Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.11.2023, 20:10:11 xxx.xxx.60.178
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.11.2023, 06:20:37

Buggyro, jste moc hodná, že máte o mě starost, děkuji.

Dnes jsem skřehotala 8h v kuse. A studenti byli fajn.

Jenže…to je právě to! Vztahy u nás jsou naprosto a totálně otřesné!!! Prosila jsem, aby někdo výuku vzal, navíc mě xy lidí slyšelo (skřehotání) a vidělo - v jakém jsem stavu… Nula pomoc, nula soudržnost. Já měla přesně před rokem COVID č. 2. Tehdy za mě kdosi asi dvě nebo 3 přednášky vzal. Ale bylo to s miliónem řečí. Online výuka - to se u nás prostě neschválí. Vše je o kolektivu. A samozřejmě o vedení. Někteří odtud ví, jaké podpásovky se tam děly a dějí. Nechci (logicky) psát některé věci veřejně…ale je to…prostě těžké. Jakkoli vím, že zdraví je na 1. místě. Každopádně mám poslaný Rp. na ATB a další Isoprinosine + žádanky na odběry a RTG plic. Teď o víkendu se budu válet, ale hlasový klid nebude, protože právě jednu přednášku musím namluvit. Vše je u nás direktivní, víc snad ani nemám sílu psát…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.11.2023, 20:20:34 xxx.xxx.60.178
lesnizinka:

Koukám, že tu máme veselo🙄 K přesnáškám se ani nevyjadřuju, páč to je něco, čemu absolutně nerozumím, nezažila jsem nevím, jak to funguje. Včera asi nějaké skvrny🙄 Mamka si šla vymalovat špajz. První volala vzteklá, že až jí strýc konečně vyměnil váleček na násadě za větší (musela na něj čekat, nebyl doma) tak nadšená…a všechno se jí začalo lepit…100x přemalovávané. Ač to tušila, nasr…byla fest. No naštěstí přišla na to, že štětkou to ještě jde. Za chvíli volá, že asi zešílí, že půl hodiny už hledá zárožák(štěteček na úzká místa) Nakonec ho našla ve sklepě, kam si pro něco předtím šla a neví proč, ho vzala sebou🙂To k tomu podivnému mizení věcí😉 K té nemoci…nemůžeš k Mirkovi do té nemocnice zajet, ať provede vyšetření, co je potřeba? 

Opilí medici, však opilí doktoři už jsou skoro standard. Ano, hlavně, že jich bude dost👎


Jj Raduš - s Mirkem jsem už domluvená, že do špitálu zajedu. Na odběry a na ten RTG. 

Ono - pokud se něco nestane - tak př. týden bych měla mít výuky podstatně méně než tento týden. Měla jsem “mrnění” vzít si PN. Finančně by mi asi pomohla kamarádka. Ale byl by to olej do ohně některým, viz výše. 

No a trochu mi dělá starost Fido. Asi 24h jaksi polehává, pospává… Když se za ním přijdu pomazlit, přede a má radost. Ale je nějak míň aktivní a to podřimování mi trochu dělá starost. Je fakt, že s mojí nemocí a pracovním záhulem jsem teď na kočky měla méně času. Musím jim to o víkendu vynahradit.

Jinak holky psala jsem někde (možná v jiném vlákně), že moje kolegyně - totální antikočkařka - se asi úplně obrátila, protože jí na zahradu začala chodit nějaká čičina. Tak za mnou pořád chodí pro rady. No a hned jsem využila i to, co zde psala tuším Niki - poradila jsem kolegyni, ať čičině vybuduje nějakou skrýš, z polystyrenu krabici a umístí ji na vyvýšené místo. No a dnes jakmile mě viděla, hned mi hlásila, že má pro čičinu už připravenou tu “obývací budku”!👍

A ještě mě zásobuje dotazy typu: “Četla jsem, že kočka při lovení myší a jejich následném žraní vždy nechá žlučník se žlučí. Ta moje kočka myši žere komplet. Co si o tom myslíš?” 😄 No, myslím si o tom to, že kočka je hladová a asi holt vnitřnosti spolykala sakumprásk.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.11.2023, 20:23:48 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.11.2023, 20:20:34

Můj kocour hladový nebyl a stejně z myši, kterou ulovil ve špajzu, zbyl jenom ocásek. Nic nepreparoval.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.11.2023, 20:24:01 xxx.xxx.60.178
Buggyra:

Fikovnice, s tou nemocí byste měla něco akutně udělat. Žádné poskakování po výukách, ale vyležet. Já se divila, že jdete do takového náporu, takový maraton přednášek. Chápu, že je to vaše práce, ale zdraví máte jen jedno. Zkuste si nějak domluvit přednášky online. Třeba aby vám to nějaký studentík doma nainstaloval, škola vám dala vzdálený přístup do přednáškových sálů, a vy si napíšete postup, jak to spustit. Teda doufám, že už nepřednášíte s meotarem… Snad máte přednášky už digitalizované 😀 No a doma do mikrofonu ani nebudete mít pocit, že musíte zvyšovat hlas.


Jaj!

Teď jste mi připomněla meotarové doby a promítání fólií popsaných Centropenem!😄

Ale úplné začátky byly stejně nejlepší a co vím, vzpomínají na to rádi skoro všichni. Tj. psaní po tabuli, kreslení obrázků…týýý brďo - to jsou teď reminiscence na doby dávno minulé.😉

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.11.2023, 20:25:33 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.11.2023, 20:24:01

To já můžu pořád - psát na tabuli a kreslit obrázky. V anatomii se přímo vyžívám.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.11.2023, 20:27:34 xxx.xxx.60.178
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.11.2023, 09:02:03

Bobčo, já to obvykle umluvím - jako učebnu. Bez mikrofonu…

Různé rady jsem dostala tady, po lékárnách…a já mám fakt snad všechno. Dokoupila jsem ještě Aescin (ten je hodně dobrý), další Vincentku…

No a co Ty? Jak je Tobě? Co Paxlovid, jak jej snášíš?

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.11.2023, 07:55:54 xxx.xxx.88.76

Zdravím prvně všechny marody…snad už se lepšíte, i když jak čtu Janu, nejeví se🙄

Myslím, že i den bez mluvení by mohl pomoct. 

Naše kočky žlučník nechají vždycky, i se střeve či čím(blééé, neprohlížím to) ale včera jsem si uvědomila, že už se to válí na cestě k domku pár dní a uvažovala, jestli to mám kopnout na louku, že to snad nějací hrobaříci zlikvidujou snáž, než na té cestě. Večer jsme byli pro krůtu, 17kg😲 Jsme to skoro 2h porcovali. Domluvila nám to známá u známé. Prý: hele, nechcete krůtu? A my neprozřetelně: jo, klidně. Jak cítím ten smrad čerstvého masa, chce se mi zvracet. To byl děs. Rukavice trochu pomohly, že mi pak alespoň nesmrděly ruce. Už je v mrazáku, skelety mamce a tchíni na polévku, pro psy. Já krůtí moc nemusím, právě mi to smrdí. Gůča chodila kolem toho obřího nahatého ptáka a nechápala, co to máme v kuchyni, valila oči😛 Vikťu to vůbec nezajímalo. 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.11.2023, 08:05:39 xxx.xxx.20.192

Jani-nevím,jak ho snáším,ale po 3 dnech je mi mnohem líp😀takže asi dobře…psala jsem-žebra nebolí..Ale malátnost ještě přetrvává..😴

Raduš-ty musíš být na ty doktory fakt vysazená😟Pořád oponuješ😇Já si myslím,kdybych tohle “léčila” doma,tak už tu taky nemusím být anebo by mě odvezl někdo do špitálu-což bych teda nechtěla..Děkuji doktorce za ten lék-asi ho jen tak zbůhdarma nepředepisují-za tolik peněz..A že jsem ohrožená skupina??vím..cukr,cholesterol…atd..kdybych zhubla..😎Ale je mi holt o 13let víc než tobě a v tvém věku jsem žádné nemoci neměla..prostě chci ještě dožít v klidu,ať vypadám,jak vypadám😇😎🙏Raduško--prosím!!já když čtu ty stavy,kterými procházíš..to zvracení,průjmy atd!!a to nic není??😇

..ten Paralen jsem si vzala jen ten první den a 1 v noci,pak jsem ho nebrala..Protože horečky nemívám..Nekašlala jsem..První dávku toho Paxlovidu jsem si vzala ve středu v 10-čekala jsem na zboží v lékárně..To už jsem tam šla s těma bolestma třeštěním hlavy a malátností..Ještě jsem si nakoupila pečivo vedle v Hrušce-s rouškou a metelila domů…Prospala jsem den..V oci jsem se už nemohla ani otočit a o WC jsem psala..Byla jsem rozhodnutá,že ráno zavolám doktorce..Jenže jsem nechtěla ještě plašit a čekala,jak zabere ten lék..Takže jsem to vydržela další den a noc a ráno to bylo nepatrně(ale bylo)lepší.,Tak jsem nikam nevolala..Pak jsem začla teprve kašlat..tak jsem si vzala Erdomed a beru ho ráno a odpol.

Evi dík,že jsi napsala o dalším případě těch žeber👍..ono i všeobecně kosti..třeba zápěstí..No prostě celá Božka mě bolela..S tou chutí a čichem je to jaksi na střídačku..Vím,že piju kávu,ale necítím ji..

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.11.2023, 08:11:02 xxx.xxx.20.192

Ještě mám dilema..spím s chobotem a nevím,jestli mi v něm nezůstávají ty bacily-i když ho proplachuju-ty hadice a čenich…abych to nehonila ty bacily pořád dokola..😲

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 08:15:12 xxx.xxx.62.58
Bobca:

Jako..si myslíte,že tu nějak fňukám???😎💪mě nedostanou😇..Já to chtěla vědět spíš proto,že sem tam jdu do hladového okýnka,tak ať to neroznáším..a k Petře..A to,že sama od sebe jdu zvracet-to u mě nebývá vůbec zvykem.A úplně to samé měla den předem Elza-nespání zvracení,bolest břicha..A jela za mnou..vím,asi mě nenakazila,není to tak rychlé..

Jinak Raduš-jak jsem napsala-asi v 10?nebo tak nějak..jsem zalehla..ve 12 mě vzbudila doktorka..Jdu si dnes pro ten lék,jsem si ho musela objednat včera po telefonu v lékárně..a s mini přestávkama jsem spala až do půl 8 dnes..Zapomněla jsem i na chobota🙄Jsem jenom měnila propocená trika, o půlnoci jsem si vzala druhý Parapyrex a ráno zase durch..což je dobře..Jelikož jsem prý riziková skupina,tak kontrola až ve středu příští týden..A být doma..Jinak chuť mi zůstala🤗čich taky..Bolí mě akorát hrudní koš,když vydechnu,a na prsou..Kašlat ještě nekašlu.sem tam mírně.Jen jsem malátná a ta hlavička..

Musím se co nejdřív dát do kupy!!mám práce jak na kostele!!😲žádné fňukání…Nebojte🥰Jsem 3x očkovaná!!🤭to by bylo,aby mě to nepomohlo😜

Doron-dík za připomenutí..acylpyrin si chci koupit do lesany..a budu si s tím natírat koleno👌zatím mě ten Parapyrex(prý paralen) vyhovuje…


Bobčo, jsem také riziková skupina…

U obou COVIDů, dokonce i u toho druhého mírného mi Mirek předepsal antikoagulancia - miniheparinizace - injekce do břicha na ředění krve (myslím, že jsem měla Fraxiparine). U toho prvního COVIDu jsem si jej píchala snad 4 měsíce. Ty jsi nic takového nedostala???

Jinak u mě opět zhoršení stavu. Nechápu to! Včera se mi to zdálo už lepší. Dnes ráno děs a místo rtů mám jeden obří opar!😲👎

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 08:18:55 xxx.xxx.62.58
kometa:

No, ono pokud přijde student opilý na přednášku…, s tím asi nic neuděláte. Kdyby to bylo na praxi, to je jiná.


Mirek je internista… Takže opilci asi přišli do špitálu. Ale mohl mít výuku někde v seminárce, ne u pacientů. To mi neupřesnil. Každopádně děs!!!👎

On je Mirek po tom karcinomu žaludku, poškodili mu při těžké operaci nerv a může jen šeptat…takže na daná individua ani nemohl zařvat!😟

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.11.2023, 08:37:35 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Bobčo, jsem také riziková skupina…

U obou COVIDů, dokonce i u toho druhého mírného mi Mirek předepsal antikoagulancia - miniheparinizace - injekce do břicha na ředění krve (myslím, že jsem měla Fraxiparine). U toho prvního COVIDu jsem si jej píchala snad 4 měsíce. Ty jsi nic takového nedostala???

Jinak u mě opět zhoršení stavu. Nechápu to! Včera se mi to zdálo už lepší. Dnes ráno děs a místo rtů mám jeden obří opar!😲👎


Jani,já jsem musela na 8 dní vysadit právě na ředění krve,na cholesterol-na hodný i zlý..A brát jen tyhle a co mám lék na cukr a artrózu,céčko déčko,hořčík,citalec…A ty bys fakt měla na chvíli vypnout☝️ten opar je taky varování..

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 08:39:59 xxx.xxx.62.58
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.11.2023, 07:55:54

Raduš, já bych ráda měla hlasový klid…ale to bych tu nesměla mít podnájemníky!😄 Od rána “řvu” na Elsu neb permanentně hrabe a vymiňuje si pamlsky!!! Holt jsem si ji rozmazlila, tak teď sklízím plody, které jsem sama zasela. Ani dovyspat mě nenechala… Fido byl nakonec v noci venku, tak snad OK. Ale Elsa je dnes fakt na zabití!!!🤫

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 08:45:19 xxx.xxx.62.58
Bobca:

Jani,já jsem musela na 8 dní vysadit právě na ředění krve,na cholesterol-na hodný i zlý..A brát jen tyhle a co mám lék na cukr a artrózu,céčko déčko,hořčík,citalec…A ty bys fakt měla na chvíli vypnout☝️ten opar je taky varování..


Víš, já včera OPĚT zmokla!!! Večer po výuce jsem prostě MUSELA na nákup a co čert nechtěl - opět začalo pršet! Mě to šíleně štve, dřív jsem chodila snad i v zimě po venku v tričku, nikdy jsem nebyla květinka, která zmokne a umře. A teď?! Škoda mluvit…😟

S těmi antikoagulanciemi je to dost divné. Je to vyloženě Mirkova parketa. Až půjdu k němu do špitálu na vyšetření, schválně se zeptám… Vzpomínám i na loňský rok - i tehdy jsem si Fraxiparine píchala. A on měl přímo ze svého oddělení covidárium. Ale já zas neměla Paxlovid (příležitostně kouknu, jestli tam není nějaká interakce).

Jsem ráda, že Tobě je líp! Jo a mým známým, kteří přišli o čich a chuť (mně se  to nestalo), se vrátily. Tak jestli jsi teď bez chuti, tak věřím, že snad to bude později OK.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 08:48:12 xxx.xxx.62.58
Bobca:

Ještě mám dilema..spím s chobotem a nevím,jestli mi v něm nezůstávají ty bacily-i když ho proplachuju-ty hadice a čenich…abych to nehonila ty bacily pořád dokola..😲


Na chobot bych se zeptala dr.

Ale už je to pár dní, co máš COVID. Předpokládám, že Paxlovid už mrchy virový pozabíjel.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.11.2023, 08:55:15 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.11.2023, 08:48:12

vidíš..asi jo…Rozbalila jsem si příbalový leták…má opravdu 1 metr…hledala jsem,jestli k tomu můžu mléko-bez něj ani rána…Nic tam nebylo,takže asi jo..Je to rozdělené na raní a večerní..A je tam jedna jiná tableta ku 2 jiným..

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 09:03:29 xxx.xxx.62.58
Fikovnice:

Mirek je internista… Takže opilci asi přišli do špitálu. Ale mohl mít výuku někde v seminárce, ne u pacientů. To mi neupřesnil. Každopádně děs!!!👎

On je Mirek po tom karcinomu žaludku, poškodili mu při těžké operaci nerv a může jen šeptat…takže na daná individua ani nemohl zařvat!😟


Teď si uvědomuju, že jak jsem mu (Mirkovi) předevčírem volala, že to byl hóóódně zajímavý telefonát. On jen šeptá a já skřehotám!!! Takže oba jsme střídavě říkali:"Promiň, teď jsem Ti nerozuměl(a)."🤣

No a včerejší poslední výuka, ta odpoledně-večerní - jsem zvyklá studenty oslovovat křestním jménem. Tak vyvolávám jednu studentku, snažím se říct jméno, ale to už ze mě nevyšel zvuk žádný! Jen jsem pohybovala rty. Studenti zírali, snažili se mi ze rtů odečíst, koho že to vyvolávám…😀

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.11.2023, 10:10:18 xxx:xxx.ba57:9726
Bobca:

Jani-nevím,jak ho snáším,ale po 3 dnech je mi mnohem líp😀takže asi dobře…psala jsem-žebra nebolí..Ale malátnost ještě přetrvává..😴

Raduš-ty musíš být na ty doktory fakt vysazená😟Pořád oponuješ😇Já si myslím,kdybych tohle “léčila” doma,tak už tu taky nemusím být anebo by mě odvezl někdo do špitálu-což bych teda nechtěla..Děkuji doktorce za ten lék-asi ho jen tak zbůhdarma nepředepisují-za tolik peněz..A že jsem ohrožená skupina??vím..cukr,cholesterol…atd..kdybych zhubla..😎Ale je mi holt o 13let víc než tobě a v tvém věku jsem žádné nemoci neměla..prostě chci ještě dožít v klidu,ať vypadám,jak vypadám😇😎🙏Raduško--prosím!!já když čtu ty stavy,kterými procházíš..to zvracení,průjmy atd!!a to nic není??😇

..ten Paralen jsem si vzala jen ten první den a 1 v noci,pak jsem ho nebrala..Protože horečky nemívám..Nekašlala jsem..První dávku toho Paxlovidu jsem si vzala ve středu v 10-čekala jsem na zboží v lékárně..To už jsem tam šla s těma bolestma třeštěním hlavy a malátností..Ještě jsem si nakoupila pečivo vedle v Hrušce-s rouškou a metelila domů…Prospala jsem den..V oci jsem se už nemohla ani otočit a o WC jsem psala..Byla jsem rozhodnutá,že ráno zavolám doktorce..Jenže jsem nechtěla ještě plašit a čekala,jak zabere ten lék..Takže jsem to vydržela další den a noc a ráno to bylo nepatrně(ale bylo)lepší.,Tak jsem nikam nevolala..Pak jsem začla teprve kašlat..tak jsem si vzala Erdomed a beru ho ráno a odpol.

Evi dík,že jsi napsala o dalším případě těch žeber👍..ono i všeobecně kosti..třeba zápěstí..No prostě celá Božka mě bolela..S tou chutí a čichem je to jaksi na střídačku..Vím,že piju kávu,ale necítím ji..


….ona čich ani chuť neztratila, ale ta žebra, to prý byl děs a samozřejmě obrovská únava….jsem míč ráda, že už je vám lépe…ještě aby Janina se dala nějak do kupy….já covid měla, ale krom ztráty hlasu,   únavy a úbytku 10 kil jsem byla v pohodě, chodila jsem ven se psem a přegruntovala celý byt…hodně mi pomohlo na hlas popíjet skoro horkou vincentku…  

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.11.2023, 10:28:53 xxx.xxx.62.58
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.11.2023, 10:10:18

Evi, já se zřejmě nevyhnu těm ATB…

Vincentku popíjím stále…ale fakt mě hodně projímá. Teď jsem si zas vzala Ambrobene, pořád nemůžu ten hnusnej sekret nějak rozpustit. Mirek mi řekl, že má u mě obavy z pneumonie. Takže mě celkem vyděsil. No, uvidíme… Ale bude to pravděpodobně fakt bakteriální.

Jinak u toho šíleného prvního COVIDu, kdy to byl boj o život, jsem také kašlala, ale vše přebila ta šílená horečka skoro 14 dní trvající a nesrazitelná. Druhej COVID byl pak už slabounký odvar.

Jsem ráda, že Bobče je lépe!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.