Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Koutak
Koutak (42 příspěvků) 12.11.2023, 12:49:07 xxx.xxx.168.33

ZDRAVÍM KOČKY.

   Kouťák občas nakoukne,ale nechce vás rušit.Stačí,když si přečtu,že se vám všem daří dobře,i když nějaká ta nemoc se objeví,ale to znám také.Vždy říkám,že proti věku,není léku.

    Mourek se z nás má nejlépe.Pomalu se snažím zazimovat chalupu a i Mourka.Dělám opatření,aby měl stále granulky,ale jeho kámošky a kuna se strakou toho spořádají asi víc jak on.Nevadí,hlavně,že má také on.Nyní je jak chlupatá koule,protože ty plotičky má nejraději a já je nestačím lovit v rybníku.Klidně jich sežere 7 na posezení.Je to prostě otesánek  rozmazlenej.Stále čeká na lavičce a chce se mazlit.Čekání je někdy dlouhé,tak přepapanej usne.😀

   Já se stále toulám po přírodě  je čas výlovů rybníků a je tam živo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.11.2023, 12:52:00 xxx.xxx.88.76

Takže holky u vás v rámci možností dobrý👍 A jak je dneska u vás všech? U nás krásné podzimní počasí, sluníčko krásně svítí, na něm je i celkem teplo, i když teploměr hlásí jen 9st. Ale jen trochu pofukuje, to je taky rozdíl, než když fučí jak kráva. Včera jsme byli u tchánů na oslavě, nacpali se chlebíčkama a zákusky, takže oběd jsme s díky odmítnuli..dostali sme ho na dnes v jídlonosičích😛 I s chlebíčkama a zákusky, takže dneska ani nevařím👍😉 Alespoň jsem uklidila ložnici a kuchyň. Na zítra máme v zahradě vyskočených zase fůru klouzků, jdu je posbírat, než je sežerou slimejši a zítra bude asi omajda😉

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 12.11.2023, 16:53:38 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Bobčo, tak se na úklid ještě vyprdni, ne? Mně radíš zpomalit a sama chceš uklízet barák…?

Jinak jsem ráda, že je Ti líp!


Jani,já to mám ve smlouvě..v neděli vytřít a vytáhnout danou popelnici na ráno…Většinou jen zametu a vymetu vchod..Pokud není našlapáno..Mám za to 100.-(4krát do měsíce)Teda 200.-mi odpouští a 100.- si platím-podle smlouvy úklid(divná smlouva stejně)😊…dnes jsem to vzala taky jen smetákem a mokrou hadrou utírala kapky na schodech a po chodbě-kde jsem je viděla…Jindy nebývá tak pokapaná..Jako naschvál..ale nepřepínala jsem se…neboj..

kometa
kometa (5545 příspěvků) 12.11.2023, 17:52:31 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Odčervení…pipeta je super, jen si nejsem jistá, jestli je i pro koťata. 

Bobi, tak super, že ty už dobrá👍😀ale ještě to nepřeháněj s těma prácema, já byla vyšťavená teda dost dlouho ještě po. Poznala jsem to, když jsem vyšla na okruh, zadýchaná jsem byla(jen z chůze!) jak maratonec😏


A co máznout pastu na nohu? Ať si ji olíže.

S pipetou bych taky počkala.

Canka
Canka (383 příspěvků) 12.11.2023, 19:08:01 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky(a Kouťáku🙂),

Bobi malá se jmenuje Čikita🙂Říkám jí prostě Čiki a už na to i trošku slyší…je s ní strašná sranda,jako s každým koťátkem..ale co je pro mě nejdůležitější,tak jeto,že si strašně rozumí s tím Nikouše…lítají tady spolu,hrají si a Pučmeldík má klid a nikdo ho neotravuje..na malou už Pučmeldík nesyčí vůbec..hrát si s ní teda nechce,ale to bezpečně zařizuje Nikouš..jen teda když vidím toho tlusťocha,jak nahání tu malou špuličku😂Ale pak je zase vtipný,když ona jako prcek naháni zase jeho😂

Kočička v autoservisu dobré,ani nevím,jestli jsem sem dávala fotku,že kočičce udělal takovou verandičku nad psí boudou..má tam krmení a i ten domeček..a psal,že čičina je teď fakt spokojená..

O té odčervovací pipetě vím,však jsem jí kupovala,ale teď pro 4 kočičáky by to bylo sakra drahý…není to jako fakt nejlevněší..takhle mám pastu za 400 kč a je tam na odčervení pro všechny..

Dneska jsem jela pro to poslední koťátko…a teda to byla největší výzva..nechtělo se nechat chytit..musela jsem jednat rychle..takže prostě když se mi ji už asi na podesáte podařilo nalákat na kus šunky tak,aby se dala lapnout,tak jsem ho chytla..no okamžitě hysterie,kousání,škrábání,ale strčila jsem ho do přepravky..vyvádělo tam jak šílené,musela jsem celou přepravku přikrýt dekou..a odvezla jsem ji k paní,co si brala to druhé koťátko..když jsme ho vyndalavali,bylo výrazně klidnější,ale přeci jen vyděšené..a pak bylo hezké,když viděl toho svého sourozence,jak k sobě hned letěli…tak z toho mám dneska dobrý pocit a bude se mi hezky spát…ale na druhou stranu doufám,že už mám pro letošek splněno a už snad žádná další koťátka😂

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.11.2023, 20:09:58 xxx.xxx.62.58

Holky, já mám zajímavou zprávu. Volala mi sousedka - jak mi je (no nic moc, povídala jak mě slyšela skřehotat; mmch. ona sama bojuje s nějakou lehčí virózou už také asi dva týdny). Ale ta info: Prý v pátek dopo bylo na chodbě strašné kočičí mňaučení či spíše naříkání. My jsme patra nad sebou, mezi námi je schodiště, když otevřeme dveře, tak na sebe rovnou vidíme. Takže si myslela, že jsem spěchala a nechala Fida venku (nebo, že mi proklouzl při mém odchodu) a on mňouká před mým bytem. Otevřela a prý pár schodů od mých dveří “oranžová”, šíleně vyplašená kočka, seděla a naříkala! Řekla jsem jí tipy, kdo z baráku ještě má kočky, ale ani jedna jsme v domě “oranžovou” ještě neviděly. Každopádně prý za mými dveřmi bylo ticho jak v hrobě!🤣 Dovedu si představit, že moji podnájemníci, jak slyšeli kočičí řev z chodby, blízko dveří, že byli k smrti vyděšení. Sousedka prý:"Beztak byli hrůzou natlačení na dveře na balkón!"😄 Ten je totiž na druhé straně bytu…

Musím popátrat, čí je to čičina. A jen doufám, že se v ten pátek dostala v pořádku domů. Já bohužel se v pátek vracela až hodně pozdě večer.

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.11.2023, 20:26:19 xxx.xxx.88.76

A já musela ty naše dva dneska krotit😠 Ráno Viktěnek leží v jídelně na zemi, Gůča si sedla vedle a umývala se, jak ji viděl, začal to jak opička opakovat. Několikrát po sobě. Sledovala jsem ho, nic jí nedělal, ani nijak blbě nečuměl. A až se svalil a ležel, nekoukal na ni vůbec, tak po chvíli se zvedla a zezadu na něj skočila a zubama mu škubala záda…koza blbá😠Jsem na ni zařvala, jestli je normální, že jí nic nedělal. Schovala se za šoupačky za sklo, blbě čuměla a plivala Vikťovy chlupy, kterých měla plnou hubu. Fakt mě nasrala😠Do kůže ho snad nekousla, protože ani nepípnul, ale normálně s ním třepala jak s králíkem🙄

Takže Niki doufám, že vašim to už zůstane a budou pořád parťáci👍(kruci, jsem zapomněla, jak je kočička stará a jestli je kastrovaná?😲)

K tomu zbytku…já to říkám, dostaneš se do nebe🤩👍 (tam už se bohužel nepotkáme😉)

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 12.11.2023, 20:44:31 xxx.xxx.88.76

Kouťáku, vy ste tady?!? Pořád jen tiše?😲 Já vím, nám by ste nestíhal😛 tchán vždycky říká, že my baby v rodině, když se sejdem, to je kulomet, nikdo nemá šanci😜 Ale tu máte právě šanci, tu vás nepřeřvem😉

Jsem ráda, že jste se ukázal👍 že taky víme, že jste zdraví oba, vy i Mourek👍 Zase jsem zazdila, že je tu příspěvek od vás, nezobrazil se mi😕 Pište klidně častěj, co ještě v tomto podzimním čase děláte, ještě máte i práci v zahradě?  Koukám na teploměr a -0.2😲 Mám venku přenosné kytky a ve skleníku papriky. Kytky letím schovat, ale nevím, co ten skleník, jestli tam zanést topítko, nebo by stačila svíčka?!?

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 13.11.2023, 09:23:19 xxx.xxx.20.192

ani nijak blbě nečuměl.

Raduš-asi čuměl😄😎..Ta tvoje dvojka je stejně zvláštní..😊Leželi ti dva někdy spolu a třeba se navzájem olizovali??..To,co popisuješ je vyloženě provokace-kdyby se to dalo natočit…🐈..Taky nevím,jestli je ta malá od Nikči kastrovaná?myslím,že ještě ne,že má kolem 3 měsíců..?

Je fajn,že si tak rozumí s Nikoušem🐱..Co se týče kapičky..Max ji dostal hodně malý,(2-3měsíce..)vím,že slintal tak hodně,že jsem volala,co mu je..290kč..

Kouťáku,je fajn,že jste se ozval..pohlaďte za nás Mourka🐈je to fešák..Nerostou mu ještě blány mezi drápkama?když sní tolik rybek??😜

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.11.2023, 11:05:47 xxx.xxx.88.76

Olizovat jsem je nikdy navzájem neviděla, ale to ani předtím ještě mladou Gucci s Leonkem. Ani první partu Gucci I. a Leonek. Poprvé v životě ji šel olízat, když viděl, že je nemocná, týden než umřela😢 A to spolu vyrůstali jako koťátka, hráli si taky jak diví, ale jen do doby, než prostě dospěli, pak už jen tak kolem sebe chodili, Leonek byl víc s Berrym, upnul se na něj. 

Teďka je ráno najdu třeba ležet spolu na předložce u dveří, ale nemuconí se, jen tak tam spolu leží,  i to je pro mě překvapivé😉 Myslím si, že Gucci na Vikťu žárlila a ještě žárlí, dlouho se mu vyhýbala úplně, teď mi zas přijde, že se rozhodla prosadit a dát mu najevo, kdo to tu vede. A to jsem si jistá, že Viktík s ní bojovat nehodlá, on je děsně submisivní. On byl zase fixovaný na Worku, motal se od mala kolem něj a to, že Woruška není, ho taky dost semlelo😟 Teď si musí zvykat na tu protivnou  tlustou Mínu😜

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.11.2023, 13:52:06 xxx.xxx.198.226

Fikovnice:

Jenže…to je právě to! Vztahy u nás jsou naprosto a totálně otřesné!!!  Jaké vztahy? Vy nejste zaměstnanec té instituce? Vy si nemáte co shánět záskok, to je na zaměstnavateli. Pokud jste jen smluvní dodavatel, tak je to něco jiného, pokud jedete schwarzsystém. Ale pokud jste zaměstnanec, tak vám prostě obvoďačka nebo kdokoli napíše neschopenku a hotovo dvacet. Já myslela, že urputně chodíte do práce kvůli penězům (to určitě taky), a vy "jen" kvůli tomu, že tam za vás nechce nikdo zaskočit... To bych teda vůbec neřešila, to je úkol zaměstnavatele, to řešit. Nám na VŠ třeba přednášky na měsíc odpadly, když byl kantor nemocný. A taky se nikdo neposesunul. Buď dal náhradní termíny, když se hodil do kupy a nebo prostě nedal, doučte se sami, tady máte seznam literatury a prezentace, jste na vysoký, ne v mateřský. 

Já bych jim udělala direktivní kontrolu z inspektorátu práce, to by čučeli na drát. Tam když inspekce nastoupí a není pořádek ve výkazech, tak se dějí VĚCI. A kvalifikovaných kantorů je nedostatek, nevěřím, že by se vás jen tak mohli zbavit. Teda pokud garantujete nějaké předměty. 

Jinak u mě opět zhoršení stavu. Nechápu to! Včera se mi to zdálo už lepší. Dnes ráno děs a místo rtů mám jeden obří opar! No potěš, to je jasná známka imunitní deficience, Fikovnice, ale už. Tělo je vyčerpané, ono bude držet, dokud to ustojí, a pak se vám rozbije, ale to pak bude takové tóčo, že se za vás budou modlit i vaše kočky. Prosím uberte na tempu a umožněte tělu zregenerovat, dokud má z čeho brát. To nejhorší nás ještě v téhle zimě čeká, dávejte na sebe pozor. 

Řvát na kočky netřeba. Třeba urvat venku proutek a kočku umravnit řádným švihem vzduchem, příp. do podlahy. Pokud nepomůže pár švihů do podlahy, inu bude následovat vyklepnutí kožichu kočce. Pořádek musí bejt. Kočka není blbá, bude stačit lísknout do země. 

Jo, jenže když zmoknete nakřáplá, tak je to akorát hřebík do rakve! 

Mirek mi řekl, že má u mě obavy z pneumonie.  No pěkně, pěkně to vedete. 

Ad naštvání: naštvaná nemáte být proč, je to prostě jen nemoc. Hlavně byste měla vypnout všechny stresy (vč. nějakého stresu z naštvání), zapomenout na školu, zapomenout na hrozící potíže atd. Najděte si něco. Třeba začněte koukat na nějaký seriál (v létě jsem koukala na Netflixový Lupin, to bylo moc pěkné, žádné velké násilí, a chytrý humor) nebo třeba něco opravujte (ne písemky!) rukodělně - šijte, háčkujte. Upečte cukroví! :-) A tak dále. Něco oproštěného od všedních povinností, na co se můžete soustředit, a co nepřináší starosti. Válejte se a spěte a udělejte si pohodlí.

A jo - hoďte se marod. Nechte si napsat pracovní neschopnost. Aspoň na ten týden. A uvidíte, jak si to tělo vybere.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.11.2023, 18:48:04 xxx.xxx.62.58
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.11.2023, 13:52:06

Buggyro, znovu Vám moc děkuju za starost o mě…

Já se úplně bojím teď napsat, jak vypadá od včera můj režim ;-). Nooo, já totiž namlouvala tu debilitní přednášku - a vzalo mi to komplet celou noc a den!!! Nevím, možná je to moje neefektivita a pak taky pitomej perfekcionismus. Zítra jdu na ty odběry a RTG plic. Jinak ale práci dělám dnes ležmo. 

K těm vztahům, záskokům atp.: Když ono je to u nás tak nastavené. Jasně, že kdyby člověk umřel, tak holt učit nepřijde. Jenže, dokud žijete, tak je to u nás tak, že si každý shání za sebe záskok. Já vím, že by to tak nemělo být…ale…prostě je. 

Já už mnohokrát psala, jak jsem tam nešťastná. Jenže, je tam více faktorů - třeba i možnost home officu, který mi šéfová kdysi dala. Dělá to zlou krev na ústavu (asi i ostatní chápu), ale zdravotně na to holt nemám. Je to fakt strašně těžké, musela bych Vám napsat více, ale v žádném případě Vás nechci zatěžovat a obtěžovat svými trably. A opravdu Vám moc děkuju!💐

Edit: Právě o garantování jednoho směru se od léta jedná a je to důvod mých zaječích úmyslů a myšlenek… Jinak je nás na našich webovkách napsaných snad kolem 80! Z toho znám tak asi 20 lidí, kteří jsou stálými zaměstnanci s plným nebo většinovým úvazkem. Proč se nabírají noví a noví na nula nula prd, které většina z nás ani nezná, nikdo neví. Jediné, co vím(e), je, že to, co se teď děje na akademické půdě (nebo přinejmenším u nás), je opravdu nechutné. Víc nemůžu veřejně napsat.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.11.2023, 19:00:38 xxx.xxx.62.58

Jo Buggyro ale s proutkem jste mě pobavila! To já neumím…takto na podnájemníky. Elsa v poslední době zlobí nějak víc a víc. Každopádně Fido udělal po čase průzkum bytu sousedky. On to dělával, ale už u ní dlouho nebyl. Onehdá jsem si od ní půjčovala peníze a nechala jsem pootevřené dveře. Přišel Fido a systematicky jí začal procházet byt. Komoru, první pokoj, druhý pokoj, třetí pokoj, kuchyň, předsíň…a IHNED začal druhé kolo: Komoru, první pokoj,…😂 Když “jel” třetí kolo, naštvala jsem se a říkám mu:"Mně je blbě, jdu si lehnout, tak pojď!" A sousedka prý:"Tak ho nech, až si to vše projde, pustím jej na schody a on přijde k Tobě!" Tak já, že OK a za asi 15min bouchly její dveře, což znamenalo, že Fida vypustila na chodbu a já si jej vpustila do bytu. Jenže já s ní pak mluvila asi za dva dny a ona mi říká:"Představ si, že jak u mě byl Fido, tak po třetím kole přišel do obýváku, a tam udělal “kočku-dekoračku!” Říkáme tak takovému tomu kočičímu lehu na břiše se založenýma rukama. Ihned jsem se na něj naštvala, jakej je to nevděčník!!!🤣Sousedka jej musela vzít do náruče a vyhodit. Já myslím, že on totiž touží po tom, aby měl pokud možno klid od těch dvou, tak naznal, že by chvíli mohl bydlet u sousedky… Potvora!😀😉

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 13.11.2023, 19:08:03 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.11.2023, 18:48:04

Jani-Buggyra má pravdu..říkáme ti to tu všichni..Víš sama,že se ti to vrací ty stavy..a tělo si pak prosadí svoje a budeš muset zůstat doma stejně…😇

Já mám přijít ve středu v 9 na kontrolu,vracet k lékům se zatím nemám(k těm,co jsem vysadila)..ale není to na 100% dobré..Je mi horko,uvnitř zima…teplota 34,7…Nic nedělám..Včera žádná námaha-jen jsem zametla…pomaličku..Dr.mi říkala,že se to může ještě klidně rozjet..Takže neusínám na vavřínech..

Canka
Canka (383 příspěvků) 13.11.2023, 20:15:16 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Nene,malá není kastrovaná,vždyť jsou jí teprve 2 měsíce🙂Samozřejmě na kastraci půjde,s tím počítám,až na to bude mít věk..

No Raduš ten vztah mezi Guči a Viktěnkou je jak mezi Nikym a Pučmeldou..Pučmelda chce mít klid,Nikouš si chce hrát..tak na něj útočí a skočí mu vždycky na záda a zakousne se🙄A Pučmelda samozřejmě řve..takže ta malá vyřádí Nikouše a Pučmeldíkovi se uleví🙃Ale teď už mám na 100% stop stav..protože to jídlo fakt nestojí pro ně zrovna málo…

Dneska u nás celý den prší..od rána a ještě stálo nepřestalo..hned po práci jsem šla v tom hnus počasí zavřít zvířátka a pak jela na masáž…a samozřejmě jsem tam vytuhla a chrápala😂  

Koutak
Koutak (42 příspěvků) 13.11.2023, 20:44:05 xxx.xxx.168.33

Budu sem muset chodit častěji,ale také vím,jak sem začnu chodit,tak nebudu stíhat.Je to tu prostě babinec a já jsem starý kmet.Lesnížínko zahrada je letos pro mě noční můra.Po návštěvě Kometky,hned druhý den ,jsem si musel nastěhovat babičku (má matka 95 let),protože onemocněl bratr, kde do té doby byla.Zároveň vozíme nákup a jídlo každý 2-3 den tchýni 15 km (93 let).Babička u nás byla celé léto a tak jsem stíhal pouze nakrmit Mourka a volieru, když babička šla po obědě spát.Nebylo to lehké,ale nyní už máme na starost pouze tchýni a má matka je opět u bratra.Tak to je asi v krátkosti jak žiji,možná jsem to sem už psal.Nyní doháním vše na zahradě,ale zvládl jsem toho za měsíc tolik,že se až divím.Zahrada je uklizená,zasázel jsem v pátek česnek,dřevo nařezané,rybník jsem vysekl křoviňákem a mnoho dalších hloupostí.Česnek jsem si letos objednal od Kozáka, odrůdy Rusínka a Janko.Je to nově vyšlechtěné a Rusínka má prý natě 180 cm dlouhé.Co pod tím naroste nevím.Zasázel jsem další hlouposti do mé divoké zahrady,ale to až někdy jindy.Bobčo, zítra se podívám Mourkovi na tlapky,zda ty plovací blány už nemá.Děkuji za pobavení.Tak já zase někdy zajdu.

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.11.2023, 22:05:17 xxx.xxx.88.76

Kouťáku, se zahradu to máme letos nemlich to samé, mě to nějak nešlo, nebavilo, nebylo to prostě letos dobré, flákala jsem to a nemůžu to ani hodit na babičku😉 Jenžéééé! Vy ste to nakonec všechno dohnal, mě i ten česnek teprve čeká, není zoráno, nevím tím padem, ani kde bude na něj místo. Dneska jsem vytrhala teprve hadovky ve skleníku a většinu v něm vyklidila, zůstávají tam ještě celkem obsypané papriky. Zprvu jsem si myslela, že dokud bude rozumné počasí, budu jim tam přitápět. Ale jen paprikám…to se mi zase zdá zbytečné. Takže zítra koupím nějaký velký samozavlažovací truhlík a přesadím je ze skleníku do něj a hodím do bazénové místnosti - zkusím je tam dozrát, je mi líto je prostě zlikvidovat. Alepsoň budu moct skleník připravit na novou sezónu - pokopat, vyhnojit kobližkama, před jarem vyset salát.

Dneska jsem ještě v zahradě alespoň odrývala nálety, ale pak začalo pršet, určitě nemám všechny, i když jsem ryla i v dešti. A hlavně to musím posbírat a odvézt. Sice teda prskalo, ale 1.6mm…to nestojí za řeč😎

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.11.2023, 22:08:15 xxx.xxx.88.76

Niki, u nás se u první Gucci taky blbnulo, blbnulo a najednou měla v 5 měsících břich jak balon. Byla prcek, vůbec nás nenapdlo, že by mohla být  v tom😏 Nevím, nevím, jestli to uhlídáš ani, když to víš😉

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.11.2023, 22:12:08 xxx.xxx.88.76

Bobi nestraš, vrátit se ti to snad nevrátí, to si nemyslím, nevracelo se to ani mě, ani ten v zimě, co byl hrozný. Ale sežváchaná budeš, takhle to působí a odpočívat tě to prostě donutí. Ne tak Janu…že Janino?!? Ta do té školy poleze, kdyby měla zdechnout🙄

Buggyro, skvěle ste jí to vypsala👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.11.2023, 22:55:21 xxx:xxx.:21
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.11.2023, 22:12:08

Raduš, já nejsem dnes v práci, teda nebyla jsem…pracovala jsem z domu. 

Uf, právě mi padla…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.