Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:40:20 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 14.11.2023, 14:30:30

Fakt? Děkuji Ronjo. Třeba se k tomu vyjádří i Buggyra…

Ale to se mi moc nezdá - co kdyby šlo o nějakou velkou škodu? To je třeba jako bych teď chtěla zdravotně pojistit Fida, to už by také nešlo.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:44:57 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.11.2023, 00:32:42

Doron, i Tobě moc děkuji.

Jinak já zas až tak nemocná nebývám (mám spíš chronické zdr. problémy). To, co mě postihlo teď, už nicméně trvá asi 14 dní. Opět psala sestřenice, že přesně stejné příznaky měla její rodina. Kašel, chrapot (dlouho!) a horečky (ty se mi zatím vyhýbají). Já to řeším tou Vincentkou, vitamíny a taky Isoprinosinem. Čili jde pořád o jednu záležitost, jejíž počátek je v tom, že jsem před těmi asi 14 dny promokla, neměla jsem se kde a jak převlíct a musela jsem učit v mokrém saku. Tím to všechno začalo. A naštvalo mě to, že jsem studenomilná, v zimě jsem bývala schopná chodit v tričku s kr. rukávem…a teď mě takto skolí jedno promoknutí. Ale máš pravdu, že stres s Fidem, s prací atd. atd. udělá svoje.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.11.2023, 14:47:42 xxx.xxx.119.6

Fikovnice, fakt nevím, nevím, je to takovej červík v hlavě, ale za boha ho nemůžu vydolovat. Takže se kdyžtak omlouvám za dezinformaci.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 14.11.2023, 16:09:23 xxx.xxx.20.192

tak to teda nééé😲

Já odpovídala na že “to by se jeden,nebo dva”…A já dodala"klidně 3" a napsala jsem!!!!to už se mi dlouho nestalo,že by mi zmizel příspěvek😇a už nevím,co jsem psala….ale psala😢👌

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.11.2023, 18:52:13 xxx.xxx.83.206
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 14.11.2023, 16:09:23

Tobě furt mizí příspěvky, mě zase mizí lidi, teda příspěvky od lidí😲😜

Letím klohnit buchtu, pak dopíšu😉 Sice to tu má dneska pod palcem Buggyra, ale také s dovolením písnu😀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 19:15:03 xxx.xxx.62.83
kometa:

Teň na zimu by se mrouskat neměla a do jara povyroste. A může jít.


Ježiš!!! Já si nějak teď tu Vaši reakci (kterou cituji) spojila s dotazem Lesnížínky: Bobča dnes někam šla? 🤣😄

Bobčo, omlouvám se, snad se neurazíš…

Canka
Canka (383 příspěvků) 14.11.2023, 19:41:19 xxx.xxx.212.178

Ahoj holkyyy….

Proč tu řešíme tu kastraci té malé?🙂Jakože by měla zabřeznout?Jak asi?Je jen doma..a Niky i Pučmelda jsou kastrovaný,takžeco tu řešíte sakra?😂Nemá jak být březí😂Jedině zázrakem🤣

Na dnešek jsem nějak špatně spala..co otočení,to jsem byla vzhůru…chvíli vedro,pak zase zima..takže jsem otevírala okno,pak zase zavírala…přitom venku pršelo a mělo se mi hezky spát🙂A ono prd..ráno jsem samozřejmě nemohla vůbec vstát..venku hnus,furt pršelo a přidal se do toho i vítr..Berťa,ten ráno ani nevylezl ze seníku a měl recht,protože teda počasí na prd…ani koňuchům se nechtělo…ale zalezli venku do přístřešku a cpali se senem..v práci jsem dneska musela zůstat dýl,nějaké komplikace,pomáhala jsem na jiném oddělení ..domů jsem dojela,když už se stmívalo..jen jsem se převlíkla,ani nejedla a metelila jsem na zahradu..potřebovala jsem uklidit balík sena..večer má totiž zase začít pršet,tak jsem potřebovala využít,že dneska nepršelo…no než jsem uklidila balík a pofackovala to u zvířátek,bylo sedm večer….teď se už válím ve vaně a mám hrozný hlad…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 19:44:03 xxx.xxx.62.83

Niki, já ani netušila, že se to týká Tvojí kočenky. Ale asi bys později o kastraci přemýšlet měla…i když nebude mít ženicha (nebo právě proto), bude se o to víc mrouskat.

Jo a co teda Tvoje mamka, jak měla nějaké zdravotní problémy??

kometa
kometa (5543 příspěvků) 14.11.2023, 20:35:25 xxx.xxx.147.163
Canka:

Ahoj holkyyy….

Proč tu řešíme tu kastraci té malé?🙂Jakože by měla zabřeznout?Jak asi?Je jen doma..a Niky i Pučmelda jsou kastrovaný,takžeco tu řešíte sakra?😂Nemá jak být březí😂Jedině zázrakem🤣

Na dnešek jsem nějak špatně spala..co otočení,to jsem byla vzhůru…chvíli vedro,pak zase zima..takže jsem otevírala okno,pak zase zavírala…přitom venku pršelo a mělo se mi hezky spát🙂A ono prd..ráno jsem samozřejmě nemohla vůbec vstát..venku hnus,furt pršelo a přidal se do toho i vítr..Berťa,ten ráno ani nevylezl ze seníku a měl recht,protože teda počasí na prd…ani koňuchům se nechtělo…ale zalezli venku do přístřešku a cpali se senem..v práci jsem dneska musela zůstat dýl,nějaké komplikace,pomáhala jsem na jiném oddělení ..domů jsem dojela,když už se stmívalo..jen jsem se převlíkla,ani nejedla a metelila jsem na zahradu..potřebovala jsem uklidit balík sena..večer má totiž zase začít pršet,tak jsem potřebovala využít,že dneska nepršelo…no než jsem uklidila balík a pofackovala to u zvířátek,bylo sedm večer….teď se už válím ve vaně a mám hrozný hlad…


Viz Fikovnice. I když nezabřezne, hrozí jí zdravotní problémy, jakmile pohlavně dospěje.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.11.2023, 20:42:34 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

Ježiš!!! Já si nějak teď tu Vaši reakci (kterou cituji) spojila s dotazem Lesnížínky: Bobča dnes někam šla? 🤣😄

Bobčo, omlouvám se, snad se neurazíš…


Já taky, byla to od Komety trefná odpověď…jsem se nasmála😄😄🤣

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 14.11.2023, 21:14:01 xxx.xxx.83.206

Ha, ha, to já sem vyprovokovala😏 No jsem úplně blbá🤭Jsem zapomněla, že Nikouš je kastrovaný😎

Já jsem si ventilačku zavřela onehdá, jak fučelo jak kráva, protože jak jsem přišla do ložnice, proběhli kolem tučňáci😏 Pak jsem se nad ránem probudila a bylo mi vedro, tak jsem ji zase otevřela. Usnula a ráno zase zima jak sviň, prchala jsem odtud jak namydlený blesk. Ale od té doby už ji mám zase otevřenou, krom té jedné noci, co byl mráz, předevčírem. 

Dneska jsem zajela koupit truhlík na ty papriky. No nakonec jsem vzala dva velké samozavlažovací květináče, protože mi přišly hlubší a širší a sesadila jsem tam papriky po dvou. Jelikož jsem jim dost orvala hlínu z kořenů, stejně z nich asi bude prd, protože to nesnáší🙄 Ale potřebovala jsem je tam narvat a aby taky dostaly nový substrát. Nesu to do baráku, opřu o zeď, otočím se, že jdu pro ten druhý a prásk, protože to v tom nebylo ještě moc stabilní paprika se svalí, vyletí z květináče, lehne vedle, vyhodí lopatku hlíny…takže jsem ji tam sadila znova a musela ten binec uklidit. Paprika orvaná jak samic🙄 Moje sprosté nadávání určitě slyšeli i sousedi na stavbě😏

Pekla jsem perníkový závin s povidly a ořechy, asi znáte, mám ho strašně ráda, v těstě je perníkové koření, med, kakao, kafe, rum. Říkáme mu ,platýz", protože se vždycky rozteče na placato🙄 Sestřenka mi minule radila, že ho mám nějak založit, že on to bohužel dělá. Ona narve na malý plech tři a tím nemají kam uhnout😉 Samozřejmě jsem na tu radu zapomněla🙄 řekl mi to až Tom, jak přijel z práce😎 Mám nakoupené zakysanky, kterým prochází trvanlivost a s ní je to mana nebeská👍 Slintám jak foxteriér, jak se těším na ráno na snídani😜

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 22:35:48 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.11.2023, 21:14:01

Raduš a bude teda ještě někdy nějaký pesan…nebo budete víc cestovat jak jsi myslím psala?

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 15.11.2023, 06:46:28 xxx.xxx.198.226
Ronja s motejlem:

Buggyro, vy se vyznáte. Bylo/nebylo, že když se uzavřela pojistka, dal se uhradit i průšvih vzniklý před uzavřením? Nevím, proč mám někde v hlavě, že jo…možná fin. poradkyně mi to kdysi říkala. Možná by Fikovnice k tomu všemu, co už řeší, mohla naběhnout na pojišťovnu? 


Když se to vyšmoulí s poradcem tak, aby datum počátku pojištění bylo předem, tak ano. Ale samozřejmě ofiko je to podvod, protože to by ty pojišťovny přišly na buben, kdyby si každý dělal pojistku s tím, že mají rovnou vyplatit nějaké plnění 😀

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 15.11.2023, 06:59:41 xxx.xxx.198.226

Mimochodem, spousta pojišťoven to řeší tak, že určitou lhůtu po začátku pojištění neplní určitá pojistná rizika. Teď jsme sjednávali pojištění na firmu a mám dojem, že první dva týdny odmítali plnit trvalé následky poškození zdraví v důsledku činnosti firmy. To je taková berlička pro ně, aby právě takovíhle koumesové nemohli vymýšlet. Jiné pojišťovny při pojištění domu zase neplní živelné události po určitou dobu od sjednání pojistky.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 15.11.2023, 07:19:53 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.11.2023, 06:46:28

Tak to ne, to bych nechtěla, aby k Fikovnici dorazila ještě zásahovka. 

A Fikovnice, Vám se omlouvám za zažehnutí jiskřičky naděje. (Mlčeti zlato🙄)

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 15.11.2023, 07:35:35 xxx.xxx.198.226

Tak zrovna flek na stropě nebude likvidační výdaj. Já vytopila sousedy tak, že to měli i poteklé po stěnách a do zásuvky, takže jsem jim okamžitě radila, ať si pozvou elektrikáře na revizi elektroinstalace, aby to někde neprobíjelo, já jsem byla pojištěná, a pak mi pojišťovna po čtvrt roce poslala vyrozumění, že jim vyplatila 2500,- nebo nějakou takovou almužnu, a ti kvůli tomu museli přemalovat půl kuchyně. Tak si myslím, že jestli vůbec soused bude něco chtít (ono až to vyschne, tak kdo ví, zda ten flek bude vidět, to záleží na tom, kolik špíny se tou vodou vyplavilo, zda to udělá mapy), tak třeba pětistovku.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 15.11.2023, 07:49:43 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

Raduš a bude teda ještě někdy nějaký pesan…nebo budete víc cestovat jak jsi myslím psala?


Ne, Jani, v nejbližších letech nebude. Zrovna teď, jak jsem byla pořád dokola nemocná jsem si říkala: boha jeho, jak bych to dělala se štěňátkem v zahradě?!?😲To je v tomto směru sakra jiné, než ho mít doma. Nějaký ten míček by mu zvládala házet i skoromrtvola z postele. Ale tohle nejde. Takže vlastně bůhví, jestli ještě někdy pejsa bude, protože mladší a zdravější už nebudu, že áno. 

Včera jsem bohužel zjistila, že naše kámoška černá, už skoro celá šedivá Dáša, je na tom špatně😟 už mě nepozná ani po hlase, bojí se jít k plotu. Ještě tak před měsícem letěla jak divá. Musela mít nějakou mrtvičku nebo co😢 Mi jich za těmi ploty ubývá😢 No a mamky Mandynka je bohužel taky už ne úplně fit, je slepá, asi i dost hluchá, tím pádem zmatkuje. Onehdá mamce vletěla přes silnici, protože si myslela, že jí mamka utekla a ona stála kousek vedle. Naštěstí zrovna nic nejelo. Už ji musí k babči převádět na vodítku. 

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 15.11.2023, 08:24:30 xxx.xxx.20.192

Bobča se nenaštve😎..Bobča je zmatená jak lesní včela😊

Stíhám číst..a najednou čtu něco o hrncích ve vaně u fíkovnice-čico😇.Vracím se do minulých stránek-a nic nenacházím..👎

Pak,jestli se neurazím,že se budu mrouskat🤔..To už jsem ani zpět nehledala,proč bych se měla urazit😎..Niki,to vzniklo,že Raduš zapomněla,a ptala se tu,jak je stará Čikinka a jestli je kastrovaná..Tak jsem objasnila,že asi né,že je ještě malá..A rozvinula se diskuse..Jasně,že víme,že kastruješ…

Pak Ronja s červem v hlavě😇..to už jsem úplně vedle😟pojištění Fida….a zažehnutí jiskry u fíkovnice😲🌼🍀fleky na stropě…no,mám každopádně co číst😄

Jdu za chvíli k dr. a asi se pak vrátím o několik vláken zpět….Píšu pravidelně,jen se včera ta reakce někde zatoulala-to už ale fakt dlouho né-(tady na chovu)..Raduš,ty se nevracíš před sebe,tak si myslím,že ti sem tam něco ujde..Píšem někdy současně…😉 Jak se ti můžou ztrácet lidi😲

“Jo a co teda Tvoje mamka, jak měla nějaké zdravotní problémy??”Jani fíkovnice-neřeš nemoci👍💐..soustřeď se na sebe,ať jsi v pohodě😇😊🌷Už je ti lépe a lépe?????🌼

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 15.11.2023, 09:56:29 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.11.2023, 07:19:53

Ronjo, to je v pořádku. Já si naopak vážím toho, že jste přemýšlela, jak mi pomoct!👏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.