně. Naprostý souhlas. 

Tenurri
Tenurri (500 příspěvků) 29.07.2024, 09:32:29 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 29.07.2024, 09:12:23

No my právě byli v rámci učení od pár minut nakonec na těch třech hodinách. Problém ale je, jak jsem psala, abychom s přítelem oba odešli z domu na několik hodin pravidelně bez psa. To každý den opravdu nedáme - a když, tak na chvilku. My naopak trávíme rádi čas v naší domácí jeskyni - venku trávíme čas se psem, případně do těch dvou hodin bez psa nějakou jinou aktivitou (což ostatně bylo i dřív, než jsme si pořídili psa).

Ale zase ho potřebujeme nějak připravit, aby mohl zůstat doma v pracovní době, až bude starší. Fakt nejtěžší věc na tom mít psa - zabavit se mimo domov 😀.

keriton
keriton (547 příspěvků) 29.07.2024, 11:09:24 xxx.xxx.80.76

“…Finn, jak píše Keriton, preferuje spíš delší samodomo,…”

Bych jenom opravila, že rozhodně v žádném případě nepreferuje ;) Kdybychom se měli bavit o tom, co on preferuje, jsme někde v tématu “dala jsem výpověď v práci a stala jsem se bezdomovcem, aby pes nebyl nikdy sám”. 

Jde spíš o to, co jeho schopnost zvládat samotu zlepšuje a co ne. Vidím na něm, že když je tu sám opravdu dlouho (a samozřejmě z toho nesmí chytat paniku, to by nefungovalo), příště si jakoby řekne, že nemá smysl to řešit, že to stejně potrvá zase sto let, a že teda radši bude spát. 

Daja
Daja (469 příspěvků) 29.07.2024, 12:56:35 xxx:xxx.2ffc:53d0

Dobrý den😉,

dávám sem jen jednu větu.

Dnes v Havířově na Permoně jsem potkala paní co má středního, černého knírače. Paní velice sympatická a chodí sem číst. Ráda by do sekce štěňátko protože její fenečka má 5měsícu a je to štěně se vším všude👍. Jo a je s i-fauny, tak že nás zná . 

Tak, že chci paní vyhecovat ať se přihlásí a začne sem přispívat👏. Tak co už jo????

Dája😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.