Aktuálně: 4 061 inzerátů199 590 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 31.05.2024, 21:27:37 xxx:xxx.fa18:61e

zase platí - jak si to od prvního okamžiku v práci uděláte, takové to budete mít. A to se štěnětem i s kolegy. Držím palce, aby byla pohoda

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 31.05.2024, 22:29:28 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 31.05.2024, 21:27:37

Díky, já mám vždycky v hlavě ty nejhorší scénáře a nad vším moc přemýšlím😁. Snad to bude v pohodě 🙂. Přítel mě taky stále uklidňuje, ať se nestresuju předem.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 31.05.2024, 22:35:02 xxx.xxx.61.224
Vahine:

Doron, docela to ujde s nožkou, děkuju za optání. Co jsem doma, neměla jsem nic na bolest. Ujde to. Před 8 dny mi vyndali stehy a dali mi tentokráte celosádru až pod koleno, takže je noha o poznání těžší. Mám o ten odříznutý kloub kratší palec, tak snad to bude pak při chůzi ok, doufám.

Jinak předtím jsem měla takovovou polosádru, laicky řečeno, tak nebyla noha tak těžká. RTG bude až 19.6. a do té doby stále na nohu nešlapat, nezatěžovat. Jsem na ten snímek zvědavá, protože mě zlobilo cukání a takové automatické poctivé protahování nohy ze spaní 🙈 to mě vzbudí, tak to zastavím a pak ta,noha trochu bolavě pulzuje, tak se bojím, jestli to ty šroubky udrží, abych si s tím nehnula a nebo abych nenarušila tu mineralizaci při srůstání. To by jeden neřekl, co je v té sádře místa na pohyb!🤦‍♀️No a jednou jsem se ocitla doma na zemi, ale dobře to dopadlo, sádra trčela směrem ke stropu. 🙈🤦‍♀️

Tolik z bojiště 😀


Vahine, OT: Ale moc Ti přeji brzkou a bezbolestnou úzdravu!🍀

acher
acher (803 příspěvků) 01.06.2024, 10:15:27 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.05.2024, 22:33:45

Fikovnice psala jsem už výše,to je velký černý špic a chovatelka ho nabídla synovi,který už od ní má 13.letého bílého,ale jestli doplní rodinnou smečku není v mém rozhodnutí,ale mně se Goro moc líbí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 10:29:36 xxx.xxx.61.113
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 01.06.2024, 10:15:27

No je…prostě nádhernej!!!😘

Přímo boží!👍

A má mnou oblíbené bílé ponožtičky a bílou náprsenku, fakt k umuchlání!

acher
acher (803 příspěvků) 01.06.2024, 10:41:11 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.06.2024, 10:29:36

Jo ty ponožky se mně také líbí a moc by mě zajímalo,jestli mu nějaké zůstanou nebo jestli vylínají.Vnoučata by ho brala hned.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 11:26:11 xxx.xxx.61.113
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 01.06.2024, 10:41:11

Já bych řekla, že mu ponožtičky zůstanou. Měl takové i jeden z našich Fločků a můj prostřední kocour též.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 18:07:14 xxx.xxx.63.169
Fikovnice:

Ježkovy zraky, co Vy to máte za nádherného štěníka???🥰😍


Acher, vidím menší podobnost😄, ale někde jsem měla ještě lepší foto, zkusím pohledat…

Obrázek
Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 04.06.2024, 07:57:59 xxx.xxx.213.168

Tak dnes jsme druhý den v práci. Včera jsem tu musela být ještě o dvě hodiny déle, ale zvládl i těch 6 hodin. Dnes tu snad budeme opravdu jen 4 hoďky. Už jel i MHD a zná náhubek.

Naštěstí je přítel vedle v kanclu, takže ho kdyžtak může vzít ven i on, což včera přišlo vhod, jelikož jsem nestíhala. Vydrží spát tak cca 2 hoďky, pak musíme ven.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 14:44:40 xxx.xxx.213.168

Ještě se přidám s dotazem 🙂…
Co doporučujete pro 11 týdenního prcka na kousání/máte s tím zkušenost, že to štěně bavilo?

Na jednu stranu jsem opatrná a snažím se mu dávat vhodné věci…na druhou stranu stejně kouše kde co, když ho 5 vteřin nesleduju.

Mezi nejoblíbenější předměty ke kousání patří:

1. já a přítel (hlavně ruce, vlasy, uši, nos, vousy 😀 ) - nenecháváme ho to dělat, ale je to štěně, tak se o to furt snaží i když mu po čtyřicáté nacpeme do tlamičky hračku

2. koberec a vetbedky(zjistil, že se z vetbedky dají trhat chlupy =  strašná sranda), můj župan

3. kůra ze stromů/klacků

4. kočičí škrabadla, pěnové eva puzzle na podlahu, smeták 😀

5. psí podložka na čůrání (má ji v ohrádce, kde v noci spí jako pojistku, ale vydrží do rána a z podložky je většinou nasněženo - naštěstí to nežere 😀)

6. věci, co se dají sežrat - tady je problém s tím, co může takhle malé štěně

Můžu takovému prckovi koupit třeba himalájskou tyčinku, sušené přírodní pamlsky na kousání (uši, penisy, průdušnice,…), dát mu mrkev? Většinou se píše, že až po přezubení. Kousací hračky ho moc nezajímají (škube jen ty kočičí - už jsem tři musela vyhodit 😀)…syrovou kost do práce nevezmu (ani zatím žádnou nedostal) a klacky ho baví jen dokud z nich neoloupe kůru. Paroh je asi moc tvrdý (navíc příliš tvrdé věci ho moc nebaví). Občas dostane naplněný kong, ale to má tak na 5 minut (taktika “budu do toho packama mlátit tak dlouho dokud to všechno nevypadne” se mu zatím docela vyplatila) a ještě je to potom všude…karton rozškube taky za chvilku.

Tyto věci na kousání bude mít pod dohledem. Průjem zatím neměl z ničeho a to i venku sežral kde co (třeba 💩). Občas ho potřebuju v práci zabavit, když zrovna nechce spát a já i přítel musíme něco řešit na déle než 5 minut (ven o pauzách chodíme, snažím se s ním moc nedivočit, protože se pak blbě uklidňuje a dostává běhací amok, takže venku spíš zabavujeme hlavinku -  divočárny jsou až po práci 😀).

Máme: čerstvé klacky, plnící hračky, kartonové krabice/ruličky na naplnění pamlsky, plyšové a různé kousací hračky z různých materiálů

Občas mu dám čuchací kobereček nebo zabalím pamlsky do jeho deky/ručníku, ale on to má vždycky strašně rychle hotový 😀 a pak kouká že “a to je všechno ?”

Vy jste tu odchovali spoustu štěňat, tak určitě máte nějaké osvědčené tipy? 

efe
efe (1498 příspěvků) 06.06.2024, 15:02:48 xxx.xxx.199.5

Nevím, jestli to v práci půjde, ale baví je taky hodně PETky, protože dělají rámus. Když do ní ještě vhodíte pár granulek, na chvíli by ho to mohlo zabavit. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 06.06.2024, 15:03:51 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 06.06.2024, 14:44:40

Já teda neporadím, protože se štěndem v práci nemàm zkušenost, když to vezmu kolem a kolem, tak ve štěněcím věku moje psy a to bez rozdílu vždycky nejvíc bavily věci, co šly rozebrat na atomy… 

Takže hračky, co vydrží, je nikdy moc nebraly.. možná v nějaké prvotní fázi… jskože juchůů, ty jsi mi přinesla novou hračku, no tak ukaž, já jí rozeberu… po pár minutách, kdy hračka odolávala, ztratilo štěndo zájem.

Bohužel tohle se nedá na delší zabavení štěněte použít neboť spotřeba hraček je obrovská a doba zabavení pár minut.

Pořád ale v délce zabavení vedla morková kost… taková ta s těmi obřími klouby a nebo kosek kosti, ze které štěně vylíže morek a pak tam já máznu nějakou pastu, domácí paštiku… strčím do mrazáku a když to štěndo baví vylizovat, tak to tsky chvíli vydrží.

Hele nezkoušela jste juknout na nějaký hlavolamy nebo nějaké interaktivní hračky pro psy… jestli to teda existuje…

Myslím, že jste teď v takový blbý fázi, obo štěndo roste strašně rychle a za pár dní může být všechno jinak.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 15:13:07 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.06.2024, 15:02:48

Petku jsme zkoušeli, to ho vůbec nebere…vlastně ho nebaví ani pískací hračky 😀…

efe
efe (1498 příspěvků) 06.06.2024, 15:15:22 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 06.06.2024, 15:13:07

Lucky you! Páč to poslouchat pár minut v kuse je na Chocholouška. Ale seberte jim to, když jsou taaak ščastný! 😀

A co lízací podložky? Čmuchací koberečky?

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 06.06.2024, 15:20:08 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.06.2024, 15:15:22

lízací podložky i čuchací koberečky, hlavolamy, zabalené pamlsky do ručníků, hledání pamlsků po bytě a tak miluje. Jeden čuchací kobereček vlastní výroby mám dokonce trvale umístěn v práci, dostává do toho jednu porci…ale jak jsem psala, má to docela rychle hotové 😀. Přemýšlela jsem, že mu třeba zmrazím kong, že by ho to mohlo zabavit na dýl (a možná by zjistil, že se to má vylizovat a ne to házet po bytě 😀), nebo na tu lízací podložku zmrazit jogurt, to by taky mohlo chvíli vydržet…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.