Aktuálně: 4 061 inzerátů199 590 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

assil
assil (2124 příspěvků) 06.06.2024, 15:43:22 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 06.06.2024, 15:20:08

Já jsem mrazila věci v petce, pak jsem tu petku odřezala pryč a zůstal zmrzlý válec, který se mu nevešel do tlamy a nešel tudíž moc rozkousat, což ho rozčilovalo a teda bavilo.

Taky celkem byl kurzu kvákací míč, ze kterého padají granule a větrný mlým s tímtéž, ale stejně mám dojem, že nic nepřebije atraktivitu zakázaných věcí jako boty a spol a prostě se musí čekat, než z toho vyroste. 😀

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 06.06.2024, 16:37:00 xxx:xxx.6682:2d3d
Ivus:

Tohle je Vasil. Není to sice úplně štěně… Narodil se včera a dneska už se s ním foxterroři chtěli kamarádit… 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teda Vasil je překrásný, maminka taky, To je dánka?

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 06.06.2024, 16:46:31 xxx:xxx.27ae:dfa6

Tenurri - a zůstává někdy sám a nebo už z něho navždy bude pracovní pes?? Protože pokud si teď zvykne v práci, bude se v pozdějším věku hůř navykat na samotu. Nelze to střídat (i s tím, že si protáhnete polední pauzu a dojedete ho pořádně vyběhat) a nebo si ho přivézt do práce až později?? 

Ono to může v práci fungovat skvěle, ale pak se třeba najde jeden silný alergik a ze dne na den pes do práce nebude moci…  Vždy bych preferovala to, že pes samotu umí. A když ji umí, může se to různě kombinovat…

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 18:53:21 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 06.06.2024, 16:46:31

Zvládá v pohodě ty cca 2 - 3 hoďky (nejdéle to bylo asi 2h a 40 minut). I když je s námi v práci, tak stejně musíme občas do města, občas nakoupit, sem tam někam zajít, atd. Tady jde o to, že takového prcka nechceme nechávat za prve příliš dlouho samotného bez venčení a za druhé je pro nás horší varianta jet po 4h práce domů, věnovat se pejskovi a potom zase do zpět do práce. Časově bych potom končila bůhví kdy, aby mi vycházely hodiny. Sem tam to udělat můžeme, ale každý den úplně asi ne. Až bude starší, tak ho budeme chtít nechávat občas i doma po těch 8h, ale také ne každý den. Prostě uvidíme, jak to půjde. Já to teď i beru jako socializační plus, že ho taháme s sebou do práce. Musí jet autobusem, musí mít náhubek, potkává cestou docela dost lidí, v práci nové prostředí a tak. A kočky mají chvíli klid 😁.

Dnes v práci nebyl, přítel s ním byl doma a taky na cca 2 hodiny odešel. A i když doma jsme, tak nás taky nemá stále na očích, ale jo, to ví, že jsme vedle a že sám není. 

Edit: nebo myslíte, že pro 11 týdenní štěndo je cca 4,5h o samotě ok? Mně to zatím přijde hodně.

biaca
biaca (696 příspěvků) 06.06.2024, 19:14:19 xxx.xxx.47.71

A nechcete také pejska chvíli nechat nudit? Aby Vám pak nedělal problémy, když nebude mít co na práci. 

Tedy já osobně jsem také zastánce, že by zvíře mělo na chvíli zaměstnat mozek, ale přesto, když dělám nějaké činnosti, tak nechci aby mě kluci rušili - hrát si budeme poté. Prostě chvíli se musí zabavit sami nebo si v klidu lehnout a odpočívat. 

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 19:22:52 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 06.06.2024, 19:14:19

Nebojte, to on se občas nudí, nevěnuju se psovi 24/7. Ale zároveň si nemůžu dovolit aby v práci dělal bordel a je potřeba ho unavit nebo zabavit ještě předtím, aby potom mohl zase spát. Zatím nevydrží několik hodin v klidu a tichosti 😁. Spí přes den tak max 3 hodiny v kuse - spíš méně.
Doma, když si nemůžu dovolit ho neustále hlídat (např. vařím, nebo si chci na chvíli odpočinout), tak je v ohrádce kvůli kočkám a musí se tam zabavit sám.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 06.06.2024, 19:37:12 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 06.06.2024, 18:53:21

Hele já se možná pletu, ale přijde mi, že se v tom moc patláte, že to moc řešíte zprava .. zleva…

Já jsem ta poslední, co by vám vyčítala, že nechcete štěně nechávat dlouho samotné, na druhou stranu… měla jsem štěňata i v době, kdy jsem musela chodit do práce, kdy pracovali i děda s babi, takže je nešlo využít a tříměsíční štěndo už těch 5, 6 hodin muselo vydržet doma samo, než přišla děcka ze školy. Pokud to šlo, tak jsem se doma otočila o polední pauze, ale i tak to bylo po 4 hodinách samoty, ale to bylo spíše vyjímečně.
Jako jasně Gina, Jessi a Matěj to už absolvovat nemuseli, protože byl s nima nonstop syn, ale i tak jedou v určitém režimu… a jsou učeni na samotu a dopolední klídek.

Ono kolikrát to prostě my.. milující páníčci mamkotaťkové řešíme víc, než to ve finále řeší to štěně.

Jasně, někdo je páníček prvnička, tak to chce udělat vše správně … a to samozřejmě palec nahoru. Někdo sice prvnička není, ale když si pořizuje štěndo třeba po dvanácti letech, když mu odejde psí kámoš, tak vlastně taky skorem začíná od nuly.

Já měla v poměrně krátkém období dvou let tu výhodu..  nebo smůlu..  prostě se to tak sešlo, že jsem cca s ročními odstupy vychovávala 3 štěníky… no u Giny jsem řešila to a tamto, u Jessinky už jsem to jenom přizpůsobila a Mates? To už šlo automaticky…vlastně a i nevím jak…

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 19:50:13 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 06.06.2024, 19:37:12

Jo, to já určitě všechno moc řeším. Nejen se psem. Já prostě taková jsem i v běžném životě, v práci, atd 🙂. Snažím se být ve všem “co nejlepší v rámci možností” a občas je to dost náročný. Svoje selhání, nebo myšlenky, že jsem to mohla udělat lépe nesu docela blbě. U těch zvířat asi echt, jelikož na mně závisí další živá bytost. Na ostatní nekladu skoro žádné nároky, ale na sebe si nakládám teda dost 😁…možná i proto jsem teď tak strašně unavená. Nad vším moc přemýšlím, jak to udělat co nejlépe.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 06.06.2024, 19:57:47 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 06.06.2024, 19:50:13

😀… tak to vítejte v klubu, to jste na tom dost podobně jako já a vím, že to fakt není snadné… akorát jak stárnu, tak jsem se naučila z těch nároků na sebe slevovat…😉

Plaka
Plaka (460 příspěvků) 06.06.2024, 20:22:06 xxx:xxx.21f6:c2d4

Tenurri
Edit: nebo myslíte, že pro 11 týdenní štěndo je cca 4,5h o samotě ok? Mně to zatím přijde hodně.
Záleží na štěněti, povaze a jeho průtočnosti. Utahat prcka ranní procházkou, dát nažrat, pak rychle ještě šup na čůrání a hají dadý, usnulo to třeba i na ty 4 hodiny. Druhé štěně oka nezamhouřilo celý den, padlo doslova na rypec až ve večerních hodinách. A tak dále. Vy máte prcka chvíli (tři? týdny), 4,5 hodiny mi přijde hodně. Už jen kvůli nácviku čistoty, za mě je fajn nápad brát ho do práce a zároveň prokládat trénování samoty doma. Jak štěně povyroste, srovná se to. Podle toho, co píšete, nemá žádné šíleně kvílecí a destruktivní chování, prostě si jen občas fňukne, že je sám. Nebo už ani to nedělá. 

Máte hodné štěňátko, jdete na vše dobře a nebojte, ono si to sedne. 🙂 K těm hlodacím hračkám - štěně se nejvíc samože vyblbne při přetahování a řádění s druhým tvorem, ale na klidové nějaké to domácí žvýkání bych doporučila pro štěně s jehličkami třeba telecí nebo hovězí kopýtka, seženete přes net. Krásně se to dá něčím vyplnit a opakovaně zamrazit, štěně to rozhodně nemůže zhltnout.

Ivus
Ivus (144 příspěvků) 06.06.2024, 20:23:55 xxx.xxx.113.99

Tenurri, já teda nejsem expert, ale moje štěňata ty prasečí ouška kousají a milujou je I před výměnou zubů (to se u mladšího štěňáka děje zrovna teď). Dessynku to strašně baví, i by jí to dlouho vydrželo, jenomže když to pak někam odloží, tak jí to Chapo sežere. Mají rádi i ty tyčinky z buvolí kůže, ale ne zas tolik jako ty uši, ale pravda, že jim to vydrží mnohem déle. A teď, asi 14 dní zpátky úplně propadli žvýkání sušených kralicich kožešin (z jedny strany kozesina, z druhé prostě sušená kůže). Musela jsem jim dát každému jeho vlastní a oni je různě přenáší, žužlají, občas se o ně přetahují. Je to super, protože to vypadá z jedné strany jak plyšák a když kus užužlají a sežerou, tak je to vpohodě… 

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 21:03:28 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 06.06.2024, 20:22:06

On už právě vůbec nepláče, když ho necháváme samotného. Nebo se nám to alespoň posledních pár dnů nestalo. Chvíli sedí u dveří ohrádky a kouká a potom si jde něco hlodat, nebo si lehne na pelíšek a kouká z okna a potom usne. 
Spíš občas kňourá, když jsme doma, ale on by zrovna chtěl pozornost, když nemáme čas. Pokud vím, že je nakrmený, vyvenčený a že jsme se mu věnovali předtím, tak ho ignoruju. On toho za chvíli nechá a jde si hledat vlastní zábavu nebo si jde lehnout.

Jako jo. Myslím si, že máme fakt hodné štěndo. Přikládám to hodně i plemeni a chovateli.

Obrázek
Plaka
Plaka (460 příspěvků) 06.06.2024, 21:27:31 xxx:xxx.21f6:c2d4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 06.06.2024, 20:23:55

Prasečí uši můžou psa pěkně prohnat, jednak tukem a druhak po špatném skladování - toho si ani nevšimnete a nějaké plísničky v tom bují a pak vám psi blují jak o život. Taky se mi stalo, že se nenasytka požvýkané, změklé ucho snažila do sebe nasoukat a málem se udusila. To u kopýtek nehrozí. Jo a cokoliv z “buvolí kůže” bych okamžitě vypráskala bičem z domu, fujbleblink.

Tenurri
Ano, zlaté zlaté štěně. 🙂 Važte si toho, pokračujte dál našlápnutým směrem a průběžně informujte, prosím. Až zlatíčko začne přezubovat, těším se na extra zprávy. 😀

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 07.06.2024, 04:17:34 xxx.xxx.62.63
Plaka:

Prasečí uši můžou psa pěkně prohnat, jednak tukem a druhak po špatném skladování - toho si ani nevšimnete a nějaké plísničky v tom bují a pak vám psi blují jak o život. Taky se mi stalo, že se nenasytka požvýkané, změklé ucho snažila do sebe nasoukat a málem se udusila. To u kopýtek nehrozí. Jo a cokoliv z “buvolí kůže” bych okamžitě vypráskala bičem z domu, fujbleblink.

Tenurri
Ano, zlaté zlaté štěně. 🙂 Važte si toho, pokračujte dál našlápnutým směrem a průběžně informujte, prosím. Až zlatíčko začne přezubovat, těším se na extra zprávy. 😀


Malinu tyhle prasečí věci umí pěkně prohnat. To jí už skoro vůbec nekupuji, hlavně ty uši. 

assil
assil (2124 příspěvků) 07.06.2024, 09:00:29 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 07.06.2024, 04:17:34

Já kupuju králičí uši, u těch se mi ještě nestalo, že by byl nějaký problém. A nebo pařátky.

assil
assil (2124 příspěvků) 07.06.2024, 09:03:05 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 07.06.2024, 09:02:03

Bez srsti, se srstí jsem ani neviděla, to myslím ani u nás nevedou. A pařátky beru jen sušený, ne uzený.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.