Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 04.02.2024, 11:11:17 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.02.2024, 20:18:29

Je to tak týden, co jsem si říkala, že bych ráda viděla foto Yody, když byl štěník…díky.🙂 Nemáte prosím někde po ruce foto s óbr medvědem? To bylo snad pár dní potom, co jste Yodu dovezli? A hlavně, bylo to na iF, tak je to nenávratně fuč…..

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 04.02.2024, 11:26:53 xxx:xxx.ff0a:2eba
Vahine:

Je to tak týden, co jsem si říkala, že bych ráda viděla foto Yody, když byl štěník…díky.🙂 Nemáte prosím někde po ruce foto s óbr medvědem? To bylo snad pár dní potom, co jste Yodu dovezli? A hlavně, bylo to na iF, tak je to nenávratně fuč…..


Medvěd je zde… a porovnání se mnou, jak to vyrostlo…

zkusím fotku s medvědem… jestli mi ho vnučka půjčí - za chvíli dorazí “Trpajzlíci” na celý týden - to se Yoda nevyspí…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 04.02.2024, 11:59:53 xxx:xxx.ff0a:2eba
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.02.2024, 11:57:30

Mno.. nevím nevím…

ale už je to velkokapacitní mop, ten bych ždímat nechtěla 😄  Je krásný, i když v dnešním deštivo bahenním počasí jsem ráda za skoronaháče

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 04.02.2024, 12:00:17 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.02.2024, 11:26:53

Moc děkuji….nádherné! Neříkejte, že jste ho přes ventilek krapet nepřifoukla 😜😁 tak pěkný týden!!!👍

Doron
Doron (2341 příspěvků) 04.02.2024, 12:10:09 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.02.2024, 11:26:53

Jj, chtělo by to současnou fotku s medvědem 🙂!

Jináč máte pravdu, Fram je hodně nepraktický, ve slušné domáctnosti by asi bydlet nemohl.😅 Pořád čekáme na tu úžasnou samočistící kozí srst.🤣

Navíc běhají pořád na zahradu a zpátky.🙈 Padesátkrát denně.😞

Ph (neregistrovaný) 04.02.2024, 12:11:05 xxx:xxx.d6f:e159

krasne porovnani 👍 mladici rostou do krasy.

jen fakt, vzhledem k aktualnimu pocasi - zlati “nahaci” ted. 

Pri predstave psa velikosti Yody v chlupech Frama jsem se uprimne vydesila 😂

Doron
Doron (2341 příspěvků) 04.02.2024, 12:23:13 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 04.02.2024, 12:11:05

Tak on už to není takový rozdíl, on Framík takových sedmdesát v kohoutku taky mít bude .

Ale zase nelíná, tím se trochu utěšuji

😂

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 04.02.2024, 12:28:51 xxx:xxx.ff0a:2eba
Doron:

Tak on už to není takový rozdíl, on Framík takových sedmdesát v kohoutku taky mít bude .

Ale zase nelíná, tím se trochu utěšuji

😂


on má Yoda 86 cm měřeno oficiálním metrem neoficiálně… (nechala jsem si ho změřit na bonitaci, i když my jsme nebonitovali) a asi i delší krk než Fram… Prostě ten hřbet vysoko nad deskou jídelního stolu je prostě rozdíl od “normálně” velkých psů…  A když si vzpomenu na Nighta… tak ten byl ještě o kus větší

Verun
Verun (976 příspěvků) 04.02.2024, 12:36:03 xxx.xxx.220.12

Psiska jsou to pěkná, ale já vím že i kdybych je moc moc taky jednou chtěla mít, tak mi to můj vnitřní “hygienický” autista nedovolí. To není proti nikomu, každý máme úchylku a u mě se s věkem stupňuje (děkuju mami😈),  úklid a  možné zdroje nečistot. Doga by se ještě dala otřít, osprchovat tlapky, ale pití (ne že bulík pije lépe, potopa v celé kuchyni) a slinty, majitelé mají můj respekt💪. Velkej mop leda do garáže🤭, a to by mi bylo líto…

Doron
Doron (2341 příspěvků) 04.02.2024, 12:40:44 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.02.2024, 12:28:51

Ono je šestnáct centimetrů velký rozdíl to je jasný, ale z hlediska toho nepořádku je to už trochu jedno, tak jsem to myslela..

U Yody se mi moc líbí, jak je na svoji velikost pohyblivý a obratný. Alespoň na fotkách tak vypadá .

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 04.02.2024, 13:07:23 xxx:xxx.ff0a:2eba
Verun:

Psiska jsou to pěkná, ale já vím že i kdybych je moc moc taky jednou chtěla mít, tak mi to můj vnitřní “hygienický” autista nedovolí. To není proti nikomu, každý máme úchylku a u mě se s věkem stupňuje (děkuju mami😈),  úklid a  možné zdroje nečistot. Doga by se ještě dala otřít, osprchovat tlapky, ale pití (ne že bulík pije lépe, potopa v celé kuchyni) a slinty, majitelé mají můj respekt💪. Velkej mop leda do garáže🤭, a to by mi bylo líto…


pití problém není - má plastový kyblík, hladina je max v půlce - tudíž nic necáká kolem. Navíc doma pije jen v nouzi nejvyšší - tj. je zamrzlá “leknínová limonáda”. Jinak vždy na zahradě. Po jídle otírám flusy automaticky (pokládám misku a beru do ruky hadr)… 

Ano - do tlap se vejde tuna bahna. Když se oklepe nečekaně a je zrovna oflusaný - umí hodit flus daleko a vysoko. Holt máme předsíň a některé hodně “používané” zdi natřené omyvatelným nátěrem (myslím primalex fortissimo) a jde to. Ale v klidu doma neslintá (pokud babička nedonese mísu teplých koblih). Horší jsou procházky v létě - pak takový průchod centrem turisticky profláklých míst lze jen s ručníčkem v ruce. Mám různé fotky “dámy” v šatech s dogou… a vždy v ruce mám ručník flusník 😄

Verun
Verun (976 příspěvků) 04.02.2024, 13:14:51 xxx.xxx.220.12
Xerxova:

pití problém není - má plastový kyblík, hladina je max v půlce - tudíž nic necáká kolem. Navíc doma pije jen v nouzi nejvyšší - tj. je zamrzlá “leknínová limonáda”. Jinak vždy na zahradě. Po jídle otírám flusy automaticky (pokládám misku a beru do ruky hadr)… 

Ano - do tlap se vejde tuna bahna. Když se oklepe nečekaně a je zrovna oflusaný - umí hodit flus daleko a vysoko. Holt máme předsíň a některé hodně “používané” zdi natřené omyvatelným nátěrem (myslím primalex fortissimo) a jde to. Ale v klidu doma neslintá (pokud babička nedonese mísu teplých koblih). Horší jsou procházky v létě - pak takový průchod centrem turisticky profláklých míst lze jen s ručníčkem v ruce. Mám různé fotky “dámy” v šatech s dogou… a vždy v ruce mám ručník flusník 😄


Známí dogu právě měli,  flusy jsem zažila a vím o nich vše 😄 i na vlastní kůži. ….

píšu respekt👍

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 04.02.2024, 13:19:43 xxx:xxx.ff0a:2eba
Verun:

Známí dogu právě měli,  flusy jsem zažila a vím o nich vše 😄 i na vlastní kůži. ….

píšu respekt👍


už poslední reakce - neb to není o štěnítku. Množství flusů je velmi individuální. A není to jen o mohutnosti hlavy a velikosti pysků. Největší flusák byl Night - a měl na samce jemnou hlavu. Yoda je proti němu skoro úplný neflusák.

přihodím slíbenou medvědí fotku - foceno před chvilkou

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1409 příspěvků) 04.02.2024, 13:39:49 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 04.02.2024, 13:19:43

No já zrovna včera říkala, že to nechápu…Jack i teď Matěj mají pyskáčky větší než holky než Sára a než Gina…ta vlastně nemá vůbec žádný “převisy”, ale když u mě sedí a čeká až dostane soustíčko, tak to jí ty sliny tečou proudem…ne teda u všech pochutin, ale není to neobvyklé….a Sára byla to samý v bledě modrém…prostě kluci byli furt jak ze škatulky a holky neustále poslintané náprseky, které si pak ještě z vlastní iniciativy nějak užužlaj…😴

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.02.2024, 14:39:09 xxx.xxx.60.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.02.2024, 13:39:49

Hele, ale to samý Elsa! Furt doslintanou nebo nějakým jídlem slepenou náprsenku. Ale tak u ní to je i tím, že má jinou srst než kluci.

eena
eena (181 příspěvků) 06.02.2024, 09:48:51 xxx.xxx.231.241

Ja neviem čím to je, ale z môjho mini pozorovania rôznych druhov psov, ktorí obývali moju domácnosť - akosi vôbec neplatí úmera - krátkosrstí menej chlpov - práve naopak by som povedala (ono tie dlhšie chlpy sa mi lepšie upratujú a aj psov častejšie človek češe), krátka srsť - menej blata - tiež by som netvrdila - na tej dlhej to lepšie drží a odvelením na miesto a počkaním až to opadne mám blato len na danom mieste - krátkosrstí sa mi oklepávali už v chodbe a prskance aj na strope boli. No a slintanie - doga je teda ozaj jasný favorit (bernardýna som bohužiaľ nemala, aj keď od mala chcela) ale slintali všetci - hlavne keď pozorovali prípravu jedla. Vodu rozcákavali všetci - najviac labrador. Proste kto chce mať psa musí sa zmieriť s tým, domácnosť napriek všetkej snahe nikdy nebude ako zo žurnálu. 

Plaka
Plaka (457 příspěvků) 06.02.2024, 18:24:21 xxx:xxx.1987:cd34

Xerxová
Z těhle rostoucích fotek by byl nádhernej kalendář (nejen) pro milovníky dog. 🙂

Já po dnešní návštěvě veteriny a očkování hlásím aktuální pruhaté údaje netvora ve věku cca 4 měsíců:
Váha: 17 kg !!!!! (rotvice 33 kg, takže sprateček váží už víc než půlku feny, za měsíc teď přibral 4 kg)
Výška: nezměřeno přesně, ale zhruba 42-3 v kohoutku
Zuby: náčelník Nateklá dásně, řezáky prohozený, stoličky se klubou, kouše mě do krve
Nohy: stále podivné, lítá, nepajdá (klepu na vše)
Povaha: tvrdá, paličatá, samostatná, nebojím se říct vzteklá, když si něco umane, zároveň velký závislák, přátelský a vstřícný k lidem (bacha na vlasy, náušnice, brýle), velmi vysoké teritoriální a hlídací vlohy…

Drobné porovnání z mázlých fotek - po příjezdu a minulý týden.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.