Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Doron
Doron (2369 příspěvků) 14.11.2023, 00:32:42 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.11.2023, 22:55:21

Milá Fíkovnice, co to čtu ?

Zase nějaká nemoc urputná ?

Ten stres v práci a s Fidem, na tom asi taky bude mít svůj podíl . V té práci to musí bejt hrozný, nechtěla bych pracovat v tak nepřátelském prostředí 😔

Držím palce, ať je Ti líp !

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 06:49:05 xxx.xxx.198.226

Jenže, dokud žijete, tak je to u nás tak, že si každý shání za sebe záskok.

Jako, to u nás v oddíle taky. O tom žádná. Ale když nemůže holka za sebe sehnat náhradu za službu, hlásí se to vedoucí, která ten záskok buď zařídí a nebo rozhodne, že se ta služba uskuteční v oslabeném počtu. Také vzhledem k tomu, že oslabený počet je na budku (člověk si nezajezdí, protože nestihne obstarat zvířata), tak se dají zaúkolovat ostatní členové, aby někoho ukecali na záskok. A to je jen blbý jezdecký oddíl a služby jsou na do značné míry dobrovolné bázi.

Pokud za sebe nemůžete sehnat náskok, jděte za zaměstnavatelem, a sdělte mu, že tehdy a tehdy potřebujete volno, a nikdo nechce zaskočit, takže si berete volno, a jen oznamujete, že tyto a tyto hodiny bude muset někdo převzít. Případně si nechte od vedení někoho doporučit, komu s důrazem, že si to přeje vedení, máte dát vědět. Jednoduché. On ten zaměstnavatel jaksi nemůže jinak. A jestli jsou tam vztahy už teď ničemné, tak to už neuškodí.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 06:57:18 xxx.xxx.198.226

Jinak tedy Fikovnice děkuji, že odpočíváte. Namlouvání přednášky takhle dlouho je snad v pořádku, protože jste to dělala po etapách, a to je asi dobře.

Jo Buggyro ale s proutkem jste mě pobavila! To já neumím…takto na podnájemníky. Elsa v poslední době zlobí nějak víc a víc.

No, jasně, proutek není totiž řešení. Řešení by bylo, hledat, co k tomu Elsu vede, a pak řešit příčinu. Poskytnout víc zábavy, pořešit trávicí nebo jaké potíže, upravit krmení, upravit rozmístění odpočívek, dodat rozbitou oblíbenou hračku, vyčistit zvenčí označkované dveře, to může být cokoli. Proutek je pouze řešení následků, a ještě si ty kočeny můžete slušně rozhodit, když na to nejsou zvyklé. No ale když jsou zvyklé na řvaní, tak myslím, že zvuk švihnutí nebo bouchnutého pytlíku nebo jiný nepříjemný náhlý zvuk by měl být též účinný. A taky po nich můžete házet křídy 😀 Já po Kocourovi házela fixy.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 07:11:21 xxx.xxx.198.226

Ježiš no jo, česnek… Povedlo se mi koupit sadbový, tak nemusím sázet ten vyrostlý letos, ale protože mi jich pár naklíčilo, tak půjdou do země také. Letos jdou česneky do zvýšeného záhonu, protože na políčku budou jen samé brambory. Ať si ulehčím práci. Na políčko přes léto nebudu muset vůbec páchnout. Jestli bude česneku hodně, možná ho píchnu ještě někde jinde, ale zatím nevím, kde. Možná v jednom rohu ve výběhu u poníků by to šlo, ale musela bych ten roh zahradit paletou, aby mi k tomu nelezla zvířata.

Jinak tedy předevčírem jsem ještě otrhala venkovní rajčata pro máti, no a rajče ještě plodí a dozrává, tak tam bude viset asi do Vánoc 😀 Je pravda, že jsem chtěla místo igelitových pytlů na ono místo instalovat zvýšený záhon (i do něj by se daly píchnout česneky, ale rajčata je posléze třeba mnoho zalévat, tak nevím, co by tomu česnek řekl), ale to asi bude muset počkat na jaro. Jak se překlopil čas, nestíhám lautr nic.

Stavíme s máti přístřešek na seno, už jsou naštěstí vztyčené stojny, takže teď “jen” na střechu natlouci prkna. Včera jsme daly čtvrtinu střechy, než se setmělo a jak se setmělo, spustil se déšť, máme to vypočítané. Dneska bude muset máti sama, já se musím věnovat dítěti začátečníku, které nám chodí na koně.

V neděli jsme přivezli nový kočárek za poníky, k němu jsme dostali pár metráků řepy, a na zpáteční cestě jsem ještě ukořistila malé balíčky senáže pro hůř krmitelného koníka, na kterém jezdím. No a jak jsme tak tu dodávku zaparkovali, tak tam i s nákladem je doteď. Nemá to kdo vyložit, přístřešek na seno je přednější. Ono se teda tomu nákladu na autě nic nestane. Ale…. 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 07:21:51 xxx.xxx.198.226

no, potřebuji přesunout pár cvičných balíků slámy, ale není to jen tak, jsou na paletě přivázané, takže odvázat, omotat v igelitu proti dešti, přemotat síťkou, která mi ten igelit na balíkách podrží, odkoulet je na místo určení, přetáhnout paletu, vystrkat balíky na paletu a zase je komplet přivázat. Možná bych je přivazovat nemusela, když bude ten igelit vlastně chycený pod síťkou. To je taky pravda 🙂

Pak prodloužit přístřešek pro techniku, mám v něm schovanou MF-70, ale potřebovala bych do něj narvat tři sekačky, takže aspoň jeden třímetrový oddíl ještě musím přistavět, obnáší to pouze vztyčit dvě europalety jako “stěny” a na ně položit třímetrovou paletu jako střechu, vše to svázat a přivázat k břízám, o které se to opírá. A na tu střešní paletu pak dát lino nebo igelit nebo něco jiného, co tam bude suplovat střešní krytinu. No ale to nějakou hodinu zabere, že. Takže se to také ještě neuskutečnilo. 

Taky by to chtělo přeskládat betonové dlaždice, které tam máme na budování dalších zpevněných míst u koní, ale jsou na hromadě v prostoru, a chtělo by to, aby byly na hromadě u ohrady, aby se nepletly. Každá váží 30 kilo, je jich tam hádám 30-40 ks. Tak to taky zabere nějaký čas. A něčí záda 😀

No a pak to chce taky přetřídit a opravit překážky po sezoně. A spálit dřevo, které není potřeba. Chtěla jsem s holkama na podzim dát nějaké opékání buřtů, no nestihli jsme… 

Takže jak vidíte, u mě práce hlavně stojí, moc toho nestíhám. Teď jak je brzo tma a ještě třikrát týdně zpravidla cvičím děti na poníkách, tak prostě konec. O víkendech se snažím jezdit po nějakých akcích. No a pomáhat kamarádce důchodkyni, té dlužím jeden zvýšený záhon mimochodem, materiál na něj mám, ale musím tu bedýnku poopravit a dopravit ke kamarádce. Jo a ještě nemám dokydané její slepice od těch nánosů trusu, to byl v létě porod. Už mě čeká jen poslední trakt kurníku, kde mají hřadla. No a ta hřadla se samozřejmě rozpadají, jak do té hromady humusu šťouchnu. Tak ještě musím stlouci nové hřady pro její slepice. To by se jeden… možná i dva 😀

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 14.11.2023, 09:56:28 xxx.xxx.83.206

Ty voe Buggyro, jste si vymyslela práce pro 5 lidí, ne jednu ženskou😲Tak už celkem chápu, proč to tu vypadá, jak vypadá, protože proti vám jsem lemra líná😊Jestli tohle všechno postíháte, tak ne, že smekám, ale nechápu🙄 Nemohla by ste zapojit, třeba nějakého šikovného tatínka dětiček, co k vám chodí…jako pomocníčka? Nějakého toho IT z paneláku, který se potřebuje odreagovat prací? Uklízení dlaždic…ušetřil by za posilovnu😉

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 10:04:29 xxx.xxx.198.226

Nepostíhám, dyk si právě stěžuju, že na nic není sáhnuto! Si porád vymejšlím něco novýho. Třeba teď nám tady elektrikáři porubali stromy po okolí, no a přece tam ty tyče z těch bříz nenechám ležet?! Tak se pro to muselo dojet, nalžit, odvézt, složit pěkně doma u překážek, a když to do jara neshnije, třeba se z toho nějaké překážky vyrobí.

Taky elektrikáři porubali stromy kolem cesty, kterou jsme celý rok postupně čistili, a ty stromy (nálety, křáčí) nám naházeli zrovna na tu vyklučenou cestu (tam bylo místo) a nechali ležet. Takže jsem už dvakrát po skončení práce u koní nasadila čelovku, dojela na kraj cesty, zapla na autě dálkový, a čistila cestu od čtyř až pětimetrových pořezů. No a ještě mi to zbývá dodělat, a to nemluvím o tom, že část těch pořezů chci využít na instalaci přírodních skoků na tu cestu a nebo na louku nad cestu. (louku si sekáme my)

Tak já si tu práci někdy upe nevymýšlím sama 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 10:07:25 xxx.xxx.198.226

Tatínka jsme tu měli, velice ochotného a šikovného, ale bohužel to je ten, jehož dcerka má chladovou alergii, takže na zimu přerušili docházku. Tatínek naší stabilní holčičky nestíhá, co má doma, toho nám maminka holčičky ani nepůjčí, páč by doma už nehnul prstem. A tatínek nově přibyvší holčičky je zřejmě od rodiny odloučen a nejspíš nemá jedinou chuť zabývat se holčičkou. Pomáhat nám chodí obě maminky, maminka od naší stálé holčičky je údernice, ale teď má nemocné rodiče, tak k nám nechodí. Maminka nové holčičky je taková tříska, bojíš se, že ji odvane vítr, a ještě je tak trochu levá, tak se člověk bojí i o její zdraví, když by jí dal nějakou náročnější práci. Třeba se zapracuje 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 12:33:33 xxx.xxx.198.226

Ježišmarjá, teďka čtu, Fikovnice, co vám zase kočky provedly… nemůžete ty hrnce mít ve sprchovém koutě? Nebo na lince ve dřezu. Ať si vyskočej. A nebo v pekáči. V jiné velké nádobě. Ale jinak klidně pět nádob s malým objemem vody různě po bytě, že když jednu nebo všechny vylijí,tak se nic nestane.

Máte pojistku na blbost, ne? Dneska už se s domácími zvířaty počítá automaticky, ale pokud by vám pojišťovák řekl (lepší se předem zeptat, pokud nemáte zvířata připojištěná extra), že to je ve výluce, tak to nahlásit jako že jste do těch hrnců kopla.

kometa
kometa (5545 příspěvků) 14.11.2023, 12:58:41 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Niki, u nás se u první Gucci taky blbnulo, blbnulo a najednou měla v 5 měsících břich jak balon. Byla prcek, vůbec nás nenapdlo, že by mohla být  v tom😏 Nevím, nevím, jestli to uhlídáš ani, když to víš😉


Teň na zimu by se mrouskat neměla a do jara povyroste. A může jít.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:15:30 xxx.xxx.62.83
Buggyra:

Ježišmarjá, teďka čtu, Fikovnice, co vám zase kočky provedly… nemůžete ty hrnce mít ve sprchovém koutě? Nebo na lince ve dřezu. Ať si vyskočej. A nebo v pekáči. V jiné velké nádobě. Ale jinak klidně pět nádob s malým objemem vody různě po bytě, že když jednu nebo všechny vylijí,tak se nic nestane.

Máte pojistku na blbost, ne? Dneska už se s domácími zvířaty počítá automaticky, ale pokud by vám pojišťovák řekl (lepší se předem zeptat, pokud nemáte zvířata připojištěná extra), že to je ve výluce, tak to nahlásit jako že jste do těch hrnců kopla.


No jo Buggyro, když se daří, tak se daří. Já jedu pro peníze (včera mi měla najet almužnová výplata) a taky se podívám po betonové misce (radila Assil). 

A aby toho nebylo málo: Já dnes zaspala na ty odběry. Neslyšela jsem ani budík. Měla jsem vítr z Mirka, on je tak hodnej a vše mi zařizuje. Vůbec na mé omluvy nereagoval…ale uff, už odepsal, že odběry a RTG přepisuje. Jinak dnes hlas opět poměrně Rákosníčkový. Víte, já totiž tu přednášku namlouvala tak dlouho, že stačil jeden přeřek na slidu a už jsem to mazala a jela nanovo…🙄👎 Napsala bych k tomu i víc, ale trochu se bojím.😉

Edit: Mám vanu, poměrně vysokou. Asi by se naučili do ní hupsnout, ale zkusím to zatím pořešit jinou miskou + obložením hadry.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.11.2023, 14:20:20 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, na to se dělají nahrávky extra ke každýmu slajdu. A ne že jedete celou přednášku najednou ☹️ To audio se spouští totiž s tím každým jednotlivým slajdem.  😀

Fikovnice, vy nemáte pojištěný byt, jsem pochopila. A pojistku na blbost máte? Odpovědnost za škody v občanském životě? Občas bývá k něčemu přidružená, sem tam ji jako bonus nabízejí k nějakým bankovním produktům nebo k zdravotnímu pojištění - ani toto? Pokud ne, urychleně vyřídit, na to tata ratata. Stojí to asi pětistovku za rok a teď budete stopro dávat víc…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:23:03 xxx.xxx.62.83

Ne ne, Buggyro, my jsme extra!!!👎

Slidy se následně konvertují do mpg a pak ještě do html přehrávače… A to tajemství: Existuje nahrávka z loňska, víc nedodávám…☹️

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:25:03 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.11.2023, 14:20:20

Zas já už jsem celkem letitá… 😀

Tak Vám nevím, když se mi to vytopení teď podařilo poprvé. Každopádně právě mi cinknula SMS, že dlužím i za telefon. Všichni pořád chtějí prachy, chápete to?🤣

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.11.2023, 14:30:30 xxx.xxx.119.6

Buggyro, vy se vyznáte. Bylo/nebylo, že když se uzavřela pojistka, dal se uhradit i průšvih vzniklý před uzavřením? Nevím, proč mám někde v hlavě, že jo…možná fin. poradkyně mi to kdysi říkala. Možná by Fikovnice k tomu všemu, co už řeší, mohla naběhnout na pojišťovnu? 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:33:01 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.11.2023, 14:20:20

Jinak kdysi jsem byla na jakýchsi psychotestech. Já jsem šílenej člověk, odkládač atd. Ale co mi tam vyšlo tak, že prý to ještě u nikoho neviděli, byla perseverance. A tu mám jak ve věcech dobrých, tak špatných. Tudíž se mi např. nedařilo nahrát jeden extra dlouhý slide…tak jsem jej jela třeba 30x po sobě!🙄 Když se do něčeho zakousnu, nepustím!😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.