Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 20.11.2023, 11:44:38 xxx.xxx.198.226

lesnizinko: No on podle nás není ten koníček dušný (ale diagnozu nemáme, že). A tadyto sípání provozuje při každé příležitosti, kdy je vzrůšo (i na volno ve výběhu, když na něm nikdo nesedí). Nikdy ho to neomezovalo, nám to přijde, jako by dýchal prostě přes nějakou překážku, nějaké zúžení dýchacích cest nebo tak. Nikdy nepumpoval jako dušný kůň, nikdy výtoky, nikdy nezakašlal (!), žádná dýchavičná rýha nebo stružka, vždycky záživný a dobře nakrmený, nikdy nedekovaný. A taky kvůli tomu nikdavá nezpomalil - a že on se toho skrzevá nervy namaká, protože neustále capluje. Až právě v sobotu. Proto nás to tak zděsilo… Takže holt kromě domácích už žádné vyjížďkové akce ☹️ A dá-li osud, tak snad i diagnostikujeme… ale já do toho jen svoje peníze strkat nebudu, já platím všem koním zubáka a ještě si zacálovat endo, to by mě vomejvali - tak jestli holky, co na něm jezdí, přispějou… No a hlavně by to chtělo někoho, kdo by na něm pravidelně jezdil. Aspoň dvakrát týdně, lépe obden, že ano. Teď jsme ho taky vytáhli z chlíva, kdy od září nebyl pod sedlem než možná na dvacet minut na jízdárně (co by na ruce spočítal). Tak se není co divit, že sbíral plíce, to bych sbírala taky. Spíš to asi přisuzuji tomu, než tomu, že by se mu to nějak zhoršilo, ale tak mladší už taky nebude (letos 21)…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 20.11.2023, 11:57:34 xxx.xxx.198.226

Mohla bych ho brát s sebou na vyjížďky, ale jak jsem zmínila, já teď jezdím sotva jednou týdně, to by pro něj bylo možná spíš na závadu. S tím koněm, co na něm jezdím, si to můžu dovolit, poslední dva měsíce jsme nabírali kondici po letní pauze, takže teď stačí udržovačka, pro něj je vyjížďka jednou týdně spíš usnadnění práce, ale ten bílý by potřeboval pracovat pravidelně. Vzít ho jednou týdně (a ještě na ty trasy, co jezdím s plňasem) není to vončo. Teď jsou tady o tom články od Katky Lipinské, jak je pravidelné ježdění přínosné, ale musí to mít nějaký řád, no. Třeba za měsíc už začne dvakrát týdně jezdit jedna slečna, co nám přibyla (ta se ale základy musí naučit na klidnějším koni), a to by pak mohli chodit klidně i se mnou na ty vyjížďky s tím, že bych ji na bílém právě vedla z druhého koně, aspoň by se holka vyjezdila. To asi není špatný nápad… uvidíme. No a potřetí v týdnu kdybych se dokopala ho vzít já, to už by mělo smysl.

Ne, normálně koně cukrovou řepu nedostávají, v podstatě je to i proti moderním trendům v krmení koní (omezit jednoduché sacharidy). Ale máme toho plnokrevníka, který při správné dietě částečný podíl jednoduchých sacharidů zvládá (jeho metabolismus si s nimi rychle poradí), ta řepa je v podstatě jenom pro něj. Poníci dostávají řepy jen tak jako malé jablíčko, bílý dostává jako velké jablko, jeho půltunové tělo to také zvládne 🙂 Prozatím mám na krmení plnokrevníka kromě ovsa a doplňků právě jablka, ale letos jich máme málo, a nejsou dobrá na skladování, takže počítám kolem přelomu roku dojdou, tak pak hodlám právě krmit místo jablek tu řepu, do jara. Jen tomu jednomu koni, ostatní dostanou maximálně hrstičku za odměnu 🙂 Samozřejmě krmná řepa by byla lepší, protože tam není ta cukrová bomba, ale krmnou tam neměli, cukrovka byla zadarmo. Ber dokud dávaj.

My máme taky dva kaštany, byly zasazené u sebe,  a každý rok je sestříhala srna (sfině), tak to byly pořád takové chudinky (možná dobře, pěkně zesílily). A před dvěma lety jsem oplotila to místo, kde jsou, a najednou na ně sfině nemohla. Tak se kaštany zaradovaly, loni jen tak vystrčily pařátky, a když je nic neucvaklo, tak letos vyhnaly dvoumetrové tyče do vrchu, jsem nestačila zírat. No a už tam pro oba bylo místa málo…. tak šel jeden z kola ven 🙂 A dostal vlastní garsonku. Oba notně olistěné. No tak jak přišel o podstatnou část kořenů tenhle přesazovaný, tak z něj máti včera rvala to listí, ale já hádám, že teď rychle opadá sám, když dostal takhle po čuni tou přesadbou…

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 20.11.2023, 12:39:33 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 20.11.2023, 11:57:34

Tak jak ty moje přesazené papriky do květináčů😎 nechtějte je vidět🙄visí tam jak mrtvoly a zřejmě i brzo budou👎 Říkám si, že tohle visící listí ať si shodí, jen kdyby uzrály ty papričky. A pak se třeba chytnou a obraší. Nebo je nejhůř vyhodím. Jen pokus😉

Ještě nikdy jsem na podzim neměla tak hezké růže, ještě pořád kvetou. Protože tak trochu přeprchalo celé léto, nezaschly už v červenci. Takže jsem si včera do vázy nastříhala hezkou kytici - škoda je nechat zmrznout. Jenže taky: dám to domů, do toho vedra a za tři dny je po parádě🙄

Bobi, co ta kyčel, máš to lepší? Ono to bude jedno z druhým. Covid leze teďka prý do kloubů a to se týká samozřejmě všech kloubů, teda i páteře. 

Jo Buggyro, ty léky….však jsem psala: všechny máme, protože u nás taky nejsou non stop lékárny, nemocnice 30km, takže prostě to člověk má, většinou na ho.no😏 ale co kdyby ho chytl nějaký houser, zuby, covid a nevím co ještě. To pak lidi frflou, že jsou některé léky nedostupné…no pokud se většina lidí takhle předzásobuje, jako my, tak se nedivím🙄 A když kouknu do lékárničky tchánům, tak tam(protože jsou staří a mají už různé neduhy) tak tam bych si vyléčila snad absolutně všechno😛 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 20.11.2023, 12:59:11 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, dejte růže na okno, ne? 

Co se léků týče, mám acylpyrinu, paralenu a celaskonu a živočišného uhlí na nějaké roky dopředu, takže se nedostatků nebojím 😀 Naštěstí coby mládě (minimálně duševní) mě zatím nic nějak pravidelně nepobolívá, ťuk ťuk. Kéž bych byla po babičce, tu nic nějak omezujícně nebolelo do smrti.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 21.11.2023, 07:15:38 xxx.xxx.20.192

teda holky-jste se “rozjely”😲😊nestíhám číst😘

u mě,co se týče léků v krabičce,tak mám maximálně zbytek smekty,nějakou oční mast-která je asi stejně dávno prošlá..kapky do uší a nosu-nemlich to samé-bo jak se to otevře-ale mám to ještě tam..už dost dlouho..Průběžně probírám a nosím zpět do lékárny prošlé,až se mi to nahromadí….Jinak jen to,co mi předepíše dr.,a C-éčko,D-éčko a Hořčík si dokupuju,jak mi dojde..Od bolesti mi kdysi napsali ten Nimesil,že je to jak Aulin..ale já když beru Meloxicam na tu artózu,tak nesmím Ibalgin,a ani nic jiného na bolest neberu..Teď mi nezabírá nic(parapylex,ani nimesil)…Raduš-to mě bolí dost jako zepředu,to maso a kost stehenní..i tam píchá ..a levé koleno😎..Počkám ještě do zítra,a když tak zajdu na konzultaci…Může to být i od zad-ty mě taky bolí..jedno k druhému..

Ale nechci tu naříkat a řešit moje bolesti😇-jen vysvětluju,jak to probíhá-taky jsem slyšela,že to putuje po těle😊Přecházím to,nepoddávám se tomu-ležením nic nespravím..😀

Jo,k té řepě-jsem se taky chtěla zeptat..to snad jen po kousíčkách,né??nebo bude do jara bachratý☝️😜Nemáte tam někde možnost kousek políčka?si vypěstovat svoji krmnou? My měli řepy jak koňské hlavy🐴

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 21.11.2023, 07:33:41 xxx.xxx.198.226

Mám kousek políčka na krmnou řepu, mám i semena krmné řepy, ale u nás je taková daremná. Mám v úmyslu ji příští sezonu zkusit na hnoji, ale musím to obrnit proti sviním… Jinak ten plnokrevník je jako vaše záviděné kamarádky s rychlým metabolismem, které nikdy nepřiberou - do něj tu řepu můžu cpát po vidlích a než by přibral, to spíš bude mít břichabol 😀 Takže ano, všeho s mírou, ale kilo dvě denně dostat může, když se navykne. Stejně jako dostává těch jablek.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 21.11.2023, 11:12:43 xxx.xxx.63.12
Canka:

Ahoj holky,

Za mě to ty slepičky museli udělat pařátkama..jinak si to nedovedu vysvětlit..bylo to jakoby na boku,ale od spoda..a rozvázané…a jen na velikost slepice,nebo jak to mám popsat🙂Každopádně kdyby se to ještě opakovalo,prdnu tam fotopast..mám stejně doma jednu nevyužitou..

Dneska holky zážitek..už večer mi přišlo divný,proč kočičáci všichni 3 stojí u vchodových dveří..vykoukla jsem ze dveří,ale nikde nic…no poznala jsem ráno,co tam slyšeli a cítili🙄Měnila jsem kočkolity ráno(měním ráno a odpoledne) a zavážu do pytlíku a hodím to vždycky na chviličku na chodbu na rohošku,než se převlíknu a vyrazím na zahradu..no a teď otevřu dveře,že to položím na rohožku a na rohožce hovno!A šílený smrad moče..kocouří..rohožka byla úplně nasáklá močí🤮Říkám si,co to sakra je?A kouknu a vidím vyházené pracovní boty z botníku(taková stará skřínka).Kouknu dovnitř a tam se klepal jeden z těch toulavých kocourů tady od baráku.Strašně se bál…sousedka večer vždycky nechává otevřené dveře z domu na zahradu,aby se to na chvilku na chodbě vyvětralo..no a on asi vlezl ze zvědavosti dovnitř,ale sousedka pak zavřela a on zůstal celou noc v baráku…chudák..no dostala jsem ho pološíleného ven a myslím,že po tomhle zážitku už do baráku nikdy nevleze..rohožku rovnou vyhodila a vytřela celou chodbu a botník…smrad teda šílený…

A bohužel mi před chvílí volala starší ségra,jak jsme jezdili s jejím kocourkem na ty injekce,že je to hodně zlé a budeme ho muset nechat jet uspat..že počkáme ještě týden,ale že už se na to nemůže koukat..poslala mi fotky a chtělo se mi brečet..vypadá šíleně..skoro prý nejí..je hrozně propadlý… koukněte na fotky…nechápu to..po té léčbě začal jíst,průjem přestal..a prý teď brutální obrat..volala vetovi,ale ten řekl,že už víc udělat nemůže…

Obrázek Obrázek Obrázek

To je hrozné Niki!😢 Přitom měl všechny odběry v normě i vyšetření (snad UTZ?). Přišlo se tedy na to, co mu je?

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 21.11.2023, 21:23:45 xxx.xxx.93.147

Tákže: vyzkoušela jsem dva vzorky parfémů, protože jsem prala dvě pračky😉 Modrý hodnotím jako dobrý, červený mi přijde jako některá známá vůně, taková mýdlová něco, co jsem cítila nedávno, nějaký azurit nebo nevim co. Zatím červené prádlo ještě nevisí, uvidím ještě pak, z těchto dvou zatím vede modrá vůně🙂 Ale pro mě je moc dřevitá, taková chlapská(a to já i chlapovi kupuju citrusy😉 protože ty dřevité nemusím)

Leithian
Leithian (782 příspěvků) 21.11.2023, 22:03:12 xxx.xxx.48.71

Já dnes byla naobdivovat a pomazlit štěňátka. 😁

Náš prdík zplodil potomstvo a s majitelem fenky jsme v kontaktu😊😊😊 kouzelní. Mam bambilion fotek. Ale doma mi druhý hafan neprošel 😢😁

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 22.11.2023, 08:50:54 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 21.11.2023, 22:03:12

Leithian-a co fotečky sem..bambilion doma a sem nic???😊

Já na ty vůně dočista zapomněla..Dnes tu máme 2 stupně..Taky peru….Bolest se usadila jen na levé straně..mažu lesanou s acylpyrinem..nic moc..ale celkově je líp..překonávám to,třeba to přejde..Ten Parapylex jsem ráno ještě vzala,ale asi ho do sebe nebudu cpát..

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.11.2023, 11:33:39 xxx.xxx.93.147

Bobi, mazání určo neuškodí a uleví a prostě budeš muset doufat a čekat, až to přejde🙄 

Pokračování testů. V hale, kam jsem pověsila vyprané prádlo(popravdě pověsil Tom😉 byly to vesměs jeho tenisové věci) to voní…až moc. Ale červenou a modrou ne, jak jsem psala, na mě moc chlapská. Onehdá jsem z poloviny skříně, kam sotva vlezu a mám uskladněné sezóní věci, vytáhnula zimní legíny a…fuj teda, smrděly takovu tou stařinou, zatuchlinou. Přemýšlela jsem, co s tou skříní, prát to sakra všechno nebudu, vždyť je to čisté. Umývat skříň…no asi by to neuškodilo😏ale přijde mi to zbytečná práce, od čeho by byla ,,špinavá"? Tak mě napadlo, že jako první fázi vyberu ještě parfém a dám s vodou do rozpračovače a věci ve skříni prostě zkusím jen tak přestříkat (jestli to nepomůže, tak ji pak vyklidím a vymyju tím parfémem) Podle popisu jsem vylosovala bílý a celkem jsem trefila👍 zatím z těch tří mi voní nejvíc. Tak jsem to vystříkala, uvidím za půl dne, uvidím zítra. 

Ano, venku je zima, ani jeden stupeň,  0,9st.  V tenkých legínách mi byla pěkná kosa na nohy, jenže ty zimní přijdou nejdřív v pondělí - výměna.  Jsem blbá, tak mi dobře tak. Dneska by měla přijít alespoň dlouhá mikina, to by trochu pomohlo. Doufám, že nebude tenká jak papír, jako poslední dobou všechno👎Je to šumák, opar už stejně mám přes půl dolního rtu🙄😏

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 22.11.2023, 12:19:14 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, vy mě děsíte - vy nemáte jiné zimní oblečení? Nemůžete si vzít pod legíny druhé legíny, přes legíny plandací tepláky, šusťáky, oteplováky, punčochy…?

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.11.2023, 13:56:46 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.11.2023, 12:19:14

Jo, jo, až nebudu moct vydržet, tak si něco dalšího natáhnu🙄 Já jsem pak doma, za dopoledne rozmrznu😜 Vrstvení na nohy moc nesnesu, to jsou ty moje horké nohy. Nahoře klidně jak eskymák, ale na nohách to cítím divné, jako bych měla pleny, pak jak jdu a šoupají ty vrstvy o sebe, mi dělá vyloženě blééé. Punčocháče…to je moje noční můra. Koupila jsem si teďka pletenou sukni(úpletovou) a chystám se pod ni koupit nějaké teplé punčocháče, prostě něco, co vypadá skoro jako legíny, ne jak punčocháče právě (myslím materiálem) Ha kouukám, už je nula😲

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 22.11.2023, 14:57:59 xxx.xxx.20.192

Raduš-a v čem jsi chodila loni😉Neříkej,žes to loňské oblečení"unosila"do roztrhání..Já si loni koupila u ťamanů zateplené legíny-černé-jsou super teplé,až horké na doma,že jsem tu měla zimu..Letos topím víc,mám odsáto 33 litrů…Jen mezi skly je pořád zamlženo..ale neteče mi voda po skle uvnitř na parapet-za mě spokojenost(zatím)otvírám aspoň 3-4 krát za den okno..Mám tu 58%..úžasné😊👌

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.11.2023, 16:50:18 xxx.xxx.93.147
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 22.11.2023, 14:57:59

😀 nééé, já jsem začala chodit až zjara😀

Doprkvančic👎 Onehdá, no bude to už myslím i dva měsíce, mi upadlo kus stoličky, šestky dole. Jako vždy, výplň zůstala, upadl zub kolem. Jasněééé, musím se objednat k zubařce, no proto, že to nebolí, není to vidět, jsem to odkládala…na pak🙄 Dneska žvýkám gumídky a kus zubu vyplivnu. Já si myslela, že se zase odlomilo z té stoličky. Ale ho.no👎 Uletěla mi polovina trojky, asi výplň, naštěstí vnitřní polovina, není to skoro vidět, jenže zůstala taková skořepinka, že jak do něčeho víc zakousnu, určitě odletí i zbytek🙄 Jasně, před Vánocema jezdit se zubama je ideální👎 Respective pravděpodobné je, že mě ani do těch Vánoc nevezme😕 Zítra hned musím volat.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 22.11.2023, 19:15:48 xxx.xxx.93.147

Buggyro, dneska jsem náhodou objevila fotku, kterou jsem po muži chtěla před dvěma dny, jak jsme řešily ty kaštany. No nevím, jestli se v ní zorientujete, okem je to vidět normálně, no na fotce je to zmatečné (a foceno přes kuchyňské okno) Uprostřed dvě jedle, vlevo trochu vpředu je vidět jeden holý kaštan. Mezi dvěma jedlema a třetí, která je o skok vpravo, je druhý nahatý kaštan, ale opticky se mele s topoly v pozadí,  50m od nás a vrbičkama v popředí😏

Obrázek
Canka
Canka (381 příspěvků) 22.11.2023, 19:37:10 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

K tý Puelle…já jsem si dala🤭Vyprala jsem si v tom prostě všechno,samozřejmě včetně spodního prádla..no a v pondělí jsem si to spodní prádlo oblékla,nádherně to vonělo..no i tričko a mikinu pracovní jsem na sebe oblékla a vrněla blahem,jak úžasně to voní..jenže během dne v práci mě začalo všechno svědit..jakože tam,kde jsem měla kalhotky….jinde nic..než jsem došla domů,byla jsem totálně osypaná a nateklá..takže když jsem ty kalhotky sundala,tak všude rudo,nateklo a osypáno..ale brutálně..na rychlo jsem sháněla prášek na alergii,protože alergik nejsem,takže ho doma nemám…ten jsem sehnala a díky bohu to přestalo svědit,ale jinak hrůza..namazala jsem to zinkovou mastí,protože mě nenapadlo čím jiným…myslela jsem,že to do rána bude pryč,ale prd..vzala jsem si ještě jeden prášek,ale nic..nemizelo to..jenže já včera měla jet na wellnes,dostala jsem to jako dárek k svátku od jednoho kamaráda.. a bylo to už zaplacený..takže jsem jela,i když jsem vypadala hrůzostrašně…wellness byl krásný,moc jsem si to užila,byl to hotel v horách,výborné jídlo,krásné prostředí,sníh..jenže..ten chlor z té vířivky,bazénu a sauna tomu mýmu osypání vůbec neprospělu,ba naopak…dneska ráno jsem z toho wellnesu jela rovnou do práce,vzala si další prášek na alergii,ale mám pocit,že to už nezabírá…mám to nateklé a v jednom ohni..jako bych na sobě furt měla červené kalhotky😀No jestli to nepřejde a nezačne ustupovat,budu muset k doktorovi..nenapadá vás,co s tím?Holky z práce mi řekly,že jsem tam toho dala asi moc do prádla..ale já dala jen ten vzoreček z pytlíku na vyzkoušení…nevím,proč mi to nesedlo..

Dneska se u nás pěkně ochladilo…když jsem přišla z práce,najedla jsem se a šla rovnou ke zvířátkům..vzala jsem si legíny,tričko,mikinu a lehkou zimní bundičku..po hodině venku jsem byla totálně vymrzlá..když jsem pak šla sebrat vajíčka,měla jsem tak zkřehlé prsty,že jsem myslela,že je ani nevyndám..takže zítra už vytáhnu zateplené kalhoty a pořádnou zimní bundu a hlavně tedai rukavice..ono není se čemu divit,je skoro konec listopadu..ale zvykla jsem si na to teplo a nechciiiii zimuuuu🙂

Ségry kocourek teď začal zase trošku jíst,tak chce ségra ještě chvíli vydržet..hodně jí to trápí,protože mi řekla,že prostě myslela,že je připravená ho uspat,ale že to nejde,že ho má 14 let a že jí to zlomí srdce a ona už dva dny nespí….je mi jí líto..i kocourka..ale řekla jsem jí,ať ho hlavně netrápí,kdyby viděla,že už se trápí on… 

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 22.11.2023, 19:46:30 xxx.xxx.20.192

Niki-dnes jsem si byla koupit aviváž..Poptala jsem se na tu vůni..Tak mi nabídla taky vzorek za 25 kč..asi deci bylo za 230 a myslím půllitr za 700(vršek že je odměrka)..První mi zdůrazňovala,že se to nesmí dávat přímo na prádlo,jen do kastlíku s práškem…Koupila jsem si černý pytlík s bílým nápisem(měla červený a myslím modrý)..zkusím to někdy,ale dám tam jenom trošku..A to tě svědilo jen v oblasti kalhotek??jinde né??není to teda materiálem??Proč né triko?podprda?..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.