Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.11.2023, 19:59:35 xxx.xxx.109.22

Ano Bobi, naprosto běžně podceňuju první chladné dny(a stejně i první horké) protože si na to člověk blbě zvyká🙄 To je furt teplo, teplo a najednou bác a je -1st a mrznou ti ruce, nohy. Kor teda nám, co chodíme ven denně a pravidelně, holky poklízet i dvakrát denně (já už nemusím😟) Než mi docvakne že je a bude už zima, mám opar😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.11.2023, 20:11:33 xxx.xxx.109.22

Vyjádření k Puelle…zbytečné drámo. Všechny éterické oleje jsou ve vysoké koncentraci dráždivé a škodlivé. I běžně užívané věci, jako třeba chilli či jen blbá ředkvička…se dá používat jako insekticid. Výkřiky o škodlivosti pro životní prostředí jsou poněkud mimo a zbytečné. Nikdo to nikam nelije po hektolitrech. Většina normálních lidí, ne vyložených biožen používá parfémy. Spousta těch, co tady vykřikuje, nejspíš i někdy použila sekundové lepidlo. 

Už jsem si vyráběla prášky na praní, kupovala mýdlové ořechy. To je možná tak účinné na trochu ušudlené prádlo, se kterým se projdu městem do kanclu a zpátky. Ještě líp projedu autem (mimochodem - taky škodlivé pro životní prostředí že, nejspíš chodíte jen pěšky) Ale oblečení od trávy, zablácené a od hnoje ze zahrady v tom nevyperete. Aviváž nepoužívám už léta, dávám ocet. Tak by se mi líbilo, prádlo něčím ovonět. Tečka.

P.S. Bobi, neoblékla, objevila jsem tam i jedny vyprané kalhotky, ty co právě nosím ráno pod legíny, protože mají dobrý střih, ale neměla jsem ráno odvahu si je obléct, protože jsme dnes jeli na cesty, tak abych se nezbláznila😛

Anonymní (neregistrovaný) 23.11.2023, 21:16:58 xxx.xxx.163.47

Já věci dělím na zbytné a nezbytné…mezi zbytné řadím mýdlo, šampon, prášek na praní a mezi nezbytné bych zařadila Puellu, aviváže, vlhčené ubrousky a další podobné sajrajty…ale každý ať si ovoní prádlo i byt čím chce…pro mě jsou to zbytečnosti, navíc nejspíš i škodlivé, dle těch alergických reakcí…tečka.

Anonymní (neregistrovaný) 23.11.2023, 21:19:20 xxx.xxx.163.47

opačně jsem to napsala, nezbytné mýdlo atd…zbytné puella atd…

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.11.2023, 21:50:27 xxx.xxx.109.22

Myslím, že všichni, co máme doma zvířata, myšleno v bytě, domě, to potřebujeme něčím převonět😉 Používám přesně totéž, co je i Puela, tedy vonné oleje a silice v difuzeru s tyčinkama, aromalampy, vonné svíčky Yankee Candle, nakládám si levanduli do lihu - do rozprašovače. 

Nemám děti, takže sajrajty tipu vlhčené ubrousky a jednorázové pleny používat nemusím a nepoužívám. Mikrotenové sáčky ještě ano. 

Nejsem dealerka puelly, dostala jsem tip od Nikči, hledala jsem, co je firma zač, našla si recenze. Objednala vzorky a možná bílý parfém objednám, ale rozhodnutá ještě nejsem, podle toho, jak zareagujem na to vyprané prádlo. Pověšené mi navonělo celý barák na dva dny. 

Canka
Canka (381 příspěvků) 23.11.2023, 23:30:17 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Pravě jsem se vrátila z koncertu Prime Orchestra - z Rock show a byl to naprosto skvělý zážitek….vůbec jsem nečekala,že se mi to bude takhle líbit….

S tou Puelliu..asi jsem toho dala moc…prostě dám jen pár kapek a uvidím příště..každopádně spodní prádlo v tom prát nebudu už…zatím to moc neustupuje a jsem furt oteklá a osypaná…mažu si to Zinkovou mastí,omývám řepíkem…a nic..zítra zajedu do lěkárny a zkusím ten Bepanthen nebo se v lékárně zkusím poradit….

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.11.2023, 06:31:06 xxx.xxx.119.6

Tak lhát nebudu, líbilo by se mi, mít načančanej, voňavej domeček. Protože v něm prostě žiju, je to moje  místo  a myslím, že pro spoustu lidí je jejich doma důležitý a stejně jako cítit se dobře a hezky. 

Já už si netroufnu koupit, natož zapálit ani vonnou svíčku. Dřív jsem se snažila brát aspoň ty na přírodní bázi (jasně do jaký míry to tak je, je otázka a taky přiznám, že k chem. vzorečkům jsem to nezkoumala). Byla jsem na kurzu výroby svíček, od včelaře jsem si koupila vosk, nakoupila vonný bio olejíčky a už je dávám jen jako dárky. Huž si netroufnu kvůli psovi  - jo kvůli psovi, ne sobě😁.  

Taky se snažím používat/používám eko prostředky. Na úklid si svařím vodu s bylinkama (je to víc riuál, když není uklízecí nálada), no voní to jen chvíli, ale to se holt nedá nic dělat. V sezóně si suším bylinky v předsíni, to je jak v bylinkárně. Jedna z nejkrásnějších vůní a ta pár dnů vydrží, je sušení prádla na mrazu. To je fakt krása, otevřít skříň a cítit to čerstvo a “svěžo”. Vyhazuju ven peřiny, pelechy - to dělám denně, pak koberečky, polštáře, přehozy…když je velkovyhazovací den, naťapu  pár kilometrů🙄. Větrám, v zimě buď musí být přítel zachumlanej na peci, nebo být mimo domeček, jinak trpí a já s ním, protože brblá. Jsem tyran, ale tu čerstvost mám prostě ráda. No jo, líbilo by se mi mít voňavej domeček…😂.

 Aby to nevypadalo, že vás stallkuju…kecám, stallkuju🙈, ráda si čtu vaše zahradnický zkušenosti, tipy…pořád a navždy budu zahradník amatér. Na jaře budeme měnit zahrádku - zase. Letos jsme srovnávali pozemek a budovali místo na posezení, velký projekt. Plán byl, že na podzim vybudujeme nový  záhony (ty, co jsme nejdřív kvůli bagrováni zrušili😂), přidáme i víc keřů. No nestihlo se, skončili jsme minulý víkend. Stihla jsem jen zasadit nový cibuloviny. Chtěla bych, aby to byly krásný rostlinný patra. Keře, keříky, kvítí, pidikvítí. Kdybyste měly nějaký tipy, co kombinovat, tak budu ráda. Moc bych si přála, aby to bylo užitečný i pro ptactvo. Zatím jsme rozhodli, že se nám líbí kdoulovec. Na jaře se vám nahlásím, prozatím vás tu už nebudu rušit🙂.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 24.11.2023, 07:45:44 xxx.xxx.20.192

Ronjo-nerušíte!!😊jen se přidejte..už dávno to není jen o 3 ženských z různých koutů republiky,které se sešly-obrazně-třeba v Poličce na kafi(severní morava-jižní morava a západní čechy)..rozvinulo se to do různých témat..přístup má přece kdokoli..😎💕

K té Puele..Raduš,jestli sis rozklikla některý odkaz,co tu byl k té vůni,jsou i takové,co tam nalili PůLKU té velké lahvičky!!700 stojí celá..Je to normální? v obchodě mi řekla prodavačka,že maximálně jeden vršek..Bodejť by jí to nerozežralo pračku..Povlečení radši přeperu a zbytek vzorku vyhodím..Nebo ho zředím vodou a zkusím někam postavit,jestli bude vonět v prostoru(stál 25-i to je dost-jednorázový vzorek,když aviváž mám na jak dlouho..

Jana (neregistrovaný) 24.11.2023, 07:58:34 xxx.xxx.59.65

Ahoj, na základě této diskuze jsem našla podobný přípravek na praní od Dedry a objednala od nich. Ještě jsem nezkoušela. Nejsem chemik, ale společnost se tváří jako eko.😉

kometa
kometa (5537 příspěvků) 24.11.2023, 08:04:15 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Vyjádření k Puelle…zbytečné drámo. Všechny éterické oleje jsou ve vysoké koncentraci dráždivé a škodlivé. I běžně užívané věci, jako třeba chilli či jen blbá ředkvička…se dá používat jako insekticid. Výkřiky o škodlivosti pro životní prostředí jsou poněkud mimo a zbytečné. Nikdo to nikam nelije po hektolitrech. Většina normálních lidí, ne vyložených biožen používá parfémy. Spousta těch, co tady vykřikuje, nejspíš i někdy použila sekundové lepidlo. 

Už jsem si vyráběla prášky na praní, kupovala mýdlové ořechy. To je možná tak účinné na trochu ušudlené prádlo, se kterým se projdu městem do kanclu a zpátky. Ještě líp projedu autem (mimochodem - taky škodlivé pro životní prostředí že, nejspíš chodíte jen pěšky) Ale oblečení od trávy, zablácené a od hnoje ze zahrady v tom nevyperete. Aviváž nepoužívám už léta, dávám ocet. Tak by se mi líbilo, prádlo něčím ovonět. Tečka.

P.S. Bobi, neoblékla, objevila jsem tam i jedny vyprané kalhotky, ty co právě nosím ráno pod legíny, protože mají dobrý střih, ale neměla jsem ráno odvahu si je obléct, protože jsme dnes jeli na cesty, tak abych se nezbláznila😛


Tak já mýdlové ořechy používám stále. Pravda, že světlé prádlo předem namáčím - takže chemie. Na echt špinavé mám Vanish nebo Mogul mýdlo - takže taky chemie. Aviváž nepoužívám - všechno dávám na balkón, aspoň přes noc, i když prší nebo mrzne - pak prádlo taky voní, aspoň mně.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 24.11.2023, 08:09:04 xxx.xxx.20.192

aviváž používám,jen když tam mám podprdy,tak ne a nějaké lepší halenky,bo se mi stalo,že se vytáhly,nebo smrskly..a dávám ani né malou štamprdli..V jakém poměru dáváte ten ocet?? Raduš??a kolik?

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 24.11.2023, 08:51:21 xxx:xxx.67ee:cacb
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 23.11.2023, 23:30:17

….použito už na dvě várky prádla, kde je spodní prádlo a nic…jedna se o vzorek, tak jsem tam z malé lahvičky prostě trochu nalila, nevím přesně kolik a v pohodě bez reakci….doporučeno od holčiny že cvičáku a tam je také celá rodina v pohodě….

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.11.2023, 09:47:43 xxx.xxx.109.22

Moc díky všem za psaní a za zkušenosti👍 Holt když má člověk(pes) alergii, tak se musí fungovat jinak. Možná se k ní taky dopracuju, na stará kolena už jsem měla projev taky na kde co👎 Ronjo, klidně pište! Já letos, vlastně i vloni, když jsem pečovala o Woru zahradu takřka ignorovala, neudělal jsem v ní nic, tedy nic nového, jen základní údržbu. Byla jsem letos pořád nějak marod, hodně jsme vyjížděli, pak jsem nestíhala. A popravdě…bez Worky mě to v ní ani nebavilo, nějak mi všechno přišlo zbytečné😟 Teď na podzim, už jsem začala přemýšlet, co by chtělo a se mělo vylepšit, udělat jinak, vykopat, dosadit…uvidíme😏 Já také nemám vystudováno, kupovala jsem si časopisy ve velkém, v Naše krásná zahrada - bylo hodně návrhů a inspirací na záhony, některé jsem dala při budování architektce, ať mi to někam zakomponuje. Poslala bych vám je klidně, ale šoupnula jsem je sousedce. 

Bobi, octa dám odhadem, tam je to jedno celkem, do té nálevky na aviváž dám prostě ocet, odhadem je to deci? 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.11.2023, 12:26:27 xxx.xxx.198.226

Já koupila jednou v akci nějak ultralevně takový ten ariel v kapslích přímo do bubnu, a to je vůně, že jsem málem padla naznak. Z toho spolehlivě voní prádlo i po dvou měsících ve skříni. Tak ho od té doby kupuju. No a páč mi poradila kolegyně, že se těma kapslema může pračka ucpávat, že je dobré mezitím dávat i práškový prášek, tak jsem zase v akci koupila nějaké bago obří něčeho… to v podstatě nevoní. Teda voní to jako prášek ale po vyprání voní prádlo jen než uschne, pak už jen prostě je jakože čisté (já při praní na tu čistotu moc nehraju, jde mi o to, aby to prošlo tou chemií, a pracovní věci i teplotou). Vůně nejsem zvyklá používat nikdy žádné, takže mi byt vonívá po Kocourovi 🙂 A je mi to jedno, já tam nikoho netahám a pokud, tak je to někdo, kdo mě zná, a tuší, a ten je připraven. Poslední svíčku z pravého vosku jsem rozpustila o víkendu v benzinu a naimpregnovala s ní koni deku 😂 Jsem tak ještě ochotná dát eventuálně do prádla ten ocet nebo sodu, ale to spíš kvůli pračce než kvůli prádlu.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 24.11.2023, 13:26:30 xxx.xxx.109.22
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.11.2023, 12:26:27

Já dávám ocet protože za a) nepoužáívám aviváž a za b) máme tak tvrdou vodu, že bych měla pračku za chvíli zabetonovanou. Já nehraju na nějaký calgon, protože odmítám dávat předražený ocet, sodu, sůl, nebo co v tom vlastně je. Musela jsem se smát, když mi servisák kladl na srdce, že musím do myčky dávat hlavně tu sůl do myčky. Přečtu si složení a za pětkrát takovou cenu je to normální sůl! Ach bože….😏

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 24.11.2023, 13:47:49 xxx.xxx.198.226

Do myčky dávám nějaký nejlevnější šunt tři v jednom. Teď jsem v Penny koukala na něco ve slevě, hyperúža, krabice by mi zabrala půl kuchyně, to já radši koupím těch 100 dávek za třetinovou cenu a vydrží mi to dva roky…

Ano, zvažovala jsem, zda poznamenat, máme velmi měkkou vodu.

efe
efe (1481 příspěvků) 24.11.2023, 13:55:17 xxx.xxx.199.5

Sůl do myčky nepoužívám, ani žádnou jinou sůl tam nesypu, do každého mycího cyklu přidám panáka octa a nepotřebuji ani sůl, ani leštidlo. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.11.2023, 14:24:56 xxx.xxx.119.6

No já jsem koukala u mamči, že existuje i vůně do myčky, takový zavěšovátko. Že prý jí myčka smrděla. Taky používám ocet, jednou za čas naprázdno zapnu na nejvyšší teplotu, přidám i sodu, zatím drží myčka i pračka. 

Na praní používám Jelena+teda odmáčím, protože to samozřejmě humus nevezme. Mně na těch kapslích vadí, že je po nich to prádlo takový lepivý nebo co. Teda zas znám to jen od mamči, když jí věším prádlo, vůbec z toho nesajou ručníky. To s tím prostřídáním s klas. práškem jí řeknu, třeba už má pračku zanešenou🙄.

Lesnížínko, děkuju.

Ty časopisy by ani tak problém nebyly, horší je, že nepanuje shoda co, kde, a pak je to takovej mišmaš. Ono to není na škodu třeba těm živočichům, ale už cítíme, že bychom tomu chtěli dát i nějakou kultůru. Koukala jsem, že je nějakej online kurz na návrhy, tak možná budu mít vyřešen jeden dárek. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.