Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.11.2023, 22:01:43 xxx.xxx.93.147

Ha, ha Niki, no vidíš, nakonec se ti to u zvířátek hodilo….že ti to ,,dole" topilo😄 Vydrhla bych se mýdlem, nějakým jelenem neparfemovaným, namazala snad jen obyčejným sádlem, nebo olivovým olejem a nechala to být. U doktora ti dají kortikosteroidy, což není výhra. Pokud to není akutní alergická reakce (nedusíš se a pod.) tak bych to nechala být. Nic ti, krom toho, že je to fest nepříjemné nehrozí. Prádlo nech přeprat jen v troše obyčejného prášku, co běžně pereš. No tak to jsem teda zvědavá doufám, že nedopadnem stejně😲 Ještě, že jsem v tom neoprala prádlo právě🙄 Uvidím co Tom, až se zapotí v tom tenisovém, snad mě pak nezabije😜 Tohle mu pro jistotu číst nebudu, jinak by měl reakci 100 %😉

A jinak…hledala jsem včera recenze a velké alergické reakce, otoky nohou apod. tam byly popsané hojně👎 Podle ostatních, tam toho lidi dávají moc. Ta s otoky psala uzávěr, druhá jí odepsala, že to je moc, že ona dává jen pár kapek a stačí to(parfému)

Takže v tom welnesu jsi si to nakonec užila i takto? 🤭Tak jasně, hlavně chlor…to je problém i bez předchozího průšvihu, natož už osypané👎 Dej tomu jen čistou vodu a čas.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 23.11.2023, 07:40:32 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: děkuji za foto, tak to já když nezapomenu (a dostanu se někdy taky do výběhu za světla) tedy nafotím ty naše kaštany, ty jsou tak poloviční a listnaté 😀 Váš popis byl dokonalý, stromy vidím jako by rostly tady za oknem 🙂

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 23.11.2023, 07:49:08 xxx.xxx.198.226

Já včera jela se známou na vyjížďku a měla jsem:

*na ťapkách ponožky tenké, punčocháče, ponožky tlusté, zimní pracovní holiny nezateplené
*na nohou punčocháče plus vietláky plus ke kolenům ty holiny
*na trupu dvě trika (nosím teď jedno s krátkým rukávem nebo bez rukávu vespod - obrácené zadkem dopředu, aby mi krylo dekolt, protože dlouhoruká trika mám s výstřihem, dost to pomáhá), tenký svetr se slabým rolákem, tlustou mikinu, na práci kolem koní přes to jen zimní vestu (a teplo bylo) a na rukou tenké pracovní rukavice - na ježdění potom jsem si vzala místo zimní vesty bezpečnostní vestu a přes to zimní zateplenou bundu, která mi při jízdě kryje i kolena (boží)
*na hlavě na práci čepici a na ježdění helmu (ještě nebylo tak zima, abych si brala čepici i pod helmu)

No a stejně mi mrzly špičky u nohou, jinak bylo dobře po těle (na ježdění nenosím rukavice), no a nohy jsem si občas během jízdy procvičila a prokrvila, tak i nohy byly nakonec ok - ani jsem se nebála seskočit 🙂 Známá byla zřejmě zmrzlá podstatně víc… Holt holky z města, co se nepohybují venku. Takže Canko, zimní výbavu na vícehodinový pobyt venku vážně můžu srdečně doporučit 😀

ale řekla jsem jí,ať ho hlavně netrápí,kdyby viděla,že už se trápí on…
to jste jí řekla moc dobře, snad to holka zvládne

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 23.11.2023, 07:52:01 xxx.xxx.198.226

V těch wellnessech jsou na ten chlor nějak vysazený, asi aby nemuseli měnit často vodu, to je teda terno… Já jsem nikdy ve wellness nebyla, tak vůbec nemám zkušenost. Já leda tak do bazénu, a ještě radši do sportovního s pár jednoduchými atrakcemi, než do nějakého aquaparku.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 23.11.2023, 10:34:40 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.11.2023, 07:52:01

To jsme na tom stejně, já jsem ve welnesu taky nikdy nebyla, protože sauny, masáže, zábaly, výřivky…není nic pro mě. I když jezdíme i do welness hotelů, nikdy to nevyužíváme. Toma jsem onehdá přemlouvala, ať jde, ale to vzdal😉Před pár měsíi jsme měli na pokoji infra saunu, tak jsem si říkala, že to prostě zkusím, jednou v životě a třeba se mi to zalíbí. No nakonec na to vůbec nebyl čas, večer jsme přišli a já byla utahaná jak kotě, Tom měl ještě jedno jednání a než přišel někdy v 22.30 já spala jak zabitá😛

Teda…to jste se Buggyro navlékla jak do -10😛 V čem budete, až bude mrznout, vždyť víc už toho na sebe snad ani nedostanete😜Mě včera přišla ta mikča, doufala jsem, že bude trošinku jiné barvy, bohužel je taková, jak ji popsali, ale neva, ještě se to dá. Hlavně, že jsem trefila velikost, protože v recenzích psali, že je to všechno malé, ale jsem to riskla ve své velikosti, aby to na mě pod bundou zase moc neplandalo. Ani materiál není aušus, normální teplákovka, zespod počesaná, ne nic tenounkého, jak taky k něčemu psali recenzenti. A je akorát, ani přes prsa mi není úzká. Na ty tenké legíny to taky pomohlo dost, když je mi do půl stehen. Nakonec mi bylo skoro až teplo(na chůzi mám raděj, když je mi trochu chladněj, než když se přehřívám)

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 23.11.2023, 10:37:52 xxx.xxx.20.192

Já se vždycky uculuju,když tu Raduš i s Nikčou píšou,jak podcenily listopadovou zimu a jak přišly domů zmrzlé jak herinek..A Niki navíc jede na vyjížďku skoro nahá🙏…Pak chrchle😲😊..že Niki..Doufám,že už se budeš víc oblíkat-už to lepší nebude..

Co se týče té vůně,asi to zkusím,až budu prát něco "nespodního"..a dám tam jen pár kapiček..Raduš,jak to dopadlo u tebe??už něco obléklas,s tou vůní?

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 23.11.2023, 10:49:01 xxx.xxx.63.34
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.11.2023, 07:52:01

To já, jak známo, jezdím pořád a v “mém” wellnessu mají bazén se slanou vodou!👍

V životě jsem neměla od nich mykózu či jiné alerg. nebo další problémy, jako že z veřejných bazénů jsem na to dost trpěla.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.11.2023, 11:39:45 xxx.xxx.119.6

Canko:   

  Co nějaký krém na opruzeniny? Tedy podle toho, jak to vypadá? Nebo možná Gynopevaryl či tak něco, je k tomu i krém. Spíš tedy  nejdřív konzultace v lékárně, nebo u toho lékaře pak.    

Jsem poměrně citlivá bytost, mívala jsem ehmproblémy i třeba po použití parfémovaných nebo něčím napuštěných toal. papírů. Rozjel se mi z toho zánět. Když jste tu Puellu začaly rozebírat na pidiseku.du jsem o tom uvažovala, ale tedy vaše reakce mě opět vrátila na zem. Prádlo “ovoním” max bílým octem, ve kterém mám naložený bylinky.  Nepoužívám nic jinýho ani kvůli psovi, který je  citlivka a spí s námi v posteli. Takže taky dobře, že jsem si enchala zajít chuť. Moc by se mi líbilo lehnout si do levandulí provoněnýho povlečení a mít pocit, že jsem v nebi…ale nic, ostrouhám. Držím palce, ať je Vám brzy líp.    

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 23.11.2023, 11:53:03 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, ale ono mrzlo. My jely sice “na vyjížďku”, to si představuje člověk leccos, ale my vyjížděly už za tmy 😀 -4 °C mi ukázalo auto. Takže v těch minus deseti počítám budu oblečená úplně stejně. Také je třeba si uvědomit, že na koni prostě fouká a nohy se vám nehýbou. Tam to oblečení neokecáte. Když se člověk šmrdolí po zemi a  třeba ještě něco k tomu dělá, tak se zahřeje. Ale já potřebuju takové oblečení, jako bych v něm chtěla sedět na lavičce 🙂

No a nebojte, ono pak stačí si místo punčochy+průsvitné legíny (mají svá léta, však jsem psala) vzít punčochy+normální kalhoty, a nebo na ježdění prostě punčochy+legíny přetáhnu ještě rajtkama, co mám po mámě - ty si kolem těch nohou můžu omotat dvakrát 😀 Na trup zase když navlíknu svou polar bundu, tak jsem za chvíli zpocená jak dveře od chlíva, takže tu si beru opravdu jen na celodenní vyjížďky…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 23.11.2023, 11:59:30 xxx.xxx.198.226

A Niki navíc jede na vyjížďku skoro nahá🙏

Já myslím, že Niki nebyla na vyjížďce. Že šla “jen” popracovat. A ono při tom pohybu člověk tak nemrzne, to i já jsem si vestu sundala a bylo mi dobře, i když ostatní vrstvy byly celkem profoukavé. Niki psala, že byla hodinu venku, já tam byla skoro 4 hodiny 😀 To víte, já tam nejdu jen tak na okruh po zahradě na procházku, tentokrát nebyly odpoledne žádné holky, dvě se dokonce omluvily těsně před, takže jsem musela veškerou práci udělat sama, a to jsem tam nechala dvě plná kolečka z rána na odvezení - ještě že mi pomohla ta známá, bych tam lítala s hnojem doteď 😀

aldamax (neregistrovaný) 23.11.2023, 12:18:22 xxx.xxx.83.143

ad Puella - složení je přímo na jejich webu, když u výrobku zarolujete až dolů a pečlivě si přečtete drobné písmo. Kopíruju jenom obecné:

PUELLA – parfémy na praní, nejvoňavější náhrada aviváže, která je vyvinuta na bázi vonných olejů. Spolu s dalšími důležitými prvky tvoří unikátní složení, díky čemuž jsou produkty PUELLA výjimečné svým intenzivním projevem. Prádlo je dlouhodobě voňavé a svou vůni neztrácí ani po vysušení v sušičce. Vysoká koncentrace zajistí, i díky nízké dávce, velmi intenzivní vůni, ve srovnání s běžnou aviváží. Po vyprání bude vonět nejen prádlo, ale dokonce i Váš domov. Dávkování: Produkty PUELLA jsou silně koncentrované, proto stačí použít malé množství, díky čemuž jsou i šetrné k vaší pračce (jedna dávka = 5ml/4kg prádla). Varování. Přípravek je určen výhradně do pračky (oddíl pro aviváž). Při potřísnění jakéhokoli povrchu, ihned otřete navlhčeným hadrem / opláchněte vodou. Vhodné do praní s teplotou vody do 60 °C. Při vyšších teplotách vody hrozí poškození plastových součástí spotřebiče. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pečlivě si přečtěte všechny pokyny a řiďte se jimi. Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Odstraňte obsah/obal podle státních předpisů.

Puellu vyrábí jiná firma na  zakázku, ta je v Praze (pokud se dobře  pamatuju) a nemůžu ji znova najít  a nemám na to čas. Nicméně snad oni psali, že  je výrobek výrazně toxický pro vodní faunu a snad i floru, s dlouhotrvajícím efektem. Nebo jsem tohle  varování někde četla. Jsem zpravodaj na houby, ale chtěla jsem tím jenom říct, že  Puella  nebude asi žádné neviňátko. 

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (59 příspěvků) 23.11.2023, 13:31:47 xxx.xxx.250.214

Složení na webu uvedené mají - viz obrázek.

Doporučuji se na tento produkt vykašlat - u svých zvířat řešíte kdejakou drobnost a škodlivost, ale dobrovolně kupovat a používat produkty s množstvím syntetické organiky, jejíž účinky mohou být ve směsi ještě synergicky umocněny, je dle mne nerozum a firma rozhodně nepůsobí svými stránkami důvěryhodně.

Ale každého věc, no….jen mi přijde to nadšení, že to hezky voní, a současná slepota, že si naprosto nesmyslně obohacujete životní prostředí o něco, co je zbytné, potenciálně rizikové a mimo jiné také toxické pro vodní organismy, jako hloupý a nedomyšlený úlet.👎

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 23.11.2023, 14:13:15 xxx.xxx.163.47

Ale tak hlavně že voníme….nějaká toxicita a škodlivost je nám ukradená, že….

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (59 příspěvků) 23.11.2023, 14:22:53 xxx.xxx.250.214

Stejně jako anonymům registrace?🙂

Pokud by to někoho hlouběji zajímalo, ať si vyžádá BL - bezpečnostní listy k  jednotlivým produktům, ty napovědí víc, než jen vypsání složení do řádku. Jistě jsou ty přípravky někde na Slovensku registrovány….takže pátrat se dá.

Osobně bych tomu ale už pozornost nevěnovala, ani v žádném případě své peníze😉

Anonymní (neregistrovaný) 23.11.2023, 15:14:18 xxx.xxx.163.47

registrovat se nebudu, mám k tomu své důvody---

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 23.11.2023, 19:39:58 xxx.xxx.20.192

ještěže jsem nakapala jen asi 6-8 kapek-zkušebně..prala jsem nové povlečení…Nevím teď,jestli ho nepřeprat znovu😲

Buggyro,možná nebyla Nikča teď na vyjížďce,ale v dřívějších příspěvcích to tak většinou bývalo..i ta jízda na skůtru,že zapomněla rukavice atd…Není to nic ve zlém,ale bylo to tak hodněkrát,že holky podcenily první zimu😊nemám pravdu😇

Anonymní (neregistrovaný) 23.11.2023, 19:54:56 xxx.xxx.163.47

ještěže jsem nakapala jen asi 6-8 kapek-zkušebně..prala jsem nové povlečení…Nevím teď,jestli ho nepřeprat znovu

po přečtení diskuze na emimino, kterou sem někdo vkládal, bych povlečení určitě přeprala minimálně jednou znovu, lépe dvakrát a vzorky vyhodila..

lidem z té diskuze tento zázrak dokonce rozleptal pračku..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.