Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.11.2023, 22:05:14 xxx.xxx.63.255
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.11.2023, 17:57:03

Nebudu se určitě hádat, ale viděla jsem slepice vyhloubit na dvoře u famílie pařátama díry jak hroby!😄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.11.2023, 07:41:53 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.11.2023, 22:05:14

Čau holky, nemůžu si vzpomnět, jak přesně vypadá pletivo kolem Niki výběhu, ale teď se dělá ze strašně měkkých drátů, klidně to mohly rozervat pařátkama. Zobákem asi ne, to si nějak představit nedovedu (budeš tam Niki muset dát fotopast, ať vidíme) Ono je to jedno hlavně, že to nebyla liška, nebo nějaký pes - dobře to dopadlo. 

Já ráno otevřu oka, venku ještě skoro tma, ale nějaká bílá mlha. Myslela jsem, že jak mám ventilačku, že se mi zarosilo okno. Rozední se a tam chumelenice jak blázen. Áno, máme první sníh. Je půl stupně, dlouho nebude. Dumám, v čem já dneska vyrazím na obchůzku. Tuším jsem zapomněla napsat, jaková jsem blbaňa👎Tak dlouho jsem hledala na stránkách, který vzor legín, až jsem se uklikla. Slavnostně je včera ráno rozbalím nadšená, že si je můžu obléct a…já objednala nezateplené!!!😲Oni je mají v obou variantách, byl tam napsaný poslední kus, takže mě nepřekvapilo, že jsou o malinko levnější😏Hned jsem psala zpátky, jestli jsou ještě i zateplené a jde je vyměnit, ale je víkend, zatím bez odezvy. V úterý jedem přes Brno, tak to vydržím😉Teda musím, ale dnes mi bude zima🙄

kometa
kometa (5543 příspěvků) 19.11.2023, 08:07:27 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Nebudu se určitě hádat, ale viděla jsem slepice vyhloubit na dvoře u famílie pařátama díry jak hroby!😄


To jo, ale hrabou jenom na (v) zemi. Proto je to řád hrabaví, že jo.

Ale nepoškodí  boční pletivo, jestli jsem to správně pochopila. Jako že stojí na jedné noze a tou druhou škube?

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 19.11.2023, 08:30:47 xxx.xxx.20.192

Niki,je to vidět,z které strany je to zničené??zvenku máš myslím kachle,né??Nám se slipky podhrabávaly ven,ale my neměli to pletivo dole zabezpečené…🐓

Oslavy byly fajn..ale po 5. hodine jsem už nemohla vydržet-byli jsme se podívat na nový barák mladých-kousek přes cestu,a já už nemohla dojít!!Vystřeluje mi to v té noze(kyčli)všude dokola--Vůbec se to nelepší..Neměla jsem náladu ani zpívat,kytaru jsem nebrala,za což jsem sklidila kritiku..Nepřijet vůbec mi přišlo blbé,ale vysvětlovat,že jsem fakt nahoubelec bylo ještě horší😟..ale byli tam i mladí..tak to doufám pak rozjeli..Děda měl už 3."dobrý" den po sobě..prý přibral 2 kila!!což je dobré👌

Dnes u nás taky ráno chumelilo,ale teď už prší..(a růžové dvojprostěladlo pod sušákem už 14 dní stále leží a stále leží😎a ostatní-bundičky a koberce stále visí a visí)😛

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.11.2023, 10:59:29 xxx.xxx.83.206
kometa:

To jo, ale hrabou jenom na (v) zemi. Proto je to řád hrabaví, že jo.

Ale nepoškodí  boční pletivo, jestli jsem to správně pochopila. Jako že stojí na jedné noze a tou druhou škube?


Ano Kometko s tím, že ne, že stojí na jedné a tou druhou škube pletivo, ale spíš ho škube obouma na střídačku. Slepice podhrabávají pletivo s oblibou, asi se tam drží žoužel, kor u Niki, u těch dlaždic. Jestli na to přišly, tak tam budou hrabat pořád. Náš strejda má kolem plotu ze své strany takové široké trubky železné položené a z venkovní strany mu tam chodí hrabat mamky slepice. Onehdá jí vybrblal, že jestli mu to ty její slepici budou pořád podhrabávat, tak je zajme😉Možná se slípce povedlo to odspoda narušit a rozplést, ani ne tak záměrně, jako asi náhodou. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.11.2023, 11:14:04 xxx.xxx.83.206

Bobi a nemůžeš to mít od páteře, jak jsi pár dní polehávala? To bývá, to vystřelování kyčle, lidi si myslí, že mají v pr…kloub, ale většinou je to spíš od té páteře. A děda je dokonce lepší?!? No páni, tak to má dárek k narozeninám👍😀

Tak já sem vymrzla venku slušně😏od stehen dolů si nohy necítím ještě teď. A ke všemu jsem si promáčela i boty…všichni mají nejvíc důvodů rozjíždět traktory polnačky, když začne pršet😠 Některé úseky jsem musela obcházet po vysoké zasněžené trávě, pokud jsem se nechtěla topit v blátu a kaluži👎Nasratá jsem byla nemálo😠 Do toho jsem včera bráchovi slíbila chvojí na výzdobu sebou do Prahy, takže jsem musela teď lítat a stříhat. Všechno zasněžené, mokré. Rukavice se mi promáčely v prvních 10 sekundách a pak už to byl hnus, měla jsem ruce tak zmrzlé, že jsem myslela, že ten koš ani domů nedonesu👎 Včera jsem to nestihla, museli jsme k večeru odjet do Hradiště na schůzku(Toma učitel z Jihlavy tam byl na školení a potřebovali něco pořešit) Já vlezla do KIKu a Gate, vyzkoušela jsem si asi 10 hader, ale stejně jsem na sobě neměla ty, s kterýma jsem to chtěla sladit, tak spíš jen orientačně, že vím, že to existuje a někde to mají😉 Mamce jsem v KIKu koupila teplé pyžamo, beránkové, do těch jejích 16st😏 A tavnou pistoli, protože mi exnula👎

kometa
kometa (5543 příspěvků) 19.11.2023, 12:04:53 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Ano Kometko s tím, že ne, že stojí na jedné a tou druhou škube pletivo, ale spíš ho škube obouma na střídačku. Slepice podhrabávají pletivo s oblibou, asi se tam drží žoužel, kor u Niki, u těch dlaždic. Jestli na to přišly, tak tam budou hrabat pořád. Náš strejda má kolem plotu ze své strany takové široké trubky železné položené a z venkovní strany mu tam chodí hrabat mamky slepice. Onehdá jí vybrblal, že jestli mu to ty její slepici budou pořád podhrabávat, tak je zajme😉Možná se slípce povedlo to odspoda narušit a rozplést, ani ne tak záměrně, jako asi náhodou. 


No ale to hrabou pořád na zemi. Jako, že to těsně přízemní zachytí a rozškubnou, to beru. Ale ne, že vytvoří otvor zboku. Ale to z popisu neumím určit.

Třeba to bylo tak, jak píšete.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.11.2023, 20:54:34 xxx.xxx.83.206
efe:

Pan Mops Bečka

Obrázek

Vypadá nadmíru spokojeně a kouká jak Viktorek, když takto leží. Já jen nejsem dobrá na to focení, respective nemám čím a nefotím, protože mobil, co jsem na to používala, mi přestal odesílat fotky na mail. Hazlík😜

Canka
Canka (383 příspěvků) 19.11.2023, 21:31:20 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Za mě to ty slepičky museli udělat pařátkama..jinak si to nedovedu vysvětlit..bylo to jakoby na boku,ale od spoda..a rozvázané…a jen na velikost slepice,nebo jak to mám popsat🙂Každopádně kdyby se to ještě opakovalo,prdnu tam fotopast..mám stejně doma jednu nevyužitou..

Dneska holky zážitek..už večer mi přišlo divný,proč kočičáci všichni 3 stojí u vchodových dveří..vykoukla jsem ze dveří,ale nikde nic…no poznala jsem ráno,co tam slyšeli a cítili🙄Měnila jsem kočkolity ráno(měním ráno a odpoledne) a zavážu do pytlíku a hodím to vždycky na chviličku na chodbu na rohošku,než se převlíknu a vyrazím na zahradu..no a teď otevřu dveře,že to položím na rohožku a na rohožce hovno!A šílený smrad moče..kocouří..rohožka byla úplně nasáklá močí🤮Říkám si,co to sakra je?A kouknu a vidím vyházené pracovní boty z botníku(taková stará skřínka).Kouknu dovnitř a tam se klepal jeden z těch toulavých kocourů tady od baráku.Strašně se bál…sousedka večer vždycky nechává otevřené dveře z domu na zahradu,aby se to na chvilku na chodbě vyvětralo..no a on asi vlezl ze zvědavosti dovnitř,ale sousedka pak zavřela a on zůstal celou noc v baráku…chudák..no dostala jsem ho pološíleného ven a myslím,že po tomhle zážitku už do baráku nikdy nevleze..rohožku rovnou vyhodila a vytřela celou chodbu a botník…smrad teda šílený…

A bohužel mi před chvílí volala starší ségra,jak jsme jezdili s jejím kocourkem na ty injekce,že je to hodně zlé a budeme ho muset nechat jet uspat..že počkáme ještě týden,ale že už se na to nemůže koukat..poslala mi fotky a chtělo se mi brečet..vypadá šíleně..skoro prý nejí..je hrozně propadlý… koukněte na fotky…nechápu to..po té léčbě začal jíst,průjem přestal..a prý teď brutální obrat..volala vetovi,ale ten řekl,že už víc udělat nemůže…

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 20.11.2023, 07:12:50 xxx.xxx.20.192

chudák-vypadá fakt hrozně..jak Max od koní🐈😟

Raduš,taky jsem nad tím uvažovala,že to může být od zad..No,ležet jsem pak neležela,už jsem byla fakt od soboty redy..Pak jsem byla ve středu u dr.a že pomalu něco -popocházet zvolna na procházku-jenže🤭Jen jsem začla trochu uklízet ve špajzu(skříň s bordelem-sklinky,tašky..atd)Něco dala už do válendy..Popadlo mě to celkově od kyčlí až i kolena..klepaly se mi nohy..ale i ruce slabota..tak jsem lehla,že to přejde a vzala Paralen..nic..Tak jsem posedávala v křesle u telky a dělala nezbytné věci..Chtěla jsem to i jako rozchodit..Nemůžu pořád ležet..V tu sobotu se to nastěhovalo do levé kyčle..Znám vystřelování od páteře…Včera jsem si vzala po obědě ten Nimesil a bucla..Měla jsem zas vytírat…vykašlala jsem se na to,jen jsem zas zametla,ale chtělo by to vodu😕..Nevím,co kdo dělá(ale naproti chodí dost návštěvy)ty mázance musím😕..ale až mi bude líp👍Na noc paralen a nic..27,11,jedu do Ol.na neurologii,a když to nepřejde,poprosím,jestli by mě neopíchal😘

Niki,vyfoť to pletivo..

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 20.11.2023, 09:42:51 xxx.xxx.198.226

Napsaly jste toho hodně za ten prodloužený víkend, takže postupně: 

Lesnizinka: ano, s šitím elastických legin mám přebohaté zkušenosti, záplaty dávám ze stejného materiálu a útek dávám stejným směrem, aby to pružilo spolu s podkladem 😊 Záplaty připevňuji napevno pouze bodově a mezi těmi pevnými body vedu niť volně (tj. když to tam nastehuji, pouze tím nejjednodušším švem sem-tam (neovládám terminologii), tak látku natáhnu, a nechám niť vytáhnout podle látky, když se látka zase smrskne, udělá to na niti takové obloučky (existují i pružně nitě, ale zdělávám zásob nití z dob krále Klacka a nemám), další bod zašiju tak, aby nit v obloučcích zůstala volná. Po zkušenostech na vnější stranu gatí (ta, co je v kontaktu se sedlem) dávám jen malinký steh, co nejkratší, zatímco vzdálenost naháním na vnitřní straně tepláků, kde nehrozí prodření. Na tyhle pičičinky bych se se strojkem vykašlala, tam by mi bylo jedno, co je to za steh, strojek určitě umí i takový ten cik-cak (klikatý), který se při natažení natáhne 😊 A když ne, tak bych si látku za strojkem povytahovala, než bych zašila zase další bodík napevno. 

Ad šicí stroj: já nechci ruční mašinu, to je asi takové to, co vypadá jako kancelářská sešívačka? To nene, to by mi ruka upadla (a těm sešívačkám na baterku z telemarketingu nevěřím ani fotku na obalu). Já chci toto https://elektro.bazos.cz/inzerat/177186555/prodam-pekny-dvourychlostni-maly-sici-stroj.php Taky je to takový šmejdík, ale předpokládám, že na to moje domácí žvýkání… Za ty prachy… Ale já o šicích strojích zhola nic nevím, tak mě klidně poučte. Jen bych nerada kupovala nějakou krávu typu Lada nebo Singer, protože to stopro ze skříně pak vytahovat nebudu. Tadyta mrška by byla někde pěkně po ruce, abych měla motivaci ji používat 😊 

Co se týče řetězových pil, máme malou akučku (mini chain saw šmejd in čína), která už pomalu dochcípává (ještě nějaké to prkénko nebo zářez ovocného stromku zvládne, ale už se mi podařilo pospálit motor, takže vždy po řezání delším než deset vteřin se z něj začne pokuřovat a kapacita baterie už taky není, co před 3 lety bývala :-D ). No a pak máme jednoručku benzinovou, a to je moc fajn nástroj, uvolila jsem se s tím též řezat, když je to tak malé a šikovné. Samozřejmě my holky ji držíme obouruč, voči vykulený, dech zatajený, spoďáry znečištěné :-D Mívala jsem profi 30 nebo 40 cm pilu Stihl, s tou jsem se tak nebála, bylo tam spousta místa na ruce a na manipulaci tím nástrojem, a když se to posadilo na zem, tak to sedělo, byla velká základna, tahle malá sviňka když se položí na zem, tak poskakuje, to je o strach…

 Teď mě napadlo, že bych mohla vzít k zámečníkům jenom kolečka, abych se nemusela vláčet s bránou, a nechat na ně navařit dlouhý trn (armovací tyč), který bych zasunula do toho dutého profilu brány. To bych mohla prubnout. By to tam bylo jen nastrčené, tj. brána by zůstala netknutá (to by se líbilo majitelce) a zároveň by to bylo rozebíratelné jedním tahem. A přimontovatelné k čemukoli jinému (s tím dlouhým trnem se to pak k něčemu dá v zásadě i přivázat či připásat). 

Já mám od okapu do IBC nádrže takovou tu žlutou stavební žebrovanou hadici, už několik let. Mám ji na okap nasunutou a za ta žebra přivázanou provázkem (za žebra se provázek pěkně zasekne a hadice se mi s okapu nesvlíkne), pod okapem ji mám zajištěnou ke sloupu, aby mi nevisela celou vahou na okapu a také aby nepáčila za okap, když její konec někam přesouvám. Konec hadice totiž strkám střídavě do tří IBC nádrží plus ještě do sudu nebo do vany :-D Podle toho, co je potřeba plnit.

 Strouhanku do nějaké dózy, co není prasklá, a do téhle něco, co se neprocpe dírou – koření v pytlíkách, ořechy, piškoty… 😊

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 20.11.2023, 09:43:28 xxx.xxx.198.226

Canka: také u nás ČEZ kácel stromy, stěžovala jsem si, že nám ty nálety naházeli na cestu a šli od toho. Už to mám skoro vyklizené 😊 Takže doufejte. Ale když půjdete podél drátů, na hromady štěpky určitě narazíte. Ta u nás ve výběhu je mi do pasu. A ještě jednu udělali na zahradě, kterou si sekáme, takže ta je taky „naše“ 😊 Ještě nevím, co se štěpkou, holky navrhovaly, že s ní můžeme zasypat navezenou řepu, ale já se bojím, že by to nedýchalo a hnilo. Řepu zahážu senem… Jinak ale u nás tu štěpku dělali hned během kácení, si tam postavili mašinu, a jak to uřezali, hned to druhý pohůnek šoupal do mašiny. Předpokládám, že to je standardní postup, tak jestli to u vás neseštěpkovali hned… No a totéž bylo s tím úklidem klestí… 

Třeba já růžové pilule vůbec nevedu. Od bolesti mám doma pouze paralen a nějaký zbytek něčeho na křeče hladkého svalstva (to je asi deset let staré) a zbytek (vlastně jsem si vzala asi jen dva ks z balení) kombo tramal/paracetamol na záda, co jsem dostala někdy na jaře, když mě lahůdkově chytla bedra. Všechno to jsou dryjáky a já to neberu, dokud nehryžu futra :-D 

Lesnizinko palec hore za tu makačku na zahradě v pátek! My jsme v pátek vyložili to, co jsme minulou neděli naložili. Kočár (vagonetu), dvacet malých balíků senáže (20x30 kg) a nějakých odhadem 300-400 kg cukrové řepy. Koně říkají, že jak senáž (jeden balík jsem trhla, tak jsem se rozhodla ho rovnou zkrmit), tak řepa jsou moc dobré! Vagonetu jsme hned chutě ruče zapřáhli, bohužel origo oj je na poníky krátká, ale přivázala jsem k vagonetě naši oj z maratoňáku (různé typy kočárů) a poníci chodili pěkně. Až se k tomu dostanu, dám foto, dlužím i na „koních“. 

Já si jinak klouby (a hl. záda) prohřívám ve sprše. Anžto mám doma momentálně 19-20 st., tak se vždy při sprchování nahřívám, že mám nakonec otočenou páku v 45° úhlu se stěnou 😊

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 20.11.2023, 09:43:59 xxx.xxx.198.226

Canka: já jela taky v pátek na vyjížďku, až poté, co jsme u koní skončili s holkama. Jela jsem za kamarádkou na kafe, vždycky u ní koně odsedlám a pustím na zahradu, ať se pase, po kafi zase nasedlám a jedu dom 😊 No a přijela jsem k ní přesně ve 4 odpoledne, domů jsem vyrážela něco po páté, a do stáje jsme se dotarabili na šestou, v dašči plušči, ale krásně proběhnutí 😊 A kupodivu mě to ani nestálo zdraví. I sněžilo po cestě :-D Jela jsem teda taky bez rukavic, ale protože jezdím s helmou a vestou, tak bez čepice vyrazit nemohu, a vesta také pěkně izoluje po těle, tak aspoň něco. No a v sobotu jsme měli akci s koňmi, vyrazily jsme všechny tři momentálně samostatně jezdící holky ze stáje, byla zima a místy nám pršosněžilo, ale bylo to super, konečně si zase vyjet hromadně – akorát ten španěl, co ho mám v portrétu, špatně dýchá, a jak nechodí pod sedlo (jeho jezdkyně teď nemůže chodit pravidelně), tak měl na té vyjížďce záchvat jak kdyby byl dušný, naprosto nás to zaskočilo, to se mu ještě nestalo… ale zbytek vyjížďky pak dobré, asi se musel „rozdýchat“, jenže tohle bylo dost hrozné. Jestli se na to složíme, tak na jaře, až přijede veterinářka na zuby, zkusím domluvit i nějakou endoskopii, aby zjistila, co to je. A každopádně jsem přesvědčená o tom, že když bude pravidelně chodit pod sedlo a nadejchávat, bude to lepší, ale to na něm musí mít kdo jezdit. A já sotva jednou týdně vytáhnu toho plnokrevníka, natož ještě tohodle. Navíc jsem se holedbala, jak budu zapřahat poníky do vagonety, haha, no snad až bude zase delší den… 

Ad první sníh, však už bylo na čase, Martina bylo před týdnem, tak aspoň že tak. Snad se ten podzim konečně dá dokupy, to vedro doteď bylo nervydrásající (pro mě). My včera přesazovali jedlý kaštan a normálka je celý zelený, jen sem tam žlutý lístek. Jiné roky touhle dobou byly stromy holé, my tu taky mívali třeba od půlky října sníh, že. Jsme říkávali, že nám tu leží sníh od půlky října do půlky března. Teď se sněhová pokrývka počítá na dny v roce… strašný skok. 

Canka: koukám na nemocného kocourka a pokud už padlo rozhodnutí uspat, tak už týden nečekejte. Ono mu dobře nebude. Může se stát, že mu bude líp, ale organismus má poblbaný, stejně mu nebude dobře, bude unavený, bude bolavý… Jela bych hned, čím dřív, tím líp. A přidávám se k „Niki, vyfoť to pletivo…“ 😊 

Jsem si to psala do wordu a jsou toho mého výlevu dvě strany. Tak snad vás nezahltím 😊

kometa
kometa (5543 příspěvků) 20.11.2023, 09:55:38 xxx.xxx.224.101
Canka:

Ahoj holky,

Za mě to ty slepičky museli udělat pařátkama..jinak si to nedovedu vysvětlit..bylo to jakoby na boku,ale od spoda..a rozvázané…a jen na velikost slepice,nebo jak to mám popsat🙂Každopádně kdyby se to ještě opakovalo,prdnu tam fotopast..mám stejně doma jednu nevyužitou..

Dneska holky zážitek..už večer mi přišlo divný,proč kočičáci všichni 3 stojí u vchodových dveří..vykoukla jsem ze dveří,ale nikde nic…no poznala jsem ráno,co tam slyšeli a cítili🙄Měnila jsem kočkolity ráno(měním ráno a odpoledne) a zavážu do pytlíku a hodím to vždycky na chviličku na chodbu na rohošku,než se převlíknu a vyrazím na zahradu..no a teď otevřu dveře,že to položím na rohožku a na rohožce hovno!A šílený smrad moče..kocouří..rohožka byla úplně nasáklá močí🤮Říkám si,co to sakra je?A kouknu a vidím vyházené pracovní boty z botníku(taková stará skřínka).Kouknu dovnitř a tam se klepal jeden z těch toulavých kocourů tady od baráku.Strašně se bál…sousedka večer vždycky nechává otevřené dveře z domu na zahradu,aby se to na chvilku na chodbě vyvětralo..no a on asi vlezl ze zvědavosti dovnitř,ale sousedka pak zavřela a on zůstal celou noc v baráku…chudák..no dostala jsem ho pološíleného ven a myslím,že po tomhle zážitku už do baráku nikdy nevleze..rohožku rovnou vyhodila a vytřela celou chodbu a botník…smrad teda šílený…

A bohužel mi před chvílí volala starší ségra,jak jsme jezdili s jejím kocourkem na ty injekce,že je to hodně zlé a budeme ho muset nechat jet uspat..že počkáme ještě týden,ale že už se na to nemůže koukat..poslala mi fotky a chtělo se mi brečet..vypadá šíleně..skoro prý nejí..je hrozně propadlý… koukněte na fotky…nechápu to..po té léčbě začal jíst,průjem přestal..a prý teď brutální obrat..volala vetovi,ale ten řekl,že už víc udělat nemůže…

Obrázek Obrázek Obrázek

Jestli opravdu nejí, tak přišel jeho čas.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 20.11.2023, 11:26:28 xxx.xxx.83.206

Buggyro, alespoň jsem si početla👍 Budu reagovat, na co si tak vzpomínám😉 Ten ,,šicí stroj" ano, myslela jsem, že mluvíte o tom jednoručním. Jestli tohle z bazošu normálně šije ale taky netuším. Ale jsou to jen tři stovky…i kdyby to nešilo, není to taková hrůza…na vyhození😎 A jsem si myslela, že to na nějakém starém látáte ne, že to všechno šijete ručně!😲 To by mi paprče upadly, rychle bych to vzdala, protože já nevydržím u ničeho, co se byť je trochu táhne😎

Ten dušný koníček…nějak si nedovedu představit sedlat dušného koně😟To je jako by ste naložili srdcaři, který nevyjde 5 schodů. A nemohla by ste ho brát jen tak sebou, když jedete na svém, si ho přivázat? Koním absolutně nerozumím, takže to berte jen laický dotaz dušné baby.  Vůbec jsem nevěděla, že koně dostávají i cukrovou řepu? U nás vždycky jen normální, cukrovka se pěstuje o 20km dál. 

Vidíte, to bylo jasné, že vás něco s těma kolečkama napadne😀

Vy máte na kaštanu zelené listí?😲 Já mám dva vedle sebe, na jednom snad už není ani lísteček, na druhém pár žlutých, hnědých suchých. Není to ale zimou, spíš suchem, co bylo zkraje podzimu. Teď se tedy tváří, že pořád prší, dneska jsem parádně na obchůzce zmoknula😏ale na meteo je sotva 2.5mm. Takže ono se to jako déšť spíš jen tak tváří, vydatnost prd👎

Jak jsem onehdá psala, ani nevím, jestli to bylo sem….o těch oparech, že jsem mívala jako dítě snad každý měsíc, ale jako dospělé mi skoro vymizely, protože jsem ani nemocná vůbec nebývala…tak od té doby, co umřel Berry se mi tak jednou ročně vyrazil, ale Zovirax je celke rychle a úspěšně vyhojí. A jen jsem to napsala co myslíte?! Ráno vstanu a pěkný opar👎😈 Mě trefí🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.