Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 26.05.2024, 13:38:29 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 26.05.2024, 12:45:02

No tak to už máte doma psí ženskou 😉…nemáme to my ženský jednuduché…hormony sem, hormony tam…

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 27.05.2024, 07:28:26 xxx.xxx.80.223

Dobré ráno 🙂. 
Tak jsem dnes ráno odešla vyzvednout alzabox spolu s přítelem, co šel do práce a teda asi prvních 10 minut vyváděl, ale teď spinká a už je to nějakých cca 40 minutek co je doma sám. Kamera je fakt super věc. 
Dostal Konga s trochou jogurtu a zabalenou krabici s pár piškotama…

Za chvíli budu doma. Zítra zkusím třeba zase hodinu až hodinu a půl. 

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 27.05.2024, 07:50:11 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 27.05.2024, 07:28:26

Dobré ráno, jak se projevovalo to vyvádění? Osobně bych nezvyšovala ten čas samoty tak moc. Musí si být jistý, že se vrátíte a když mu to hned o tolik navýšíte, více ho znejistíte a mohla byste tím podpořit naopak ty negativní projevy samoty. Prodlužovala bych o něco pomaleji, pokud je prostor….co na to ostatní tady? 

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 27.05.2024, 08:01:15 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 27.05.2024, 07:50:11

Kňučel, běhal po ohrádce, opíral se o ohrádku, potom si šel lehnout na pelíšek, protože asi zjistil, že mu dělat bordel nepomůže. Upřímně jsem to čekala asi horší. Ve výsledku to bylo nějakých cca 50 minut, ještě jsem pak seděla na lavičce. Když jsem přišla tak byl takovej rozespalej, nevítáli jsme se, jen jsem ho pozdravila, šla jsem si odložit věci a pustila jsem ho z ohrádky.

Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 27.05.2024, 08:43:55 xxx:xxx.c4a9:fde

krabici s piškotky rozebral?? 

Myslím, že to zvládnul v pohodě (a vy jste to taky zvládla) . To půjde - je mladičký a tvárný. Jak si to nastavíte, takové to budete mít.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 27.05.2024, 08:45:41 xxx:xxx.c4a9:fde
Vahine:

Dobré ráno, jak se projevovalo to vyvádění? Osobně bych nezvyšovala ten čas samoty tak moc. Musí si být jistý, že se vrátíte a když mu to hned o tolik navýšíte, více ho znejistíte a mohla byste tím podpořit naopak ty negativní projevy samoty. Prodlužovala bych o něco pomaleji, pokud je prostor….co na to ostatní tady? 


u už rozjeté separačky starších psů pomalu, ale u tvárného malého štěněte bych to moc neřešila - naopak, co nejrychleji ho naučila, že pár hodin prostě bude občas sám.

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 27.05.2024, 08:58:17 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.05.2024, 08:43:55

Nerozebral, asi to na něj bylo moc těžké. Věnoval se jen tomu Kongu, do krabice hrabal packou dle kamery sem tam ji okousával ze stran a pak začal jančit a nakonec šel spát. Příště ji nechám otevřenou a zmuchlám do ní nějaké papíry a rozházím tam mlsky.

Přišlo mi, že by právě zvládl i déle, ale nechtěla jsem to hned první den přepálit. 

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 27.05.2024, 09:45:26 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 27.05.2024, 09:28:20

Kočky jsou v klidu. Když je v klidu i štěně, tak se od něj klidně rozvalí na zemi na cca metr a neřeší ho. Jejich režim zase moc ovlivněn není. Štěněte si taky nevšímáme 24/7, občas se musí zabavit sám a něco si hlodá. V noci u nás spí kočky na posteli jako vždy. 
Teď tady všichni spí a já si tu čtu. Štěně pochopilo že si teď hrát nebudeme a ze je teď klid, tak tu taky spinká.

U Lyarry mám pocit, že si občas chválně jde sednout k němu aby ho mohla peskovat 😅… místo aby si šla někam v klidu sednout vejš. Ona je taková trochu ředitelka, ale bezdůvodně zlá na něj taky není. Prostě mu jen ukazuje že “nelez sem” ale ve stresu tu nikdo není. Když je Jack hodný, tak ho i nechá aby ji očuchal.

Když jsme si dovezli Willyho tak s náma Lyarra 14 dnů nemluvila a byla pěkně protivná. Trvalo nějaký tři týdny, než jsme mohli kočky v klidu pustit k sobě. Teď je v klidu po pár dnech. Jen má občas tendence drzé štěňátko vychovávat. Je vidět, že chápe, že to není kočka a že je to mládě. Čekala jsem, že k němu bude ze začátku tak ostrá jako na Willyho.

A teda snažím se si koček všímat, když to jde. Na druhou stranu mám kočičí brambory. Člověk z nich moc aktivity nedostane ani normálně 😅. 

Teď šel Willy kolem a pohodička.

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 27.05.2024, 12:31:40 xxx.xxx.189.104
Vahine:

Dobré ráno, jak se projevovalo to vyvádění? Osobně bych nezvyšovala ten čas samoty tak moc. Musí si být jistý, že se vrátíte a když mu to hned o tolik navýšíte, více ho znejistíte a mohla byste tím podpořit naopak ty negativní projevy samoty. Prodlužovala bych o něco pomaleji, pokud je prostor….co na to ostatní tady? 


Já si myslím, že zrovna u tohodle štěnítka jde jen o nějaké prvotní reakci v řádu pár minut, kdy zjistí, že je samo a dle toho, co psala Tenurri, jak se pesan choval následně, tak si myslím, že jestli odejde na hodinku nebo na dvě, tak to štěndo nebude řešit. Navíc je sledováno kamerou…takže vše lze přizpůsobit aktuální situaci.

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 27.05.2024, 12:35:33 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 27.05.2024, 09:45:26

No já když to tak od vás čtu, tak mi přijde, že veškeré starosti byly předčasné….že než půjdete do práce, tak to budete mít zmáklý a že štěndo to zvládne doma a pokud si ho budete chtít brát do práce, tak si myslím, že během 1-2 dnů taky pochopí, co se po něm žádá…je to klučík šikovná.👍

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 27.05.2024, 12:43:05 xxx:xxx.ff0a:2eba
Tenurri:

Nerozebral, asi to na něj bylo moc těžké. Věnoval se jen tomu Kongu, do krabice hrabal packou dle kamery sem tam ji okousával ze stran a pak začal jančit a nakonec šel spát. Příště ji nechám otevřenou a zmuchlám do ní nějaké papíry a rozházím tam mlsky.

Přišlo mi, že by právě zvládl i déle, ale nechtěla jsem to hned první den přepálit. 


tu krabici musí znát, musí se těšit - naučte ho hledat v ní dobrůtky… a posléze z toho udělejte výjimečnou situaci, na kterou je třeba se těšit. Pak si možná v zápalu boje se škatulí ani nevšimne, že už je sám… a že se někdo loučil…

Tenurri
Tenurri (506 příspěvků) 27.05.2024, 13:38:29 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.05.2024, 12:43:05

Díky, to mě nenapadlo. Myslela jsem si, že to bude automaticky škubat a hledat dobroty 🙂

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 27.05.2024, 16:15:29 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

u už rozjeté separačky starších psů pomalu, ale u tvárného malého štěněte bych to moc neřešila - naopak, co nejrychleji ho naučila, že pár hodin prostě bude občas sám.


No to máte pravdu.👍 Štěňátko je takový nepopsaný list. Však štěňátek, co Vám prošlo rukama, těch jste měla už hodně a já zažila štěndo jen jedno jediné. 

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 27.05.2024, 17:07:48 xxx.xxx.189.104
Aluška:

Mirďovo děti byly u fotografa 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je děs…takový fotky roztomilý…to první co člověka napadne, když to vidí je “Nemám já kapacity ještě na jednoho…dva …tři…jezepčíky??” 😍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.