Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 24.11.2023, 14:37:27 xxx.xxx.198.226

Jo, kupodivu vůni v myčce mám, dokonce dvě, vypadá to jak visátka do záchoda 😂 Koupila jsem to spolu s myčkou přes bazoš, prostě to v té myčce bylo. Nechala jsem tak…

efe
efe (1470 příspěvků) 24.11.2023, 15:02:19 xxx.xxx.199.5

Úplně obyč kvasný ocet za 8,90 v akci - kupuju hned celý karton. Taky ho přidávám do vody k vytírání, omývám s ním koupelnu (odstraňuje vodní kámen), liju ho do pračky… prostě univerzální mycí prostředek. 

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 25.11.2023, 08:24:47 xxx.xxx.20.192

jsem se spletla a napsala to do venčení kočiček😲..takže znovu😎

U nás je taky bílo,obloha se chystá na jadranovou modř..0,5 stupňů a už svítí sluníčko..☀️Už mě bolí jen ta kyčel,stehno a záda-ale to vyřeším v pondělí u neurologa..Mažu lesanou s acylpyrinem ..Jinak celkem žádné novinky😊

Jo a ten ocet do myčky lijete kam??

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.11.2023, 10:39:10 xxx.xxx.93.147

Tak já frajerka si vyšla na okruh…viděla jsem na západě ten černočerný mrak😉 Za chvíli chumelenice jak blázen, dala jsem kapuci z mikiny. Jenže pak jsem se v polovině otočila proti, to bylo výživné, natáhla jsem i kapuci z bundy, jenže strašně šlehalo do ksichtu, hlavu jsem skláněla až někde pod prsa😎 z bundy to jelo dolů, ale na dlouhé mikině jsem měla nános jak sněhulák, o tenkých legínách nemluvě, na těch to teda nestálo, ale zvlhly. Přišla jsem domů, když už skoro přestalo(teď už slunko) Tom jak mě viděl, tak si dělal srandu: to je pech toto, že?!?😜 Sundala jsem legíny, od půl stehen, kde končí mikina, jsem měla nohy nějak tečkovaně rudé a ještě se mě neohřály🙄 Zateplené legíny má zásilkovna, budou v pondělí, musím vydržet😎 Zapomněla jsem asi napsat, že se mi Bobi posr….robot vysavač👎 Píšu Bobi, protože Bobča ho viděla, když byl nový😉 Vyjel ze základny a zastavil, zhasnul, znova se zkusil rozjet, zase ticho, pak zahlásil chybu laseru. Zdálo se mi, že se mu to na hlavě neprotáčí. Ve čtvrtek jsem ho posílala do Prahy na servis, budou volat, co mu je a kolik to bude stát. Uvidíme😕 Štve mě to, i když obývák a jídelnu nevysává, protože jsou tam tři schodky a koberečky, na halu a patro je to velký pomocník, hlavně v ložnici super, protože máme velkou postel, kam ani pod celou pořádně vysavačem nedosáhnu a on mi to pěkně projede. I se šatnou, koupelnou, WC. Hodím ho tam a za hodinu zajdu pro něj. Stačí odělat předložky v koupelně, pár kytek, než se tam štrachat s ručním vysavačem😏 Tím pak tak jednou za měsíc vysaju pavučiny po zdích😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.11.2023, 11:30:26 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 24.11.2023, 13:55:17

Do myčky dávám tablety 3v1 nebo tak něco. Ale je tam násypka na sůl, já mám tedy dole, takové kolo, co se odšroubuje a nasype sůl. To není kvůli mytí, ale jen čistě kvůli myčce. 

Canka
Canka (377 příspěvků) 25.11.2023, 15:38:13 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Včera jsem odpadla..po práci jsem jela do lékárny pro nějaký krém na to osypání..dostala jsem něco za 400 kč a že prý mi to 100% pomůže…pak na agličtinu,z angličtiny rovnou ke zvířátkům..ani jsem se nepřevlíkala,stejně jsem měla v plánu hodit všechno do pračky..ale hlavně byla taková sibérie a zima,že jsem nechtěla ztrácet čas tím ještě běžet doů a převlíkat se…pršosněžilo,foukal ledový vítr a bylo 0°C…no letěla jsem s čelovkou co nejrychleji zvěrstvo zavřít a nakrmit…domů jsem se vrátila totálně zmrzlá a těšila se na horkou vanu…jenže ouha..netekla teplá voda a v bytě ledárna..netopili ani stupačky..volala jsem sousedce,prý něco odešlo na kotli a řeší se to…dala jsem si rychlou ledovou sprchu,což mi teda ještě na zimě přidalo a já nebyla schopná se asi 3 hodiny zahřát..Dva svetry,ponožky,zabalená do dvou dek…a mrzla jsem..nakonec jsem usnula..

No a dneska ráno furt nic…teplo prostě nic…tak jsem rovnou vyrazila ke zvířátkům..a zase šla domů vymrzlá..ale díky bohu to spravili,tak jsem si hned zatopila a dala horkou sprchu..

Ten krém zatím nic moc..nebo teda necítím úlevu absolutně a vůbec to nemizí…asi budu muset příští týden k doktorovi,nebo já nevím🙄

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.11.2023, 21:53:25 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.11.2023, 11:57:51

Bála? Čeho? Ocet je sice kyselina, ale jen pár procentní, vždyť to jíš v každém nálevu, tak proč by to nedala myčka či pračka😉  A navíc si tam hned dopustí vodu a naředí to.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 25.11.2023, 22:07:36 xxx.xxx.93.147

Niki čekala jsem, že písneš, že už o hodně lepší a prdlajz?!?😲 A třeba fenistil jsi nezkoušela?  A jak se jmenuje, co ti nabídnuli?

Kdyby mi netekla voda na mytí, vlila bych do vany několik rychlovarných konvic, naředila a omyla se v tom.  V té kose, co je venku, bych studenou nepoužila, kdyby mi platili😎 Mamka má dneska sraz, takže jsem jí zavírala slepice a Mandy. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 25.11.2023, 23:27:10 xxx.xxx.62.240
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 25.11.2023, 15:38:13

Niki a orič mě neposlechneš? Myslíš, že bych Ti radila blbě? 😉💓

To, co jsi popisovala, už vykazuje známky prakticky systémové reakce, tak proč nezkusit ten Zyrtec? Vezmeš jednu nebo dvě tbl., a když Ti to nebude pomáhat, tak v tom holt nebudeš pokračovat.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 25.11.2023, 23:32:27 xxx.xxx.62.240
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 25.11.2023, 22:07:36

Jo, Fenistil také není špatný nápad…

Co je blbé, mně se stále nevrátil hlas, celkově furt marodím. No a došly výsledky z mikry a je to kultivačně pozitivní. Mrchy bakteriální vyrostly jak v moči, tak v krku - v krku navíc krom streptokoků i stafylokok. No a rezistentní vůči prakticky všem ATB…😟

Jedna moje kolegyně říkávala, když chodila na moje přednášky:"Ty máš sametový a uklidňující hlas!"😊 Tak, a už pátý týden ten sameťák se změnil v imitaci Rákosníčka. Ale ono za to beztak mohou ty šílené stresy, co se u nás dějou. To je fakt těžko k ustání…😕😟

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 26.11.2023, 08:28:58 xxx.xxx.20.192

U nás se sníh drží od včera na střeše😄i na zemi poprašek..je 0,5stupně..

Raduš..Já liju do pračky taky celou flašku jednou za čas…Ptala jsem se,kam to lijete do myčky!!..V nálevu ho taky piju ředěný..ale nalít ho na dno myčky??to jsem myslela🙂Já tam hážu takové ty polštářky na čištění myčky-jak jsou 3 v balení..

Jani,přeju brzké uzdravení..😇

Niki,to se ti drží teda dost dlouho..to bych šla už dávno..nic příjemného to asi není..Prádlo bych vyprala ještě aspoň 2x z toho přípravku. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.11.2023, 11:13:22 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.11.2023, 08:28:58

Jo, jo, normálně to naliju do myčky, na dno. Kapsli na údržbu jsem tam dala jednou…dostala jsem ji tuším k tabletám jako dárek(byla přibalená)

U nás je sníh všude, trochu, je -0,8. Ráno, když jsem vstávala, byla chumelenice. Cestou jsem neměla. Jen nechutně fučelo, což je horší než mráz👎

Niki dá jen kortikoidy, nic jiného není. Jak jsem psala, je to nepříjemné, ale neumírá se na to, prostě bych to vydržela. Ještě mě napadlo Niki, omýt se vodou s octem. Trošinkou octa, malou lžičkou na litr. Čistý ocet jsme s Tomem vyhodnotili jako nejůčinější na různé štípance a kousance, proti třeba fenistilu účinkuje téměř okamžitě, do pár sekund to úplně přestane svědit. A to Tom se jen tak na vyzkoušení něčeho ukecat nedá, narozdíl ode mě, já vyzkouším všechno hned. Ale měl kousanec v létě na holeni, velkou bouli, otok, svědilo to jak kráva a když se to po mazání fenistilem neztratilo ani druhý den, spíš rozlézalo na ještě větší otok, našla jsem někde radu na ten ocet. Od té doby, jak ho něco kouslo, šel si hned kápnout ocet na tamponek a potřít. To je u něj skoro zázrak, fakt jen tak něco nepřijme, ale tu poznal, že to vážně pomáhá. A svědění, co si budem, to snese teda dlouhodobě málokdo. 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 26.11.2023, 11:18:15 xxx.xxx.93.147

Jani, psala jsi, že piješ teplou vincentku, což je dobře. Na toho stafylokoka…zkusila bych med. Prostě minimálně lžičku ráno, nezapíjet, nechat ,,projet" krkem. Pokud nejsi alergik. Nějaký kvalitní přímo od včelaře, nebo nějaké té jejich spešl prodejny, mívají i s propolisem. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 26.11.2023, 13:11:25 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.11.2023, 11:18:15

Nejsem si jistá, jestli na stafylokoka stačí med. Ona je to potfora urputná.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.