Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

acher
acher (800 příspěvků) 09.06.2024, 11:19:58 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 08.06.2024, 23:02:14

Tak to znám,Alan byl také takový.Na mně absolutně nezávislý,hračky ho zajímaly jen doma,pamlsky ho také nebraly a aby si mě hlídal,tak to ho ani nenapadlo.Zpočátku se alespoń držel tibeta,ale toho jsme museli záhy nechat odejít a najednou jsme měli samostatnou jednotku,která si dělá absolutně co chce.Navíc,u čuvače netypické,sklony za vším letět, honit.No dlouhé vodítko bylo další asi tři roky nedílnou součástí.Teď už je to o hóóódně lepší,ale na 100% mu pořád nevěřím.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 09.06.2024, 11:26:44 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 09.06.2024, 11:19:58

Alánek je vyjímečný v mnoha ohledech 😀 mě se nejvíc líbí, jak bere kůzlátka jako svoje sourozence nebo prostě kámoše…je to milouš roztomilouš 😍, ale možná se od cizích pohladit nenechá? Bo jo? 🤔🧐

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.06.2024, 11:48:39 xxx.xxx.221.216
Plaka:

Sprintí na zahradě slušně před/za rtw tetičkou, venku je to stále neovladatelné hovado a chodím s ním jen na šňůře. Nejde pustit na volno, šel by si dělat svoje věci. Mám to zvíře od útlého věku a je to první pes v životě (jsem taková ta 40 let u psů), na kterého nefungovalo nic. Motivace, se říká,  že dělá zázraky. Vždycky jsem se štěněti schovávala, hlídalo si mě. Tohle? Papa, prdím na tě. Pamlsky, hračky? Pchhhh, neobtěžuj, nemám čas. Těžko tohle popisovat, ale nový Pruhy mě vyškolily solidně.😎 


No tak to vítejte v klubu… ani nevíte, jak vám rozumím, mě teda taky Gina vyškolila. A to jsem si myslela, že nějaký nemotivovatelný pes a samostatná jednotka v jednom mě nemůže rozházet, jsem už takovýho psa měla… afgána… a taky jsme to zvládli.

A pak přijde pyrenejská madam a pěkně mi srazí můj kynologický hřebínek.

Tak vy máte ještě mlaďocha a není nic ztraceno, věřím, že nakonec to bude ok. Já s Ginou dokázala přivolání tak na 90%, což je stejný jako nula a tak je holka nevypustitelná.  Můj první pes, kterého nemůžu pustit na volno a dlouho jsem to brala jako moje velký selhání. Ale upřímně se i přesto teda poplácávám po rameni, jak teď hezky fungujeme. Čekala jsem to horší, někdy mi moje snažení přišlo beznadějné.

Měly jsme období, kdy nemohla být ani na šňůře neboť mi hrozil úraz. Teď po nějaké době, kdy chodí v pohodě na flexi, už se zase chystám vytáhnout stopovačku, aby měla k dispozici alespoň těch 20 metrů. Teda jí je to asi šumák, ale pro mě je pohodlný, že s ní nemusím všude lozit, že si jdu pěkně po cestě a madam si tu vysokou trávu a bahno obejde sama.

Já se vždycky musím uculovat, když třeba koukám na Šustu, jak ty svoje metody ukazuje na kozách, aby prostě bylo vidět, že to funguje obecně. No to teda, když se dá koza namotivovat na pamlsek.. chce se mi říct, že to teda je minimálně půlka práce… a ještě v nějakém kontrolovaném prostředí, když vidím ochotu té kozy a ochotu Giny😴… to Gina v obýváku taky pěkně cvičí, na dvoře taky pěkně cvičí… přivolání i s předsednutím má na jedničku s hvězdičkou, ale vylezeme za branku a … ty tvoje pamlsky si strč do zadele nebo si je sežer sama, protože pamlsek… jakýkoliv .. ten venek nepřekoná, není atraktivnější a ona di venku ani nic nevezme ani zadarmo… jskože jen tak, nemusíš nic dělat a tady máš kousek pečenýho kuřete, což je pro ní top.To že přijde resp. přiloudá se na zavolání, je jen proto, že ví, že jsem tvrdohlavá a že dokud nepřijde, tak že se dál nepůjde a že ví, že je přivázaná… jinak by mi na to hodila asi úplnej bobek. Kdyby nebyla, tak by si šla po svých… ne že by utekla, ale myslím, že na nějaký přivolání by se mi vyprdla, když by věděla, že na ní nemám absolutně žádnou páku… to snad jedině s elektrikou na krku. 

Vždycky si vzpomenu na mýho manžela, když bylo Gině asi 4 nebo 5 měsíců a on mi říká “ hele, neměla by už alespoň slyšet na jméno?” a já mu na to říkala.. “ ona na jméno slyší, ona na to jen se.re”

acher
acher (800 příspěvků) 09.06.2024, 11:49:21 xxx.xxx.222.196
Vahine:

Alánek je vyjímečný v mnoha ohledech 😀 mě se nejvíc líbí, jak bere kůzlátka jako svoje sourozence nebo prostě kámoše…je to milouš roztomilouš 😍, ale možná se od cizích pohladit nenechá? Bo jo? 🤔🧐


Vyjímečný,no,měly by to být typické vlastnosti čuvače,jen to lítání venku za vším,co se hne pro ně typické není a se žádným jsem v tomto směru neměla žádnou práci,jen Alan mně dal zabrat. Venku se  od některých lidí,pokud se s nimi bavím i já,pohladit nechá,od některých ne.Doma je to obdobné,pokud je tam s námi a je tam někdo cizí,kterého nikdy neviděl,je ostražitý,dává pozor,ale koho už viděl,tak se pohladit nechá.Akorád mu nesmí nic odnášet.Takže když si někdo přijede pro králíky,musíme ho zavřít.

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 09.06.2024, 12:05:55 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 09.06.2024, 11:49:21

No já se Alánkovi nedivím, že by se zlobil, když mu chce někdo odnášet před nosem jeho ušaté kamarády 😀 je to úžasňák 👍

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 09.06.2024, 23:09:30 xxx.xxx.62.63
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.06.2024, 11:48:39

Vždycky si vzpomenu na mýho manžela, když bylo Gině asi 4 nebo 5 měsíců a on mi říká “ hele, neměla by už alespoň slyšet na jméno?” a já mu na to říkala.. “ ona na jméno slyší, ona na to jen se.re”

🤣

Jo ale dneska jsem se tetelila blahem, kus dnešní procházky jsme šli po cyklostezce a po x procházkách, kdy jí pořád říkám, aby šla na kraj, tak dneska šlapala pořád nakraji a když šla na druhou stranu, tak já jen “no tak” a šla na správnou stranu. Celkem ani nevím, jak rozlišila trasu, tudy jezdí šílení cyklisti, musím být hodná a tady nejezdí, tady si to můžu šněrovat, jak mě napadne, ale rozlišila to správně. 

Muž tuhle sledoval video, jak naučit psa, aby netahal. Za což jsem ráda, když chodí Malina s ním, tak mi pak tahá jako kůň a já pak celou procházku prozastavuji, aby povolila.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 10.06.2024, 15:51:52 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 09.06.2024, 23:09:30

Já se psy pi cyklostezce chodím v létě často. Psi jsou učeni, aby chodili u kraje a Gina teda to povýšila na to, že musí jít po kraji vpravo. Takže jdeme a u pravého okraje je zábradlí, ale vlevo je pěkný místo, že psi můžou jít po trávě vedle stezky… tak Gina furt štrapádí na pravo, takže buď s ní na tu pravou stranu přejdu a nebo jí mudím nalevo držet pomalu násilím..

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 11.06.2024, 00:17:06 xxx.xxx.62.63
Sardullah:

Já se psy pi cyklostezce chodím v létě často. Psi jsou učeni, aby chodili u kraje a Gina teda to povýšila na to, že musí jít po kraji vpravo. Takže jdeme a u pravého okraje je zábradlí, ale vlevo je pěkný místo, že psi můžou jít po trávě vedle stezky… tak Gina furt štrapádí na pravo, takže buď s ní na tu pravou stranu přejdu a nebo jí mudím nalevo držet pomalu násilím..


Malina se specializuje na levou stranu. Chodíme vlevo a jak po ní chci druhou stranu, tak trochu kouká, chvíli tak jde, ale pak prý když už tak, raději vlevo.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 11.06.2024, 00:32:05 xxx.xxx.221.216
Trickyvoo:

Malina se specializuje na levou stranu. Chodíme vlevo a jak po ní chci druhou stranu, tak trochu kouká, chvíli tak jde, ale pak prý když už tak, raději vlevo.


U Giny je možná ta preference pravé strany daná tím, že pokud poveluju chůzi u nohy, tak jeden pes jde u levé a druhý u pravé a Ginina je právě ta pravá. Zvláštní je, že třeba v parku tyhle tendence nemá, tam jde po té straně, kterou aktuálně zvolím já…ale na cyklostezce na té pravé straně trvá…nevím proč…já na té cyklostezce nikdy nechodila striktně vpravo, vždycky preferuju tu stranu, kde lépe vidím do zatáčky nebo kde je víc vhodného prostoru k tomu, aby šli psi vedle cyklostezky, abychom prostě zabírali co nejméně místa….

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 11.06.2024, 12:43:36 xxx.xxx.33.125

Tak jsem si lebedila ze je klid a Diblík už moudří… no nechval dne před večerem. Běhala jsem v haďárně, dveře nastevřené abych slyšela co se děje vedle. Diblik usoudil že je opuštěn a za 5 minut stih sežrat balení balicího papíru (ten hnědý, hrubý) balení papírů do tiskárny, leták a jakýsi igelit buhví odčeho….. zmetek mrňavá🤣

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 11.06.2024, 12:54:23 xxx.xxx.221.216
Leithian:

Tak jsem si lebedila ze je klid a Diblík už moudří… no nechval dne před večerem. Běhala jsem v haďárně, dveře nastevřené abych slyšela co se děje vedle. Diblik usoudil že je opuštěn a za 5 minut stih sežrat balení balicího papíru (ten hnědý, hrubý) balení papírů do tiskárny, leták a jakýsi igelit buhví odčeho….. zmetek mrňavá🤣


On vám chtěl pomoci s úklidem..😇

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 11.06.2024, 13:15:18 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 11.06.2024, 12:43:36

Já se taky vždycky nechám nachytat 😀 
100x kolem štěnda projde kočka, Jack je v pohodě, hodnej, leží, kouše si hračku…

Po 101x projde kočka a Jack na ni skočí šipku, protože si chce najednou hrát…Takže je zase doma chudák na couračce pod dozorem. Kočka mu dala přes čumák ale jemu to je fuk. Lyarra (kočka) je ale taky pěknej provokatér. Chodí kolem něj schválně tam a zpátky a úplně na ní vidím jak čeká, aby mu mohla vynadat…


Stejně tak je hodnej a kouše si hezky hračku. Kočky spí na škrabadlech. Tak jdu na záchod, přijdu a rozškubané papírové utěrky po celé kuchyni. Nechápu, jak to mohl za tu minutu a půl stihnout 😀…

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 11.06.2024, 21:17:04 xxx.xxx.42.232
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 11.06.2024, 13:15:18

A pak sedí nad spouští, tlemí se na celé kolo a očekávaj pochvalu jak sou šikovný…. A když na ně člověk houkne tak ten náš se "ulízne" (stáhne uši k hlavě jak kdyby je neměl a natočí hlavičku do šikovného úhlu) a hodí pohled že Kocour ze Shreka hadr oproti tomu (vim kde se inspirovali. U jezevčajzů😁). 

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 12.06.2024, 03:02:32 xxx.xxx.62.63

Jo, u nás se říká,  “myslím, že Malina něco vyvádí….ale vyvádí to určitě moc roztomile”

Nicméně si myslím, že je nyní výrazně hodnější. Kolikrát jí někdo naservíruje příležitost k lumpárně a ona jí nevyužije 😄.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 12.06.2024, 08:34:51 xxx.xxx.221.216

No a pak to tak nějak vyroste a člověk si říká “ uf, tak to mám za sebou, už se nemusím bát, že pes něco rozkousá” a ten vzorňák, co už třeba půl roku neměl kázeňský přestupek tohoto typu rozkouše prodlužovák, který naštěstí nebyl v elektrice a ze zahradní hadice udělá 5 malejch.

Já teda zásadně nehudruju, tedy nikdy ne na vážno, protože Matýsek nasadí výraz  … u nás doma citujeme z Červeného trpaslíka…. “Jak se cítíš?”.. “ublíženě” a my nechceme, aby se Matýsek cítil ublíženě, takže ze mě vypadne tak max “Matý…” a Matýsek s tím svým usměvavým psím ksichtíkem hned přiběhne … no na toho se nedá zlobit a člověk dělá všechno, aby to zlatíčko nezarmoutil.

A teda já jsem zjistila, že mě to taky nedělá dobře na duši, když kvůlivá mě to naše usměvavý sluníčko zajde za mráček.

Jinak si povšimněte, že zde nezmiňuju Ginu… no na tu bych mohla hudrat jak chci a jí je to šumák… provinělý, ublížený výraz neměla nikdy…tak max se bude dívat na člověka tím svým pasteveckým způsobem… nelze odhadnout, co jí šrotuje v hlavince… soukromně si myslím, že to bude něco o zadeli.

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 13.06.2024, 08:38:20 xxx.xxx.213.118

Prosím, máte nějaký tip jak alespoň trochu zklidnit přestimulované štěně? 
Včera byl opravdu den “blbec”. Autobus měl zpoždění a byl horší provoz než normálně, takže jsme cestou z práce v autobuse byli mnohem déle + když jsme čekali na autobus, byl kolem větší šrumec. Když jsme teda  konečně vystoupili (o zastávku dřív, aby to “vychodil”), tak dostal na vodítku úplně amok a nebyla s ním absolutně řeč, prostě v hlavě temno, skákal, kousal do vodítka, do nohavic, snažil se běhat ze strany na stranu…Stáli jsme na místě asi 10 minut, než se aspoň trochu uklidnil a mohli jsme jít dál. 
Zkoušela jsem ho přesměrovat na sebe a dát pár lehkých cviků -  bez šance. Jít se nedalo, zvednout jsem ho nemohla (to jsem udělala jednou v tomhle jeho “módu” a mám dírku v nose 😀)…Je opravdu nejlepší prostě počkat? Potom jsem mu hodila do trávy pár pamlsků, když už trochu vnímal, že by ho to mělo jako uklidnit, ale našel je a začal trochu divočit znovu, jen to bylo už méně intenzivní…doma dostal najíst a šli jsme ještě rychle ven. To byl teda taky hodně roztěkaný. A doma vůbec nechtěl spinkat a byl protivný. Uklidnil se až večer.

Občas tu situaci neovlivním, vím, že je nejlepší tomu předcházet, ale někdy to prostě vyjde blbě.

Ještě teda napíšu, že po práci jsme si před čekáním na autobus hráli v parku s hračkou a něco málo jsme trénovali (přivolání na jméno, “pusť” na hračku, “přines” hračku)…je možné, že to mu taky přidalo do kotlíku a frustrace z autobusu a ruchu kolem to potom jen dokonala?

Doron
Doron (2368 příspěvků) 13.06.2024, 09:46:15 xxx.xxx.166.19

A jak byl pak doma protivný ?

Všichni moji psi měli občas takové říkám tomu “rapliky” ,kdy divovočili , lítali, kousali,vyhazovali, do vzduchu hračku, divoce zápasili  s uzlem, ukradli botu a  se  řídili se s ní zahradou, honili se spolu rychlostí světla. 

I jako dospělí to občas dělají .

Mně se zdá,  že Jack by potřeboval víc volnosti a míň cvičení, víc psího života a her (s kamarády),míň korekcí,  je to ještě dítě. Vy ho vychováváte, jak malého dalajlámu🙂), samý klid a cvičení. 🙂)

Vím, ono se teď říká, že nejdůležitější je zabavit hlavu, to je takové módní klišé. Ale tělíčko je taky důležitý. 

Nepošlete nějaký fotky, jak klučík roste? Strašně se mi líbí a trochu Vám ho závidím..😊

balu
balu (2034 příspěvků) 13.06.2024, 10:17:31 xxx.xxx.193.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.06.2024, 08:38:20

Máte úplně normální štěně. Tohle raplování dělá občas snad každé. Vyplatí se vydržet. Naše současná chodka byla taky často na zabití, ale všechno to přešlo. Chce to klid a trpělivost a neanalyzovat pořád štěně.

Tenurri
Tenurri (504 příspěvků) 13.06.2024, 10:19:05 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.06.2024, 09:46:15

Chápu, že to tak zní. Ale já sem většinou sdílím jen problémy, ne ty ostatní aspekty 😀.

Má tu pudlí kámošku, se kterou řádí. Hrajeme si a lítáme s hračkou, přetahujeme se, večer se mazlíme na křesle než usne a koukáme spolu na telku, na prochazkach objevujeme svět spolu a stále se učíme jeden od druhého. To, že tyhle divočiny dělá doma, venku se psí kámoškou, nebo semnou, kdyz si hrajeme je v pohodě. Ale na chodníku plném lidí, když jdeme z autobusu a na druhé straně je silnice už tak super není a potřebuju s ním dojít nějak rozumně jinam, kde ať si potom klidně běhá. Ale to nejde, tak stojíme ba místě než se zvládne uklidnit.

A protivný myslím tím to, že je prostě přetažený, doráží a pofňukává jako malé dítě. Což on je. Chňape a cvaká po všem v dosahu jeho hlavy třeba 😅. Vždycky to je po nějaké náročnější aktivitě - autobus, nebo když jsme museli jeden den projít kolem rušné silnice, protože jsem vybrala špatně cestu, když jsme s nim přijeli z návštěvy u rodiny, zavrčí po něm kolemjdoucí pes, kdy ho nechci pustit k cizím psům, nebo přeženeme prochazku - případně kombinace různých aspektů…a pak mu to právě vydrzi do te doby než si je schopny odpočinout. Je tam vidět ten rozdíl kdy přetažený je a už toho má plné kecky a kdy není a chce si jen hrát. 


Tady mate fotku ze včera 🙂.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.