Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Doron
Doron (2341 příspěvků) 29.12.2023, 11:07:26 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 23.12.2023, 18:29:56

Ten je úžasnej 🥰

Já tam ty křivý nožky ani nevidím, asi na to nemám oko .

A je skvělý, jak si čubinou rozumí, splněný sen bych řekla !

Nemá v sobě něco z fily, ten mrňous ?

Krásný nový rok vám všem vinšuju !🙋🌷

Plaka
Plaka (457 příspěvků) 29.12.2023, 20:59:41 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 27.12.2023, 22:51:38

Jak vypadá co? 🙃Jsem dorasovaná, předevčírem jsem si sloupla strup z nosu, zásah jehličkovým špičákem při vynášení štěněte na čůrání. Ruce nekomentuju. Záda moje, chtěla bych Librelu si šlehnout. Vořech je démon, absolutně miloušký tvorešek se žížalkuje v noci pod/nad peřinou, jak to procitne a uvede se v činnost, jede jak tank. Pejsvídek nevypadá, že by měl pohybové problémy. Možná má přední nožky trošku křivé, vichřice hlas podoba, ale nepajdá to, zdatně to již požírá skelety a (ťukám!), nedusí se to při žrádle hltáním, i když to neznal.
Co mě překvapuje, je jeho povaha, to je fakt mix “vysněnej”. Total nezávislák, ale jako totál. Co v něm je za plemena můžu jen odhadovat, cíťa a tvrďák, zároveň blázen štěně (který musím opravdu notně korigovat). Když někde jdeme na vycházku, hra na schovku nehrozí, má mě daleko u zadnice, protože tohle si musím osondit, prozkoumat, prdím na tě. Ve městě je jak urvanej ze řetězu, “čaaauuuu lidííí”, chce se cicmat a asi by odešel s každým. Chvílemi si připadám nepotřebná, dá mi ještě hodně práce se k té pruhaté dušičce dobrat, aby mě začal vnímat, jak já si představuju.
Doma? Takhle sledovaná jsem nebyla ani od rtw, kteří tedy se  mnou i na wc chodili. On je extrém. Ale pro fenu rtw to je splněný sen, ta celá pookřála, nechá se od něj rasit, zároveň mu dobře určuje hranice, je radost se na ně dívat, jak se rubají. 
Věřím, že tenhle popis pruhatýho vořecha řadu lidí potěší, aspoň vy máte doma normální štěně, že, Dájo, Doron, Xerxová atd. 😀 
 

Trickyvoo
Trickyvoo (502 příspěvků) 29.12.2023, 22:05:22 xxx:xxx.11e2:3ea2
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.12.2023, 20:59:41

Asi jste popsala Malinu jako štěně 😄.  Byla to s ní práce a pořád je, ale zas mě bavilo, že jsem musela hledat nové cesty aa způsoby, abych docílila, aby byla na příjmu. 

Verun
Verun (976 příspěvků) 29.12.2023, 23:11:38 xxx.xxx.220.12

Já takto jednou nechala večer erdelu za panelákem(taky mě měla na salámku) , pak jsem jí honem běžela sledovala z mezipatra aby se neztratila…asi to platilo, při vyndavání klíčů byla už příště  v pozoru. 🤭já vím , nevyžádaná rada. 

Plaka
Plaka (457 příspěvků) 29.12.2023, 23:35:06 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 29.12.2023, 23:11:38

Verun, já erdelíky měla a i chovala. Neměly (feny) mě na salámku, přivolání super, pokud nešlo o zvěř v otevřeném poli. Situace, kterou popisujete, jste udělala s 2 až 3měsíčním štěnětem?


Tenhle tvor je jinej, kompilát xy povah různých plemen, pro mě opravdu překvapení a nechci psát výzva. Spíš jsem zvědavá, jak si sedneme časem, zítra to budou tři týdny, co tu je. Zatím mi přišlo, že pro něj bylo přirozenější komunikovat s fenou, chápal ji na první dobrou, když ho po dvou dnech nechtěla sežrat. 
Teď se učí chápat lidi, povely, intonaci, pochvaly, je toho hodně na jedno pruhatý tělíčko. Ale já jsem divná, nepíšu zde stížnosti. Pejsek kouše stále, loužičky dělá venku (když má plnej měchýřek, mňouká, nekecám! a když se mu chce kadit, je zlej ve výrazu hlasu při hře, asi jak ho to tlačí 🙂 ) no a já si tu jen sepisuju tak nějak zážitky.  

Trickivoo
Jop, už jsem si na vás s Malinou párkrát vzpomněla, na vaše začátky. Příjem se někdy těžko získává, když je jeden z přijímačů na VKV a jinej má jiný frekvence, naprosto chápu. 🙂 

Doron
Doron (2341 příspěvků) 30.12.2023, 00:26:42 xxx.xxx.162.126

Jj, to je moc zajímavý, co píšete .

Já třeba nikdy neměla psa, co by mě nenásledoval .  Ať už to byli štěníci, nebo psi z útulku, nebo ti, co k nám prostě přisli . Ale bylo to i kritérium, podle kterýho jsem si je vybírala, a tak jsem tuhle “dovednost” vlastně nikdy nemusela budovat.

Víte o mimísovi něco z jeho předchozího života? 

Byl v útulku sám nebo se svojí mámou? Budovali vazbu na člověka ? Střídali se ošetřovatelé nebo měl jednoho svého ?

Znáte teorií attachmentu ? Bylo to vymyšlený pro lidi, ale pro psy to platí taky.. Koukněte na netu, jestli neznáte.., je to fakt dobrý.,😊

A jak se vlastně jmenuje, ten náš milášek ? 🥰

Daja
Daja (469 příspěvků) 30.12.2023, 05:25:45 xxx.xxx.121.44
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.12.2023, 20:59:41

Doma? Takhle sledovaná jsem nebyla ani od rtw, kteří tedy se  mnou i na wc chodili. On je extrém. Ale pro fenu rtw to je splněný sen, ta celá pookřála, nechá se od něj rasit, zároveň mu dobře určuje hranice, je radost se na ně dívat, jak se rubají. 

Věřím, že tenhle popis pruhatýho vořecha řadu lidí potěší, aspoň vy máte doma normální štěně, že, Dájo, Doron, Xerxová atd.

Je to je tak krásný popis 🙏 psího Mimi🤣.

To co popisujete nahoře, tak to prozatím neznám, ale asi i proto že mám pídí 3kg černou šmouhu, ale odstavec doma tak v tom se vidíme. A taky to jak žere🤫 říkám, že je žíravina. Výhoda není vybíravý, ale zase hlídat venku. Asi až přijedeme do města bude nutný náhubek páč to je střela,  já ráda když jsou psy na volno. Prozatím i venku jsem pro něho středobod.🙏

Dája

Verun
Verun (976 příspěvků) 30.12.2023, 11:21:03 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.12.2023, 23:35:06

jasně že byla “časem”  poslušná, mám mnou milující , hodné, poslušné psy, a dokonce i u zvěře, se mohu pochlubit (stalo se maximálně jednou za 10 let😄  se nechala strhnout smečkou ), na houby se mnou chodila na volno , dlouhé procházky s kamarádkou i bez na volno, ano  3 měsíce jí byly určitě, prostě nechtěla domu, někde se asi začuchala, hm tak jo, čau a šla jsem. Bylo to při večerním venčení, nikde nikdo, aby mohla s někým odejít a.t.d. když už zjistila, že nejsem, zavolala jsem na ní aby neztratila směr…

OT, bulina taky přepínala ton hlasu při hře se psy(z klasického vrčení se to přeplo na chrčovrčení, očka se jí více zúžila, ale ne z důvodu stolice, ale emočního vyladění, už se začínala “přetáčet”.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 30.12.2023, 11:42:54 xxx.xxx.162.126

Včera jsem vzala na celé odpoledne Framíka samotného ven, držel se mě chůdě jako klíště, úplně jiný než když je s klukama .

Mám docela problém, protože jsem ho vůbec nenaučila samotě.🙈 Strašně jsem to zanedbala.

Vždycky jsem ho nechávala doma alespoň s jedním ze psů, Doronka má radši, je to taková jeho máma, ale i s Gučou je v klidu.

Jenže já bych to teď potřebovala rozdělit tak, že vezmu dva starší a pak jeho samotného, abych s ním mohla trochu cvičit . No, a Framík by tím pádem musel vydržet dvě hodinky sám doma a zvládnout situaci, že celá smečka odchází bez něj . 

Nenapadá vás jak to řešit ? Mě zatím napadlo pořídit kotec, kde by byl v bezpečí a nemusela bych se bát, že třeba vyrazí okno a nějak si ublíží.

Nebo dát starší dva na den na hlídání a učit ho to samotnýho.. Ale tam je prostě ten problém, že taky hodně vázanej na psy ..

Verun
Verun (976 příspěvků) 30.12.2023, 12:01:48 xxx.xxx.220.12

Co třeba nejdříve vzít mladýho, pořádně ho utahat, dát dom a odejí na začátek se staršíma jen na 10/15 minut, prodlužovat, nebo aby byl po té procházce s někým popřípadě  ze začátku doma, ale ten si ho nebude v podstatě všímat, půjde do jiné místnosti(nedělat  mu zábavu) a jen pošle psa na místo odpočívat. Nebo s ním budete doma po procházce vy a pošlete pryč smečku s rodinným příslušníkem(dáte jí na zahradu, máte? ) a psa si doma budete menežovat na místo vy, aby se naučil odpočívat, když není nikdo doma. u klece a kotce se může naučit kousat mříže…z oken jsem měla v paneláku taky strach-3patro, 

Xerxova
Xerxova (974 příspěvků) 30.12.2023, 12:03:43 xxx:xxx.ff0a:2eba
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.12.2023, 11:42:54

asi bych zkusila čas samoty natahovat postupně, ne dvě hodiny naráz. A určitě nejprve “individuál” s mladíkem - a až po návratu unaveného jinocha bych vzala ty dva starší.

Já nikdy smečku neměla, takže spíš jen poznámky k jinému druhu samoty… ale ono to souvisí. Když potřebujeme vypadnout s vnoučaty bez psa (běžky, bazén…), tak nejprve odejde manžel s dětmi - a jedou třeba pro benzín, nebo jen pomalu přejedou od garáže (zadní ulička) na hlavní ulici k brance - stačí opravdu pár minutek. A já jim se psem zamávám… po chvilce položím na pelech pár piškotů (od prvního dne doma signál, že odcházím bez něj) a jdu. Pes je zvyklý, že odcházím - a tento “postupný” odchod neřeší. Yoda je menší závislák, než byl Night… ten už dnes toto “divadlo” nepotřebuje. Stačí ty piškoty na pelechu…

Pokud máte možnost, nenechte psa (když už je problém - u štěňat naopak nechávám unavené štěně hned samotné) zpočátku samotného, nechte tam zcela nevšímající si psa “chůvu” - odrostlejší vnouče, kamarádku - prostě někoho, kdo si ho vůbec nebude všímat, naopak nebude na psa vůbec reagovat (čte si, čučí do mobilu) - klidně v jiné místnosti. Je tam jen jako pojistka pro případné neúnosné smutnění a nebezpečné reakce…

Doron
Doron (2341 příspěvků) 30.12.2023, 13:07:26 xxx.xxx.162.126

To je dobrý nápad, nechat doma nějakého dohližitele. Udělat takový rituál, unavit, nakrmit a spát . A mít tam někoho, kdo mu připomene, že má opravdu odpočívat a ne nakukovat z okna, případně mlátit packou do dveří . A mohla bych nejdřív starší vyšoupnout na zahradu, zamknout a Frama v klidu “ uložit”. On odpočívat umí.

My to máme naopak než Plaka, doma je nezávislý, jde si obejít sám velkou zahradu, chvíli hlídá, dokonce chodí spát o patro níž, ke vchodovým dveřím . Když jdou kluci na vycházku bez něj a já zůstávám doma, nevadí mu to, když jde se mnou sám, je nadšený, ale po návratu se běží rychle pomazlit s Doroušem a uctivě pozdravit Gučku .

Problém je, když jdu se psy já a oni se začnou tak natěšeně hemžit. Největší vycházkové šílenství se mi podařilo odbourat, ale pořád tam to vzrušení je, smečka se chystá a on nechce bejt zapomenutej . 😞

Moc děkuju za nápady, tak asi už mám plán 👍

Rezzzy
Rezzzy (409 příspěvků) 08.01.2024, 09:31:11 xxx.xxx.15.85

Tak má Messi pubertu, pokouší se čůrat se zvednutou nohou, neumí to, buď si poch.ije přední packu nebo břicho. Zavolá i nezná, takže zase musím vytáhnout stopovačku a na vodítku tahá jak magor, má teda pěknou sílu, takže venčení je jenom na mě, dcera ho nemůže dát ani vyčůrat. 

Taky  jsem s ním byla na veterině, doktorka, že dá níž stůl a já ho dám nahoru, než jsem se vzpamatovala, drahoušek vyskočil a už tam stál, nechal si ostříhat drápky a dolů už jsem ho snesla, už má drobek 27kg. 

Jinak je úžasný, až na pažravost, je to neskutečná popelnice 

Plaka
Plaka (457 příspěvků) 09.01.2024, 17:44:49 xxx:xxx.6316:d297

Poslušně hlásím, že pruhatý exemplář za 4 týdny přibral téměř 5 kg, dnešní váha na cca 3 měsícíh věku je necelých 13 kg, přitom je to štíhlouš. Ničím nepráškuju, denně skelet v krmné dávce dělá zatím dobrou službu - nožky byly na veterině dneska shledány takto: “Na jeho věk, váhu a výšku to nevypadá špatně, buďte ale ve střehu.” Kouše jako sviňa, paličatý to je jako blázen, soustředit se to dovede na pár vteřin. Fotky nemám. S rotvicí tvoří slušnej gang, je jim spolu báááječně.
Konec hlášení. 🙂

Doron
Doron (2341 příspěvků) 09.01.2024, 17:54:22 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 09.01.2024, 17:44:49

Tak to vypadá, že bude mít takových čtyřicet kilíček v dospělosti 🙂 !

Plaka
Plaka (457 příspěvků) 09.01.2024, 18:00:35 xxx:xxx.6316:d297

No pěkně děkuju. 😀 Uvidíme, za měsíc další kombi očko, tak zvážíme. Jinak mě už nebaví xy lidem vysvětlovat, že to je opravdu vořech, že to není plemeno. Tak jsem začala říkat, že je to uruguayský cimarron, je mu trošku podobný. Lidé jen ááchnou a jsou spokojení. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.