Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 30.05.2024, 07:39:04 xxx.xxx.179.11
Doron:

Velmi elegantní!👍

Co Vaše nožka?


Doron, docela to ujde s nožkou, děkuju za optání. Co jsem doma, neměla jsem nic na bolest. Ujde to. Před 8 dny mi vyndali stehy a dali mi tentokráte celosádru až pod koleno, takže je noha o poznání těžší. Mám o ten odříznutý kloub kratší palec, tak snad to bude pak při chůzi ok, doufám.

Jinak předtím jsem měla takovovou polosádru, laicky řečeno, tak nebyla noha tak těžká. RTG bude až 19.6. a do té doby stále na nohu nešlapat, nezatěžovat. Jsem na ten snímek zvědavá, protože mě zlobilo cukání a takové automatické poctivé protahování nohy ze spaní 🙈 to mě vzbudí, tak to zastavím a pak ta,noha trochu bolavě pulzuje, tak se bojím, jestli to ty šroubky udrží, abych si s tím nehnula a nebo abych nenarušila tu mineralizaci při srůstání. To by jeden neřekl, co je v té sádře místa na pohyb!🤦‍♀️No a jednou jsem se ocitla doma na zemi, ale dobře to dopadlo, sádra trčela směrem ke stropu. 🙈🤦‍♀️

Tolik z bojiště 😀

Verun
Verun (993 příspěvků) 30.05.2024, 08:10:25 xxx.xxx.220.12

OT: Ta rampa si myslím je pro jezevčíky lepší, ono i hopsání ze schodů je páteři nepřítel…známá má teď jezevce po operaci plotýnky … má do postele  něco jako schůdky, oblečený to v zimě je, dostatek pohybu, tak by si člověk řekl svaly to udrží a stejně…

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 30.05.2024, 08:28:00 xxx.xxx.200.75
Verun:

OT: Ta rampa si myslím je pro jezevčíky lepší, ono i hopsání ze schodů je páteři nepřítel…známá má teď jezevce po operaci plotýnky … má do postele  něco jako schůdky, oblečený to v zimě je, dostatek pohybu, tak by si člověk řekl svaly to udrží a stejně…


Já v zimě neoblíkám, myslím že mají dost pohybu, 3x denně dlouhé lítací procházky různým terénem, po schodech do prvního patra a zase ven běhají xkrát denně. Musím zaťukat na něco co nehoří, za 45 let s jezevčíky ( vzorek 8 kousků) žádný se zádama nic neměl. Doufám že to štěstí budu mít pořád 🙂

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 30.05.2024, 12:55:25 xxx.xxx.110.133

Zdravím 🙂,

Tak hlásím, že dvě hoďky samoty denně zvládá dobře. Dnes nám přišla kennelka, tak trenujeme na psa kancelářského. V práci to mám domluvené. Dneska stačilo pár tréninkových chvilek, že je boudička strašně super a už tam hezky spinká, zatímco já sedím u počítače a “pracuju” 😁. V pohodě si tam kousal klacík a pak usnul.

Samotu budeme trénovat pořád postupně. V pondělí si ho zkusim vzít do práce i s boudičkou a uvidime jak to půjde. Je tam strašně hodnej, tak třeba mu to vydrží i v práci.

Chvíli tam tedy měli obavy, protože dva kolegové, co si tam parkrat vzali psa, tak je nechali na volno a pes všude běhal, všechno kousal a otravoval ostatní. Navíc jeden z nich i štěkal a vynucoval si pozornost. Ale ani jeden z kolegu se psem nepracuje, proste mají psa a tam to tak nějak končí 😅.

Obrázek
assil
assil (2124 příspěvků) 30.05.2024, 13:11:10 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 30.05.2024, 12:55:25

Dvě hoďky sám, takový prcek, to je úplně dokonalý, to bude časem v pohodě.

Doron
Doron (2369 příspěvků) 30.05.2024, 13:27:48 xxx.xxx.21.56
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.05.2024, 07:39:04

Ještě sádru? To je tedy složité hojení, ale hlavně, že Vás to nebolí !👍

Bělouš je asi rád, že jste spolu doma.☺️

Doron
Doron (2369 příspěvků) 30.05.2024, 13:38:26 xxx.xxx.21.56
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 30.05.2024, 12:55:25

Myslím, že to nebude problém, je to chytrý a vstřícný pejsek.🥰

Gučák se mnou chodil do práce od dvou měsíců , prostě jsem ho připlácla na pelíšek pod stůl a “ spinkej”. Musel se to naučit na první dobrou, jináč to nešlo. Jen občas rušil, poštěkáváním ze spaní a taky trochu prděl. 😅 A po třech hodinách vyžadoval pauzu na čůrání a hraní, jsem to tak zavedla a on to měl pak v hlavě na minutu přesně, tak pozor na to !

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 30.05.2024, 13:41:45 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 30.05.2024, 12:55:25

Ten Váš Jack je teda zlatíčko, když vydrží už teď 2 hoďky…no oproti adopťákovi čistý nepopsaný list, tak se s ním dobře pracuje. A krásná boudina 👍

Sarah01
Sarah01 (2183 příspěvků) 30.05.2024, 14:51:39 xxx.xxx.11.197
Doron:

Myslím, že to nebude problém, je to chytrý a vstřícný pejsek.🥰

Gučák se mnou chodil do práce od dvou měsíců , prostě jsem ho připlácla na pelíšek pod stůl a “ spinkej”. Musel se to naučit na první dobrou, jináč to nešlo. Jen občas rušil, poštěkáváním ze spaní a taky trochu prděl. 😅 A po třech hodinách vyžadoval pauzu na čůrání a hraní, jsem to tak zavedla a on to měl pak v hlavě na minutu přesně, tak pozor na to !


No, ono je to až s podivem, že ti psi mají v hlavě takový hodinky. Mně občas o víkendu probudí už v 5 ráno, že je jako čas jíst, a až jim řeknu, že ne, je víkend, ještě spinkáme, tak zase zalehnou a do 8 je klid.

Fiona.Praha (neregistrovaný) 30.05.2024, 18:12:23 xxx:xxx.b656:b4dd

Jejda, krásné štěndo. Co z něj vyroste?

acher
acher (803 příspěvků) 30.05.2024, 19:47:48 xxx.xxx.222.196

To je Goro 14ti denní velký černý špic.Narodil se jako jedináček  a paní chovatelka ho nabídla synovi,jestli ho nechce ,když má od ní už 13ti letého špice velkého bílého.No jestli se přestěhuje k naší smečce není v mém rozhodnutí.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 31.05.2024, 17:58:46 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.05.2024, 13:38:26

A jak dlouho jste měla se štěndem pracovní dobu, a jak to zvládal celkově?

Případně máte nějaké tipy, jak přežít pracovní dobu a zároveň i něco udělat ? 😁. Mám nachystaný čuchací kobereček, kam dostane krmení, případně nějaké hračky, kong, kam můžu návrat paštiku/jogurt a v práci máme i mrazák, takže se to dá zamrazit. Mám čerstvá polínka případně krabice kam můžu dát mlsky. Přemýšlím i nad např. Himalájskou tyčkou, nebo mrkví, ztvrdlým pečivem na hlodání. Protože sice ho můžu venčit a chvíli si s ním pohrát, ale zase ne hodinu v kuse. Příští týden budou ty 4h v pohodě. Ale další týden už nemám zkrácený úvazek (což si asi můžu kdyžtak domluvit).

Ale on je po venčení plný energie a všude by běhal a skákal i když jsme si venku hráli. Možná tedy režim, probuzení, venceni se hrou a potom uklidnění nějakým žvancem, co musí dolovat a pak by ideálně mohl zase spinkat 😅. Přítel pracuje ve stejné firmě, takže se kdyžtak můžeme i střídat, aby nám i nějak rozumně vycházely hodiny.

Doron
Doron (2369 příspěvků) 31.05.2024, 19:58:23 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 31.05.2024, 17:58:46

Já musela mít v práci klid, tak se to musel naučit opravdu  hned, prostě “ jdi na místo a  pak spinkej”  prostě jsem ho položila a pak si ho nevšímala, žádné hračky, žádná kousátka, to až o přestávce. Když se zvednul a šel sebou bouchnout jinam, nechala jsem ho, ale když  chtěl být aktivní, vrátila jsem ho na místo. Naučil se tvrdě spát a pochopil, že práce je místo, kde se nelumpačí a nedivočí.

V poledne jsme chodili ven, na větší procházku,  Ráno jsme šli kus pěšky a pak jezdili do práce MHD, to ho docela unavilo, všechny ty podněty a ruch, teprve po práci jsme měli legraci.☺️ 

Blbý bylo, když mi ho v práci někdo vzbudil, protože to pak chtěl čůrat mimo plán .

Během týdne z něj byl úplný profík, vůbec nerušil, o přestávce chtěl svojí hračku, o polední přestávce se vždycky stavoval v pekárně, kde se na vlastní pěst seznámil s prodavačkami a dostával tam zdarma škvarkovou placku.☺️

Těch osm , devět hodin jsem ho udržovala v takovém spíš klidovém režimu ani žádné moc živé hry jsme neprovozovali .

I teď, když pracuju doma, Gučák zalehne na svoje místo a pracuje se mnou, nedá si to vzít.

Vůbec nepochybuju, že se to Váš kluk naučí brzy,  je šikovný.

Řekla bych, že největší problém budou spolupracovníci, protože roztomilouše budou chtít pořád mazlit a hrát si s ním a člověk je nechce urazit že jo…

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 31.05.2024, 21:15:51 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 31.05.2024, 19:58:23

Jack je sice strašně chytrej a šikovnej, ale občas ho berou všichni čerti, odpočívat nechce, a kouše a hrabe do všeho kolem😅…tak jsem trochu zvědavá, jestli ho to bude chytat i v práci, ale to zjistím až v pondělí 😁. Třeba to bude dobrý, jak to bude úplně jiné prostředí. MHD budeme taky jezdit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.