Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 04:54:52 xxx.xxx.63.9
lesnizinka:

Bych medu sežrala flašku na posezení, páč je to sladké a co je sladké, od toho se neodtrhnu😜

No jo, ale co ti teda lapí na těch hlasivkách, když zánět to není?😲 A našli ti stafylokoka a zánět to není? Vždyť to jde proti sobě!? Já vím, že stafylokoka máme taky všichni, tak jako zvířata ty giardiee, problém je jen, když se to přemnoží. Pak je ti ale tato info(že ho máš) tak nějak k ho.nu😏


CRP (a Leu) je k tomu, aby odhalilo systémový zánět. A ten snad chválabohu nemám. Prostě mi sedí zánět v krku a v močáku.

Pokud bych měla vysoké CRP, rozhodně bych si nezahrávala a ATB bez diskuzí nasadila. 

Stafylokoky bývají oportunní - napadají oslabené a imunokompromitované, což v souvislosti s lapáliemi v práci jsem oslabená víc než dost. Vlastně bych se spíš divila, kdybych teď nemocná nebyla… 😟😔

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 04:58:52 xxx.xxx.63.9
Buggyra:

Jano, koukejte si vzít ta ATB, co vám předepsal Mirek! Ale už. Vankomycin i.v. nedostanete, stafylokoka a streptokoka máte, a budete šaškovat. Oni vám ten V. stejně nedají, dokud nevyzkoušíte ta nespecifická. Tak do toho.

Jestli nefunguje med, můžete zkusit česnek a cibuli. Taková ta cibule naložená do medu se používá, ale tak ji naložte do octa, to už je jedno. Pažitka, porek, slepičí vývar, hele, užíváte vůbec vit. D? Měla byste. Já teď kvůli darování krve zobu železo, cítím se jak superman, můžete taky zkusit, ale jestli máte hajsavé trávení, tak raději ne. Ono se to taky vstřebává někde za žaludkem, páč je to potažené, tak pokud budete brát ta ATB, tak to s tím neriskujte.

Jo a sežeňte si jedlové jehličí. Taky můžete borové, ale jedle je zaručená. Čerstvé jehličí rozkňafat a nechat s vodou na radiátoru odpařovat. Můžete i inhalovat. To je spolehlivá čistička vzduchu. Ještě líp dát si pár větviček do vázy, ale to by asi ocenily hlavně kočky. Pěkně byste si měla to jehličí připravit na noc na spaní. A SPĚTE  v noci! Ne, že budete krákorat nějaké přednášky, opravovat písemky, připravovat materiály a podobné šaškárny. V noci se má spát.

Ostatní: jo, tak já si koupím obyč ocet a taky ho šoupnu tuhle tamhle, to by mohlo být fajn. Já ho přestala kupovat jakože budu držet zdravý živ. styl a koupila jsem jablečný, ale ten stojí jako by v něm byly zlatý šupiny nebo co, tak ten se mi fakt do myčky lít nechce 😀 Proto jsem se ptala…

Že jsem nekecala a jedlý kaštan je ještě plný listí. Teď už aspoň žlutýho po těch mrazech. A kamarádky třešeň, ta taky jaksi zapomněla, že je zima. A mohla by mít ve svym věku už rozum (ta třešeň)…

Obrázek Obrázek

“…krákorat nějaké přednášky…”

😂👍

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 05:03:28 xxx.xxx.63.9
lesnizinka:

Už jsem to psala a toto mi to Bobi potvrzuje: tu kyčel a spol, máš od páteře. Jsem si jistá, že většina zánětů močáku je od páteře, ne-li všechny. Potvrdilo se to jak u mě, tak u mé sestřenky. Obě jsme na to trpěly, já tedy jen cca dva roky, ona 15let! Mě srovnal záda ,,léčitel", ona porodila a od té doby jsme ani jedna zánět močáku neměly. Dostaneš od doktorky ATB(za těch 30let si nevzpomenu, jak se jmenujou) samozřejmě ti to přejde, ale za mě to není řešení, ne dlouhodobé, mě se to vrátilo za měsíc zpátky. Investovala bych peníze do nějakého dobrého fyzioterapeuta, všude je nějaký ,,vyhlášený", na kterého jsou od lidí dobré recenze. Kol Olomouce určitě nějaký bude, poptej se, projeď NET. Krom peněz tě to tedy bude stát i nějaké pravidelné cviky, co ti ,,předepíše". Mamka cvičí už ne tak poctivě, ale ruka už ji nikdy nebolí (celá ruka, mrtvěla jí a pak strašně bolela tak, že plakala bolestí, i přes růžové pilule) 


Raduš, prosím Tě, jak souvisí pomnožení baktérií v moči s “hnutou” páteří??😲

Buggyra
Buggyra 28.11.2023, 07:13:41 xxx.xxx.198.226

Ježiš já jak byla zblblá z toho octa, pardon, tu cibuli samozřejmě do cukru 🙂

Vlastně… nejste diabetik? Pak teda do stevie. Nebo nějakého toho umělého gnusu.

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 07:51:18 xxx.xxx.94.205
Fikovnice:

Raduš, prosím Tě, jak souvisí pomnožení baktérií v moči s “hnutou” páteří??😲


Ač absolutně nevěřící, na toto bych ti měla odpovědět: ,,to ví jen pánbů" Prostě je to záhada, ale jak se říká, že všechno je od páteře, u nás se to potvrdilo 100%. Něco, co s tím zdánlivě nesouvisí a přesto to tak je. Myslím, že o fungování těla naše medicína jakože ví hodně, ve skutečnosti ví prd. Léčí jen důsledky, nehledá příčiny. Nejsem fanda různých léčitelů, vlastně jim to ani moc nevěřím, ale v tomto mají pravdu. 

Bobca
Bobca 28.11.2023, 10:52:55 xxx.xxx.20.192

Tak mám ten Biseptol po 12 hodinách..byla tam krev v moči..v pátek znovu na kontrolu..Toť vše😊😇

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 11:01:02 xxx.xxx.94.205

Dneska jsem pro změnu zmokla. 2st+ pršel drobný, hustý. Zateplené legíny už jsem měla, ani nepotřebovala😉 Ale jo, na nohy to bylo dobré, na tělo jsem vynechala rolák, stačilo to, nefučí. Ráno mě trochu vylekala Gučajzníková. Tedy už večer, protože když je venku, přijde spinkat domů jak rozsvítímeo půlnoci po baráku. Včera nepřišla. Říkala jsem si, že potvora určitě přijde mokrá, zablácená do ložnice a zasviní a zamáčí mi postel. Nic😲 Když jsem ji nenašla ani kolem baráku, už jsem znervozněla dost😟 Vletěla jsem do garáže celá nervní, jak jsem šla na okruh a baba si leží v bedýnce u topení, kde mají fleecovou deku. Ještě, že tak🙂 Domů přišla až zase zároveň se mnou. Přemýšlím, že vlezu na ta okna taky🙄 když už je máte všechny čisté😜👍

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 11:11:41 xxx.xxx.94.205

Ve čtvrtek musíme na pohřeb😢 Umřela, nechci psát kamarádka, ty nemám, tak třeba známá, kterou jsme měli s Tomem rádi. Je to jeho spolužačka, její starší ségra zase chodila se mnou, fajn holky. Zdravotní sestřička. Měla tu muže vedle z vesnice, rozvedli se, udělala si nějakou nástavbu, školu a začala jezdit jako ošetřovatelka do Rakouska. Našla si muže v Brně a teď tam žila. Mezitím měla rakovinu spodku, už je to hodně let, tehdy nám to řekla, ale pak OK, mysleli jsme, že to je dobré, na věky, že je to pryč. Bohužel se jí to vrátilo, což jsme nevěděli, prý nikdo. Měli velké trable s covidem, maminka to nepřežila, taťkovi uřezali nohu. Myslím, že to byla příčina, že se jí to někam vrátilo. Kam, co se stalo nevíme, možná se dozvíme na pohřbu, který má tady. Jsem z toho špatná, naštvaná, zase umře někdo, kdo je kvalitní, dobrý člověk, pro společnost potřebný😢 a ti zmetci, co by nikomu nechyběli, chodí dál po světě😕

efe
efe 28.11.2023, 11:16:47 xxx.xxx.199.5

Na močák vřele doporučuji dračí krev. Letos na začátku léta jsem měla poprvé v životě zánět močáku, přeléčený ATB (šílený bolesti). Pak se mi to (ze stresu) vrátilo někdy před měsícem, ne takový průběh, na ATB to nebylo, ale bylo to velmi nepříjemné. Pořád jsem zobala ty různý brusinkový tablety z lékáren, uročaje a doplňky a pořád nic. Tak jsem si nasadila dračí krev a do dvou dnů bylo po problému. 

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 17:17:51 xxx.xxx.94.205

Že: ozvu se, až dojedu…Šmarjá, kde zakufrovala ta Bobina, nebo co jí to dala za dryák, že vytuhnula do večera?!?😲 Pořád načumuju a baba nikde…😜

Bobca
Bobca 28.11.2023, 19:26:18 xxx.xxx.20.192

ozvala jsem se 10,52-těsně před tebou..říkám,ať se vracíš🙂Dryják jíst nebudu,jak jsem si přečetla leták,noha přestala bolet😎👌

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 19:46:16 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 28.11.2023, 19:26:18

To mě normoš sejří toto, že se to neukáže. Ne, mě prostě nenapadne se vracet, mě myšlenové pochody letí dopředu, dokonce zjišťuju, že už ani psát nestačím, co myslím😜 Pak to po sobě přečtu a zjistím, že polovinu věty jsem si jen myslela, ale nanapsala😛 Není to nějaký druh demence doktorky? 

Co teda nebudeš Bobi brát, ten biseptol snad ano?? Já jsem právě vždycky čůrala úplně krev👎 Vím, že to byla děs a hrůza, i když na tu bolest už si nevzpomínám, jenže být s tím ve fabrice u mašin, bylo šílené. Nemohla jsem ale pořád marodit👎

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 19:53:35 xxx.xxx.63.9
efe:

Na močák vřele doporučuji dračí krev. Letos na začátku léta jsem měla poprvé v životě zánět močáku, přeléčený ATB (šílený bolesti). Pak se mi to (ze stresu) vrátilo někdy před měsícem, ne takový průběh, na ATB to nebylo, ale bylo to velmi nepříjemné. Pořád jsem zobala ty různý brusinkový tablety z lékáren, uročaje a doplňky a pořád nic. Tak jsem si nasadila dračí krev a do dvou dnů bylo po problému. 


Efe, fakt doporučuješ?? Já mám k tomu všemu Leu v moč. sedimentu a vykultivovali významné množství baktérií. Dysurii (pálení, řezání) ale nemám…

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 19:57:47 xxx.xxx.63.9
lesnizinka:

Ač absolutně nevěřící, na toto bych ti měla odpovědět: ,,to ví jen pánbů" Prostě je to záhada, ale jak se říká, že všechno je od páteře, u nás se to potvrdilo 100%. Něco, co s tím zdánlivě nesouvisí a přesto to tak je. Myslím, že o fungování těla naše medicína jakože ví hodně, ve skutečnosti ví prd. Léčí jen důsledky, nehledá příčiny. Nejsem fanda různých léčitelů, vlastně jim to ani moc nevěřím, ale v tomto mají pravdu. 


Tak ono to trochu komplikovaně jde…mám na mysli vysvětlit a dát do souvislosti.

Při kořenovém dráždění (bohužel také mám), tj. při výhřezech LS ploten (nebo při spinální stenóze (také ji vlastním!🙄) atp.) toto může způsobovat hyperaktivní m.m. (tzv. OAB). No a lítat cvrknout třeba každých 20min sebou nese i větší riziko ascendentní kontaminace/infekce (neboli nákazy “zezdola nahoru”😀).

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 20:01:29 xxx.xxx.63.9
Bobca:

ozvala jsem se 10,52-těsně před tebou..říkám,ať se vracíš🙂Dryják jíst nebudu,jak jsem si přečetla leták,noha přestala bolet😎👌


Bobčo, mám předepsané jiné ATB. Jen pro jistotu připomínám - u Biseptolu se nesmí kyselé, dokonce třeba i džusy nejsou doporučovány. Na druhou stranu ona je tato interakce známa a popisována mnoho desítek let a v těch úplně posledních letech jsem na nějakém kongresu už slyšela názor, že toto doporučení je už tak nějak překonané. Přesto já bych při Biseptolové léčbě se prostě kyselého vyvarovala…

Jinak koukám, že teda nějak kopírujeme své aktuální zdravotní trable…🙃

lesnizinka
lesnizinka 28.11.2023, 20:10:36 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.11.2023, 19:57:47

Tož nevím, čemu se nakonec divíš, když si to zdůvodníš sama…že to je možné😉

Fikovnice
Fikovnice 28.11.2023, 20:13:23 xxx.xxx.63.9
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 28.11.2023, 20:10:36

Víš co mi dalo práce to vymyslet??🤣😂

Ne, typické to fakt není…mám na mysli koincidenci zánětu močáku a nějakého “páteřového problému”. Ale skoro vždy se najde výjimka potvrzující pravidlo, že jo… 😉

Canka
Canka 28.11.2023, 20:54:40 xxx.xxx.212.178

Ahojda děvčata,

Tak hlásím,že osypání už je skoro všechno pryč a já už trošku vypadám jako normální člověk🙂

Včera u nás postupně celé odpoledne sněžilo..za normálních okolností by mi to udělalo radost,ale ne,když jsem potřebovala uklidit balík sena sakra…bylo mokro,klouzalo to..sníh se mi nabaloval na balík,když jsem ho kutálela..no nervy jsem měla na pochodu,padlo několik sprostých slov..mokrá jsem byla…no balík jsem na konec uklidila v relativně dobrém čase,ale byla jsem úplně mokrá…

Sněžilo i přes celou noc a ráno už bylo docela dost sněhu…cesta do práce veselá,protože silnice nebyli protažené…a protože celý den mrzlo,tak sníh vydržel…Berťas z toho měl radost a lítal v tom sněhu jak pometlo,byla to fakt sranda..a kupodivu i slepice byli takový veselý a rozčepířený,když běhali v tom sněhu😀 

Bobca
Bobca 29.11.2023, 06:56:55 xxx.xxx.20.192

Biseptol beru 2-0-2 po 12 hodinách..Já si o něho vlastně řekla,bo mi tenkrát brzo pomohl..Mám si zbytek schovat(brát 4-5dní),kdyby mě to popadlo někdy zas o víkendu,tak pro začátek..

No a lítat cvrknout třeba každých 20min….

kdyby 20 minut😲pomalu 20vteřin..Když jsem bydlela u mámy,WC bylo přes celý barák..Min 15 metrů,přes 4 místnosti..Došla jsem,lehla a šla znovu-kapičkovat.ukrutná bolest😟Tak jsem si vzala lavor k posteli a cvrnk-a bylo to úplně červené..Přetrpěla jsem to do rána.  Doktor mi napsal Biseptol a neschopenku..Dělala jsem tenkrát na “pumpince”(rozuměj benzínová pumpa😊)..U vedoucí jsem se nehodila ani na hnůj,že jsem šla marodit..Nevím,jak bych tam asi mohla u pultu fungovat..Po 3 dnech,když to polevilo,jsem musela jít do práce..Byla strašně neuznalá,ve všem..ale “boží mlýny”v tomto případě zafungovaly..nepřeju nikomu nic zlého,ale…

Ty nemoci se mě drží,že jsem oslabená-dozvuky Covidu(dr mi řekla,že to postupně vymizí,že je to ještě brzo)..Je fakt,že si nekoupím zbla zeleniny ani ovoce..Beru jen 500 C-čko se šípky..Do půllitráku si dělám místo té naší bazénové vody šumivý hořčík,někdy i to céčko-vím,není to dobré často používat,ale ten čuračaj se mi někdy už ekluje..🤮..I ostatní-nejsem moc čajová..

Jani,kyselé naštěstí nemám potřebu jíst,ale dík,a že to neříkají v lékárně??

Beru Solifenacin na únik..(žeby nové téma)😎I tam je v příbalovém letáku napsaný zánět močových cest..Poprvé,když jsem to začala.do týdne jsem ho chytla..(možná náhoda)vysadila jsem to..Jenže se to horšilo,tak jsem to začla v srpnu znovu brát..a můžu říct,že za ty 4 měsíce mám klid..Akorát si myslím,že se někdy nevyprázdním celá.musím sedět dýl a čurám i na 3x..a dost .Ráno to mám v plánu někdy změřit😂..ani nočník by mi nestačil🤭


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.