Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.11.2023, 11:47:58 xxx.xxx.20.192

Tak jsem doma..i z nákupu..Stavila jsem se v Lidlu..Jsem uchozená,třepou se mi normálně nohy.A to jsem jela autem..Petra mi radila,ať jedu i k doktorce,že kdo mě pak odveze,když nebudu moct..Není to daleko od parkoviště,ale stačilo mě to..Jsem zdravá..JÁ nikoho už nemůžu nakazit,ale MĚ se může teď chytit ledaco,jak jsem oslabená..PRÝ…..Mám jít na ty 80tiny…tak ještě váhám..ale je to až v sobotu..😊

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.11.2023, 07:29:06 xxx.xxx.83.206

Musím si vymyslet nějakou práci, tohle mě fakt neba. Venku už není skoro co dělat, jen jsem vyvezla zbytky ze skleníku a posbírala (teprve) ty vykopané nálety. Ještě bych mohla vyřezat nějaké větve, ale do toho jsem se nechtěla pouštět, protože byl hlášený déšť, nakonec jen prskalo a pršet začalo až kolem 16h. Tak jsem doma udělala ještě ordung s kytkama v hale, nahoře v truhlíkách. Vyšplhala mi tam hezky zespoda mučenka a parádně se rozrostla. No nevím proč, po několika letech zničehož nic začala žloutnout a chřadnout…tak musela pryč. Zhora jsem ji vymotala a poshazovala, dole jsem ji ustřihla…buď obraší, nebo bude nahrazena🙄 No bordel hrozný, musela jsem to nacpat do koše a vynést na kompost. Teď to máme plešaté🙄 nanosila jsem tam sice kytky jiné, ale takovou jungli málo co nahradí. Nakonec všechno povysávat. Tím, že jsem tam nastrkala, co jsem našla trochu narostlé, musela jsem si dát zakořenit nějaké další, takže jsem to sadila. 

Ráno otevřu noťas a zjistila jsem, že jsem usnula, aniž bych to odeslala😎 Sice už usínám o něco pozděj, ale i tak jsem zachrápala v půlce věty😛 Takže až ted ráno😉

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.11.2023, 10:00:10 xxx.xxx.198.226

Lesnizinko, já vám pošlu nějaké oblečení na zašívání, jo? Když teda nemáte, co by. Já na to vůbec nemám čas. Jsem u koní každý den minimálně do šesti (minimálně hodinu ve tmě s čelovkou). Ale předevčírem máti s pomocníkem dorazili tu střechu na přístřešku na seno a včera jsme s máti natáhly na tu střechu plachtu, která tam bude dělat krytinu tuhle zimu 🙂 V sezoně snad ukecáme našeho pokrývače, aby tam natáhnul térák (asfaltové pásy nebo jak se tomu…). 

Já jsem si přidělala práci ještě v tom, že jsem si koupila přes bazoš taková ta kolečka k pojízdným stolům nebo nákupním vozíkům nebo k čemu, taková ta, co se protáčejí  podle toho, kam jedete. A hodlám je přidělat na brány po výběhu, které jsou tvořeny ohradními panely, a když si chce člověk otevřít, musí tu bránu přizvednout a poponést. Některé brány se mi povedlo zavěsit na betonové sloupky tak, že visí na řetězu a je možné je otevírat jako by byly na pantech (panty nemáme jak přidělat a ony ty běžně dostupné by ty brány taky asi vyvrátily). Ale některé brány jsou přidělané k dřevěným sloupkům nebo ke stromům, které je neunesou, a mně se VÁŽNĚ nechce je nosit.

No a ten výstupek z toho kolečka, který se má nasadit na to, co chcete pak vozit, je na každé straně asi o 2 mm širší než dutá noha té brány, do které ho chci zasunout. Takže budu muset vymyslet, jak to udělat. Brána bude určo z měkčího materiálu než ta tyčka z toho kolečka, takže budu mít snahu ten profil od brány nějak rozšířit. Tak uvidím, zda mi to půjde domácími prostředky (hrubou silou) nebo to budu muset vzít  zámečníkům. Ti by mi to mohli rovnou i svařit nebo provrtat a sešroubovat, což by mohlo být k věci 🙂 Na druhou stranu náš stájový pomocník má frézu, takže třeba by šla tyčka od kolečka zfrézovat na rozměr té nohy od brány a zase by noha od brány měla zachovanou integritu… Asi to s pomocníkem proberu 🙂

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 16.11.2023, 10:03:43 xxx.xxx.198.226

Jo a musím si koupit nějaký šicí strojek. Takový ten dětský, snad mi umožní efektivněji si spravovat oblečení 🙂 Hlavně tepláky mám od ježdění na koni v rozkroku neustále rozdrbané a když už je textil v rozkroku tak odrbaný, že je průsvitný, tak v tom už ani nitě nedrží, tak už neštupuju, ale rovnou našívám zevnitř záplaty (rozstříhala jsem na  ně jedny fakt už rozebrané tepláky). Prostě u mě i vietnamské legíny přežijí desetiletku 😀  Vzhledem k tomu, že na účtě mám čtyři sta, tak musí šicí strojek počkat na další výplatu 😂

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.11.2023, 16:24:57 xxx.xxx.83.206

Nakonec bylo dneska hezky, tak jsem nakopla motorovku(aku😜) a uřezala jsem u plotu vpředu uschlý velký růžový akát. U nás se nedaří, ani těm blbým akátům, co všude jinde rostou invazivně, jak plevel. Tento je pravda okrasný, ale stejně🙄 Ještě tam zůstal jeden(byly vysazené dva vedle sebe) Bylo to celkem napínavé, asi 5m velký strom a bylo nutné ho uřezat tak, aby nespadnul na plot, který měl ze dvou stran, protože je v rohu. Frajerka jsem si myslela, že ho prostě tam říznu a tam říznu a on se hezky svalí tím směrem, kde bude mít vyříznutý ten klín. Nevím, jestli je to přesně opačně, nenapadlo mě se předem kouknout na nějaký návod: jak se řeže obr strom😏 No naštěstí, jak jsem blbá, tak jsem měla štěstí, protože se mi začal sunout blbě, ale zasekl se větvema o ten druhý, který ho tím pádem podržel skoro ve správném směru, pak přišel Tom a společně jsme ho trochu rozhoupali, aby se odáknul a svalil do mezery, mezi plotem a teda tím akátem vedle. Dokonce mu ani neulomil tu větev, co o ni držel. Pak jsem ho ještě řezala na polena, ale mi po chvíli došla baterka. Takže to tam mám rozbombardované, milion větví, pár polen(kmen ještě skoro celý na řezání) ty opižlané větve musím odtahat na hromadu naproti(naši hromadu) naštěstí to není daleko, ale je toho z tak velkého stromu dost. To nechám až na zítra, šla jsem dělat oběd, musela zajet ještě do zásilkovny a už se asi nemá cenu do toho pouštět. 

Buggyro ty legíny..to elastické se šije celkem blbě, ale koukám, že v tom máte bohatou praxi😉 to bych vám ani já tak dobře nespytlíkovala😏 Ty ruční mašiny…netuším, jak to šije, jestli je to vůbec k něčemu? Nemám s tím žádnou zkušenost ani nikdo, koho znám. 

A ty bránové tyčky jsou hranoly, nebo kulaté? Asi bych to šoupla k těm zámečníkům, oni si s takovýma věcma ví rady hned, přece jen mají zkušenosti. Tedy, když máte tu možnost. Já bych samozřejmě taky koumala😉 A nejlepší je, že jsem na ta kolečka kdesi narazila, jako výprodej(před časem) a pořád jsem měla nutkání si je koupit, že však by se někdy mohly k něčemu hodit…jak když najdeš. Tom mi vynadal, že pořád vymýšlím blbiny, kolečka budu kupovat, která k ničemu nepotřebuju…tak jsem je nakonec neobjednala. A vy jste jim nakonec to uplatnění našla👍😉

Aha..a ještě jsem v domku chtěla předělat z trámu na trám starou kladku, která tam zbyla rezavá po zedníkách. Tak jsem ji onehdá nastříkala silikonem šrouby, že se bude dát povolit snad. Chtěla jsem Toma, aby mi a tím pomohl, to bylo milion výmluv, že až přijde někdy brigádník. Jenže mi vak se senem zavazel uprostřed domku a potřebovala jsem ho vytáhnout ,,na patra". Zkusila jsem povolit ty šrouby a šlo to, tak jsem zavelela a spáchali jsme ty přesuny, teda hlavně já, Tom jen asistuje: přidrž, zavěs, jisti, podej mi klíč. 

No a abych nezapomněla, musela jsem odinstaloval okap z IBC nádrže a vrátit ho (seskládat svod) zpátky na místo. Udělala jsem si to jako takovou skládačku, která se pootáčí a předělají se šrouby do jiných dírek. Je to trochu složité, dost to v sobě drží na těsno, takže lomcování a bouchání, ale funguje to. Než to urvu i s okapem😏 

Áno, jsem děsně šikovná👎 Obalovala jsem k obědu smažák a vyletěla mi z mokré ruky dóza se strouhankou(taková ta úzká s půl klapacím víčkem z Ikei) Prásk na dlažbu, rozkřáplý roh, strouhanka po celé kuchyni, dóza v pr.eli. No taky jsem si mohla motorovkou uřezat nohu, takže ne, nestěžuju si😛

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.11.2023, 20:32:23 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Děvčata,však tu snad všechny víte,že já kastruji i kočky,co nejsou moje,takže je jasné,že i Čikitka,až na to bude mít věk,půjde na kastraci..to je přeci jasné🙂Já nikde nenapsala,že bych jí nechtělw kastrovat přeci..

U nás teď ČEZ kácí stromy,které vedou pod dráty elektrického vedení..ráno jsem nadávala,protože mi všechny stromy pokáceli do cesty,kudy chodím..ale až to vyčistí,bude to fajn…teda doufám,že to vyčistí..každopádně budu s napětím čekat,jestli z toho náhodou neudělají štěpku..to by se mi fskt hodilo..dala bych ke slepičkám,pak kolem jezírka a přepadu,pred přístřešky koníkům..ale pochybuji… i když si říkám,kam by všechno to dřevo dali..no naděje umírá poslední🙂

V práci se teď rozjel trend,že všem tam naprosto úžasně voní prádlo..takže si všichni doporučují ten zázrak..tak jsem taky neodolala a objednala..je to parfém na prádlo..jmenuje se to Puella..nevím,jestli to znáte..dneska jsemto místo aviváže dala do pračky,když jsem prala..a naprosto neuvěřitelný..prádlo voní neuvěřitelně už po maličké dávce toho prostředku..provonělo to komplet celý byt…prevonělo to i kočkolity🤣🤣🤣 Koupím to mamce i ségrám k Vanocům,protože je to fakt mazec…

Zítra mám volno,je svátek,tak si užiju prodloužený víkend🙂Ju a máma je konečně objednaná na tu kolonoskopii…ale až na únor..nemají volné termíny…

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 16.11.2023, 20:54:04 xxx.xxx.20.192

Holky,já píšu až teď..ráno jsem se dala do úklidu(dr.prý “pomaličku začněte chodit ven na procházku..jste oslabená”)A já to už nemohla vydržet😎…kolem polednímu mě chytly kyčle,stehenní kosti-úplně ně tam pulsovalo a píchalo😟..levá ale strašně🙂Nemohla jsem dojít ani do schodů.jak jsem nesla do popelnice papíry a plasty…Tak jsem ulehla,že to přejde..nepřešlo..dala jsem si paralen-nemám nic od bolesti..Kolena mírně přestala bolet,ale to ostatní !!Jsem to zkoušela rozchodit,ale vůbec se to nelepší!!No přece to nemůže být další fáze covidu☹️..zítra je svátek..zkusím mazat lesanou s acylpyrinem…To mě teda zaskočilo😟

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 16.11.2023, 21:57:18 xxx:xxx.3eb9:fbf7
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 16.11.2023, 20:32:23

…mám už doma a voní krásně i když prozenu sušičkou, koupila jsem si tři různé vůně ve vzorcích a která se mi bude nejvíc líbit, tu si pak koupím ve větším balení…koupila jsem k vánocům i mamce a kamarádce…

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 16.11.2023, 22:36:46 xxx.xxx.83.206

Niki neznám, neslyšela jsem a jdu pátrat😉Před chvílí si šel Tom pro sýr(dovezl dárek korbáčky) a říká: v pracovně asi smrdí ho.no. No jo, byl tam Viktorek(Gucci je někde venku) a ani se nobtěžoval to zahrabat, takže momentálně by se pořádná vůně šikla😜 (zapaluju vaše svíčky, několik jsem si jich onehdá koupila😀 Mango, maliny a pivoňka s broskví či čím - měla jsem ovocné období, i já se mažu mangovým a ananasovým olejem (na střídačku) Už bych měla vymyslet nějakou zimní variantu, no nechce se mi😉

Štěpku si onehdá nechala navozit sousedka(já to vozí taťka z elektrárny) bude mulčovat keře. Velké kmeny si asi ergéváci pořežou, ale možná naštěpkujou ty zbytky, větve. 

Kdyby mamka měla problém…no tak hlavně: musíte přijít včas! Přišla a už to nespěchá?

Bobi, tak to je pěkné tohlencto😲👎 A jak to, že nemáš růžové pilule??😲 ty má přece každá ženská, ČR je proslavená závislákama😛 Dokonce i my je máme! (tedy…my máme skoro všechno, jen to nejíme. Ale co kdyby…😉)

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 17.11.2023, 07:31:45 xxx.xxx.20.192

Raduš,kdysi jsem je měla na ty chřipkové stavy..5 dní-ráno ACC a 3x denně ibalgin(nejmíň 3-4 dny)...Zaručené--Beru Meloxicam na tu artrózu a ten se nesmí s Ibalginem…Levá strana pořád dost bolí-a to jsem šla jen na záchod-asi 5 metrů(mám všechno blízko v bytě 5x5metrů😎)Pak mám doma asi zbytek Nimesilu(aulin),ale já se tomu celkem vyhýbám,když beru těch “svých”hrst😛Rozdala jsem to sousedce,nechala jsem si jen pár-kdyby něco..

Počkám chvíli a pak napíšu dopoledne doktorce,co to je..Známe se z kdysi😊tykáme si..

Niki-Evi-nejsou to ty granulky,co se sypou přímo do bubnu??Vždycky se na ně dívám,jsou drahé,ale neslyšela jsem nikde,jestli fungují..hm?je to ono??

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.11.2023, 09:23:01 xxx.xxx.63.255
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 17.11.2023, 07:31:45

A to já bych klidně nimesulid vyzkoušela! Je to fakt účinné analgetikum. Samozřejmě ne v kombinaci s meloxikamem, ani s ibuprofenem. Nimesulid je např. analgetikum č. 1 pro zubaře (třeba po extrakci zubů; a osobně mám vyzkoušeno - nejen na ty zuby), fakt dobře tlumí bolest. Druhá věc je, že se nemá brát déle než 14 dní v kuse…

Jinak Bobčo, jak ses ptala na mé zdraví: Tak ne, pořád nejsem OK, ani náhodou! Hlavně ten hlas a začínám uvažovat o návštěvě ORL. Přece jen se de fakto hlasem živím. Ale nesnáším doktory😂, nesnáším nemocnice a návštěva ORL, tj. strkání zrcátek do krku a jiné nechutnosti jsou pro mě z kategorie hororu. Teď o víkendu mám namlouvat dvě extradlouhé přednášky. Jo a mám už nějaké výsledky od Mirka - sedimentace, Leu (a vůbec celý KO + dif.) a CRP se jeví celkem OK, jen mírňounce zvýšené. Zato na plicích je nějaký nález - ještě to nemám poslané do mailu. Jestli jsem to dobře pochopila, tak ale ne pneumonka nebo nedejbože něco horšího. Nějaké změny na pohrudnici, zvýrazněná plicní kresba…zatím jsme se s Mirkem shodli, že jde asi o následek toho mého těžkého průběhu COVIDu. Ale co je mi teď, ví Bůh… A to jsem tento týden skoro proležela v posteli a v teple. Ale asi jsem na tom momentálně tak, že stačí každé nové minimální prochladnutí a je to vše zpět, respektive nemůžu se z toho dostat. Nakoupena další Vincentka, Ambrobene atd. atd.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.11.2023, 10:32:57 xxx.xxx.83.206

Bobi, granulky to nejsou, Niki dala název, tak jsem si to našla a objednala testovací balíček(vzorky) Je tam vůní několik, to jsem nevěděla, smála jsem se, že teď celá ČR bude vonět stejně😛 Když jsem pročítala složení jednotlivých vůní - nevybrala bych si podle toho, tak jsem ráda, že mají ty vzorky🙂 A zaslání zdarma…tak to jsem hleděla jak péro😲to se mi snad ještě nestalo👍

Na ranní chození jsem pochopila, že si budu muset objednat zateplené legíny, protože už onehdá při těch mrazíkách, mi v těch tenkých byla zima. A bude hůř. Takže jsem objednala a za dva dny jsem je měla doma(včera jsem pro ně byla v zásilkovně) Dneska hlásili, že na Moravě ještě takové ochlazení nebude. Tak jsem si je nedala🙄 Venku 5st, zmokla jsem trochu a severák, stehna mám promrzlá ještě teď🙄 Jsem blbá😏 Teď neprší, asi půjdu douklízet ten strom…i když je hnusně. Blbé je, že Tom jede do práce, takže jestli se říznu, najde mě studenou😎

Rapotačka (neregistrovaný) 17.11.2023, 11:25:16 xxx:xxx.8bbe:6f
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 16.11.2023, 20:54:04

Pořádně prohřát  klouby ve  vaně?

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.11.2023, 16:04:23 xxx.xxx.83.206

Nikdo?!?😟 Tak jsem to všechno pořezala, poodvážela, uklidila, vyhrabala nalámaný milion zbytků větviček a kůry a taktéž vyvezla. O kus dál jsem ještě našla naskládaná polena po pořezané jeřabině, co se zlomila kdysi v létě…jsem to pořezala a že se to pak uklidí. A pochopitelně se na to zapomnělo, protože zrovna tam se skoro nechodí. A objevila jsem tam i velké nálety, takže jsem je ještě odryla. A vytánula jsem starý nefunkční kůl u sakury, přivezla a zatloukla tam roxor, protože už byla celá nakřivo a znovu vyvázala rovně. Šla jsem v 11h a přilezla v 15h…už jsem sotva pletla nohama. Pravda, než bych šla s kolečkem se dřevem těch 100m 5x, tak si ho radši naložím, že ho sotva tlačím, ruce mám jak opičák, ale šla jsem jen 3x😉 No a nakonec jsem doma zjistila, že jeden akumulátor nefunguje👎 Vytáhnula jsem ho z nabíječky, zkušebně strkla do ručního vysavače a nic😕 Měla jsem totiž už podezření minule, jen jsem si nebyla jistá, jestli ho třeba někdo nezapomněl dát nabít. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 18.11.2023, 07:03:06 xxx.xxx.20.192
Rapotačka:

Pořádně prohřát  klouby ve  vaně?


by musela zaklepat někde u sousedů: dobrý den, mohla bych si u vás napustit vanu?😛

no to je pravda..vanu nemám už 19 let-mama neměla,a co pendluju po podnájmech 14 let jen sprcháče..👍Dcera má vanu.asi před 6 lety na vánoce jsem se rochnila..

Na tu vůni se podívám..objednám🙂..Včera mi doktorka odpověděla,že to přejde,ať si dám Paralen nebo Ibalgin..Paralen nezabral..Jsem si pak dala ten Nimesil..Zůstalo to v levé noze..Dnes ráno taky..ale je to trochu lepší..Po snídani si ho zkusím dát znovu…

Přemýšlela jsem,co dědovi koupím..Všechno má..Rodina se složila na telku a s Jaruš jsme prokonzultovaly nějaké čaje..Má rád mátu,meduňku,šípek..Tak mu nějaké lepší koupím,a k tomu ty polomáčené piškoty ze 3 druhy..To aspoň užije  a nebude se mu prášit na nějakou blbinu na sekretáři😇Takže odpolko pojedu..Sedět snad vydržím, a můžu odjet,kdy budu potřebovat..Ráda je všechny uvidím🥰Budou tam i páníčci Čendy🐶

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 18.11.2023, 07:45:24 xxx.xxx.83.206

Ha! Skoro jsem zapomněla, že máš dneska tu oslavu👍 Ty to vytancujéééš, ani nemusíš mít ibalgin😜 Vidíš…a děda nakonec, i jak je nemocný, tu 80ku oslaví👍

Canka
Canka (383 příspěvků) 18.11.2023, 14:52:29 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi jak už psali holky přede mnou,jsou to parfémy na prádlo,tekuté.mě nejvíc voní červený…ale ty vzorky jsem Raduš objednala taky..nadávala jsem,že těch 500 ml je za 650 kč…jenže je to na 100 praní a já peru jednou za týden…stačí fakt to malé víčko a voní to úžasně. Až si teď v prosinci pořídím sušičku,tak věřím,že to bude mít ještě větší grády…a jako tip z práce jsem to kápla i při vytírání do vody..a dala do rozprašovače pár kapek na osvěžení vzduchu doma..a fakt paráda..dělají i pěny do koupele,gel na praní a bytové parfémy…

Holky škoda,že jsem nejde dát video..mám naprosto krásné video,jak se Niky olizuje s Čikitkou…jsou už prostě kamarádi a je to hrozně roztomilý…

Včera u nás zima jako prase…foukalo a byli jen 2°C….a já blbec v tom jela na vyjížďku…na těch otevřených polích,jak fičelo,tak to byl masakr..já samozřejmě bez čepice a rukavic…byla jsem venku jen 45 minut,ale vrátila jsem se totálně promrzlá…jsem myslela,že neslezu z koně🙄

Jooo a taky mi utekli slepice🤔Přijdu ráno a koukám..slepice běhají mezi koněma😟A ve voliéře díra..dole..ale slepice všechny..a ani stopa po nějakým dravci..mohli to udělat slepice pařátama?Měla jsem to vyfotit sakra…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.