Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 26.11.2023, 15:05:31 xxx.xxx.60.24
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.11.2023, 11:18:15

Rady, děkuju!

Jenže: Mně se z medu navaluje, jako doopravdy. Včera mi zas v lékárně “vnutili” další přípravky, i něco s hyaluronátem. Už mám doma celou lékárnu. Je to už strašně otravné, navíc jsem pořád unavená, potím se, smrkám… Ale jak jsem psala, to prodloužení nemoci může být i tím úděsným stresem v práci… 😢

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 26.11.2023, 15:07:53 xxx.xxx.60.24
lesnizinka:

Ježíš néé, Jana bere ATB, já myslela podpůrně, prý ho dožáže likvidovat a taky na imunitu, kterou má, no a teď teprve bude mít v ři…👎


Popravdě, já s ATB stále nezačala… Mám od Mirka azithromycin…ale jak jsem psala, bakt. jsou vůči všem ATB rezistentní. Citlivý vyšel jen vankomycin i.v.

Asi teda ten azithromycin užívat začnu, ale je to taková slepá zkouška, co by kdyby…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.11.2023, 16:33:11 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.11.2023, 15:07:53

Navaluje z medu?😲 Tak to jsem fakt ještě neslyšela😛 No pamatovala jsem, že jsi psala, žes někde dostala ATB, tak jsem myslela, že bereš. No koukám, že jsi podobný expert jak já😉

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 26.11.2023, 16:52:21 xxx.xxx.60.24
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.11.2023, 16:33:11

No, já prostě med nemám vůbec ráda. Snášela jsem jej jen v čaji, ale dostat do sebe lžičku medu - to nee.

Možná je to tím, že mi jej kdysi pradávni nutili naši a vypěstovali ve mně averzi.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 26.11.2023, 16:54:28 xxx.xxx.60.24
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.11.2023, 16:33:11

Víš, jak známo, já trpím na těžké septické stavy.

Ale tentokrát jsem krom vitamínů nasadila Isoprinosine, a chválabohu zatím ta nemoc sedí “jen” na hlasivkách, v krku (a částečně teda v průduškách). CRP bylo OK, zatím žádné horečky…tak se mi prostě pořád do těch ATB nějak nechce, navíc, když by to fakt nebylo cílené.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.11.2023, 17:35:35 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.11.2023, 16:54:28

Bych medu sežrala flašku na posezení, páč je to sladké a co je sladké, od toho se neodtrhnu😜

No jo, ale co ti teda lapí na těch hlasivkách, když zánět to není?😲 A našli ti stafylokoka a zánět to není? Vždyť to jde proti sobě!? Já vím, že stafylokoka máme taky všichni, tak jako zvířata ty giardiee, problém je jen, když se to přemnoží. Pak je ti ale tato info(že ho máš) tak nějak k ho.nu😏

Canka
Canka (377 příspěvků) 26.11.2023, 22:46:10 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Jani já ale psala myslím,že jsem prášek měla..dokonce 4 průběžně..Zodac…přestalo to svědit,to ano..ale neustupovalo to..naštěstí dnes už velký posun..krém zabral…je to tento:

https://www.drmax.cz/uriage-pruriced-gel-100ml

Fakt se mi ulevilo a už mizí i to osypání..tak doufám,že ještě tak den dva a už bude klid..každopádně vyprala jsem v menší dávce,asi poloviční a uvidíme,co to udělá….ale spodní prádlo už v tom asi radši prát nebudu..

Dneska jsme s malou poničkou vyrazili na procházku a já se musela strašně smát..šli jsme po takové jedné cestě dole pod vesnicí,kde normálně moc lidí nechodí..sem tam nějaký pejskař…no a v dálce vidím paní s vodítkem..a pak jsem uslyšela štěkot a paní hystericky volala Bořku neeee,ke mě😂A na nás se řítil štěkající yorkshírek😂Ale dostalo mě,když k nám ,,Bořek,, doběhl a měl ještě kolem krku takový ten drsný obojek z ostny a koženou vestičku😂Paní mi vysvětlila,že je to pes jejího syna a on ho stylizuje do tohohle drsnýho stylu,že jí to taky přijde vtipný,ale nic s tím nenadělá😂  

A odpoledne jsem se vrhla na umytí oken..nechtělo se mi..fakt hodně amse mi nechtělo..ale ty okna už byli opravdu úplně černý…samozřejmě všichni 3 kočičáci doma ni aktivně pomáhali😂Bála jsem se,aby Čikitka nechtěla skočit z okna nebo něco,když bylo otevřený,ale byla hodňoučká a seděla vždy jen na kraji parapetu.. 

Bertík na mě byl dneska naštvaný…protože jsem mu sebrala uloveného ptáčka a pustila ho…tak trucoval..říkám mu,koukej chytat myši a ne ptáčky…no tvářil se na mě dneska už jen nasraně😂 

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 27.11.2023, 07:09:05 xxx.xxx.198.226

Jano, koukejte si vzít ta ATB, co vám předepsal Mirek! Ale už. Vankomycin i.v. nedostanete, stafylokoka a streptokoka máte, a budete šaškovat. Oni vám ten V. stejně nedají, dokud nevyzkoušíte ta nespecifická. Tak do toho.

Jestli nefunguje med, můžete zkusit česnek a cibuli. Taková ta cibule naložená do medu se používá, ale tak ji naložte do octa, to už je jedno. Pažitka, porek, slepičí vývar, hele, užíváte vůbec vit. D? Měla byste. Já teď kvůli darování krve zobu železo, cítím se jak superman, můžete taky zkusit, ale jestli máte hajsavé trávení, tak raději ne. Ono se to taky vstřebává někde za žaludkem, páč je to potažené, tak pokud budete brát ta ATB, tak to s tím neriskujte.

Jo a sežeňte si jedlové jehličí. Taky můžete borové, ale jedle je zaručená. Čerstvé jehličí rozkňafat a nechat s vodou na radiátoru odpařovat. Můžete i inhalovat. To je spolehlivá čistička vzduchu. Ještě líp dát si pár větviček do vázy, ale to by asi ocenily hlavně kočky. Pěkně byste si měla to jehličí připravit na noc na spaní. A SPĚTE  v noci! Ne, že budete krákorat nějaké přednášky, opravovat písemky, připravovat materiály a podobné šaškárny. V noci se má spát.

Ostatní: jo, tak já si koupím obyč ocet a taky ho šoupnu tuhle tamhle, to by mohlo být fajn. Já ho přestala kupovat jakože budu držet zdravý živ. styl a koupila jsem jablečný, ale ten stojí jako by v něm byly zlatý šupiny nebo co, tak ten se mi fakt do myčky lít nechce 😀 Proto jsem se ptala…

Že jsem nekecala a jedlý kaštan je ještě plný listí. Teď už aspoň žlutýho po těch mrazech. A kamarádky třešeň, ta taky jaksi zapomněla, že je zima. A mohla by mít ve svym věku už rozum (ta třešeň)…

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 27.11.2023, 07:18:22 xxx.xxx.198.226

Jsem měla po dlouhé době celý víkend volný, ani chlap po mně nic nechtěl, tak jsem se kasala, jak zapřáhnu poníky (mohla bych i do saní!) nebo pojedu na pořádnou vyjížďku s holkama. No a žádná holka o víkendu nemohla! Máti taky byla pryč, i když nepochybuji, že ji bych na nějakou aktivitu s koňmi nevytáhla (zima, mokro, čas, tma, výmluva se vždycky najde).

Tak jsem akorát v neděli jela na Bertíkovi ke kamarádce (s tou třešní). Ale ve stáji jsem opravila jednu kývající se dlaždici, což mě potěšilo, a ještě něco jsem opravila, teď nevím co. Protože je sníh a koně se nebudou natahovat přes ohradu za trávou, tak jsem mohla vypnout elektriku a dát odpočinout baterii. Ale asi už bude na výměnu, mám pocit, že problikávala červená. Druhou nabitou mám v garáži, tak když nezapomenu, odpoledne ji vezmu do stáje.

A právě mi dala vědět známá, že o víkendu jim jedu pro koně, tak si přivydělám (se zrovna dost hodí). Ještě že nemusím shánět dárky pro rodinu, to jsem odbourala, nic si nedáváme, to by mě trefilo s mým napjatým rozpočtem… Teď jsem kupovala baterii do auta a dneska jsem ji ráno musela vyměnit, to bych jinak do práce neodjela 😀

No, včera večer jsem si uvědomila, že jsem nepřikryla řepu senem. Takže možná zmrzla. Možná jo, možná ne, uvidíme, něco pomrzlo určitě… Až se tam někdy dostanu v nějakou rozumnou dobu (volný víkend za mnou, tralala), tak ji tím senem přihodím… chjo.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 27.11.2023, 08:07:06 xxx.xxx.20.192

Já dnes mám jet na 10 hodin konečně po půlroce na tu neurologii-co jsem spletla a jela před měsícem do Olmika..Čekám na to,bo jsem chtěla tu kyčel a záda probrat..Léky se řeší smskama🙂

Jenže..Včera před polednem mě chytl močák-no spíš cesty..Ukrutná bolest..pálení..Tak jsem si pro jistotu nabalila do gatěk vloštici a vyrazila do Tesca do lékárny..asi500-700 metrů..tak jsem koupila brusinky-prý jen tak 2-3,že beru na ředění krve..Jaja,říkám..ráno letím k doktorce..Ještěže jsem se podívala na net,od kolika má..Jsem netušila,že je dneska stávka!!Zavřeno!!😲Tak jsem lupla ještě brusinku..Načetla jsem si,že je to hlavně,kdyby se člověk zranil,aby nevykrvácel..K tomu ostropestřec-jsem našla od Raduš..A urologický čaj popíjím už od včera..Jenže nevím,jestli tu Olomouc dám😟Přece nebudu čurat do plinky cestou..Lítám málem co minutu!! crnk a nic🤭..V 8 tam zavolám,jestli by mě nemohla nějak rozumně přeobjednat..Jsou tam dlouhé čekací doby..Napsala jsem sms,neberou to..Stávkovat asi nestávkují,bo mi přišla v pátek upomínka..

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 27.11.2023, 08:29:33 xxx.xxx.198.226

Bobčo, klidně čurejte do plínky cestou, o co jde. Jako, zavolejte si o přeobjednání, jestli by to “rozumně” nešlo, ale nespoléhala bych na to. Na neuro dostat slušný termín, to aby člověk platil zlotem. Držte termín, dokud můžete. K té plínce si mázněte příslušné partie nějakým krémem, ať se neoprudíte, a já bych se vůbec nežinýrovala 😀

Samozřejmě můžete taky nepít, že. Nějaký ten půlden. Máti to tak dělá, když ji čeká delší cesta, prostě nesnídá a nevypije ten ranní půllitr. Ono si to tělíčko pro jednou přebere. Pokud teda nejste diabetik nebo jinak zdravotně omezená, kdy je potřeba pravidelný příjem tekutin…

Hlavně si zabalte bedra pořádně do tepla, z vl. zkušenosti to hrozně moc pomáhá. Takové teplo, aby se člověk potil, ať ty mrchy zánětlivý dostanou po tlamě. Samozřejmě nesmíte se pak svlíknout a nechat to nastydnout, ofouknout.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 10:46:03 xxx.xxx.93.147

Už jsem to psala a toto mi to Bobi potvrzuje: tu kyčel a spol, máš od páteře. Jsem si jistá, že většina zánětů močáku je od páteře, ne-li všechny. Potvrdilo se to jak u mě, tak u mé sestřenky. Obě jsme na to trpěly, já tedy jen cca dva roky, ona 15let! Mě srovnal záda ,,léčitel", ona porodila a od té doby jsme ani jedna zánět močáku neměly. Dostaneš od doktorky ATB(za těch 30let si nevzpomenu, jak se jmenujou) samozřejmě ti to přejde, ale za mě to není řešení, ne dlouhodobé, mě se to vrátilo za měsíc zpátky. Investovala bych peníze do nějakého dobrého fyzioterapeuta, všude je nějaký ,,vyhlášený", na kterého jsou od lidí dobré recenze. Kol Olomouce určitě nějaký bude, poptej se, projeď NET. Krom peněz tě to tedy bude stát i nějaké pravidelné cviky, co ti ,,předepíše". Mamka cvičí už ne tak poctivě, ale ruka už ji nikdy nebolí (celá ruka, mrtvěla jí a pak strašně bolela tak, že plakala bolestí, i přes růžové pilule) 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 10:51:29 xxx.xxx.93.147

Niki, tak konečně👍 nemohlo to trvat věčně😉 Kurňa, to teda byl zážitek, zkušenost, viď?!?😜 To spodní prádlo bych ještě hodila do pračky na pořádné vymáchání, klidně s tím octem. Hlavně to z toho dostaň. 

Bořek🤣🤣🤣

A na okna tě zvu, i s kočičákama, když vám to mytí tak jde😜 Já se do toho ještě nepustila, nechce se mi ani trochu, když je venku tak hnusně. Ráno jsem šla zase v chumelenici, ale dneska už určitě budou legíny😉 Na tělo mi bylo až horko, jen ty nohy jsem měla zase červené😏

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 27.11.2023, 11:46:25 xxx.xxx.198.226

Jo ad okna, ta dvě obří, co mám v paneláku, viděla stěrku z auta jednou. Pak přišel Kocour, udělal “ťap, ťap”, já jsem řekla “že se na to nevys**u”, a tak jsem též ku svému blahu učinila. Zvenčí myje déšť, zevnitř kočka. Ještě se nestalo, že bych já, stará Keliška, neviděla z okna všechno, co potřebuju 😂

Ale nemáme smog, netopí se tu uhlím, nemám okna do ulice, a i kdyby, 4. patro to jistí. Takže pohodička. (Nenechte se mejlit, nemyla bych to ani kdybych měla okna rovnou na autobusovou zastávku s dvoumetrovou louží, resp. to bych to nemyla záměrně, a dost možná bych ještě natáhla nějakou folii, aby dovnitř nebylo vidět…).

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 27.11.2023, 13:54:55 xxx.xxx.20.192

Děvčata…zvládla jsem to-brusinka zrovna zabrala…a čuračaj jsem si vzala sebou😊ale běhala jsem,co to šlo na WC,2 krát na poliklinice,2x v Tescu-zašla jsem si na pangásia s kaší..🐟Tam ho mají úžasného..(v OC Haná)..Teď jsem si uvařilaznovu“čuračaj”..mám vypít aspoň 2 litry za den,mi radila v lékárně..Brusinkama si taky vystačím do zítřka..Nemám zánět močáku,ale jenom cest..Většinou na to dostávám Biseptol-ten mi pomáhá..A není to od zádů..ani to stehno-cvičil se mnou-viděl kde..…napsal mi nějaký lék-bude zítra.Já s těma zádama už “chodím” 15 let..taky Raduš vím,kde a jak to píchá..a kde vystřeluje..nechci se s tebou dohadovat…Prostě je tam artróza,s tou se nedá už nic moc dělat..Leta jsem chodila na rehabky-nikdy nezabíraly-naopak..Po PRTech-pod CTčkem těch 8 injekcí-to pomohlo vždycky na pár let.S tím se nic moc dělat nedá..Byla jsem asi před 4-5 lety podruhé-asi by to chtělo znovu..Jen zmírňovat bolest..Mě to nebolívá takhle…a TAM!!👎kde myslíš ty..Chtěla jsem obstřik,ale že né,že to na tohle neto..Tak uvidím..

Našla jsem si beránkový pás na ledviny,a zalehnu chvíli do tepla.byla jsem vzhůru už v 6,abych byla na 7 u dr..Ještěže jsem se podívala na ten net..

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 27.11.2023, 13:58:19 xxx.xxx.20.192

A s druhou kyčlí mě poslala neuroložka k psychiatričce,ta následně na C32 do FN a jelikož to bylo psychosomatického původu,tak jsem domů šla za 6 týdnů bez bolesti…

efe
efe (1470 příspěvků) 27.11.2023, 14:04:05 xxx.xxx.30.165

Asi s křížkem po funusu, ale: ocet liju přimo na dno myčky před každým mytím, množství cca jeden malej panák. Násypku na sůl mám prázdnou, protože ten ocet myčku vyčistí i za tu sůl. Dělám to tak už pár let. Pokud se mi myčka zdá špinavá (kdy se stalo naposledy už nepamatuju), tak koupím v Lidlu lahvičku na umytí myčky, ta se postaví dnem vzhůru do prázdné myčky a spustí se mycí program. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 16:30:17 xxx.xxx.93.147

Před nedávnem jsem dávala tohle: Včera volala mamka, že teta byla před cukrovkou na oči, musí to vyšetření vždycky mít a že jí tam něco našla. Prý nějakou bílou tečku, není si jistá, co to je, takže ji sune do spádové nemocnice na další vyšetření. Jsem si 100% jistá, že zbytečně, toto má v očích každý starší člověk, ale je třeba si vzájemně dohazovat kšeftíky, vždyť to pojišťovna, potažmo my, co po doktorech nechodíme, zaplatíme.

Rozuzlení případu oko: teta byla na tom CT, následně ještě na nějakém vyšetření, které neznala, nevěděla, jak se to jmenuje, ale blikali jí něčím do očí a měla zahlásit, když něco uvidí. Něco podobné jako audio na uši. Závěr: asi to bude něco vrozeného(jelikož chodí na oči pravidelně, tak asi sotva) ale žádný problém, všechno máte v pořádku. Krom těch dvou předchozích vyšetření, další dvě zbytečná s tím, že CT je hodně drahé vyšetření s hodně velkým zářením👎 A ne, že bych neříkala, že jsem si 100% jistá, že to zbytečné bude. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 27.11.2023, 16:48:46 xxx.xxx.93.147

Jo Bobi, Biseptol! Už jsem zapomněla, jak se to jmenuje, to je tak pradávno ty voe😲 Nechápu to jak píšeš, že víš, kde to bolí a píchá, když jsi před pár dny psala, že s tím covidem tě strašně bolí žebra a noha(kyčel?) Jsem ti na to psala, že asi, jak na tom ležíš, když marodíš. Takže jsem měla pocit, že to není běžné tvé bolení zad, co znáš, ale novinka s tím covidem spjatá. A proto, když ti to takto mohlo jít do nohy(nohou?) si myslím, že stejně tak do močového ústrojí, kde se to projeví zánětem. Po covidu. Nám se to projevovalo zánětem, aniž by nějaká nemoc před tím vůbec existovala. Jen čistě od problému s páteří, který jsme vůbec neměly. Mě záda nebolela, sestřenku taky ne. Jen tam bylo něco posunuté, nějaký spasmus či co vím, který se uvolnil mechanicky(se mnou škubnul, ona rodila) a najednou bylo po zánětech. Takže ono to s bolestí zad nemá nic společného, tohle prostě nebolelo, jen to působilo na něco, v našem případě na ty močové cesty. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.